مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:sunson پاسخ ها:3 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28401 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:480 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5541 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:10 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:16 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:12 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14521 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3064 زمان:1395/09/12
مقالات بهینه سازی سازه ها و الگوریتم های آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:nextgen پاسخ ها:4 مقالات مشاهده:2255 زمان:1395/09/11
دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:muhammad nikrou پاسخ ها:8 آموزش اتوکد AutoCad مشاهده:8180 زمان:1395/09/10

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن مدل ایتبس
1392/05/12 , 11:09 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/12 11:12 ق.ظ، توسط mrb323.)
ارسال: #1
چک کردن مدل ایتبس
با سلام خدمت دوستان
من برای انجام پایان نامم باید یک سازه 10 طبقه را در ایتبس مدل کنم و بعد به تحلیل یکی از قاب های سازه بپردازم.اما وقتی که سازه 10 طبقه را در ایتبس مدل میکنم مقاطع اون خیلی بزرگ میشن.سیستم سازه ای این ساختمان قاب مفصلی با مهاربند شورن هست.تا اونجایی که من دقت کردم بارگذاری و مشخصات مصالح فولادی را هم را درست وارد کردم اما نمی دونم برای چی مقاطعم اینقدر بزرگ شدن.کسی از دوستان میتونه بگه مشکل این مدل از کجاست؟

فایل‌(های) پیوست شده
10 Stories.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 32
اندازه 21.76 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/12 , 11:19 ق.ظ
ارسال: #2
RE: چک کردن مدل ایتبس
سلام
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که نمیشه ندید گفت
بهتره مدلتونو برای چک کردن قرار بدید

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/12 , 11:22 ق.ظ
ارسال: #3
(1392/05/12 11:19 ق.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  سلام
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که نمیشه ندید گفت
بهتره مدلتونو برای چک کردن قرار بدید
فایل e2k مدل را در بالا گذاشتم.ممنون میشم اگه شما یه چک بکنید
1392/05/12 , 12:00 ب.ظ
ارسال: #4
سلام 1 سری موارد رعایت نشده و یکسری ایرادات دیگه داره

1-باری به عنوان بار معادل سازی برای بام در نظر گرفته نشده که پخش نیروی زلزله رو تحت تاثیر قرار میده
2-ضریب زلزله 0.16 باتوجه به این مورد و ارتفاع سازه و قرار گیری در منطقه ی بازلزله خیلی زیاد و خاک نوع 4 بهتره سیستم
مهار جانبی بهتر مثلا مهاربند برون محور..تتا 15درصد ضریب زلزله رو اهش داد و یا باسیستم قاب خمشی فولادی ویژه 40 درصد ضریب زله رو کاهش داد
که به اقتصادی تر شدن پروژه کمک میکنه

3-بار های خطی خیلی زیاد هستن برای ارتفاع 3 متر خیلی سنگین در نظر گرفته شده
4-مصالح فولادی خیلی وزنشون اشتباه معرفی شده 7850 کیلوگرم بر سانتی متر مربع هستش که شما با تبدیل واحد این عددو برای نیوتن میلیمتر نوشتید که خودش باعث این میشه فولاد 150 کیلوگرم بر مترمربع سنگینتر بشه بهتره با توجه به صفحه 5 آیین نامه مبحث دهم بر اساس کیلوگرم بر سانتی متر معرفی کنید
5-مهمتر از همه اینکه سازه با توجه به ارتفاعش باید برای پیچش هم طراحی بشه و باید بار زلزله با خروج از مرکزیت تصادفی 5 درصد براش در نظر گرفته بشه

1392/05/12 , 12:58 ب.ظ
ارسال: #5
(1392/05/12 12:00 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  سلام 1 سری موارد رعایت نشده و یکسری ایرادات دیگه داره

1-باری به عنوان بار معادل سازی برای بام در نظر گرفته نشده که پخش نیروی زلزله رو تحت تاثیر قرار میده
2-ضریب زلزله 0.16 باتوجه به این مورد و ارتفاع سازه و قرار گیری در منطقه ی بازلزله خیلی زیاد و خاک نوع 4 بهتره سیستم
مهار جانبی بهتر مثلا مهاربند برون محور..تتا 15درصد ضریب زلزله رو اهش داد و یا باسیستم قاب خمشی فولادی ویژه 40 درصد ضریب زله رو کاهش داد
که به اقتصادی تر شدن پروژه کمک میکنه

3-بار های خطی خیلی زیاد هستن برای ارتفاع 3 متر خیلی سنگین در نظر گرفته شده
4-مصالح فولادی خیلی وزنشون اشتباه معرفی شده 7850 کیلوگرم بر سانتی متر مربع هستش که شما با تبدیل واحد این عددو برای نیوتن میلیمتر نوشتید که خودش باعث این میشه فولاد 150 کیلوگرم بر مترمربع سنگینتر بشه بهتره با توجه به صفحه 5 آیین نامه مبحث دهم بر اساس کیلوگرم بر سانتی متر معرفی کنید
5-مهمتر از همه اینکه سازه با توجه به ارتفاعش باید برای پیچش هم طراحی بشه و باید بار زلزله با خروج از مرکزیت تصادفی 5 درصد براش در نظر گرفته بشه
با تشکر از پاسختون و وقتی که گذاشتید
شما درست می فرمایید که با تعویض سیستم سازه ای میشه ضریب زلزله را کاهش داد اما من باید توی پایان نامم از همین سیستم سازه ای استفاده کنم
به نظر شما بارهای دیوارهای خارجی را چقدر بدم با توجه به اینکه در دو طرف از ساختمان دیوارهای نما شده و در دو طرف دیگه دیوارها بدون نما هستند؟
توی این فایل جدید که فرستادم جرم واحد حجم و وزن واحد حجم و همچنین مدول الاستیسیته را درست کردم . بارهای خطی دیوارهای جانبی را هم کلا برداشتم . اثرات پیچش تصادفی را هم در نظر گرفتم اما هنوز مقاطعم خیلی سنگین میشن.به نظر شما اشکال از کجاست؟

فایل‌(های) پیوست شده
10 Stories.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 16
اندازه 21.08 KB

1392/05/12 , 01:19 ب.ظ
ارسال: #6
خواهش میکنم
من خودم بار خطی دیوارهارو از 650 بیشتر نمیذارم
برای دیوار های نمادار با توجه به 3دردصد بازشو همین مقدار میشه
برای تیغه ی 15سانتی سفالی

اتصالات بیس هم گیردار معرفی شده
شما تعداد دهانه های بادبندی هر جهت هم باید افزایش بدید خیلی تعدادش کمه

1392/05/12 , 01:35 ب.ظ
ارسال: #7
(1392/05/12 01:19 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  خواهش میکنم
من خودم بار خطی دیوارهارو از 650 بیشتر نمیذارم
برای دیوار های نمادار با توجه به 3دردصد بازشو همین مقدار میشه
برای تیغه ی 15سانتی سفالی

اتصالات بیس هم گیردار معرفی شده
شما تعداد دهانه های بادبندی هر جهت هم باید افزایش بدید خیلی تعدادش کمه
راستش من توی پایان نامم از نرم افزار perform3d استفاده می کنم و یکی از قاب های این سازه ( برای مثال قاب ردیف 2) را انالیز تاریخچه زمانی غیر خطی می کنم.اگر تعداد دهانه های مهاربندی را افزایش بدم در این صورت بار لرزه ای که سهم قاب مورد نظر میشه کاهش پیدا میکنه و موقع تحلیل مقاطع سازه وارد ناحیه غیر خطی نمی شن.برای همین نمی تونم تعداد دهانه های مهاربند را زیاد کنم.من مدل های دیگه ای از طراحی ساختمان 10 طبقه را هم دیده بودم . اونا مقاطعشون خیلی کوچکتر از مقاطع مدل من می شد.برای چی مال من اینقدر مقاطع بزرگ شده؟
1392/05/12 , 02:22 ب.ظ
ارسال: #8
تمام علت اینه که شما تعداد دهانه ی کمی داری که بادبند داشته باشه
با ایت تفاسیر پس حداقل تعداد قاب ها اگر زیاد نمیشه کرد
توی هر قاب که شما 2تارو بادبند زدی 3 یا 4 تا بزن
به عنوان مثال شما بار 750 تن داری روی ستون های اطراف بادبند که با ایت کار خیلی کمتر میشه
با این وضع در بهترین شرایط شماحدود 530 سانتیمتر مربع آهن نیاز دارید برای ستون که میشه 1 باکس 23 در 23 توپر
یا 1 باکس 40در40 با زخامت 4 سانت که خیلی برای این سازه سنگین در میاد و با تعداد دهانه ی بیشتر میشه نیروهارو پخش کرد

1392/05/12 , 02:26 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/12 02:31 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #9
در مورد تعریف بارهای جانبی فراموش کردم بگم که باید اثر شلاقی در نظر گرفته بشه چون زمان تناوب از 0.7 ثانیه بیشتره و بهتره با ubc97 بار زلزله تعریف بشه

1392/05/14 , 12:28 ب.ظ
ارسال: #10
با سلام
یه سوال در مورد مدل داشتم و اون اینکه چرا تیرهایی که به مهاربند متصل هستند دارای مقاطع کوچکتری نسبت به سایر تیرها هستند؟من شنیدم که باید در طراحی این نوع مهاربندها یک بار متمرکز روی تیر مورد نظر بگذاریم اما مقدار اون را با توجه به ایین نامه نمی دونم .شما میدونید که اون بار را چطور باید وارد کنیم؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 67 1395/09/06 03:53 ب.ظ
آخرین ارسال: mahsahaghyy
Wink ارور ایتبس در سازه فولادی civilme 1 125 1395/07/02 12:00 ب.ظ
آخرین ارسال: civilme
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 133 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 257 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,654 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 498 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  مشکل در فایل ایتبس فولادی shaya72 1 216 1395/03/31 10:48 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 361 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  چک کردن فایل ایتبس ehsan51 1 241 1395/03/18 10:31 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 370 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن: