امتیاز موضوع:
  • 45 رأی - میانگین امتیازات: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن فایل نهایی پروژه اسکلت فولادی 6 طبقه با دیوار برشی
با سلام دوستان.یک پروژه دارم که پله سه طرفه با آسانسور داره طبق عکس.
میشه راهنمایی کنید چجوری مدلسازی کنم تو ایتبز و با یک مثال بگین بارگذاریشون چطوریه و به کدوم تیرها بار وارد میشه.
البته یک سوال دیگه هم اینه که ستون های D3 و D4 تو طرح معمار نبودن و من خودم احساس کردم که باید باشن.چون به نظرم 4 طرف اتاق پله و آسانسور باید ستون باشه.باشن به نظرتون یا نه ؟

منتظر جواب شما دوستان هستم.مرسی

[تصویر:  70921869151440161350.jpg]
پاسخ
سلام

بار گذاری پله را دقیقا همین الان در تاپیک پاسخ گذاشتم لطفا رجوع نمایید به همان پاسخ .

در مورد بارگذاری آسانسور مقدار بار کل آسانسور محاسبه نمایید و در صورت مدل سازی اتاقک آسانسور مقدار بار را به صورت نقطه ای به وسط تیر باکس آسانسور اعمال نمایید در غیر این مقدار بار را به صورت نقطه ای به ستونهای اطراف آسانسور و یا مترمرکز در محل اصلی خود اعمال نمایید . ( بارگذاری آسانسوردرصورت مدلسازی نشدن اتاقک فقط در تراز بام انجام می گیرد )

- اتاقک آسانسور اتاقکی می باشد همانند خرپشته که مقدار دقیق محاسبات آن در مبحث 15 آمده است . گفتنی است در صورتی که اتاقک مدلسازی نشوذ باید مقدار باکس اسانسور را به صورت بازشو در نطر بگیرید و مقدار بار وارده طبق توظیح بالا اعمال نمایید . عموما آسانسورها ازطریق نبشی هایی که به تیرها تکیه دارند نصب و اجرا می شوند .

- در مورد قرارگیری آسانسور لزومی بر ایجاد ستون نمی باشد ولی اکثر مجریهای آسانسور و مهندسان نظرشان این است به دلیل ارتعاش و ضربه بهتر است ستون تعبیه شود .

پاینده باشید
پاسخ
(1392/10/25 ، 04:44 عصر)کیوان بابایی نوشته است: سلام

بار گذاری پله را دقیقا همین الان در تاپیک پاسخ گذاشتم لطفا رجوع نمایید به همان پاسخ .

در مورد بارگذاری آسانسور مقدار بار کل آسانسور محاسبه نمایید و در صورت مدل سازی اتاقک آسانسور مقدار بار را به صورت نقطه ای به وسط تیر باکس آسانسور اعمال نمایید در غیر این مقدار بار را به صورت نقطه ای به ستونهای اطراف آسانسور و یا مترمرکز در محل اصلی خود اعمال نمایید . ( بارگذاری آسانسوردرصورت مدلسازی نشدن اتاقک فقط در تراز بام انجام می گیرد )

- اتاقک آسانسور اتاقکی می باشد همانند خرپشته که مقدار دقیق محاسبات آن در مبحث 15 آمده است . گفتنی است در صورتی که اتاقک مدلسازی نشوذ باید مقدار باکس اسانسور را به صورت بازشو در نطر بگیرید . عموما آسانسورها ازطریق نبشی هایی که به تیرها تکیه دارند نصب و اجرا می شوند .

- در مورد قرارگیری آسانسور لزومی بر ایجاد ستون نمی باشد ولی اکثر مجریهای آسانسور و مهندسان نظرشان این است به دلیل ارتعاش و ضربه بهتر است ستون تعبیه شود .

پاینده باشید

مهندس مرسی
جواب کلی رو گرفتم.
مهندس در صورتی که اگه آسانسور نبود بازم ستون نمیگذاشتیم برای پله مشکل خاصی نداشت.درسته ؟ یعنی نذارم فرق زیادی نداره ؟ شما بودید چکار میکردین ؟
پاسخ
سلام

دور باکس پله باید ستون باشد . ( چهار ستون در اطراف باکس پله تعبیه گردد )

موفق باشید و سربلند

پاسخ
یک سوال دیگه داشتم دوستان.
این پروژه یک زیرزمین داره به ارتفاع 2.4 متر و نیاز به دیوار بتنی در اطرافش نداره و میخواهم دور تا دورش دیوار 35 سانت آجری ببندم.
سوال اینه که باید مدل بشه در ایتبز به صورت wall یا فقط بارشو حساب و بارگذاریش کنم ؟
پاسخ
(1392/10/26 ، 08:54 عصر)myetabs نوشته است: یک سوال دیگه داشتم دوستان.
این پروژه یک زیرزمین داره به ارتفاع 2.4 متر و نیاز به دیوار بتنی در اطرافش نداره و میخواهم دور تا دورش دیوار 35 سانت آجری ببندم.
سوال اینه که باید مدل بشه در ایتبز به صورت wall یا فقط بارشو حساب و بارگذاریش کنم ؟

سلام

مقدار بار دیوار مربوطه را محاسبه و به مدل خود اعمال نمایید .

* نیازی به مدل شدن دیوار نخواهید داشت مگر دیوار مربوطه دیوار برشی باشد .

پاینده باشید
پاسخ
بازم سوال و بازم تشکر از آقای بابایی

من این ستون ها رو با آکس های با فواصل بسیار کم تو ایتبس مدل کردم.حالا باید اینجا بادبند بزنم.
ولی هر کاری میکنم نمیشه.تو یکی از نماها رسم میشه بادبند و فقط به یکی از ستون ها متصل میشه بادبند

چه کنم ؟
[تصویر:  48857171155735527081.jpg]
پاسخ
دقیقا متوجه سوال شما نشدم دوباره لطفا توضیح دهید .

می خواهید در کل طبقات این بادبند گذاشته شود ؟
پاسخ
جناب بابایی میخواهم در این نمای ساختمان در دو دهانه بادبند بزارم.از زیرزمین تا بام.
اما چون ستون ها در یک راستا نیستن نمیتونم مدل کنم تو ایتبس.
پاسخ

- برای ترسیم بادبند باید به نمای مربوطه از مدلسازی ایتبس بروید . حال در نمای موجود در دهانه ای که بادبند تعبیه شده است با کلیک کردن بادبند ترسیم می گردد .

* ترسیم بادبند باید بین دوستون انجام گیرد و اتصال آن به یک ستون امکان پذیر نیست .
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 44 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  مدل کردن اتاق آسانسور در ایتبس sasan.ce 1 250 1396/4/2 ، 08:44 عصر
آخرین ارسال: civil92
  زمین شیبدار ؛ دیوار حایل crywolf222 1 115 1396/3/28 ، 06:38 عصر
آخرین ارسال: crywolf222
  نحوه وارد کردن ترکیب بارها به ETABS ابراهیم یزدانی 4 5,437 1396/3/21 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: mortazalayegh
  مشکل running out of memory هنگام باز کردن فایل ایتبس vahid_najafi777 4 2,337 1396/3/14 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: mhncivil
Thumbs Down مشکل باز کردن فایل etabs najafi_vahid 18 8,890 1396/3/11 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: civil92
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 492 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin
  Etabs 2016 خطا در چک کردن مدل mozhi1990 2 255 1396/2/14 ، 08:29 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  مشکل تیری که قسمتی از آن با دیوار برشی همپوشانی دارد hajix8867 0 184 1396/1/15 ، 07:10 عصر
آخرین ارسال: hajix8867
  مشکلRun 'گرفتن از فایل save as milad1372mir 3 327 1395/12/26 ، 08:14 عصر
آخرین ارسال: milad1372mir

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان