امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال در مورد اتوکد
آقای مهندس آریانی
دستوری که شما اشاره فرمودید تغییر مقیاس را در دو جهت X و Y یکسان انجام می دهد و پاسخ سوال بالا برآورده نمی شود مگر در شرایطی که ابعاد بلوک و ابعاد محل مورد نظر برای جابجایی و تغییر مقیاس تناسب داشته باشند.
ولی باز هم از لطفی که کردین و دستور Align را توضیح دادین متشکریم.
پاسخ
(1392/9/22 ، 03:12 عصر)setareh26 نوشته است: سلام .. من چند تا سوال دیگه هم دارم .. لطف کنین و بازم جواب من رو بدین ... ممنون
1-من فایل جدید کاتب رو ریختم و این کاتب فقط یه فونت داره ؟
2-چند روزه اتوکد من کند شده و سرعت کار باهاش کم شده .. میتونین راهنمایی کنین چه مشکلی پیش اومده ؟ ممنون ....

----------------------------------------------
پاسخ یکی از دوستان برای سوال دوم
آیا تا بحال برایتان پیش آمده که در هنگام کار کردن با اتوکد ناگهان اتوکد به شدت کند شده و حتی ترسیم یک خط هم با زحمت صورت پذیرد؟
بله راه حل ساده ای برای آن پیشنهاد می کنم که 100% مشکل شما رو حل میکنه:
البته این موضوع چند وقت پیش برای من پیش آمده و با جستجوی خیلی زیاد توی سایتهای مختلف دیدم که راه حل قطعی برای آن پیشنهاد نشده بود (یا بهتر بگم : حداقل من پیدا نکردم) اما توی یک سایت غیر فارسی تونستم راه حل را پیدا کنم که با تصویر برایتان ارائه می کنم:
اول این دستور را تایپ کنید:(البته در محیط اتوکد(
3dconfig
سپس از پنجره ای که ظاهر میشه مانند تصویر زیر گزینه Manual Tune را انتخاب کنید:

سپس در صورتیکه گزینه Enable Hardware Acceleration فعال نیست ، با تیک زدن داخل چک باکس موجود آنرا فعال کنید. مانند عکس ذیل:

همچنین به گزینه Driver name هم توجه کنید.
به احتمال99% مشکل شما حل خواهد شد. در صورت بروز دوباره این مشکل باز سیکل فوق را دنبال کنید. همچنین در بعضی موارد با حل نشدن موضوع با بستن و اجرا مجدد اتوکد و مسیر فوق مشکل برطرف می گردد.
پاسخ
بازم سلام و تشکر از لطف همه شما ....
میشه لطف کنین و طریقه برش زدن پله پیچ رو یه مقدار توضیح بدین ؟ من خیلی تو سایت گشتم ولی نتونستم پیدا کنم ...
و بعد اینکه
اگه بخوایم فایل نقشه رو با ایمیل و بدون پرینت کردن برای کسی بفرستیم .. اونوقت باید تو یه محدوده خاص مثلا به اندازه کاغذ A4رسم کنیم ؟ و کلا در این مورد هم راهنماییم کنین ...
پیشاپیش از لطف و توجهتون ممنونم ...........
پاسخ
در مورد سوال اول خواهم گفت - انشاله
در مورد سوال دوم اولش با آخرش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید من متوجه نشدم !!!!!!!!!!!
این چه سوالیه آبجی ؟
شما قصد فرستادن فایل را دارید حالا از هر طریق - خب فایل رو ارسال کنید چه ربطی به اندازه A4 داره ؟
حالا اگه شخصی که قراره فایل رو بگیره، منظور شماست و از قضا اون شخص با اتوکد آشنا نیست یا اتوکد رو نداره بهترین راه تبدیل نقشه به pdf و سپس ارسال آن می باشد. حتی اگه بخواداون رو چاپ کنه باز pdf بهترین گزینه است.
پاسخ
ممنون آقای مهندس کدخدا ...من در مورد فرمان limit در اتوکد چیزایی خوندم ولی راستش متوجه نشدم چه کاربردی داره .. گفتم شاید کاربردش موقع ارسال فایل باشه .. به هر حال شرمنده ..
از پاسختون هم ممنون ...و بعد اینکه جواب سوال اول رو تو همین سایت فرار میدین ؟
پاسخ
دستور limit برای محدود کردن محیط ترسیم یا همون صفحه کار استفاده میشه.
یعنی بعد از اجرای دستور limit مختصات گوشه سمت چپ پایین و سپس مختصات گوشه سمت راست بالا را میدهیم که میتوان به عنوان مثال برای اندازه ی A4 مختصات گوشه ی پایین را 0و0 بدیم و اینتر و مختصات گوشه ی سمت راست بالا را در صورتی که A4 به صورت طولی مد نظر باشد و هر واحد را معادل یک میلیمتر در نظر بگیریم 0و297 ( دویست و نود و هفت و صفر ) را درج و اینتر. اکنون شما قادر به ترسیم بیرون از این محدوده نخواهید بود مگر این که دوباره دستور را اجرا و از زیرگزینه های دستور ، حالت فوق را خاموش یا غیرفعال کنید. ... و بعد اینکه پله پیچ داریم - پله گردان داریم - پله یک چهارم گردش داریم - پله یک دوم گردش داریم . کدوم رو برش بزنیم؟
بله جواب رو همین جا قرار خواهم داد.
پاسخ
بازم ممنون اقای مهندس کدخدا ..
.برای برش هم هر کدوم رو بذارید سپاسگزارتون هستم ...
پاسخ
وبازم سلام .. میشه لطفا درباره شیت ست هم یه توضیحی بدین ؟؟
منو مثل همیشه شرمنده میکنین ... از تطفتون ممنون ...
پاسخ
(1392/10/30 ، 09:24 عصر)setareh26 نوشته است: بازم سلام و تشکر از لطف همه شما ....
میشه لطف کنین و طریقه برش زدن پله پیچ رو یه مقدار توضیح بدین ؟ من خیلی تو سایت گشتم ولی نتونستم پیدا کنم ...
و بعد اینکه
اگه بخوایم فایل نقشه رو با ایمیل و بدون پرینت کردن برای کسی بفرستیم .. اونوقت باید تو یه محدوده خاص مثلا به اندازه کاغذ A4رسم کنیم ؟ و کلا در این مورد هم راهنماییم کنین ...
پیشاپیش از لطف و توجهتون ممنونم ...........

تصویر زیر پاسخ سوال اول !

پاسخ
سلام .. میشه لطفا یه کم توضیح بدین چرا پله ها توی این برش به این صورت کشیده شده ؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم ازتون ...

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل در نصب اتوکد 2013 و 2012 m72 6 10,109 1399/7/22 ، 05:20 عصر
آخرین ارسال: kian62
  اندازه گذاری پیش فرض در اتوکد samisoft 4 1,492 1399/7/16 ، 09:02 عصر
آخرین ارسال: Mohammadfarshadian
  اجرا نشدن دستور stretch در اتوکد bahar_g 1 555 1399/6/20 ، 02:38 صبح
آخرین ارسال: Mohammadfarshadian
  پیام اتودسک بعد از باز شدن اتوکد mary.arch65 0 176 1399/6/16 ، 10:52 صبح
آخرین ارسال: mary.arch65
  لایه ها در اتوکد..لطفا راهنمایی کنید setareh26 7 16,409 1399/3/13 ، 03:58 عصر
آخرین ارسال: pikpak
  اسکیل هچ در اتوکد azadeh kermanshahi 1 957 1398/10/10 ، 02:34 عصر
آخرین ارسال: sd70
  اسکیل هاشور در اتوکد azadeh kermanshahi 0 303 1398/10/10 ، 01:09 عصر
آخرین ارسال: azadeh kermanshahi
Lightbulb پاک نشدن خط در اتوکد حسینی11 3 681 1398/10/10 ، 01:06 عصر
آخرین ارسال: azadeh kermanshahi
  طرز گرفتن پرینت سریع در اتوکد؟؟ Arya68 26 6,358 1398/8/21 ، 11:00 صبح
آخرین ارسال: animalvilage
  مشکل در اکتیو کردن اتوکد (درخواست کمک) sajad222 13 26,064 1398/5/9 ، 11:40 صبح
آخرین ارسال: sd70

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان