امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه
برای رسم نوار طراحی که ستون ها در یک راستا نیستند باید به چه نحوی عمل کنیم؟
همچنین نوار طراحی دال بالکن به چه صورت رسم میشوند؟
ممنون میشم که به سوالم جواب بدین !
پاسخ
نوارها باید در راستای تیر مایل باشد . نیاز به نوار مایل است .
پاسخ
(1393/4/18 ، 05:16 عصر)کیوان بابایی نوشته است: نوارها باید در راستای تیر مایل باشد . نیاز به نوار مایل است .
من با کشیدن نوار مایل مشکلی ندارم میتونم بکشم فقط دو تا شکل میزارم ببینین باید شبیه اینا باشه نوارا؟
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
لطفا دو تا سوال اساسیم رو توضیح بدین
و تو نوار سمت جهت Y اون جایی که دایره سیاه کشیدم چطور باید نوار بندی بشه؟
و همچنین نوار های بالکن رو نمیدونم چطور باید بکشم؟

پاسخ
برای نوار قرمز رنگ مشخص کردید نوار ستونی می باشد دقیقاً همان بر حسب دهانه برای ستون دیگر ترسیم می کنیم . فضایی که باقی می ماند می شود نوار میانی یعنی کلش می شود نوار میانی .

برای قسمتی که با دایره مشکی مشخص کردید برحسب دهانه اگر اندازه را دقت کرده باشید . صحیح هستش و در بازشوها نواری نخواهیم داشت . هر کجا که نوار تعبیه بشود همانجا آرماتور طراحی می شود .

برای بالکن می توانید کاملاً نوار در نظر بگیرید . به همان اندازه

پاسخ
(1393/4/18 ، 07:49 عصر)کیوان بابایی نوشته است: برای نوار قرمز رنگ مشخص کردید نوار ستونی می باشد دقیقاً همان بر حسب دهانه برای ستون دیگر ترسیم می کنیم . فضایی که باقی می ماند می شود نوار میانی یعنی کلش می شود نوار میانی .

برای قسمتی که با دایره مشکی مشخص کردید برحسب دهانه اگر اندازه را دقت کرده باشید . صحیح هستش و در بازشوها نواری نخواهیم داشت . هر کجا که نوار تعبیه بشود همانجا آرماتور طراحی می شود .

برای بالکن می توانید کاملاً نوار در نظر بگیرید . به همان اندازه
ببخشید سوال هام زیاده!سر شمارو هم درد آوردم
حالا یه سوال دیگه
من که میخوام دال رو جوری طراحی کنم که همه جاش میلگرد ها به طور یکنواخت طراحی بشه و نیاز به میلگرد تقویتی نداشته باشم اهمیت این نوار ها باید چیزی در حد صفر باشه دیگه ؟ یا نه حتما باید این نوار ها رو به صورت دقیق رسم کنم؟

پاسخ
نوارها می تونن توسط سیف خودکار رسم بشوند اما این می شود همان تقریبی که نتیجه درستی هم نخواهیم داشت روش دقیقش همین انازه ها برحسب دهانه ها می باشد .

در سیف آرماتور تقویتی و سراسری را تعریف می کنید هرکجا که میزان لنگر فراتر از حد باشد و با مقدار آرماتور سراسری کفاف نداشته باشم . آرماتورهای مازاد یا تقویتی وارد عمل می شوند .
پاسخ
نظام مهندسی شهر ما چند تا کنترولر سازه داره که هر کدوم ساز خودشونو میزنن ، ما هم موندیم بین زمین و هوا
ضریب ترک رو من موقع معرفی مقاطع وارد کردم ،موقعی که مشخصات روی تیر با کلیک راست میاری نشون نمیده ؟ و میگن باید نشون بده
ایین نامه aci 08 رو قبول ندارن و به جاش میگن از 99 استفاده کنم
با 99 مقاطع کمی بالاتر میره درسته ؟

البته این فرمایشات یکی از اونهاست و مشکل اینه که نمیدونی کنترل نوبت کیه.
پاسخ
mohsen_1363,

1- ضرایب ترک خوردگی بعد از اختصاص دادن ، می توان از کلیک راست شدن مشخص شد که ضرایب اثر داده شده است یا خیر .

تاپیک مرتبط : http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...9%85%D8%9F

2- خیلی از نظام مهندسیها اختلاف نظر دارند . ولی چون آیین نامه امریکا 99 طراحی براساس ضریب رفتار تنش مجاز است بیشتر در بین نظام مقبولیت دارد البته در همه استانها اینطور نیست . ولی آیین نامه 2008 مناسبتر است به دلیل ویرایش شدن آیین نامه و به روز بودنش و خیلی هم عمومیت دارد . در طراحی با ایین نامه ACI318-99 یک مقدار نتایج دست بالاتر است .

پاسخ
خوشبختانهطراحی دال طبقات هم با کمک شما تموم شد.
حالا موندم که اول نقشه اجرایی بکشم بعد طراحی دستی اعضا رو بکنم یا برعکس؟
یعنی منظورم اینه که آیا احتمال داره تو طراحی دستی سازه جواب گو نباشه؟
و اینکه برای پیدا کردن نیروی اعضا برنامه ای که جواب های دقیق بده هست؟
طراحی تیر های فرعی و تیر های بالکن که ستون ندارن چطور باید باشه! منظورم نوع تکیه گاه و غیره
پاسخ
peyman_m1992 ,

1- طراحی دستی را انجام دهید ، مطمعناً در نمره دهی پروژه دانشجویی طراحی دستی باید ارزش بیشتری داشته باشد .
2- ممکنه نرم افزار اشتباه محاسبه کند ولی با محاسبات دستی یکسری از مقاطع بحرانی می توان اینمورد را تست نمود.
3- متوجه سوال شما نشدم !
4- تیرهای فرعی تحت اثر وزن خود و به دیل اثر پیچش به صورت اعضای دو سرمفصل با حداکثر لنگر qu* L2 / 8 طراحی می شود . با توجه به المان سطحی دال ، نیازی به ایجاد تیر لبه کنسول نمی باشد .
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده فرشاد امن خانی 15 22,729 1399/6/28 ، 10:16 صبح
آخرین ارسال: Pooriakarimi
  معرفی ترکیب بارهای طراحی سازه فولادی به روش LRFD KONKORKONKOR 4 5,266 1399/6/26 ، 04:08 عصر
آخرین ارسال: mohammadjavad69
  سوال در مورد وزن و سیستم سازه ای حمیدرضا یزدی 2 386 1399/1/8 ، 07:37 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  پرسش و پاسخ در مورد ایتبس roza12341234 3 670 1398/10/24 ، 09:38 صبح
آخرین ارسال: m.heidarii
  راهنمایی در مورد اعمال ضریب ترک خوردگی ستون M-CIVIL 7 5,621 1398/9/19 ، 03:28 عصر
آخرین ارسال: mahdi hatami
  اعمال 100-30 برای سازه منظم در فنداسیون Arya68 1 632 1397/6/18 ، 09:05 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  ورژن مورد قبول Etabs در واحد کنترل نظام مهندسی تهران amir2701 0 1,808 1397/4/19 ، 01:05 صبح
آخرین ارسال: amir2701
  نحوه مدل کردن سازه های گرد و قوسی شکل در ایتبس ؟ pouyasento 4 3,448 1397/2/17 ، 10:14 صبح
آخرین ارسال: rasool67
  مشکل وارد نشدن بار به سازه arash.moafy.ref 0 549 1397/2/13 ، 10:15 صبح
آخرین ارسال: arash.moafy.ref
  ضریب نا معینی در سازه ها مطابق ویرایش چهارم 2800 3508714516 4 1,635 1396/10/9 ، 07:53 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان