امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار اجرایی برای خانم های مهندس
سلام دوستان.میخواستم نظرتون رو در مورد انجام کارای اجرایی تو کارگاه واسه خانوم ها بدونم.
من چند روز هست که برای یاد گرفتن به یه کارگاه میرم اما دلم میخواد که منم کارهایی رو انجام بدم و فقط بیننده نباشم چون تا کسی خودش کاری رو انجام نده یاد نمیگیره.
از نظر شما کار کردن تو فضایی که جمعیتی رو کارگر تشکیل میده که حتی مهندس بودن خانوما واسشون تعجبه کار کردن درسته؟[/size]
پاسخ
با سلام و احترام
دوست عزیز به نظر من شما از اول راه درست رو انتخاب نکردین
چون به قول قدیمی ها مهندسی مهندس که اگه دست بزنی به شونش ازش خاک بلند شه
و در عمران چون بیشتر کارها خیلی سنگین است برای یک خانوم عملا امکان پذیر نیست مخصوصا اگه یک مقدار ناز نازی باشه
و از طرف دیگه از دید کارگرها خانومی که کار کنه رو به یه چشم دیگه ای بهش نگاه میکنند و تماما سعی دارند دستش بندازن
اما نظر من برای شما
شما سعی کن قلق های کار رو از بنا ها و مهندسین یاد بگیری تا اگه کارگری کار رو نصفه انجام داد یا خواست کم کاری کنه متوجه شی و تنبیهش کنین و بتونین ناظر خوبی باشین.
راستی نظارت به مرد و زن بودن نیست باید دقیق باشین و همش بالای سر کارگر ها باشین و برنامه ریزی دقیقی داشته باشین وگرنه ناظر خوبی هم نمیتونید باشین.
پاسخ
(1392/2/29 ، 05:32 عصر)sabet32 نوشته است: با سلام و احترام
دوست عزیز به نظر من شما از اول راه درست رو انتخاب نکردین
چون به قول قدیمی ها مهندسی مهندس که اگه دست بزنی به شونش ازش خاک بلند شه
و در عمران چون بیشتر کارها خیلی سنگین است برای یک خانوم عملا امکان پذیر نیست مخصوصا اگه یک مقدار ناز نازی باشه
و از طرف دیگه از دید کارگرها خانومی که کار کنه رو به یه چشم دیگه ای بهش نگاه میکنند و تماما سعی دارند دستش بندازن
اما نظر من برای شما
شما سعی کن قلق های کار رو از بنا ها و مهندسین یاد بگیری تا اگه کارگری کار رو نصفه انجام داد یا خواست کم کاری کنه متوجه شی و تنبیهش کنین و بتونین ناظر خوبی باشین.
راستی نظارت به مرد و زن بودن نیست باید دقیق باشین و همش بالای سر کارگر ها باشین و برنامه ریزی دقیقی داشته باشین وگرنه ناظر خوبی هم نمیتونید باشین.

منظور شما از اینکه راه رو درست انتخاب نکردم یعنی انتخاب رشته عمران؟
ولی برای کار نظارت (که از نظر شما تفاوت جنسیت نیست)مگه نباید از همین رشته اقدام کرد؟
پاسخ
سلام مهندس.
بنظرم بستگی به خودتون داره.
فقط یچیز بگم.
چند روز پیش اتفاقی ی ساختمون دیدم که داشتن سقف سوم رو واسه بتن ریزی آماده میکردن.
یه خانوم با چادر و مقنعه بالاسر کارگرا رو سقف توی این گرمااا واستاده بود داشت ایرادارو میگرفت و اونام اصلاح میکردن!!
البته باید اون روحیه رو داشته باشید...!
پاسخ
اکی
دوستمون به نکته ی زیبا و ظریفی اشاره کرد
این کار تغریبا مردونست
اگه میخواین کار کنین باید با چنین وضعی (با چادر و مقنعه و ... در هوای بسیار گرم ) بسازین و با خونریزی و ضخم های سطحی مشکلی نداشته باشین
چون این اتفاقات باسه من که خیلی افتاده.
و گفتم شاید اشتباه کرده باشین
چون اگه شرایط بالا رو نداشته باشین + جذبه شدید نداشته باشین نمیتونین مهندس خوبی بشین.
پاسخ
سلام
طراج وناظر خانم دیده ام وبه نظرم همین دوجوزه براشون مناسبه.ولی سرپرست کارگاه نه.این هم برمی گردد به فرهنگ کاری ماومحیط خشن کار اجرایی سیویل.به همون دلیلی که خانمها سربازی نمی روند به همون دلیل هم در کار اجرایی مداوم سیویل دووم نمی آورند!.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
1-هنوز برای تمام کارگران قابل هضم نیست یک خانم مهندس بالا سرشان باشد.
2-برای یک خانم مهندس در شرایط عمرانی حفظ شئونات مشکل است.
3-بهتر است خانم های در عرصه محاسبات وطراحی که در ذوق هنری آنها قرار دارد وارد شوند.
پاسخ
سلام خانم مهندس
به نظر من خانم مهندس ها داخل طراحی و محاسبات و ... نقش های بهتری میتونن ایفا کنن.
ولی اینکه برن سر ساختمان و نظارت کنن هم سخته هم درکش واسه خیلی ها سنگین هس
اگر بتونی یه شرکت گیر بیاری و اونجا مشغول بشی جالب تر به نظر میرسه(البته به نظر بنده)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بایدها و نبایدهای اجرایی سازه ها(تصویری) علی خیرالهی 193 124,529 1395/12/1 ، 10:41 صبح
آخرین ارسال: avina7707
  آموزش خواندن نقشه های اجرایی ستون ها و تیرها و... engineer2014 1 5,872 1393/11/11 ، 04:48 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
  نکات اجرایی در کف سازی (حمید طالبی) miladezati 6 3,540 1393/10/19 ، 05:55 عصر
آخرین ارسال: miladezati
  نکات اجرایی در پروژه های عمرانی، مدیریت پروژه از نگاهی دیگر hamed_r_b 0 1,340 1393/8/6 ، 01:43 عصر
آخرین ارسال: hamed_r_b
  بیش از ۱۱۰۰ عکس از جزئیات اجرایی بتنی و فولادی(دیتایل بتنی و فولادی ) کیوان بابایی 0 2,012 1393/4/25 ، 10:50 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  درخواست راهنمایی برای پروژه اجزا ساختمان سپهرا 5 2,093 1393/3/16 ، 01:21 صبح
آخرین ارسال: eftekhary2010
  مراحل اجرایی یک ساختمان بتنی (محمد مهدی حیدری) صفرکیلومتر 0 1,949 1393/3/14 ، 02:03 عصر
آخرین ارسال: صفرکیلومتر
  دانلود روش های اجرای سقف(سمینار مهندس خراسان رضوی) fateme_mpg_t 1 2,013 1393/2/21 ، 02:48 عصر
آخرین ارسال: amir.ahmadinasab
  نکات اجرایی ساختمانهای اسکلت بتنی و فلزی کیوان بابایی 0 1,745 1393/2/14 ، 10:32 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  آگهی برای آزمون ebrahimmah 0 703 1393/1/21 ، 02:00 عصر
آخرین ارسال: ebrahimmah

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان