مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:580 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:39 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:72 زمان:1395/09/18
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:336 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99027 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:39 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:102 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:336 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3718 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:650 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:145 زمان:1395/09/15

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امیتازات: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن فایل نهایی پروژه اسکلت فولادی 6 طبقه با دیوار برشی
1392/11/03 , 01:43 ق.ظ
ارسال: #121
RE: چک کردن طراحی پروژه اسکلت فولادی 6 طبقه همراه با آسانسور و زیرزمین
سلام
فقط دینامیکی ها وراد بشه چون استاتیکی نیازی نیست دیگه
درست هستش فقط در قسمتن نامنظمی بعضیاش تکراریه

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/11/03 , 11:45 ق.ظ
ارسال: #122
با تشكر از مهندس بابايي ،ميبدي و فلاح منش

من تركيبات رو وارد كردم.تحليل و سپس ضرايب رو همپايه كردم و آناليز كزدم و بعدش طراحي.ولي ...

ولي بازم دريفت طبقات در SPX SPXT SPY SPYT بالاتر از حد مجازه.بعضي از ستون ها هم با بالاترين مقطع دوبل 30 هم جواب نميدن.كم كم دارم نااميد ميشم !

دوستان اينم فايل.احساس ميكنم حتما باز جايي كم كاري يا اشتباه كردم.لطف كنيد كمك كنيد.مرسي

فایل‌(های) پیوست شده
F6.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 6
اندازه 138.66 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/11/03 , 04:16 ب.ظ
ارسال: #123
سلام در این که مدل سازه شما ایراد دارد بحثی نیست.که این مورد در نتایج هم تاثیر میگذارد.ترکیب بار ویژه ای در ایین نامه وجود دارد که ستونها را به شدت قوی میکند و این موضوع در بادبندها معمولا اتفاق می افتد مخصو صا ستونهای متصل به بادبند.ایین نامه UBC ضریب امگا را از شما میپرسد سپس خودش این ترکیب بار ها را به ستونها اعمال میکند.سایز مقاطع احتمالا منطقی هستند و شما باید از مقاطع باکس استفاده کنید.همین پروژه را با دیوار برشی مدل کنید سپس تفاوتها را احساس میکنید.میبینید که چقدر سنونها اقتصادی تر میشوند.البته به شرطی که ستونها داخل دیوار برشی مدفون شوند.می توانید از پروژه دوم کتاب سبز کمک بزرگی بگیرید.موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

1392/11/03 , 05:06 ب.ظ
ارسال: #124
(1392/11/03 04:16 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  سلام در این که مدل سازه شما ایراد دارد بحثی نیست.که این مورد در نتایج هم تاثیر میگذارد.ترکیب بار ویژه ای در ایین نامه وجود دارد که ستونها را به شدت قوی میکند و این موضوع در بادبندها معمولا اتفاق می افتد مخصو صا ستونهای متصل به بادبند.ایین نامه UBC ضریب امگا را از شما میپرسد سپس خودش این ترکیب بار ها را به ستونها اعمال میکند.سایز مقاطع احتمالا منطقی هستند و شما باید از مقاطع باکس استفاده کنید.همین پروژه را با دیوار برشی مدل کنید سپس تفاوتها را احساس میکنید.میبینید که چقدر سنونها اقتصادی تر میشوند.البته به شرطی که ستونها داخل دیوار برشی مدفون شوند.می توانید از پروژه دوم کتاب سبز کمک بزرگی بگیرید.موفق باشید.

بعد از این همه ویرایش بازم مشکل در مدلسازی ؟

یخواهم آیین نامه رو عوض کتم ببینم چه فرقی میکنه.
دیوار برشی به نظرتون اینقدری ستون ها رو اقتصادی میکنه که هزینه خودشم تامین بشه ؟
1392/11/03 , 06:22 ب.ظ
ارسال: #125
1-خرپشته را مدل نکنید به این دلیل که وقتی ما از تحلیل طیفی استفاده میکنیم مشکلی در مدهای نوسانی سازه بوجود می اید پس بهتر است خرپشته حذف و اثر بارهای ان به بام منتقل شود.
2-یه فکری به حال جهت X سازه خود بکنید.بادبندهای واگرا سختی بالایی ندارند در نتیجه دریفت ها جواب نمی دهد.توصیه میکنم از مهاربندی های ضربدری استفاده کنید تا جایی که البته امکان دارد.
3-اگر ایین نامه را هم عوض کنیم مثلا AISC-ASD89 باز هم ستونها تقریبا با همین ابعاد خواهند شد.
4-دوست عزیز یکی از دلایل طراحی نکردن بادبند توسط محاسبان همین مشکل ستونها است.به همین علت سازه فولادی با دیوار برشی انقدر متداول شده.
به گزینه 2 خیلی فکر کنید.
دیوار برشی نسبت به بادبند بسیار مقرون به صرفه تر است البته به شرطی که ستونها در دیوار برشی مدفون شوند.پیشنهاد میکنم به ابعاد ستونها در پروژه دوم کتاب سبز توجه کنید.کف ستونها هم در این سازه اقتصادی تر طرح میشوند(سازه با دیوار برشی).

1392/11/03 , 06:25 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/03 06:29 ب.ظ، توسط myetabs.)
ارسال: #126
(1392/11/03 06:22 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  1-خرپشته را مدل نکنید به این دلیل که وقتی ما از تحلیل طیفی استفاده میکنیم مشکلی در مدهای نوسانی سازه بوجود می اید پس بهتر است خرپشته حذف و اثر بارهای ان به بام منتقل شود.
2-یه فکری به حال جهت X سازه خود بکنید.بادبندهای واگرا سختی بالایی ندارند در نتیجه دریفت ها جواب نمی دهد.توصیه میکنم از مهاربندی های ضربدری استفاده کنید تا جایی که البته امکان دارد.
3-اگر ایین نامه را هم عوض کنیم مثلا AISC-ASD89 باز هم ستونها تقریبا با همین ابعاد خواهند شد.
4-دوست عزیز یکی از دلایل طراحی نکردن بادبند توسط محاسبان همین مشکل ستونها است.به همین علت سازه فولادی با دیوار برشی انقدر متداول شده.
به گزینه 2 خیلی فکر کنید.
دیوار برشی نسبت به بادبند بسیار مقرون به صرفه تر است البته به شرطی که ستونها در دیوار برشی مدفون شوند.پیشنهاد میکنم به ابعاد ستونها در پروژه دوم کتاب سبز توجه کنید.کف ستونها هم در این سازه اقتصادی تر طرح میشوند(سازه با دیوار برشی).

پلانو که براتون فرستادم.اون بادبند های قاب 1 که واگرا هستن به دلیل یازشو در و پنجره متاسفانه راه نداره X بشن.کاش میشد !
در مورد خرپشته همین الان خوندم و فهمیدم نباید مدل بشه.

پی نوشت : مهندس الان میرم تو کار طراحی با دیوار برشی مدفون.میشه بگین با توجه به پلان کجاها رو دیوار بزارم ؟
1392/11/03 , 06:40 ب.ظ
ارسال: #127
پلان شما در جهت X مشکل جایگذاری مهار بند داره.اگر این مشکل حل بشه تقریبا کار تمومه. من پلان رو ندارم نمیدونم کجا بزارم.توصیه میکنم خودتون این کار را انجام بدهید.سوالی ذهن من را مشغول خود کرده بود. این پروژه قراره اجرا بشه؟ فکر نمیکنید هنوز خیلی زوده برای اینکه شما محاسبه کنید؟ البته جسارت نمیکنم.توانایی شما خوب است.فرمودید پروژه اول شما هست و فکر میکنم تا حالا با SAFE هم کار نکردید .نسبت به پروژه اول فکر کنم کمی زود است .توصیه میکنم بعد از کار کردن در یک دفتر مهندسی معتبر ان هم حد اقل به مدت 1 سال بعدا کار بردارید. توصیه میکنم اگر قرار است این فایل اجرا شود حتما فایل را به چند محاسب پایه 1 نشان دهید تا فایل را کنترل کنند.

1392/11/03 , 06:50 ب.ظ
ارسال: #128
(1392/11/03 06:40 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  پلان شما در جهت X مشکل جایگذاری مهار بند داره.اگر این مشکل حل بشه تقریبا کار تمومه. من پلان رو ندارم نمیدونم کجا بزارم.توصیه میکنم خودتون این کار را انجام بدهید.سوالی ذهن من را مشغول خود کرده بود. این پروژه قراره اجرا بشه؟ فکر نمیکنید هنوز خیلی زوده برای اینکه شما محاسبه کنید؟ البته جسارت نمیکنم.توانایی شما خوب است.فرمودید پروژه اول شما هست و فکر میکنم تا حالا با SAFE هم کار نکردید .نسبت به پروژه اول فکر کنم کمی زود است .توصیه میکنم بعد از کار کردن در یک دفتر مهندسی معتبر ان هم حد اقل به مدت 1 سال بعدا کار بردارید. توصیه میکنم اگر قرار است این فایل اجرا شود حتما فایل را به چند محاسب پایه 1 نشان دهید تا فایل را کنترل کنند.

مهندس قرار هست اجرا بشه ولی نه الزاما این !
اینو میشه به عنوان آزمون ورودی برای یک دفتر فنی مهندسی در نظر گرفت.2 محاسب و بنده قراره محاسبه و ارایه بدیم طرح هامون رو.مسلما اونا جلوترن.اما خودشون گفتن بی شک طرح من هم مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.یک تلاشه برام.بدون کمک های شما تا همین جا هم پیش نمیرفتم.

پیام خصوصی رو چک کنید.
1392/11/05 , 06:54 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/05 07:07 ب.ظ، توسط myetabs.)
ارسال: #129
سلام دوستان گل.
با کمک مهندس میبدی دوباره پروژه رو با دیوار برشی طراحی کردم که نتایج بسیار بسیار فرق میکرد و عالی شد.
در بحث تیر و ستون ها همه جواب دادن.
در مورد دیوار برشی فقط یک مورد جواب نداده.
این دیوار که در عکس میبینید که تقاطع دو جهت X و Y میباشد
ضخامت دیوارها 30 و 35 سانت هست.بعضیا 2 طبقه اول 35 و 4 طبقه بالاتر 30. بعضیا هر6 طبقه 35
اینی که میگم جواب نداده هر 6 طبقه 35 هستش.آرماتور هاشو تا 28 هم بردم بالا.ولی طبق عکس دوم مقدار درصد میلگرد از 2 بیشتر شده که نباید بشه.چکار کنم ؟ ضخامت رو بالاتر کنم ؟
راهی هست این دو دیوار با ستون مشترک در وسط به صورت مجزا و با دو Pier مجزا طراحی بشه ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

اینک عکس ها و فایل ایتبز :

[تصویر:  p3yy3q4arx4egi2x6sz.jpg]

[تصویر:  vr05ipsl8ry0kx01tfr.jpg]

[تصویر:  doa3aif2wmx1c9g677m9.jpg]

فایل‌(های) پیوست شده
A.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 7
اندازه 391.72 KB

1392/11/05 , 07:39 ب.ظ
ارسال: #130
سلام.
1-ستونهای شما اجرایی نیستن سعی کنید از یک خانواده استفاده کنید مثلا خانواده 18.منظور از خانواده 18= 18 با ورق . بدون ورق.18 پا باز.مقطع 3 تایی 18. مقطع 2 تایی 18.شما چه جوری میخواهید مقطع پا باز 20 را بر روی خانواده 14 متصل کنید شاید بشود اما خیلی سخت.ستونها را طوری طراحی کنید که نیاز به وصله نباشد.البته تا ارتفاع 12 متر ما میتوانیم این کار را انجام دهیم.اگر ارتفاع ساختمان بیشتر از 12 متر شد نیاز به وصله میباشد.هم چنین استفاده از مقاطع خانواده کوچکتر بر روی خانواده بزگتر که مشکلی ندارد اما نیازمند وصله میباشد.
[تصویر:  q19zgc802fhmlh7219.jpg]
2-برای کاهش تنش در دیوار برشی میتوانید در صورت امکان طول دیوار برشی را زیاد کنید.
[تصویر:  ub4yh5m83acvo40xtm7.jpg]

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Sad مشکل اورژانسی صفر شدن نیروزی برشی Vy sasan.ce 0 60 1395/08/12 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  طراحی دیوار برشی بتنی در section design ebi1060 8 2,178 1395/08/02 01:38 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
Sad مشکل نمایش صفر آرماتور (خاموت) برشی تیر و ستون sasan.ce 5 231 1395/07/26 12:51 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  نحوه صحیح پایر کردن دیوار برشی بازشودار hajix8867 0 135 1395/07/13 10:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  مدل کردن یا نکردن خرپشته (سوال اینست) حمید فلاح منش 57 15,136 1395/06/26 10:16 ق.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 267 41,175 1395/06/05 10:07 ق.ظ
آخرین ارسال: fry
  افزایش دان ظرفیت برشی و خمشی ستون ها فلزی hajix8867 0 162 1395/06/03 09:33 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
Photo نحوه محاسبه برش پایه و کفایت دیوار برشی که علی بهنیا 38 9,105 1395/05/30 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  دلیل تفاوت بین نتایج SAP و ETSBS در یک فایل مشابه m.vahedi 2 2,257 1395/05/27 12:17 ق.ظ
آخرین ارسال: arashr36
  پیغام خطای چک کردن مدل سازه hamed_r_b 3 182 1395/05/18 02:36 ب.ظ
آخرین ارسال: Civil5

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان