امتیاز موضوع:
  • 46 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کل کل بچه های عمران با معماری
سلام خوب هستین
درخواست عجیب ولی در عین حال باحال
بچه ها ابروی مهندس های عمران در خطره اونروز تو یک جمع با یک مهندس معمار کل کل کردیم اخر سر یه جورای اون تو جمع ثابت کرد که مهندس عمران زیر مجموعه مهندس معماریه کمی بیش بهم برخورد(البته خودم میدونم در هر صورت مهندس معمار زیر مجموعه مهندس عمرانه اما به دلیل اینکه اطلاعاتم در حوزه کاری کم بود شدیدا کم اوردم )لطفا کمک تا بهش ثابت کنم در اشتباست؟
پاسخ
وظیفه یک مهندس محاسب ( عمران ) ، به واقعیت رساندن رویاهای معماران می باشد !
پرچم سیویل بالاست !
پاسخ
اگر علم سازه نبود برج هاي صد طبقه اي كه به عنوان آثار برتر معماري نام برده مي شن نبود !
و در یک جمله !
اگر مهندس عمران نبود طرح های مهندسین معمار روي كاغذ مي موند ! (مثل طرح هاي داوينچي كه روي كاغذ موند)
و به انگشت نخی خواهم بست تا فراموش نگردد که هنوز انسانم
پاسخ
با سلام و احترام
اینکه هر فردی طرف رشته ی خودش رو بگیره یک امر طبیعیه
جفت رشته ها خوب هستن
به قول استادمون اگر عمران مثل اسکلت بدن باشه معماری مثل پوست (روکش) میمونه
پس هیچکدوم بدون هم نمیشه
اما نکته ی قابل توجهش اینجاست
اگه اسکلت نباشه به روکش نمیرسیم.
:د :د :د
پاسخ
خدا وقتی میخواست آدم رو خلق کنه اول توی دهنش طراحیش کرد بعد خلقش کرد
اگه موقع رانندگی نقشه نداشته باشی حتما گم میشی
پس نتیجه میگیریم برا همه چیز اول طراحی و نقشه لازمه بعد ساز یا حرکت
:)

:دی
پاسخ
آخه مساله اینه بچه های عمران حداقل میتونن یه طرح معماری ساده بکشن و طراحی کنن چون توی دانشگاه چند تا درس مثل طراحی معماری و ....داریم ولی مشکل اینه بچه های معماری حتی نمیتونن یه معادله درجه دوم حل کنن شما یه سوال ریاضی از معماری ها بپرس ببین چی جواب میدن..یا یه سوال در زمینه اجرا بپرس...یه درس استاتیک و مقاومت دارن به هزار مکافات پاس میکنن..پس معماری ها به ما احتیاج دارن نه عمران به معماری
پاسخ
همه داینا درست اما من واسه این حرفش جوابی نداشتم میگوفت ما نقشه رو مکشیم مهر می کنیم میدیم به شما 95 درصد کار رو شما انجام میدین بعد واسه اینکه بفرستین واسه اجرا باید مهر من معمار رو نقشه طراحی و محاسبت باشه وگرنه اصلا ارزشی نداره میگوفت حتی اگه دکترای عمرانم باشی حتی نقشت 1000 طبقه باشه حتی اگه 1 سال طول کشیده باشه محاسباتش اخر سر باید من مهر بزنم بی مهر من ارزش نداره و تو شهرداری تا مهر من نباشه هیچکی اصلا نقشه رو نگا نمی کنه بعدش می گفت اگه متر مربع 8 هزار باشه 6 هزارش مال منه 2 تومن مال شما ...
خلاصه همه جوره داشت حرفش رو به کرسی می نشوند که عمران زیر مجموعه معماریه من چون اطلاعاتم ضعیف بود جواب ندادم منتظر جواب دوستان هستم ایا واقعا اینطوریه...
پاسخ
چه تاپیک بی محتوایی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هدف از این تاپیک مثلا چی هست!!!!!

پاسخ
(1392/12/21 ، 08:51 عصر)sani62 نوشته است: چه تاپیک بی محتوایی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هدف از این تاپیک مثلا چی هست!!!!!

هدفش اینه که من عمرانی به دلیل اطلاعات کم عمرانیم در بازار کار جلو یه بچه معمار کم اوردم حالا امدم ببینم ایا واقعا حرفاش صحت داشت یا نه چون من نمیدونم چی به چیه اونم...
پاسخ
این کل کلا پیش میاد منم با یکی از دوستانم که رشتش معماری این بحث کردیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم. فقط اینو بدون اگر مهندس معمار خوشو بکشو مجبوره طرحشو با نقشه های سازه تو جور در بیاره یا ازت بخواد تغییرش بدی پس در کل اون وابسته به توست نه تو.
اشک هایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره باز کردن مغازه مرتبط یا غیر مرتبط به رشته عمران maryam68 0 109 1395/11/26 ، 01:40 عصر
آخرین ارسال: maryam68
  مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع mahno0osh 0 207 1395/10/28 ، 06:56 عصر
آخرین ارسال: mahno0osh
Lightbulb درخواست راهنمایی برای امریه مهندس عمران fardinf 1 355 1395/8/2 ، 08:04 صبح
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  آینده شغلی عمران sajadmn2010 5 866 1395/7/25 ، 07:02 عصر
آخرین ارسال: saber2r
  پیشنهاد نام برای شرکت مربوط به عمران (نقشه برداری-ساختمانی و ....) memar-ayande 2 510 1395/7/7 ، 11:30 صبح
آخرین ارسال: memar-ayande
  بهترین موسسه اموزش در زمینه موضوعات عمران mortezafox 3 515 1395/5/26 ، 12:25 عصر
آخرین ارسال: mortezafox
  سومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری hsn.monfared 0 304 1395/5/15 ، 01:11 عصر
آخرین ارسال: hsn.monfared
  مقایسه درآمد رشته های مهندسی عمران از دید دانشگاه سنگاپور فرشاد امن خانی 1 619 1394/12/24 ، 03:01 صبح
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  استفاده از بلوک های بتنی در معماری فرشاد امن خانی 0 476 1394/9/18 ، 09:57 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  7 نمونه طراحی و معماری جالب خوابگاه دانشجویی (عکس) فرشاد امن خانی 0 523 1394/8/24 ، 08:55 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان