مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:21 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن پروژه etabs آموزشی
1394/05/18 , 12:22 ب.ظ
ارسال: #21
RE: چک کردن پروژه etabs آموزشی
(1394/05/18 09:50 ق.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
(1394/05/18 12:43 ق.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  مهندس خیلی خیلی خیلی ممنوووون..مشکلم حل شد...کنسول های جهت y هم جواب داد...مرسی
فقط دو تا سوال... میشه وقتی مقاطعم جواب نمیده از این روش آیین نامه کانادا استفاده کنم؟ یعنی ایین نامه طراحی رو عوض کنم؟
دو اینکه اگه همون aci استفاده میکردم و کنسول های جهت y جواب نمیداد... چاره چی بود؟
مشکل پیچش و برش داشت... تیر 30*50 هم گذاشتم جواب نداد تو اون حالت... مهندس بسیار ممنون

خواهش میکنم.
در مرحله ی بعد بهتره برید سراغ بهینه کردن طرح. روش معمول اینطوریه که درصد آرماتور ستون ها رو باید مشاهده کنید. اگه دیدید درصدشون توی اکثر موارد کمه، میتونید مقاطع ستون ها رو کاهش بدید. و همین کار رو برای تیرها هم می تونین انجام بدید. البته کنترل های آئین نامه ای مثل دریفت و ... هم باید کنترل بشه.

در مورد سئوال شما :
عموما آئین نامه ایران چون نسبت به ACI ضرایب کمتری داره، سازه هایی که میلیمتری توی ACI جواب نمیدن ( مثل سازه شما که چند تا مقطعش جواب نمی داد )، با تبدیل آئین نامه به کانادا مشکلشون حل میشه. البته این بستگی به کارفرما داره. گاهی وقت ها و در سازه های خاص، کارفرما به شما میگه فقط از آئین نامه ACI باید استفاده کنی. اون موقع دیگه چاره ای نیست.

در مورد سئوال دوم.
تا اونجا که من دیدم تیرهایی که مشکل دار بودند بخاطر نیروی برشی بود نه پیچشی. مجموعه ی بتن و آرماتور برشی نیروی برشی وارد بر مقطع رو تحمل می کنند.
من معمولا این جور مواقع وقتی جواب نمیگیرم خودم دستی طراحی میکنم.
مطابق ضوابط، نیروی برشی مقاوم تامین شده توسط بتن برای اعضایی که تحت اثر توام برش و خمش قرار دارند ( مثل تیرها ) از رابطه زیر محسابه میشه :

[تصویر:  jj6_09-08-2015_09-42-08_ق-ظ.jpg]

همچنین قسمتی از نیروی برشی رو آرماتورهای برشی ( خاموت ها ) تحمل میکنند که روابط اون بر حسب شکل خاموت ها متفاوته. جمع این دو ( نیروی برشی قابل تحمل توسط بتن + نیروی برشی قابل تحمل توسط آرماتورهای برشی ) باید بیشتر از نیروی برشی ضریب داری باشه که شما از نرم افزار می تونید به دست بیارید.

روش آماتوری اش هم آزمون و خطا است. یعنی شما انقدر با ابعاد مقاطع بازی کنی که جواب بگیری.
مهندس این که میفرمایین بستگی به کارفرما داره..کارفرمای چنین سازه هایی
تخصصی ندارن خب طبیعتا نمیتونن بگن چکار کنیم و چکار نکنیم... درست میگم؟
مگه اینکه مورد خاصی باشه...

دوم اینه یه سوال ابتدایی... برای قبول طرح در نظام مهندسی و تایید نظام...
توی کنترل کردن... آیین نامه کانادا قابل قبوله؟ هر نوع آیین نامه ای
موجود در etabs استفاده کینم قابل قبوله؟ کسی نمیتونه بگه چرا فلان آیین
نامه؟

و سوال دیگه اینکه اگه روش دستی طراحی کنم و جواب بگیرم تنها کاری که باید بکنم اینه که دیتایل ها رو رسم کنم طبق همین روش دستی؟ با نرم افزار که کاری ندارم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/05/18 , 12:40 ب.ظ
ارسال: #22
(1394/05/18 12:14 ق.ظ)الهام الف نوشته شده توسط:  
سلام
من بار اولمه که سقف کامپوزیت استفاده می کنم. یه مقدار مشکل برام ایجاد شده.
وزن سازه خیلی خیلی زیاد بدست میاد. نمی دونم مشکلش از کجاست لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

سلام.
من نتونستم فایل شما رو Import کنم. من با ورژن 2013 هم تست کردم جواب نداد.
با ورژن بالاتر مدل سازی کردین ؟

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/05/18 , 12:41 ب.ظ
ارسال: #23
(1394/05/18 12:15 ب.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  مهندس منظور شما رو متوجه نشدم..ولی اگه در رابطه با همین مشکل کنسول ها میفرمایین... جناب مهندس بهنیا مشکل رو حل کردن و کسی تایپیک رو بخونه جواب میگیره... حالا اگه بازم کمکی از دستم بر اومد انجام میدم
ممنون
یا علی
سلام

آفای مهندس من هم متوجه نشدم مشکل کنسول پروژه شما چطوری حل شد. آیین نامه را عوض کردین مشکل حل شد یا تغییر دیگه ای هم دادین؟
1394/05/18 , 12:58 ب.ظ
ارسال: #24
(1394/05/18 12:22 ب.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  
(1394/05/18 09:50 ق.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
مهندس این که میفرمایین بستگی به کارفرما داره..کارفرمای چنین سازه هایی
تخصصی ندارن خب طبیعتا نمیتونن بگن چکار کنیم و چکار نکنیم... درست میگم؟
مگه اینکه مورد خاصی باشه...

دوم اینه یه سوال ابتدایی... برای قبول طرح در نظام مهندسی و تایید نظام...
توی کنترل کردن... آیین نامه کانادا قابل قبوله؟ هر نوع آیین نامه ای
موجود در etabs استفاده کینم قابل قبوله؟ کسی نمیتونه بگه چرا فلان آیین
نامه؟

و سوال دیگه اینکه اگه روش دستی طراحی کنم و جواب بگیرم تنها کاری که باید بکنم اینه که دیتایل ها رو رسم کنم طبق همین روش دستی؟ با نرم افزار که کاری ندارم؟
در مورد سئوالتون در مورد کارفرما :
اصولا سازه ها دو دسته اند. یک دسته سازه های ساختمانی و تجاری و ... معمولی که برای طراحی و نظارت و ... سر و کارت با نظام مهندسی و شهرداری و ... است و یک دسته هم سازه های خاص که مثلا یک ارگان دولتی میاد و میخواد یه سازه بسازه. مثلا فرض بفرمائید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی میخواد یه ساختمان اداری به مجموعه ساختمان هاش اضافه کنه. خب طبیعتا دیگه اون نیازی نداره که بره پروانه از شهرداری بگیره. اون بعنوان یک کارفرما کارش رو طی یک مناقصه میسپاره به یک مهندسین مشاور. قبلا هم مجوزهای لازم رو خودش از مسکن و شهرسازی و وزارت خونه های مرتبط گرفته. مهندسین مشاوری که توی طرح برنده میشه بسته به نوع قرارداد مثلا طراحی اون سازه رو قبول میکنه. از حالا یک شرکت مهندسین مشاور بعنوان طراح اون سازه شناخته میشه و همه طراحی هاش رو ( بسته به نوع قرارداد ) اعم از معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و برقی انجام میده. خود کارفرما ( در اینجا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بعنوان مثال ) قطعا یک دفتر فنی پرقدرت و کاربلد داره که قبل از شروع میاد با نماینده مهندسین مشاور یه جلسه میذاره و تمام نتایج رو صورتجلسه میکنه. نتایج توی کار سازه میتونه آئین نامه سازه و ویرایش آئین نامه 2800 و ... باشه. برای همین وقتی میگم کارفرما بعضی وقت ها میگه حتما باید مثلا از ACI استفاده کنی، همین موارده.

در مورد سئوال دوم :در کارهای عرف و معمولی شهری هست که نظام مهندسی وارد ماجرا میشه. معمولا خود نظام مهندسی دیگه فایلها رو کنترل نمیکنه. بخاطر حجم بالای کارها در شهرهای بزرگ. الان دیگه نظام مهندسی اختیار داده به یه سری دفاتر به اسم دفتر کنترل که همه چیز رو میبری اونجا تائید بشه. من تا حالا ندیدم دفتری آئین نامه مبحث نهم رو قبول نداشته باشه. یعنی در اصل نمی تونن قبول نداشته باشن. اما به هر صورت اگه هم دیدین دفتری داره بازی در میاره خیلی راحت پروژه رو می برید دفتر دیگه برای کنترل! مشکل حادی نیست.

در مورد سئوال سوم : در صورت طراحی دستی دیگه کنترلر نمیتونه هیچ چیز اضافی بگه! شما باید تو دفترچه محاسبات سازه تون با روابطی که توی آئین نامه هست ثابت کنی که این تیر گرچه قرمز شده اما جواب میده. کار اصلی اینه. بعدش میرسیم به دتایل.

موفق باشید

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/05/18 , 01:05 ب.ظ
ارسال: #25
(1394/05/18 12:40 ب.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
سلام

ممنون

سلام.

ممنون از وقتی که گذاشتین.
2015 هست.
چکار کنم که بشه بازش کرد؟
1394/05/18 , 01:21 ب.ظ
ارسال: #26
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...7#pid53837
(1394/05/18 01:05 ب.ظ)الهام الف نوشته شده توسط:  
(1394/05/18 12:40 ب.ظ)علی بهنیا نوشته شده توسط:  
سلام

ممنون

سلام.

ممنون از وقتی که گذاشتین.
2015 هست.
چکار کنم که بشه بازش کرد؟
1394/05/18 , 01:26 ب.ظ
ارسال: #27
فایل با پسوند edb آپلود کنید
اگر شد بتونم کمک کنم
سلام

ممنون
1394/05/18 , 03:18 ب.ظ
ارسال: #28
(1394/05/18 12:41 ب.ظ)sogand نوشته شده توسط:  
(1394/05/18 12:15 ب.ظ)vhdmzh نوشته شده توسط:  مهندس منظور شما رو متوجه نشدم..ولی اگه در رابطه با همین مشکل کنسول ها میفرمایین... جناب مهندس بهنیا مشکل رو حل کردن و کسی تایپیک رو بخونه جواب میگیره... حالا اگه بازم کمکی از دستم بر اومد انجام میدم
ممنون
یا علی
سلام

آفای مهندس من هم متوجه نشدم مشکل کنسول پروژه شما چطوری حل شد. آیین نامه را عوض کردین مشکل حل شد یا تغییر دیگه ای هم دادین؟
بله دیگه دوست عزیز... فقط آیین نامه aci رو تبدیل کردم به ایین نامه کانادا که معادل مبحث نهمه
1394/05/18 , 04:42 ب.ظ
ارسال: #29
از صبح 90 بار چک کردم
لطفا کمک کنید.
ایرادشو نمی تونم پیدا کنم
ممنونم
(1394/05/18 01:26 ب.ظ)farzad4m نوشته شده توسط:  فایل با پسوند edb آپلود کنید
اگر شد بتونم کمک کنم
سلام

ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
Desktop.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 23
اندازه 767.21 KB

1394/05/18 , 05:33 ب.ظ
ارسال: #30
مشخصات مصالح رو لطف کنید بدین! هم بتن و هم فولاد
(1394/05/18 04:42 ب.ظ)الهام الف نوشته شده توسط:  
از صبح 90 بار چک کردم
لطفا کمک کنید.
ایرادشو نمی تونم پیدا کنم
ممنونم
(1394/05/18 01:26 ب.ظ)farzad4m نوشته شده توسط:  فایل با پسوند edb آپلود کنید
اگر شد بتونم کمک کنم
سلام

ممنون
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مهندسین عزیز خواهشا پروژه من رو چک کنید mosa2 0 149 1395/06/27 05:20 ب.ظ
آخرین ارسال: mosa2
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 136 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 262 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,668 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 514 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  مشکل در انجام پروژه اول کتاب مهندس سلطان آبادی amirkazemi 1 219 1395/04/07 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: amirkazemi
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 369 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  چک کردن فایل ایتبس ehsan51 1 247 1395/03/18 10:31 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 384 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  چک کردن پروژه ساختمان بتنی الهه کریمی73 1 487 1395/03/15 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: omid_rch

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان