مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3645 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:575 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:30 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:96 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:53 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:49 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:58 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1186 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:65 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن پروژه etabs آموزشی
1394/05/16 , 11:12 ب.ظ
ارسال: #1
چک کردن پروژه etabs آموزشی
سلام خدمت مهندسین گرامی....
این فایل رو پیوست می کنم و یه سری سوالاتی در باره ش داره از جمله :
1- استاد ما گفته بار mass رو نصف بار مرده وارد کنید...یعنی اگه 550 داریم بار مرده.. mass رو 275 وارد کنی... آیا درسته؟ و اینکه بار mass فقط به سقف ها وارد میشه؟
2- تیرهای کنسول متصل به ستون جواب نمیده و طبیعی هم هست به دلیل پیچش بالا... چکارش باید کرد؟
3- ...تیرهای فرعی که اتصال تیر به تیر هستن رو مفصل میکنم و پیچش یک سر تیر رو آزاد می کنم...و مشکلی نداره جواب میده...ولی استاد ما گفته توی نقشه های سازه باید این تیر رو تیر فرعی کنار نورگیر رو حداقل مثلا 2 متر ادامه بدید در سقف و انتهای آرماتور ها رو خم نکنید که مفصلی اجرا بشه آیا درسته؟
4- تیرهای متصل به کنسول بالای محور 4 و هم چنین محور E که در جهت x هستند رو باید مثل تیرهای فرعی مفصل کنم؟ یه فایل مورد تایید نظام و اجرا شده دارم که این تیرها رو مفصل کرده... درسته؟
5- همون تیرهای در راستای محور x در شمال سازه بالای محور 1 اگر حذف بشه و فققط سقف باقی بمونه... بار دیوارهای جانبی رو کجا باید وارد کنم؟
ممنون مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/05/17 , 12:48 ق.ظ
ارسال: #2
RE: چک کردن پروژه etabs آموزشی
فایل رو پیوست کنید

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/05/17 , 09:55 ق.ظ
ارسال: #3
پیوست کرده بودم که ظاهرا

فایل‌(های) پیوست شده
vahid-karbord.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 38
اندازه 57.04 KB

1394/05/17 , 12:58 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/05/17 02:25 ب.ظ، توسط علی بهنیا.)
ارسال: #4
سلام.
من فایلتون رو دیدم.
یک مقدار اصلاحات روش انجام دادم که در نتیجه ی اونها فقط دو تا تیرتون جواب نمیده که با تغییر مقطع حل خواهد شد.
من زیاد رو فایل کار نکردم اما تو همون چند دقیقه نکات زیر اشتباه بود که حتما باید رفع بشه و در پروژه های بعدی مدنظر قرار بگیره :
1- ستون C40X40 رو همون 30 در 30 داده بودید که اشتباه بود.
2- ضریب پواسون برای بتن های معمولی طبق مبحث نهم برابر 0.15 هست که 0.20 داده بودید که برای بتن با مقاومت بالا هست.
3- ضرایب ترک خوردگی رو برای تیر و ستون ها اعمال نکرده بودید که مطابق آئین نامه برای قاب خمشی برای تیرها برابر 0.35 و برای ستون ها برابر 0.7 هست. البته Torsional Constant یا ترک خوردگی پیچشی رو هم باید برای تیرها برابر 0.15 در نظر بگیرید.
تا اینجای کار رو من تصحیح کردم.
اما نکات زیر هم به نظرم اومد که باید یه فکری روش بکنید :
4- مولفه ی قائم نیروی زلزله روی کنسول ها رو در نظر نگرفتید.
5- تیرهای کنسول محور Y تون جواب نمیدن چون جهت تیرچه ها رو افقی انداختید و بار زیادی بهشون واد میشه.
6- معنی اون بازشو بزرگ توی کنسول چیه ؟
7- بار Mass رو هم باید برای بارهای خطی و بارهای سطحی مرده ی طبقه آخر اختصاص بدید.

ونکته ی آخر رو هم که اصلاح کردم خاموش کردن ضوابط لرزه ای ویژه بود.
فایل e2k رو پیوست کردم

موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
vahid-karbord [ Check ].rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 26
اندازه 6.47 KB

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
1394/05/17 , 03:07 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/05/17 03:08 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #5
با سلام

بهددوتا از سئوالات شما می پردازم.
1- در مورد بارmass آموزش زیر را مطالعه فرمایید
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...8%A2%D9%86

2- در مورد اتصال مفصلی تیر به تیر در سازه بتنی عده ای از مهندسین به آن باور دارند ودیتیلهای ضربدری یا اضافه طول بدون خمش وامثالهم را پیشنهاد می دهند
عده از صاحب نظران هم اصلا آن را قبول ندارند.در سایت دکتر حسین زاده اصل هم دیدم که نامبرده هم این نوع اتصال را قبول ندارد.
با همه این تفاصیل برای خود من هم سئوال هست که اگر در اجرا نمی شود اتصال مفصلی را پیاده کرد چرا در مدل باید اینکار را کرد؟
دیگر آنکه اگر در مدل هم مفصلی نشود واقعا چه راهکاری برای حذف پیچش تیر به تیر هست ؟

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1394/05/17 , 04:13 ب.ظ
ارسال: #6
(1394/05/17 12:58 ب.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  سلام.
من فایلتون رو دیدم.
یک مقدار اصلاحات روش انجام دادم که در نتیجه ی اونها فقط دو تا تیرتون جواب نمیده که با تغییر مقطع حل خواهد شد.
من زیاد رو فایل کار نکردم اما تو همون چند دقیقه نکات زیر اشتباه بود که حتما باید رفع بشه و در پروژه های بعدی مدنظر قرار بگیره :
1- ستون C40X40 رو همون 30 در 30 داده بودید که اشتباه بود.
2- ضریب پواسون برای بتن های معمولی طبق مبحث نهم برابر 0.15 هست که 0.20 داده بودید که برای بتن با مقاومت بالا هست.
3- ضرایب ترک خوردگی رو برای تیر و ستون ها اعمال نکرده بودید که مطابق آئین نامه برای قاب خمشی برای تیرها برابر 0.35 و برای ستون ها برابر 0.7 هست. البته Torsional Constant یا ترک خوردگی پیچشی رو هم باید برای تیرها برابر 0.15 در نظر بگیرید.
تا اینجای کار رو من تصحیح کردم.
اما نکات زیر هم به نظرم اومد که باید یه فکری روش بکنید :
4- مولفه ی قائم نیروی زلزله روی کنسول ها رو در نظر نگرفتید.
5- تیرهای کنسول محور Y تون جواب نمیدن چون جهت تیرچه ها رو افقی انداختید و بار زیادی بهشون واد میشه.
6- معنی اون بازشو بزرگ توی کنسول چیه ؟
7- بار Mass رو هم باید برای بارهای خطی و بارهای سطحی مرده ی طبقه آخر اختصاص بدید.

ونکته ی آخر رو هم که اصلاح کردم خاموش کردن ضوابط لرزه ای ویژه بود.
فایل e2k رو پیوست کردم

موفق باشید
بسیار بسیار ممنونم مهندس... اون بازشوی بزرگ دستگاه پله س که اینطوری در نظر گرفتم... آیا اشتباهه؟
اون بازشوهای توی کنسولم نورگیر هستند که اینطوری در نظر گرفتم...
تیرهایی که میگید جواب نمیده رو خودم با تغیر جهت تیرچه ریزی جواب گرفتم... فکر کنم تیرهای مورب طبقه دوم رو میگین ...
درباره کنسول های محور y جهت تیرچه ها رو عوض میکنم...
حالا سوال اصلی من اینه:
تیرهای متصل به کنسول در محور X رو دیدم توی فایل تایید نظام شده بود و اجرا هم شده بود... مهندس محاسب مفصلی در نظر گرفته بود...آیا من مجاز به این کار هستم؟ مگه فقط تیر به تیر رو مفصل نمیکنن؟
1394/05/17 , 04:19 ب.ظ
ارسال: #7
(1394/05/17 03:07 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام

بهددوتا از سئوالات شما می پردازم.
1- در مورد بارmass آموزش زیر را مطالعه فرمایید
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...8%A2%D9%86

2- در مورد اتصال مفصلی تیر به تیر در سازه بتنی عده ای از مهندسین به آن باور دارند ودیتیلهای ضربدری یا اضافه طول بدون خمش وامثالهم را پیشنهاد می دهند
عده از صاحب نظران هم اصلا آن را قبول ندارند.در سایت دکتر حسین زاده اصل هم دیدم که نامبرده هم این نوع اتصال را قبول ندارد.
با همه این تفاصیل برای خود من هم سئوال هست که اگر در اجرا نمی شود اتصال مفصلی را پیاده کرد چرا در مدل باید اینکار را کرد؟
دیگر آنکه اگر در مدل هم مفصلی نشود واقعا چه راهکاری برای حذف پیچش تیر به تیر هست ؟
مهندس این سازه رو خودم اجرا کردم.. تیرهای فرعی رو داخل سقف امتداد دادیم طبق نقشه ی سازه و انتهای آرماتور ها رو هم خم نکردیم...
ولی اگر در مدل واقعا مفصلی نشه به هیچ وجه نمیشه پیچش رو حذف کرد!!!
1394/05/17 , 04:33 ب.ظ
ارسال: #8
(1394/05/17 04:13 ب.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  
(1394/05/17 12:58 ب.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
بسیار بسیار ممنونم مهندس... اون بازشوی بزرگ دستگاه پله س که اینطوری در نظر گرفتم... آیا اشتباهه؟
تیرهایی که میگید جواب نمیده رو خودم با تغیر جهت تیرچه ریزی جواب گرفتم... فکر کنم تیرهای مورب طبقه دوم رو میگین ...
حالا سوال اصلی من اینه:
تیرهای متصل به کنسول در محور X رو دیدم توی فایل تایید نظام شده بود و اجرا هم شده بود... مهندس محاسب مفصلی در نظر گرفته بود...آیا من مجاز به این کار هستم؟ مگه فقط تیر به تیر رو مفصل نمیکنن؟
خواهش میکنم.
در مورد بازشوها بستگی به پلان معماری تون داره. اما برام جالب بود که بازشو توی کنسول برای چی بوده.
تیرهایی که جواب نمی دادند فقط در یکی از طبقات و همون تیرهای محور Y ها ( کنار بازشوهای کنسول ) بودند. تیر مورب ها مشکلی نداشتند.

در مورد سئوال :
تاپیک زیر و پست 16 رو ملاحظه کنید :
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...%8C?page=2

توضیح اینکه هنوز بین علما در این مورد اختلافه. در مورد عملکرد مفصلی تیر.
بعضی ها عملکرد ضربدری رو پیشنهاد میدن و خود بنده فرو رفتن آرماتور بدون قلاب در تیر دیگر. جزئیات در تاپیک بالا پیوست شده است.

یه مورد دیگه تو فایلتون که یادم رفت در مورد بارهای جانبی با خروج از مرکزیت اتفاقی بود که تعریف نکرده بودید. البته شاید طبق آئین نامه رفتید و بررسی کردید و متوجه شدید که نیازی به منظور کردن خروج از مرکزیت اتفاقی نیست اما خواستم یادآوری کنم که از خاطرتون نره.

موفق و پایدار باشید

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

1394/05/17 , 04:39 ب.ظ
ارسال: #9
(1394/05/17 04:33 ب.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
(1394/05/17 04:13 ب.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  بسیار بسیار ممنونم مهندس... اون بازشوی بزرگ دستگاه پله س که اینطوری در نظر گرفتم... آیا اشتباهه؟
حالا سوال اصلی من اینه:
خواهش میکنم.
در مورد بازشوها بستگی به پلان معماری تون داره. اما برام جالب بود که بازشو توی کنسول برای چی بوده.
تیرهایی که جواب نمی دادند فقط در یکی از طبقات و همون تیرهای محور Y ها ( کنار بازشوهای کنسول ) بودند. تیر مورب ها مشکلی نداشتند.

در مورد سئوال :
تاپیک زیر و پست 16 رو ملاحظه کنید :
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...%8C?page=2

توضیح اینکه هنوز بین علما در این مورد اختلافه. در مورد عملکرد مفصلی تیر.
بعضی ها عملکرد ضربدری رو پیشنهاد میدن و خود بنده فرو رفتن آرماتور بدون قلاب در تیر دیگر. جزئیات در تاپیک بالا پیوست شده است.

یه مورد دیگه تو فایلتون که یادم رفت در مورد بارهای جانبی با خروج از مرکزیت اتفاقی بود که تعریف نکرده بودید. البته شاید طبق آئین نامه رفتید و بررسی کردید و متوجه شدید که نیازی به منظور کردن خروج از مرکزیت اتفاقی نیست اما خواستم یادآوری کنم که از خاطرتون نره.

موفق و پایدار باشید
مهندس جان من الان میتونم تیرهای محور y رو میتونم مفصلی کنم یا نه؟ آخه اینجوری اصلا جواب نمیده... تیرهای محور y بالای محور 1
الان فقط مشکلم همینه...
1394/05/17 , 04:50 ب.ظ
ارسال: #10
میتونی از مبحث نهم استفاده کنی ؟

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مهندسین عزیز خواهشا پروژه من رو چک کنید mosa2 0 148 1395/06/27 05:20 ب.ظ
آخرین ارسال: mosa2
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 135 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 262 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,664 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 504 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  مشکل در انجام پروژه اول کتاب مهندس سلطان آبادی amirkazemi 1 217 1395/04/07 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: amirkazemi
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 368 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  چک کردن فایل ایتبس ehsan51 1 245 1395/03/18 10:31 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 384 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  چک کردن پروژه ساختمان بتنی الهه کریمی73 1 482 1395/03/15 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: omid_rch

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان