امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال ایتبسی!!
سلام
یه سوال دارم اگه کسی میدونه لطفا بگه
چجوری میشه تو یه سازه فولادی سیستم یه جهت رو قاب خمشی و جهت دیگه رو بادبند بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
پاسخ
سلام

اگر در هر مورد تعریف و یا هویت قاب را بدانید راحت می توانید این موارد را مدلسازی کنید .

قاب خمشی یعنی اتصالاتی که گیردار می باشند و توانای انتقال لنگر را دارند و براین اساس زوایای اتصال تیر به ستون تغییری ندارد و قبل و پس از بارگذاری ثقلی و جانبی 90 درجه باقی می ماند .

قاب ساده یعنی قابی که توانایی انتقال لنگر خمشی را نداشته و اتصالات به گونه مفصلی و به دلیل اینکه پایدار نیست از بادبند استفاده می کینم این مشود همان قاب ساده با مهاربند با توجه به نوع هندسی مختلف .

* درسازه عموماً در جهتی که معماری داریم و یا سمت نما است قاب خمشی و در جانب آن قاب مهاربندی استفاده می کنیم براین اساس جهت نما اتصالات گیردار و در جهت جانبی تعامد اتصالات مفصلی و از مهاربند استفاده می کنیم و در ایتبس هم از المان خطی رسم بادبند استفاده می نمائیم و در دهانه های این ترسیم کامل می شود .

* قاب خمشی تحمل بار ثقلی و بار جانبی را دارد قاب مهاربندی یعنی بادبند برای بار جانبی تحمل دارد .

پاینده باشید

پاسخ
اتصال یک طرف رو مفصلی و طرف دیگر رو گیردار معرفی نمایید
پاسخ
یک سوال در مورد تیرها
در etabs یک تیر دارم با ابعاد 35*30 که مقدار برش در وسط 0.06 شده و مقدار برش در گوشه ها O/S شده است
مقدار Vu=16500 و مقدار Vc*fi =6200
با دست کنترل کردم مقدار 1/8 برای Av/s شده است که مقدار 13 سانت برای S می شود
به نظر شما می توان از نتایج دستی استفاده کرد؟؟
با تشکر

پاسخ
(1393/3/13 ، 09:02 عصر)aydinmeister نوشته است: سلام
یه سوال دارم اگه کسی میدونه لطفا بگه
چجوری میشه تو یه سازه فولادی سیستم یه جهت رو قاب خمشی و جهت دیگه رو بادبند بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

جهتی که بار زلزله بیشتره بادبندی بگذار حتما(جهتی که دهانه ی کوچکتری داره)
پاسخ
متشکرم جناب بابایی
یه سوال دیگه دارم: حالا من تو نرم افزار تیرهای جهتی که قاب خمشی هس باید continious بذارم و جهتی که بادبند pinned ؟؟؟؟
همچنین تو قسمت preference برای frame type چه سیستمی رو انتخاب کنم؟؟؟؟
پاسخ
aydinmeister ,

اتصالات جهت قاب خمشی از نوع گیردار ( پیشفرض برنامه صحیح است ) در جهت قاب ساده مهاربندی شده باید اتصال از نوع مفصلی باشد . ( Assign - Frame Release/Partial Fixity )

احتمالاً آیین نامه انتخابی شما ASD89 باید باشد در اینصورت اگر حداقل در یک جهت قاب خمشی دارید از گزینه Moment Frame و در صورتی که دو جهت مهاربندی باشد Braced Frame با توجه به این آیین نامه بهتر است دو فایل ساخته و یکبار قاب را به صورت قاب خمشی و بار دیگر قاب را به صورت مهاربندی انتخاب نمائیم سپس با توجه به طراحی سازه این دو فایل را با هم همگرا می نمائیم .

پاینده باشید
پاسخ
سلام
باتوجه به تغییرات اساسی در مبحث 6 بار بارن و سیل و تمهیدات آنها را در etabs چگونه در نظر گرفت؟ وهمچنین اثرات تشدید کننده یخ زدگی ؟ لطططفا جواب بدین!!!!!!!!!!
پاسخ
با سلام خدمت مهندسین عزیز.اگه امکان داره راهنماییم کنین>>>

1-زمانی که یه فایل ایتبس که از قبل طراحی شده هست و به دست شما میرسه برای بررسی.
چون معمولا قفل باز هست و برای دیدن مقاطع طراحی شده ابتدا تحلیل میکنیم و سپس طراحی تا مقاطع نشون داده بشن درسته؟؟؟؟؟؟

2-زمانی که سازه فولادی هست و سقف کامپوزیت برای دیدن مقاطع بعد از تحلیل و طراحی که انجام میشه مقاطع سفید نشون داده میشن .میدونم چون طراحی فولادی با کامپوزیت فرق داره واسه همین باید از لیست طراحی خارج بشه.چه راهکاری واسه این مساله بهتر هست؟؟
پاسخ
سلام
وقتی لنگر واژگونی جواب گو نباشد و بیشتر از 1.75 شود چه راه حل هایی پیشنهاد می شود ؟

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   m.rar (اندازه: 130.91 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال ایتبس meysamoleyaei63 0 46 1397/9/4 ، 07:05 عصر
آخرین ارسال: meysamoleyaei63
  سوال درباره اجزا محدود etabs shantash 1 669 1396/2/8 ، 01:29 صبح
آخرین ارسال: shantash
  سوال برای چک کردن سازه در etabs 2016 7mycivil 0 781 1395/11/17 ، 07:04 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
Question سوال: تفاوت گزینه های displacements hirad.gr 0 561 1395/11/13 ، 03:51 صبح
آخرین ارسال: hirad.gr
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 8 1,582 1395/11/4 ، 05:16 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  مدل کردن یا نکردن خرپشته (سوال اینست) حمید فلاح منش 57 21,745 1395/6/26 ، 10:16 صبح
آخرین ارسال: HOMAN1974
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 649 1395/5/16 ، 11:04 صبح
آخرین ارسال: مبتدی
Question سوال: تیر بتنی و جهت تیرچه در محل دیوار برشی One 3 803 1395/4/25 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سر به هوا 1 599 1395/2/5 ، 01:22 عصر
آخرین ارسال: سر به هوا
  یک سوال shaean 1 621 1395/1/9 ، 06:48 عصر
آخرین ارسال: hhn1370

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان