مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:5 زمان:1395/09/18
عضویت ویژه در سایت ( VIP)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:mersadfathi پاسخ ها:29 محصولات مشاهده:272189 زمان:1395/09/18
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:36 زمان:1395/09/17
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:71 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:312 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3684 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:618 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:67 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:70 زمان:1395/09/14

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک جهت طراحی سازه فلزی
1395/01/25 , 02:13 ب.ظ
ارسال: #1
کمک جهت طراحی سازه فلزی
سلام خدمت همه دوستان
امیدوارم که حالتون خوب باشه
رشته تحصیلی بنده برق قدرت هست و توی یک شرکت تجهیزات برقی مشغول به کار هستم

ما برای برآورد اولیه مناقصات و همچنین اجرای پروژه ها نیاز به محاسبات و طراحی سازه های فلزی برای نصب تجهیزات الکتریکی (اختصاصاً بانک خازنی) داریم اما چون شرکت ما مهندس عمران نداره و حجم پروژه ها به اندازه ای نیست که بشه یه مهندس عمران رو برای این کار استخدام کنه بنابراین تصمیم گرفتیم که محاسبات رو خودمون انجام بدیم.
اطلاعاتی که در دست داریم شامل:
1- وزن تجهیزات
2- حداقل و حداکثر دمای محیط
3- ارتفاع از سطح دریا
4- رطوبت محیط
5- سرعت باد
6- شتاب زلزله
7- ضخامت یخ

و اطلاعاتی که باید بدست بیاریم شامل:
1- برای هر قسمت از سازه از چه پروفیل و چه ابعادی استفاده کنیم که هم از نظر فنی جوابگوی وزن و شرایط محیطی باشه و هم مقرون به صرفه دربیاد (نه سیخ بسوزه نه کباب!)
2- تکمیل جداول گارانتی که کارفرما برای ما ارسال کرده
3- ارائه تحلیل و محاسبات قابل قبول سازه برای کارفرما

همانطور که واضح هست سازه فلزی بصورت پیچ و مهره ای، با بادبند, فاقد هرگونه سقف، دیوار، تیرچه بلوک، مصالح بتنی و ... هست و برای ساخت سازه فقط از پروفیل های فلزی ST37 استفاده می کنیم بعد از اون هم تجهیزات رو نصب می کنیم.

- استراکچر باید مطابق با آیین نامه های داخلی طراحی و ساخته بشوند.
- برای ساخت سازه در 95 درصد موارد از نبشی و ناوادنی استفاده می کنیم و در موارد خاص هم از تیرآهن I شکل باریک و قوطی استفاده می کنیم.
- سازه های مد نظر ما توی 95 درصد موارد یک طبقه و دو طبقه و در موارد خاص تا 6 طبقه هم خواهد بود.

بعد از تحقیقاتی به این نتیجه رسیدم که نرم افزار etabs برای اینکار مناسبه
من فایل آموزشی آقای فرشاد امن خانی که سال 91 نوشته رو از توی اینترنت دانلود کردم و تا یه جاهایی پیشرفت کردم اما سر مبخث بارگذاری که رسیدم متوقف شدم چون نمی دونم چطور باید بارگذاری رو انجام بدم( البته فکر کنم بیشتر بارگذاری نقطه ای مد نظر ما باشه). همچنین توی این فایل آموزشی در مورد سقف و دیوار صحبت شده که ما توی استراکچرهایی که داریم سقف و دیوار نداریم بنابراین نمی دونم که چطور باید سقف و دیوار رو از محاسبات خارج کنم.

با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1395/01/25 , 06:28 ب.ظ
ارسال: #2
RE: کمک جهت طراحی سازه فلزی
سلام میتونید پروژه ای با محاسب کار کنید.

این دانلود رایگان رو از دست ندهید: http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...0#pid57640
 سپاس شده توسط elecman
1395/01/28 , 10:27 ق.ظ
ارسال: #3
Tongue RE: کمک جهت طراحی سازه فلزی
(1395/01/25 06:28 ب.ظ)art47 نوشته شده توسط:  سلام میتونید پروژه ای با محاسب کار کنید.
سلام
ممنون از راهنمایی
اما خودم هم اطلاع دارم که می تونم پروژه ای با مهندسین محاسب کار بکنم
درسته که پروژه برای شرکت هست و باید برای انجام اون هزینه پرداخت بشه اما اینکار بیشتر جنبه شخصی داره تا شرکتی
بیشتر جهت یادگیری خودم می خوام اینکار رو انجام بدم
1395/01/28 , 05:26 ب.ظ
ارسال: #4
سلام
واضح نیست که چه کمکی میخوای دوست عزیز
تا اونجایی که من متوجه شدم شما یک شرکت مربوط به برق دارید برای نصب این بانک خازنی در ارتفاع نیاز دارید که یک سازه ساخته بشه تا بتونه این بانک خازنی رو تحمل کنه درسته؟!
اول اینکه اینجوری سازه ها ایا نیاز به تایید مهر نظام مهندسی نداره؟ اگر هم نداره باز تخصص این کار بر میگرده به یک مهندس عمران که دید مهندسی مربوطه رو داشته باشه به همین دلیل اصلا توصیه نمی کنم که شما هیچوقت دست به چنین کاری بزنید که باعث خسارت های احتمالی بشه!
 سپاس شده توسط elecman
1395/01/29 , 08:33 ق.ظ
ارسال: #5
(1395/01/28 05:26 ب.ظ)farzad4m نوشته شده توسط:  سلام
واضح نیست که چه کمکی میخوای دوست عزیز
تا اونجایی که من متوجه شدم شما یک شرکت مربوط به برق دارید برای نصب این بانک خازنی در ارتفاع نیاز دارید که یک سازه ساخته بشه تا بتونه این بانک خازنی رو تحمل کنه درسته؟!
اول اینکه اینجوری سازه ها ایا نیاز به تایید مهر نظام مهندسی نداره؟ اگر هم نداره باز تخصص این کار بر میگرده به یک مهندس عمران که دید مهندسی مربوطه رو داشته باشه به همین دلیل اصلا توصیه نمی کنم که شما هیچوقت دست به چنین کاری بزنید که باعث خسارت های احتمالی بشه!
سلام
ممنون از راهنمایی
دقیقاً درست متوجه شدید که منظورم چی هست
نیازی به تایید مهر نظام مهندسی نداره
همینکه تمام قطعات تحویلی از جمله استراکچر فلزی از طرف ما گارانتی بشه برای کارفرما کفایت می کنه
ضمن اینکه تا الان هم طراحی استراکچر ها کاملا دیمی بوده
یعنی اینکه یه پروژه رو اجرا کردیم و مشکلی بوجود نیامده بنابراین سایر پروژه ها رو هم به همین صورت انجام می دادیم
اما جدیدا تصمیم بر این شده که کار بصورت علمی تر جلو بره
باز هم تاکید می کنم این موضوع بیشتر جنبه شخصی داره تا شرکتی
1395/02/14 , 01:47 ب.ظ
ارسال: #6
سلام
یک سازه دو طبقه فلزی بادبندی داریم که فاصله ستون ها نزدیک به هم هستش ،می خواهیم یک ستون از وسط حذف بشه بهترین راه حل چی هستش ؟
و برای کنترل و ارایه به ناظر چکار باید انجام بدم ، سقف رو نمی خواهیم خراب کنیم اما می تونیم قسمت روی تیر رو برای تقویت خراب کنیم.
با تشکر
 سپاس شده توسط eng azizullah
1395/05/16 , 02:39 ق.ظ
ارسال: #7
سلام.
براي پله معلق ( پله هايي كه از ١طرف به ديوار وصل ميشه و ١طرف ازاده)؛.
تك تك كف پله هارو بايد به ١پروفيل تو همون ديوار جوش كرد.. به نظرتون مقطع قوطي ١٠ به عنوان همون پروفيل اصلي كه توي ديواره براي حدودا ١٠ تا كف پله كه بهش وصل ميشه كافيه؟؟
در ضمن پروفيل قوطي هم از ٢ طرف كاملا به تير هاي اصلي ساختمون جوش ميخوره و در راستاي خط شيب پله قرار ميگيره
1395/08/29 , 12:43 ب.ظ
ارسال: #8
سلام خدمت دوستان و خسته نباشید.

برای درس پروژه فولاد قسمت بارگذاری، میخوام از دیوار برشی فولادی استفاده کنم. از دوستان کسی اطلاعی از نحوه محاسبش در بارگذاری داره؟
وزن مخصوصش چقدره؟ چه چیزایی رو باید تو بارگذاریش اعمال کنم؟

با تشکر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روشی جهت طراحی شکل پذیر شبکه های دولایه سازه های فضا کار fazasaze 0 45 1395/09/06 11:39 ق.ظ
آخرین ارسال: fazasaze
  ترکیبات بار طراحی در تحلیل تاریخچه زمانی غیر خطی ahmad.d 0 274 1395/04/08 03:35 ب.ظ
آخرین ارسال: ahmad.d
  نظرتون درباره مهاربند قطری و گاست پلیت طراحی شده برای آن چیست؟ bardia7 3 305 1395/03/24 01:56 ق.ظ
آخرین ارسال: mja7
  راهنمایی درباره مرجعی برای طراحی گاست پلیت(ورق اتصال) و اتصال ساده تیر به ستون bardia7 1 329 1395/03/15 12:38 ق.ظ
آخرین ارسال: mja7
  مطابقت آیین نامه بارگذاری و آیین نامه طراحی؟؟؟؟ essi841 1 255 1394/11/24 10:15 ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  طراحی وصله اتصال ستون های دوبل babanol 0 406 1394/08/11 06:25 ب.ظ
آخرین ارسال: babanol
  درخواست فایل طراحی دستی به روش lrfd samiraaa 2 1,528 1394/05/11 11:03 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  طراحی انباری با دهانه 12 متر Arya68 3 1,656 1394/05/10 02:14 ب.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  ویدئو-نکاتی پیرامون بررسی دقیق واژگونی سازه sabzsaze 0 538 1394/04/21 02:14 ق.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  ترکیب بارهای حالت حدی سازه فولادی farshad_t70 0 712 1394/04/13 06:41 ب.ظ
آخرین ارسال: farshad_t70

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان