امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه
میخوام ستون ریزی و تیر ریزی رو کلا عوض کنم
تا شب تیر ریزی جدید میزارم نظر بدین
پاسخ
سعی کنید از ایجاد تیرهای مورب در سازتون اجتناب کنید وتا جایی که امکان داره در سازه بتنی چه ساختمان منظم باشد چه نامنظم از تحلیل دینامیکی استفاده گردد
تحلیل دینامیکی خیلی هم سخت نیست به هر حال یه چیزیه که باید یاد بگیرین
موفق باشین
آموزش وریفای کردن مقالات با آباکوس
تدریس تخصصی آباکوس،اپنسیس،پرفورم ،ایتبس،سپ
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
(1393/3/13 ، 02:58 عصر)آرش نقیبی نوشته است: وتا جایی که امکان داره در سازه بتنی چه ساختمان منظم باشد چه نامنظم از تحلیل دینامیکی استفاده گردد
با سلام

من قبلا برای یک سازه فولادی تحلیل دینامیکی انجام داده بودم و مقاطع هم همونطور که انتظار داشتم بهینه تر شده بود. دیروز به طور آزمایشی برای یک سازه بتنی دو طبقه تحلیل دینامیکی انجام دادم و بعد از اینکه برش ها رو همپایه کردم دیدم که مقطع ستون های پایین بیش از حد و به طور غیر منطقی دست بالا شد و همه چی رو هم کنترل کردم و فکر نمیکنم پارامتری رو اشتباه وارد کرده باشم. میخواستم دوستانی که تجربه دارن بنده رو راهنمایی بکنند. آیا باید تنظیم خاصی رو انجام میدادم؟

پاسخ
سلام
شما حتما در مدل کردن سازه مشکلی داشتین تحلیل دینامیکی نتایج بهتر و معقولتری ارائه می دهد
من پروژه های زیادی را با تحلیل دینامیکی انجام دادم و به نتایج مطلوبی دست پیدا کردم
شما کافیه یک پروژه رابا مشخصات یکسان با هر دو تحلیل استاتیکی و دینامیکی انجام بدهید بعد با هم مقایسه کنید
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
(1393/3/13 ، 03:19 عصر)آرش نقیبی نوشته است: سلام
شما حتما در مدل کردن سازه مشکلی داشتین تحلیل دینامیکی نتایج بهتر و معقولتری ارائه می دهد
من پروژه های زیادی را با تحلیل دینامیکی انجام دادم و به نتایج مطلوبی دست پیدا کردم
شما کافیه یک پروژه رابا مشخصات یکسان با هر دو تحلیل استاتیکی و دینامیکی انجام بدهید بعد با هم مقایسه کنید
مورب ها رو میخوام حذف کنم
تا 1 ساعت دیگه مدل جدید رو میزارم تا نظر بدین
تحلیل دینامیکی بمونه برا بعد خیلی سنگین میشه اون موقع
پاسخ
(1393/3/13 ، 03:19 عصر)آرش نقیبی نوشته است: سلام
درسته. به همین دلیل بود که این سوال رو مطرح کردم. چون قبلا برای سازه های فولادی این کار رو انجام دادم و به نتایج خوبی هم رسیدم. گفتم شاید تو سازه های بتنی باید کنترل خاصی رو انجام بدیم. بخاطر پاسخ گویی تون ممنونم. دوباره مدل رو بررسی میکنم ببینم اشکال کار کجاست

پاسخ
خواهش میکنم در خدمتیم
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
سلام

ببخشید دیر به سوالات شما جواب دادم .

ترکیب بارها را به صورت اجمالی چک کردم صحیح است و در مورد در نظر گیری پیچشی اتفاقی بهتر است اینمورد هم حتی با ایجاد شدن ترکیب بار 30 درصد جهت متعامد در نظر گرفته شود . مورد دیگر رعایت ترکیب بار در تاثیر بارثقلی توسط بار قائم است که نباید کاهنده باشد .

درسازه بتنی فقط اتصالات تیر به تیر را مفصلی در نظر می گیریم و نیازی نیست تیرهای رابط کنسول مفصلی شوند در صورتی که مقطع خنثی برای تیر لبه کنسول در نظر گرفته شود در اجرا هم چنین تیری نخواهیم داشت وجود آن هیچ تاثیر در نتایج طراحی ندارد و فقط برای سهولت مدلسازی می تواند انجام گیرد در صورتی مقطع دارای سختی می باشد می تواند مفصلی شود .

برای سازه تا 50 متر می توان از بارگذاری استاتیکی استفاده نمود ولی تحلیل دینامیکی دقت بیشتری دارد .

پاینده باشید

پاسخ
(1393/3/13 ، 03:29 عصر)آرش نقیبی نوشته است: خواهش میکنم در خدمتیم
مهندس پیامم رو خوندین؟
پاسخ
با تشکر از شما
از نکته نظر طراحی سازه در هر ارتفاعی باشه چه بالای 50متر چه زیر 50 متر منظم باشه یا نامنظم بهتره از تحلیل دینامیکی استفاده بشه
در روش تحلیل استاتیکی معادل اثر زلزله بر ساختمان به صورت فقط یک نیروی برشی به پایه ساختمان وارد می شود و اثر حرکت زمین در این روش مورد بررسی قرار نمی گیرد
در حالی که در روش تحلیل دینامیکی بازتاب حرکت زمین در اثر زلزله بر ساختمان مد نظرقرار گرفته و نیروهای جانبی که با استفاده از این روش محاسبه می شوند مقادیر
واقع بینانه تری نسبت به روش تحلیل استاتیکی معادل دارندو روشهای تحلیل دینامیکی را میتوان در مورد همه سازه ها به کار برد

بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 1 41 1396/6/18 ، 01:57 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 46 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  ترکیب سیستم بابر جانبی در ارتفاع سازه hamidreza4822 1 184 1396/3/19 ، 08:01 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  سوال برای چک کردن سازه در etabs 2016 7mycivil 0 380 1395/11/17 ، 07:04 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 8 882 1395/11/4 ، 05:16 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده فرشاد امن خانی 14 18,859 1395/10/29 ، 06:44 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  اندازه مناسب ابعاد تیر و ستون در ایتبس سازه های بتنی 7mycivil 2 534 1395/10/17 ، 03:47 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  نمایش تیر ها و ستون هارو در یک الویشن سازه مد نظر در ایتبس مبتدی95 6 507 1395/10/11 ، 12:02 صبح
آخرین ارسال: civil92
  مدل سازی رمپ پارکینگ در سازه بتنی manphetah 1 583 1395/8/15 ، 03:05 عصر
آخرین ارسال: admin
  دفترچه محاسبات سازه بتنی طبق ویرایش جدید آیین نامه ها kazembvo 18 4,506 1395/7/19 ، 11:21 عصر
آخرین ارسال: farzad4m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان