امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه
(1393/4/19 ، 05:57 عصر)کیوان بابایی نوشته است: peyman_m1992 ,

1- طراحی دستی را انجام دهید ، مطمعناً در نمره دهی پروژه دانشجویی طراحی دستی باید ارزش بیشتری داشته باشد .
2- ممکنه نرم افزار اشتباه محاسبه کند ولی با محاسبات دستی یکسری از مقاطع بحرانی می توان اینمورد را تست نمود.
3- متوجه سوال شما نشدم !
4- تیرهای فرعی تحت اثر وزن خود و به دیل اثر پیچش به صورت اعضای دو سرمفصل با حداکثر لنگر qu* L2 / 8 طراحی می شود . با توجه به المان سطحی دال ، نیازی به ایجاد تیر لبه کنسول نمی باشد .
سوال 3 این بود که برنامه ای برای تحلیل قاب وجود داره که هم آسون باشه هم جواب هاش قابل اطمینان باشه
و این که آموزش روش یک دهم دهانه رو میخواستم آخه روش پرتال رو گفتن بهمون اینو نگفته بودن تو کتاب ************ هم سر فصلاشو دیدم نبود

پاسخ
سلام
منظور از طول موثر دهانه (برای محاسبه ضخامت دال) چیست؟
پاسخ
FakeEngineer ,

L : طول دهانه موثر

برای تعین ضخامت دال یکطرفه و یا دو طرفه براساس طول دهانه محور به محور خواهد بود . براساس جداول مبحث نهم برای دال یکطرفه از اندیس L ( طول دهانه موثر ) و برای تعیین ضخامت دال های تخت با اندیس Ln ( طول دهانه آزاد که برابر است با همان طول دهانه محور به محور تیرهای تکیه گاهی ) خواهد بود .
برای تعیین ضخامت دال دو طرفه باید طول دهانه آزاد دقیق محاسبه شود یعنی طول دهانه آیین نامه منهای بعد یک ستون .
پاسخ
برای تحلیل قاب به شکل زیر قسمت کنسول لنگرش با فرمول wl^2)/2) بدست میاد؟ و به صورت لنگر منفی هست؟
برششم میشه برابر wl ؟
یا اینکه اشتباه میکنم؟
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
------------------------------------
و سوال دیگه
توزیع بار تو دال بتنی رو حتما باید به صورت مثلثی یا ذوزنقه مدل بشه یا میشه به صورت یکنواخت مدل کرد؟
پاسخ
نقل قول: L : طول دهانه موثر

برای تعین ضخامت دال یکطرفه و یا دو طرفه براساس طول دهانه محور به محور خواهد بود . براساس جداول مبحث نهم برای دال یکطرفه از اندیس L ( طول دهانه موثر ) و برای تعیین ضخامت دال های تخت با اندیس Ln ( طول دهانه آزاد که برابر است با همان طول دهانه محور به محور تیرهای تکیه گاهی ) خواهد بود .

در پلانی که مثلا یک دهانه 4*5 هست باید L را 5 بگیریم؟(همان بعد بزرگتر؟)
در پلان من بالکنی به ابعاد 5*1 هست با فرمول L/10 میشه 10 سانت یا نیم متر؟
پاسخ
peyman_m1992 ,

تیر طره و یا تیر دو طرف بالکن تحت لنگر qL^2/2 طراحی می شوند .

لینک های کمکی :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...9%86%D9%87
پاسخ
(1393/4/19 ، 07:59 عصر)کیوان بابایی نوشته است: peyman_m1992 ,

تیر طره و یا تیر دو طرف بالکن تحت لنگر qL^2/2 طراحی می شوند .

لینک های کمکی :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...9%86%D9%87
اخه سوال اصلیه من بعد اینه
باید تو ستون متصل به این دو تیر یعنی تیر طره و تیر دهانه کناری نیروی محوری جعع برش دو تیر و لنگر هم جمع لنگر دو تیر میشه؟
اگه میشه فرمول لنگرشو برام بنویسین یعنی علامتاش؟

پاسخ
(1393/4/19 ، 07:47 عصر)FakeEngineer نوشته است: در پلانی که مثلا یک دهانه 4*5 هست باید L را 5 بگیریم؟(همان بعد بزرگتر؟)
در پلان من بالکنی به ابعاد 5*1 هست با فرمول L/10 میشه 10 سانت یا نیم متر؟

1- برای تعیین ضخامت دال طول دهانه بزرگتر ملاک خواهد بود .
2- برای بالکن طره با اندازه مشخص شده برابر است با 10 سانتیمتر . طول دهانه تیر ممتد ملاک است .
پاسخ
(1393/4/19 ، 08:04 عصر)peyman_m1992 نوشته است: اخه سوال اصلیه من بعد اینه
باید تو ستون متصل به این دو تیر یعنی تیر طره و تیر دهانه کناری نیروی محوری جعع برش دو تیر و لنگر هم جمع لنگر دو تیر میشه؟

تیر اصلی تحت اثر لنگر و برش خود طراحی می شود و تیر طره تحت اثر لنگر و برش مختص به خود طراحی خواهد شد .
برای طره ها لنگر منفی ملاک است . فرمول قبلاً ارائه شده است .
پاسخ
(1393/4/19 ، 08:40 عصر)کیوان بابایی نوشته است:
(1393/4/19 ، 08:04 عصر)peyman_m1992 نوشته است: اخه سوال اصلیه من بعد اینه

تیر اصلی تحت اثر لنگر و برش خود طراحی می شود و تیر طره تحت اثر لنگر و برش مختص به خود طراحی خواهد شد .
برای طره ها لنگر منفی ملاک است . فرمول قبلاً ارائه شده است .
ولی من سوالم در مورد ستون بین این دو تیر بود!

پاسخ