امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن پروژه etabs آموزشی
(1394/5/17 ، 04:50 عصر)علی بهنیا نوشته است: میتونی از مبحث نهم استفاده کنی ؟
اندازه ی وسعم بله :))))
پاسخ

(1394/5/17 ، 04:52 عصر)vhdmzh نوشته است:
(1394/5/17 ، 04:50 عصر)علی بهنیا نوشته است: میتونی از مبحث نهم استفاده کنی ؟

اندازه ی وسعم بله :))))
منظورم آئین نامه طراحی پروژه بود. یعنی اجازه طراحی بر اساس آئین نامه مبحث نهم رو داری ؟
اگه داری بدون معطلی برو رو آئین نامه کانادا CSA. من سازه ات رو تست کردم با اون آئین نامه خیلی راحت جواب میده

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
(1394/5/17 ، 10:22 عصر)vhdmzh نوشته است: بله کاملا بر اساس مبحث نهم باید طراحی کنم... جناب مهندس کنسول های جهت x رو چکار کنم جواب بده؟ از هر کی پرسیدم یه چیزی گفت....خواهشا از تجربیاتتون تو طراحی بیشتر بگین... تسلطی رو آیین نامه کانادا ندارم

[تصویر:  e4ct_2015-08-08_22-51-06.jpg]

طبق عکس بالا، آئین نامه طراحی رو روی کانادا تنظیم کنید و بعد تمامی ترکیب بارهاتون رو حذف کنید. حالا از منوی Define / Add Default Design Combo مطابق عکس زیر ترکیبات بار پیش فرض آئین نامه کانادا رو تعریف کنید.

[تصویر:  oa5d_2015-08-08_22-58-04.jpg]

بعد از اینکه این مراحل رو طی کردید، یه دور دیگه سازه تون رو آنالیز و طراحی کنید.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

پاسخ
سلام
من بار اولمه که سقف کامپوزیت استفاده می کنم. یه مقدار مشکل برام ایجاد شده.
وزن سازه خیلی خیلی زیاد بدست میاد. نمی دونم مشکلش از کجاست لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   8++.rar (اندازه: 21.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)
پاسخ
(1394/5/17 ، 11:14 عصر)علی بهنیا نوشته است:
(1394/5/17 ، 10:22 عصر)vhdmzh نوشته است: بله کاملا بر اساس مبحث نهم باید طراحی کنم... جناب مهندس کنسول های جهت x رو چکار کنم جواب بده؟ از هر کی پرسیدم یه چیزی گفت....خواهشا از تجربیاتتون تو طراحی بیشتر بگین... تسلطی رو آیین نامه کانادا ندارم

[تصویر:  e4ct_2015-08-08_22-51-06.jpg]

طبق عکس بالا، آئین نامه طراحی رو روی کانادا تنظیم کنید و بعد تمامی ترکیب بارهاتون رو حذف کنید. حالا از منوی Define / Add Default Design Combo مطابق عکس زیر ترکیبات بار پیش فرض آئین نامه کانادا رو تعریف کنید.

[تصویر:  oa5d_2015-08-08_22-58-04.jpg]

بعد از اینکه این مراحل رو طی کردید، یه دور دیگه سازه تون رو آنالیز و طراحی کنید.
مهندس خیلی خیلی خیلی ممنوووون..مشکلم حل شد...کنسول های جهت y هم جواب داد...مرسی
فقط دو تا سوال... میشه وقتی مقاطعم جواب نمیده از این روش آیین نامه کانادا استفاده کنم؟ یعنی ایین نامه طراحی رو عوض کنم؟
دو اینکه اگه همون aci استفاده میکردم و کنسول های جهت y جواب نمیداد... چاره چی بود؟
مشکل پیچش و برش داشت... تیر 30*50 هم گذاشتم جواب نداد تو اون حالت... مهندس بسیار ممنون
پاسخ
(1394/5/18 ، 12:43 صبح)vhdmzh نوشته است: مهندس خیلی خیلی خیلی ممنوووون..مشکلم حل شد...کنسول های جهت y هم جواب داد...مرسی
فقط دو تا سوال... میشه وقتی مقاطعم جواب نمیده از این روش آیین نامه کانادا استفاده کنم؟ یعنی ایین نامه طراحی رو عوض کنم؟
دو اینکه اگه همون aci استفاده میکردم و کنسول های جهت y جواب نمیداد... چاره چی بود؟
مشکل پیچش و برش داشت... تیر 30*50 هم گذاشتم جواب نداد تو اون حالت... مهندس بسیار ممنون
با سلام

آقای مهندس vhdmzh
ضمن تشکر از طرح بعضی از مشکلات فنی پروژه خودتان لازم است بدانید.
اینجا یک انجمن مهندسین عمران داوطلبانه جهت تبادل اطلاعات فنی است ومنشور اخلاقی آن براین مبناست که سئوالات مطرح شود ومدیران وکاربران
عزیز نظراتشان را ارانه دهند واگر مشکل حل شد نتیجه نیز در سایت منعکس شود تا به تجربیات اعضا اضافه شود.پس انتظار می رود شما نیز در این تعامل وتبادل نظر بصورت دوطرفه شرکت فرمایید واگر مشکل کنسولتان را حل کرده اید نتیجه آنرا در انجمن ارائه دهید.
تا در مکتوبات انجمن به نام شما باقی بماند ودر آینده بدرد دوستان دیگری هم بخورد.حتی انتظار می رود در آینده در حد توان در راستای پاسخگویی به مشکلات فنی اعضای دیگر اقدام فرمایید.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ

(1394/5/18 ، 12:43 صبح)vhdmzh نوشته است: مهندس خیلی خیلی خیلی ممنوووون..مشکلم حل شد...کنسول های جهت y هم جواب داد...مرسی

خواهش میکنم.
در مرحله ی بعد بهتره برید سراغ بهینه کردن طرح. روش معمول اینطوریه که درصد آرماتور ستون ها رو باید مشاهده کنید. اگه دیدید درصدشون توی اکثر موارد کمه، میتونید مقاطع ستون ها رو کاهش بدید. و همین کار رو برای تیرها هم می تونین انجام بدید. البته کنترل های آئین نامه ای مثل دریفت و ... هم باید کنترل بشه.

در مورد سئوال شما :
عموما آئین نامه ایران چون نسبت به ACI ضرایب کمتری داره، سازه هایی که میلیمتری توی ACI جواب نمیدن ( مثل سازه شما که چند تا مقطعش جواب نمی داد )، با تبدیل آئین نامه به کانادا مشکلشون حل میشه. البته این بستگی به کارفرما داره. گاهی وقت ها و در سازه های خاص، کارفرما به شما میگه فقط از آئین نامه ACI باید استفاده کنی. اون موقع دیگه چاره ای نیست.

در مورد سئوال دوم.
تا اونجا که من دیدم تیرهایی که مشکل دار بودند بخاطر نیروی برشی بود نه پیچشی. مجموعه ی بتن و آرماتور برشی نیروی برشی وارد بر مقطع رو تحمل می کنند.
من معمولا این جور مواقع وقتی جواب نمیگیرم خودم دستی طراحی میکنم.
مطابق ضوابط، نیروی برشی مقاوم تامین شده توسط بتن برای اعضایی که تحت اثر توام برش و خمش قرار دارند ( مثل تیرها ) از رابطه زیر محسابه میشه :

[تصویر:  jj6_09-08-2015_09-42-08_ق-ظ.jpg]

همچنین قسمتی از نیروی برشی رو آرماتورهای برشی ( خاموت ها ) تحمل میکنند که روابط اون بر حسب شکل خاموت ها متفاوته. جمع این دو ( نیروی برشی قابل تحمل توسط بتن + نیروی برشی قابل تحمل توسط آرماتورهای برشی ) باید بیشتر از نیروی برشی ضریب داری باشه که شما از نرم افزار می تونید به دست بیارید.

روش آماتوری اش هم آزمون و خطا است. یعنی شما انقدر با ابعاد مقاطع بازی کنی که جواب بگیری.

پاسخ
سلام

این نسخه از آیین نامه کاناداکه توصیه کردین فقط برای تنش مجازه یا حالت حدی را هم جواب میده؟
با مبحث 9 ویرایش 92 هم سازگاری داره یا فقط مبحث 9 سال 87 را پوشش میده؟
پاسخ

(1394/5/18 ، 11:27 صبح)sogand نوشته است: سلام

این نسخه از آیین نامه کاناداکه توصیه کردین فقط برای تنش مجازه یا حالت حدی را هم جواب میده؟
با مبحث 9 ویرایش 92 هم سازگاری داره یا فقط مبحث 9 سال 87 را پوشش میده؟

طراحی این آئین نامه بر اساس حالات حدی است. اصولا وقتی شما بارهای سرویس رو ضریب دار می کنید و در ترکیبات استفاده می کنید، دارید از روش حالات حدی استفاده می کنید. تنها تفاوتی که آئین نامه کانادا نسبت به ایران داره این که ضریب ایمنی جزئی مقاومت بتن در آئین نامه کانادا بصورت پیش فرض 0.6 هست اما در ایران برای بتن های درجا این ضریب برابر 0.65 هست که اون رو هم میشه بصورت دستی تغییر داد.
با ویرایش 92 هم سازگاره.

پاسخ
(1394/5/18 ، 03:00 صبح)miladezati نوشته است:
با سلام

آقای مهندس vhdmzh
ضمن تشکر از طرح بعضی از مشکلات فنی پروژه خودتان لازم است بدانید.
اینجا یک انجمن مهندسین عمران داوطلبانه جهت تبادل اطلاعات فنی است ومنشور اخلاقی آن براین مبناست که سئوالات مطرح شود ومدیران وکاربران
عزیز نظراتشان را ارانه دهند واگر مشکل حل شد نتیجه نیز در سایت منعکس شود تا به تجربیات اعضا اضافه شود.پس انتظار می رود شما نیز در این تعامل وتبادل نظر بصورت دوطرفه شرکت فرمایید واگر مشکل کنسولتان را حل کرده اید نتیجه آنرا در انجمن ارائه دهید.
تا در مکتوبات انجمن به نام شما باقی بماند ودر آینده بدرد دوستان دیگری هم بخورد.حتی انتظار می رود در آینده در حد توان در راستای پاسخگویی به مشکلات فنی اعضای دیگر اقدام فرمایید.
مهندس منظور شما رو متوجه نشدم..ولی اگه در رابطه با همین مشکل کنسول ها میفرمایین... جناب مهندس بهنیا مشکل رو حل کردن و کسی تایپیک رو بخونه جواب میگیره... حالا اگه بازم کمکی از دستم بر اومد انجام میدم
ممنون
یا علی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چک کردن پروژه masoumekarimi_68 0 542 1399/6/14 ، 07:34 عصر
آخرین ارسال: masoumekarimi_68
Wink Etabs 2016 چک کردن پروژه morteza7676 0 475 1399/5/4 ، 12:51 عصر
آخرین ارسال: morteza7676
  مشکل مقاطع در پروژه 4 طبقه در etabs mohammadh007 0 478 1399/3/15 ، 01:04 عصر
آخرین ارسال: mohammadh007
  درخواست چک کردن ایتبس 2015 سازه بتنی سه طبقه dolatkhah1 1 479 1399/2/14 ، 01:51 صبح
آخرین ارسال: dolatkhah1
  Etabs 2016 درخواست چک کردن پروژه ایتبس roza12341234 0 1,194 1398/7/3 ، 10:47 صبح
آخرین ارسال: roza12341234
  etabs ZAHRABAYAT76 2 605 1398/6/18 ، 07:29 عصر
آخرین ارسال: ZAHRABAYAT76
  Etabs 2016 درخواست چک کردن پروژه ایتبس roza12341234 0 494 1398/5/10 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: roza12341234
  Etabs 2016 درخواست چک کردن پروژه ایتبس reza229 1 1,007 1398/4/26 ، 04:03 عصر
آخرین ارسال: amraii
  درخواست چک کردن پروژه بتن ostadasadi90 1 751 1398/2/4 ، 01:24 عصر
آخرین ارسال: ostadasadi90
  run نشدن پروژه ایتبس ورژن 2015.1.0 esijavamy 13 9,664 1397/9/4 ، 06:35 عصر
آخرین ارسال: meysamoleyaei63

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان