امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال در مورد اتوکد
بازم سلام خدمت همه دوستان...
من یه سوال از اتوکد سه بعدی دارم که اگه بازم جوابم رو بدین ممنون میشم ...
تو اتوکد سه بعدی وقتی میخوام از یه زاویه دید مثلا NEبه یه VIEW دیگه مثلا نمای رو به رو یه هر کدوم دیگه برم .. ترسیماتم خیلی پرت میشه و گم میشه تو صفحه ...در حالی که من فیلمهای اقای اریانی رو که دیدم این طوری نیست .. چه کار باید بکنم ؟؟؟
بازم از لطفتون ممنون ....
پاسخ
به علت این که ترسیمات شما پراکنده هستن
دستورهای زیرگزینه 3d Views علاوه بر عملکرد مربوطه ( قرار دادن مدل در نمای انتخاب شده ) به صورت اتوماتیک و همزمان دستور Zoom Extents رو هم اجرا می کنن !
حالا اگر موضوع ها پراکنده و با فاصله ی زیاد از هم ( حتی یک point که شاید قابل دیدن هم نباشد و در فاصله ی زیادی از مدل سه بعدی قرار دارد) قرار داشته باشند چون با دستور Zoom Extents بایستی تمام موضوع ها در صفحه ی ترسیم اتوکد و در دید کاربر قرار بگیرند پس اتفاقی مشابه آنچه گفتید می افته.
برای حل مشکل "فقط " موضوع های سه بعدی را در در صفحه دیگر کپی و پیست کنید یا حداقل یک لایه جدید ایجاد کنید و موضوع های سه بعدی را در این لایه قرار دهید و وقتی میخواهید نماهای مختلف رو ببینید سایر لایه ها را خاموش کنید .
آی دی تلگرام r_lachianani@
پاسخ
بازم سلام..و مثل همیشه تشکر..من کاری که گفتین رو انجام دادم ....یه جسم سه بعدی کشیدم و توی یه لایه جدا گذاشتم .. و چراغ بقیه لایه ها رو خاموش کردم ..ولی بازم با تغییر view همون اتفاق می افته .. نمیدونم اشکال در چیه ؟؟
پاسخ
بله حق با شماست دستور Zoom Extents
لایه های خاموش را هم در نظر می گیرد !
یا راه اول رو امتحان کنید یعنی " موضوع های سه بعدی را
در در صفحه دیگر کپی و پیست کنید " یا اگر الزاماً باید در همین صفحه کار کنید
و موضوع های دو بعدی را به عنوان بیس نیاز دارید پس فایل زیر را مطالعه بفرمایید
!

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   افشار.pdf (اندازه: 381.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 53)
پاسخ
سلام.. اول تشکر صمیمانه دارم از همه کسانی که صبورانه به سوالات اعضا جواب میدن ....
ودوم ..اطلاعاتی در مورد رمپ میخواستم و اینکه دقیقا شعاع رمپ به کدو م قسمت گفته میشه ؟؟
بازم ممنون ..
پاسخ
با سلام من یک نقشه قدیمی را اسکن کردم و منطقه را هم با جی پی اس برداشت کردم حالا میخواهم فایل اسکن شده هم مقیاس با برداشت کنم میدانم که دستوری وجود دارد اما درست بلد نیستم لطفا مرا کمک کنید
پاسخ
(1393/2/23 ، 11:34 صبح)faromi نوشته است: با سلام من یک نقشه قدیمی را اسکن کردم و منطقه را هم با جی پی اس برداشت کردم حالا میخواهم فایل اسکن شده هم مقیاس با برداشت کنم میدانم که دستوری وجود دارد اما درست بلد نیستم لطفا مرا کمک کنید
اگه منظورتون اینه که میخواین نقشه اسکن شده رو با مقیاس درست به اتوکد وارد کنین میتونین از دستور Scale (حالت Reference) استفاده کنین
پاسخ
بازم سلام ....میشه لطف کنین و مثل همیشه به این سوال هم جواب بدین لطفا ....
تو تاتوکد سه بعدی سقف شیروانی رو چه طور باید کشید ؟
بازم ممنون ....
پاسخ
سلام دوستان یه سوال داشتم
می می خوام موقع پلات گرفتن از یه نقشه که به صورت سیاه سفید پلات میگیرم خطوط رو پررنگ و کمی ضخیم تر کنم
چه طور باید این تنظیمات رو انجام بدم؟
پاسخ
(1393/5/14 ، 10:47 صبح)setareh26 نوشته است: بازم سلام ....میشه لطف کنین و مثل همیشه به این سوال هم جواب بدین لطفا ....
تو تاتوکد سه بعدی سقف شیروانی رو چه طور باید کشید ؟
بازم ممنون ....

هر موضوعی را میتوان به چند روش رسم کرد
بهترین و آسان ترین راه برای ایجاد مدل سه بعدی شیروانی رسم مقطع دو بعدی به صورت عدد هشت فارسی باز شده و دادن بعد سوم به موضوع دو بعدی می باشد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  باز نشدن فایل اتوکد .. کمک فوری setareh26 5 6,116 1396/6/15 ، 07:21 عصر
آخرین ارسال: Baran_sa
  خارج شدن از اتوکد bhp1552 1 55 1396/6/5 ، 05:30 عصر
آخرین ارسال: 1q2w3e4rr
Lightbulb محیط اتوکد حسینی11 2 97 1396/6/3 ، 04:58 عصر
آخرین ارسال: behzad.g
Lightbulb Block در اتوکد حسینی11 1 70 1396/6/1 ، 10:54 عصر
آخرین ارسال: chiften
  نصب اتوکد mehrazsarafraz14 1 105 1396/5/11 ، 06:16 عصر
  وارد کردن یک نقشه اسکن شده و یا یک پی دی اف در اتوکد معلمی 1 139 1396/5/11 ، 06:15 عصر
  علایم اتوکد bahar parnian 2 326 1396/3/3 ، 08:52 صبح
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
Wink حالت پولاریت و لنداسکیپ در اتوکد mehdi_hashtrod 0 281 1395/12/8 ، 02:12 عصر
آخرین ارسال: mehdi_hashtrod
  فارسی نوشتن در اتوکد معلمی 2 476 1395/11/29 ، 04:55 عصر
  پرینت گرفتن در اتوکد leilinnn 0 410 1395/11/26 ، 03:33 عصر
آخرین ارسال: leilinnn

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان