امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن پروزه ایتبز فولاد
سلام
لطفا هر چه سریعتر پروزه ایتبز من چک کنید
جابه جایی طبقات حدود 5 سانت ولی دریفت ها مشکلی نداره. استاد به همین مورد گیرداده میگه درستش کن هر کاری میکنم درست نمیشه. سقف اآخر شیبداره که عکس العمل قاب خرپایی از سپ گرفتم وروی ستون ها در ایتبز وارد کردم
پاسخ
خیلی ممنون از زحمات دوستان خودم فهمیدم اشکالش کجاست.
پاسخ
کاکاجان سلام
ایکاش میگفتی مشکلی را که فهمیدی چه بود.
ضمنا در فایل ایتبس شما 4 چیز نظر من را جلب کزد.بالاغیرتا اگر کار خودت هست کارخوبیه به چهار سئوال من لطف کن جواب بده.اختمالا سنوال خیلی های دیگر هم باشد
1-چرا خرپشته را آنهم یکطرفه بادبند بستی.
2-درترکیب بارآیین نامه asd 99ضرایب 0.72.و4/2نداریم اینها را بابت چی استفاده کردی.
3- چرا بارهای جایگزین شیروانی،بادوبرف را تماما بصورت در جهت xمنفی ودرجهت z مثبت وارد کردی
4-ضمنا کاکا جان ضریب زلزله چرا اینقدر کم شده(0.085 ؟)
پاسخ
(1392/4/31 ، 12:03 صبح)emispid نوشته است: کاکاجان سلام
ایکاش میگفتی مشکلی را که فهمیدی چه بود.
ضمنا در فایل ایتبس شما 4 چیز نظر من را جلب کزد.بالاغیرتا اگر کار خودت هست کارخوبیه به چهار سئوال من لطف کن جواب بده.اختمالا سنوال خیلی های دیگر هم باشد
1-چرا خرپشته را آنهم یکطرفه بادبند بستی.
2-ترکیب بارآیین نامه asd 99ضرایب 0.72.و4/2نداریم اینها را بابت چی استفاده کردی.

یک سری ضوابط طراحی اضافه بر موارد عادی معمول است که ميتوانيد در پيوست آیين نامه 2800 و پيوست مبحث 10مطالعه نمایيد که خاص شکل پذیری متوسط و ویژه می باشد.ضرایب
0.85و0.72و2.4 در آن ترکیب بارها مطرح می شود.
مورد عدم تقارن در نصب بادبند در خرپشته ( نصب فقط در یک سمت)مورد سئوال من هم هست.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام
مشکل یکی دو تا نبود ، یکی اینکه پریود از 0.7 بیشتر بود اثر شلاقی لحاظ نکردم دوم اینکه از خطای خودم قسمت استاتیک لود بارهای زلزله در جهت ایکس در یه جهت بود و چند تا دیگه مشکل داشت همون قسمت یادم نیست.
در مورد بادبند هم خودم برام هنوز سواله استاد گفت چون خرپشته در محاسبات لحاظ شده پس باید بادبند بخوره .
الان که درستش کردم شده حدودا 3 سانت.
پاسخ
(1392/4/31 ، 11:09 عصر)kaka410 نوشته است: سلام
مشکل یکی دو تا نبود ، یکی اینکه پریود از 0.7 بیشتر بود اثر شلاقی لحاظ نکردم دوم اینکه از خطای خودم قسمت استاتیک لود بارهای زلزله در جهت ایکس در یه جهت بود و چند تا دیگه مشکل داشت همون قسمت یادم نیست.
در مورد بادبند هم خودم برام هنوز سواله استاد گفت چون خرپشته در محاسبات لحاظ شده پس باید بادبند بخوره .
الان که درستش کردم شده حدودا 3 سانت.

کاکاجان
ممنون از جوابتون.ولی دوسئوال باقیمانده من را هم جواب بده
1-یکی اینکه خرپشته یک ظبقه محسوب شده لذا انتظار می رود در طرفینش بادبند باشد چرا فقط در یک سمت بادبند زدی.اینطوری پیچش ایجاد می شود.
.2-دوم اینکه بار نقطه ای معادل وزن شیروانی وباد در جهت قانم بسمت پایین (Fz-)وارد می شود چرا شما در جهت Fz+وارد شده
سئوال آخرم هم اینکه منظورتون از جابجایی طبقه story drift هست یا چیز دیگری.در آنصورت در کدام منو این سه یا پنج سانتی متر را می بینی لطف کن به ما هم بگو.من درست متوجه منظورتون نشدم
پاسخ
سلام .
اره حق با شماست ، نیروهای سقف به سمت - گرفتم .
اتفاقا بحث منم با استاد سر همین مسئله بود که من میگفتم بادبند پیچش ایجاد میکنه استاد میگفت نه میپرسیدم چرا؟ میگفت برو خودت جوابش پیدا کنه.
من یه چیزایی فهمیدم که چون سازه نامنظم و پیچش اتفاقی داره و کلا برای پیچش و قاعده 100 -30 ستون ها طراحی میشه و مورد بعدی اینکه مرکز جرم دقیقا روی خرپشته س و فاصله زیادی نیست و اگر هم خیلی پیچش ایجاد کنه ستون ها جواب نمیدادن که جواب دادن فقط با فرق اینکه قوی تر شدن. یه کار دیگه هم کردم بادبند حذف کردم ولی ستون ها اصلا جوابگو نبود چون نیروی زلزله به خرپشته هم وارد میشد و کار بعدی اینکه بادبند اون سمتش هم گذاشتم تنها فرقی که کرد یکم ستون ها ضعیف تر شدن
من خیلی از سازه ها دیدم که خرپشته یه طرف بادبند داره ، البته اگه حرفمن درست باشه!!!
خوشحال میشم منو روشن کنن در این مورد.
جابه جایی هم مربوط به اینجاست DISPLAY==>SHOW STORY RESPONSE PLOT توی نمودار ماکزیمم جا به جایی طبقات نوشته شده.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چک کردن پروژه بتن - ضروری afshin_ipe 6 274 1396/3/12 ، 03:41 عصر
آخرین ارسال: civil92
  چک کردن پروژه بتن alimorad39 1 140 1396/3/11 ، 07:02 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل دوره تناوب زیاد بعد از run کردن ali.esfandi 1 172 1396/3/10 ، 04:40 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  درخواست چک کردن فایل mammadfranki 1 167 1396/2/16 ، 12:10 عصر
آخرین ارسال: afshin_ipe
Star درخواست چک کردن پروژه فولادی 2 طبقه 9.7.4 eng.mousavi 0 160 1396/1/11 ، 11:50 عصر
آخرین ارسال: eng.mousavi
  درخواست چک پروژه فولاد sasan.ce 0 241 1395/11/19 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  در خواست چک کردن پروژه lrfd قاب خمشی متوسط فولادی 4 طبقه فولادی در ایتبس2015 یوسف ابراهیم پور 2 546 1395/10/6 ، 05:24 عصر
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 380 1395/6/20 ، 04:37 عصر
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 549 1395/5/2 ، 04:15 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 3,219 1395/4/24 ، 06:38 عصر
آخرین ارسال: amirone

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان