امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه
یه نکته از نظر تجربه خدمتتون می گم. بهتره دال های بالکن ها دارای تیر انتهایی نباشند و دال بصورت طره طراحی و ساخته بشه. ( از نظر معماری، جلوه ی بهتری به کار میده ) و در این صورت دال از نوع Shell تعریف شود.
در مورد طراحی دستی و طراحی بوسیله ی نرم افزار هم اگه تحلیل و طراحی دقیق بخواین یا باید دستی طراحی بشه و یا از Safe 12 به بالا استفاده بشه.
چون دال ها مستطیلی نیستند و در Safe8 امکان طراحی دال با این شرایط نیست. گرچه، در همون Safe8 هم می تونیم به نتایج تقریبی با ضریب اطمینان خوبی برسیم.

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
(1393/4/16 ، 12:04 صبح)علی بهنیا نوشته است: یه نکته از نظر تجربه خدمتتون می گم. بهتره دال های بالکن ها دارای تیر انتهایی نباشند و دال بصورت طره طراحی و ساخته بشه. ( از نظر معماری، جلوه ی بهتری به کار میده ) و در این صورت دال از نوع Shell تعریف شود.
در مورد طراحی دستی و طراحی بوسیله ی نرم افزار هم اگه تحلیل و طراحی دقیق بخواین یا باید دستی طراحی بشه و یا از Safe 12 به بالا استفاده بشه.
چون دال ها مستطیلی نیستند و در Safe8 امکان طراحی دال با این شرایط نیست. گرچه، در همون Safe8 هم می تونیم به نتایج تقریبی با ضریب اطمینان خوبی برسیم.
تو قسمتی از بالکنم که تیر داره دیوار هست و مشکل زیبایی ندارم!
میشه روش طراحی دال با سیف رو بهم بگین؟
اخه هیچ آموزش خوبی رو پیدا نکردم؟
و همچنین طراحی دستی اون 2 تا دال رو میشه توضیح بدین؟
واقعا خیلی نیاز دارم مخصوصا استادمون که خیلی گیر میده و چند ساله جز 10 نمره ای به کسی نداده!

پاسخ
سلام
میشه نحوه تنظیمات این بند رو بهم بگین؟
تنظیمات انالیز و طراحی سازه ( تقسیم بندی اجزای محدود ، درجات آزادی و تنظیمات قبل از طراحی و ...)
پاسخ
peyman_m1992 ,

تقسیم بندی اجزای محدود : Run - Automatic Slab Mesh Options گزینه Use Rectangular Mesh انتخاب شده . سپس در جعبه Mesh Size عدد تقسیم لندی مناسبی را قرار دهید این عدد متغیر بین 0.5 تا 1متر می باشد . عدد مناسب و عمومیتر همان 0.5 است ولی بهتر است 2 برابر ضخامت دال این سایز مشبندی انجام گیرد .

درجات آزادی : Run - Advanced Modeling Options گزینه های Add Special Constraint و Vertical Offset Modeling را فعال نمائید .

تنظیمات قبل از طراحی : مشخص کردن ایین نامه طراحی ، تنظیم نمودن پوشش رویه آرماتورهای دال ، انتخاب ترکیب بارهای طراحی دال و انتقال آن به لیست طراحی

پاینده باشید
پاسخ
(1393/4/16 ، 01:47 عصر)کیوان بابایی نوشته است: peyman_m1992 ,

تقسیم بندی اجزای محدود : Run - Automatic Slab Mesh Options گزینه Use Rectangular Mesh انتخاب شده . سپس در جعبه Mesh Size عدد تقسیم لندی مناسبی را قرار دهید این عدد متغیر بین 0.5 تا 1متر می باشد . عدد مناسب و عمومیتر همان 0.5 است ولی بهتر است 2 برابر ضخامت دال این سایز مشبندی انجام گیرد .

درجات آزادی : Run - Advanced Modeling Options گزینه های Add Special Constraint و Vertical Offset Modeling را فعال نمائید .

تنظیمات قبل از طراحی : مشخص کردن ایین نامه طراحی ، تنظیم نمودن پوشش رویه آرماتورهای دال ، انتخاب ترکیب بارهای طراحی دال و انتقال آن به لیست طراحی

پاینده باشید
این کارارو هم کردم
فقط قسمت ترکیب بار تو آیین نامه باید همون دو تا ترکیب بار
1.4D
1.2d+1.6l
باشه؟
و اینکه تو قسمت
load combination type چیو باید انتخاب کرد؟

پاسخ
برای انتخاب ترکیب بار طراحی باید load combination type گزینه (Strength (Ultimate را انتخاب و از لیست ترکیب بارها در همان برگه ترکیب بارهی طراحی را انتخاب و به پوشه Design Load Combinations انتقال می دهیم .
پاسخ
(1393/4/16 ، 03:01 عصر)کیوان بابایی نوشته است: برای انتخاب ترکیب بار طراحی باید load combination type گزینه (Strength (Ultimate را انتخاب و از لیست ترکیب بارها در همان برگه ترکیب بارهی طراحی را انتخاب و به پوشه Design Load Combinations انتقال می دهیم .
ولی یادمه دیروز در مورد ترکیب بار برای کنترل خیز هم صحبت کردین این مسئله رو کجا باید اعمال کنم؟
پاسخ
(1393/4/16 ، 03:06 عصر)peyman_m1992 نوشته است:
(1393/4/16 ، 03:01 عصر)کیوان بابایی نوشته است: برای انتخاب ترکیب بار طراحی باید load combination type گزینه (Strength (Ultimate را انتخاب و از لیست ترکیب بارها در همان برگه ترکیب بارهی طراحی را انتخاب و به پوشه Design Load Combinations انتقال می دهیم .
ولی یادمه دیروز در مورد ترکیب بار برای کنترل خیز هم صحبت کردین این مسئله رو کجا باید اعمال کنم؟

سلام
مهندسین محترم میشه خواهش کنم فایل سیف منو بررسی کنین و مشکلات و کاستی هاشو بهم بگین؟

پاسخ
(1393/4/17 ، 12:47 صبح)peyman_m1992 نوشته است:
(1393/4/16 ، 03:06 عصر)peyman_m1992 نوشته است:

سلام
مهندسین محترم میشه خواهش کنم فایل سیف منو بررسی کنین و مشکلات و کاستی هاشو بهم بگین؟
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟
باید تا 15 روز دیگه تحویل بدم پروژه رو

پاسخ
طبق کتاب سیف حسن باجی برای تحلیل خیز دال نیاز به معرفی 4 حالت برای کنترل خیز هست فقط سوال من این هست که در قسمت
define >load case باید فقط این چهار تا حالت باشه یه 2 حالت دیگه هم باید به صورت linear تعریف شده باشه؟
یعنی جمعا باید 6 تا حالت در این جا باشه یا 4 تا؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 1 41 1396/6/18 ، 01:57 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 46 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  ترکیب سیستم بابر جانبی در ارتفاع سازه hamidreza4822 1 184 1396/3/19 ، 08:01 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  سوال برای چک کردن سازه در etabs 2016 7mycivil 0 380 1395/11/17 ، 07:04 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 8 882 1395/11/4 ، 05:16 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده فرشاد امن خانی 14 18,859 1395/10/29 ، 06:44 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  اندازه مناسب ابعاد تیر و ستون در ایتبس سازه های بتنی 7mycivil 2 534 1395/10/17 ، 03:47 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  نمایش تیر ها و ستون هارو در یک الویشن سازه مد نظر در ایتبس مبتدی95 6 507 1395/10/11 ، 12:02 صبح
آخرین ارسال: civil92
  مدل سازی رمپ پارکینگ در سازه بتنی manphetah 1 583 1395/8/15 ، 03:05 عصر
آخرین ارسال: admin
  دفترچه محاسبات سازه بتنی طبق ویرایش جدید آیین نامه ها kazembvo 18 4,506 1395/7/19 ، 11:21 عصر
آخرین ارسال: farzad4m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان