مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:63 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1918 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7159 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:50 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:51 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3484 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:55 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:142 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:63 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99158 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امیتازات: 2.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه فولادی
1393/05/21 , 04:19 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/21 04:22 ب.ظ، توسط emispid.)
ارسال: #21
RE: کمک در مورد پروژه سازه فولادی
(1393/05/21 03:53 ب.ظ)peyman_m1992 نوشته شده توسط:  
(1393/05/21 02:35 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  باسلام

برای سازه با توجه به سیستم سازه ای و تعداد طبقات میزان سایز و شکل هندسی مقطع متغیر است . در صورتی که در یک جهت قاب خمشی دارید ستون دوبل و پا باز مشکلی نخواهد داشت در صورتی که در هردو جهت دارای اتصالات گیردار می باشد ( دو طرف قاب خمشی ) استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . همچنین برای قاب خمشی ویژه استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . در مرحله اول ستون دوبل با ورق تقویتی را در لیست طراحی داشته باشید در صورت جوابگو نبودن مقعط پاباز و یا باکس مناسبتر است . برای تیرها هم مقاطع تیر ورق و برای مهاربند مقطع باکس دوبل ناودانی مناسب است . برای شرایط فشردگی جداول مربوطه از مبحث دهم را مشاهده کنید برای قاب خمشی ویژه علاوه برشرایط فشردگی ، باید فشردگی لرزه ای هم انجام گیرد .

پاینده باشید
منظور از مقاطع پا باز یعنی چی؟
مقاطع دوبل رو با proper بدم یا همینجوری با سکشن دیزاینر؟

سوال من در مورد فشردگی اینه که ترکیب مقاطع فشرده همه جوره فشرده میشه ؟
شما میگین مقطع ipe فشرده باشه ورق هم فشرده باشه اینا فشرده میشن؟
من سوالم در مورد شکل ترکیب این مقاطع است

سلام
در دوبل ipe دو مقطع بهم می چسبند.مقاطع پاباز مقاطعی هستند که دوتا مقطع ipe از هم فاصله داشته وبا پلیت بهم متصل می شوند
در سکشن دیزاینر مقاطع فشرده ایجاد نمی شود.
به نظر من وقتی پروفیل وپلیت فشرده باشند مقطع ترکیبی هم فشرده هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/05/21 , 04:49 ب.ظ
ارسال: #22
(1393/05/21 04:19 ب.ظ)emispid نوشته شده توسط:  
(1393/05/21 03:53 ب.ظ)peyman_m1992 نوشته شده توسط:  
(1393/05/21 02:35 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  باسلام

برای سازه با توجه به سیستم سازه ای و تعداد طبقات میزان سایز و شکل هندسی مقطع متغیر است . در صورتی که در یک جهت قاب خمشی دارید ستون دوبل و پا باز مشکلی نخواهد داشت در صورتی که در هردو جهت دارای اتصالات گیردار می باشد ( دو طرف قاب خمشی ) استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . همچنین برای قاب خمشی ویژه استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . در مرحله اول ستون دوبل با ورق تقویتی را در لیست طراحی داشته باشید در صورت جوابگو نبودن مقعط پاباز و یا باکس مناسبتر است . برای تیرها هم مقاطع تیر ورق و برای مهاربند مقطع باکس دوبل ناودانی مناسب است . برای شرایط فشردگی جداول مربوطه از مبحث دهم را مشاهده کنید برای قاب خمشی ویژه علاوه برشرایط فشردگی ، باید فشردگی لرزه ای هم انجام گیرد .

پاینده باشید
منظور از مقاطع پا باز یعنی چی؟
مقاطع دوبل رو با proper بدم یا همینجوری با سکشن دیزاینر؟

سوال من در مورد فشردگی اینه که ترکیب مقاطع فشرده همه جوره فشرده میشه ؟
شما میگین مقطع ipe فشرده باشه ورق هم فشرده باشه اینا فشرده میشن؟
من سوالم در مورد شکل ترکیب این مقاطع است

سلام
در دوبل ipe دو مقطع بهم می چسبند.مقاطع پاباز مقاطعی هستند که دوتا مقطع ipe از هم فاصله داشته وبا پلیت بهم متصل می شوند
در سکشن دیزاینر مقاطع فشرده ایجاد نمی شود.
به نظر من وقتی پروفیل وپلیت فشرده باشند مقطع ترکیبی هم فشرده هست.
میشه علتشو بگین؟
1393/05/23 , 12:21 ق.ظ
ارسال: #23
سلام
دوستان چرا من وقتی برای باد بند ناودانی دوبل رو به صورت باکس تعریف میکنم فشردگیشو غیر فشرده میگیره؟
و اینکه بعضی از ستون ها با اینکه 3 تا ipe تقویت شده هست هم جواب گو نیست؟
خواهشن کمکم کنین

فایل‌(های) پیوست شده
folad.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 15
اندازه 76.97 KB

1393/05/23 , 12:44 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/23 12:47 ق.ظ، توسط sami4258.)
ارسال: #24
سلام مهندس.
الآن شروع به مدلسازی و بارگذاری میکنید و بعد آیین نامه AISC 360-05 رو انتخاب کنید.
ما در مبحث 10 سال 87 برای اثر P-DELTA و P-delta از روش طول موثر استفاده میکردیم و طول موثر تمامی ستونهارو 1 معرفی میکردیم که در قاب مهاربندی شده مقدار 1 مناسبه ولی در قاب خمشی باید کنترل بشه. در بالا پی دلتای بزرگ مربوط به اثر اضافه بار ثقلی در اثر حرکت جانبی سازه و پی دلتای کوچک مربوط به اثر بار در خود عضو میشه. تو این مساله باید تصویری بهتون فرقشون رو بگم که در اولین فرصت این کارو میکنم.
اونجایی که بهتون گفتم از روش تحلیل مستقیم استفاده کردید یعنی این که در تنظیمات آیین نامه در گزینه Analysis Method گزینه Direct Analysis رو انتخاب کردید که به معنی روش تحلیل مستقیمه که این روش راحت تر و کامل تر از روش طول موثره و در این روش میشه طول موثر تمامی اعضا رو 1 در نظر گرفت ولی در روش قدیمی و روشی که هنوز هم مهندسین از اون استفاده میکنند و روش مورد تایید مبحث دهم هست، روش طول موثره که در این روش به جای Direct Analysis باید گزینه Effective Lenght رو انتخاب کنید و در آخر طول موثر ستونهای طرف قاب خمشی رو به صورت دستی کنترل کنید که نزدیک به یک باشه که معمولا این طور هست ولی درصورت جواب نگرفتن سعی کنید ممان اینرسی تیر و ستون رو با توجه به فرمولهای مربوطه به نحوی بدست بیارید که مقدار طول موثر نزدیک به 1 بشه..در بعضی مواقع هم میتونید طول موثر رو از همون اول به برنامه معرفی کنید.
البته برنامه نسبت طول موثر رو ازتون میخواد که به Minor و Major به ترتیب نسبت طول موثر حول محور ضعیف و قوی میشناسه.
مثلا یک تیر 10 متری داریم که به فاصله 2 متر دارای تکیه گاهه نسبت طول موثر این تیر برابر 0.2 میشه.
با معرفی نسبت طول موثر احتمال خطا کمتر میشه.
موفق باشید.
1393/05/23 , 10:45 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/23 10:52 ق.ظ، توسط peyman_m1992.)
ارسال: #25
مهندسان محترم نمیخوایین به ما کمک کنین تا مشکلات پروژمو حل کنم؟
به خدا جز این سایت هیشکی نیست کمکم کنه پس لطفا کمکم کنین

تنظیمات آیین نامه اصلی برنامه با این شکل باشد باشه؟

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

تنظیمات ستون های غیر متصل به بادبند باید به اسن شکل باشه؟

تنظیمات ستون های متصل به باد بند به این صورت باید باشه؟

تنظیمات تیرهای غیر متصل به بادبند باید به این شکل باشه؟

تنظیمات تیرهای متصل به بادبند باید به این شکل باشه؟

تنظیمات بادبند به این صورت باید باشه؟

تو پروژم بعضی ستون ها با 3 تا ipe300 با ورق تقویتی هم جواب نداده چی کار کنم از این مقطع قویتر چی هست؟
باکس های باد بند رو غیر فشرده میگیره با اینکه طبق کنترل دستی من فشردست اینو چی کار کنم؟
ترکیب بار های پیش فرضو هر چه قدر پاک میکنم باز تو دیساین کومبو اونارو هم میاره اینو چی کار کنم تا حذف شن؟
1393/05/23 , 11:26 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/23 11:27 ق.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #26
در سایت خیلی از جزوات آموزشی در زمینه طراحی سازه فولادی به روش حدی ( lrfd ) وجوددارد . موارد را دانلود و براساس نیاز پروژه خود مقایسه فرمائید .

نتایج جستجو واژه lrfd :

http://www.mycivil.ir/forum/search.php?a...order=desc

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1393/05/23 , 11:44 ق.ظ
ارسال: #27
برای جواب ندادن ستون مطمعناً یکجای کار اشکال دارد . بهتر است مدل خود را چک فرمائید . و یا اثر بادبند را در تعداد دهانه های بیشتر انتقال دهید . جهت تیر ریزی را تغییر دهید و همچنین ورودیهای منوی دیفاین را چک فرمائید .

برای غیر فشرده بودن باید مقاطع را معادل باکس تعریف کنید . چون ایتبس مقاطع جنرال و SECTION DESIGNER غیر فشرده می باشند .

برای ترکیب بار طراحی یکبار کامل لیست طراحی را حذف کنید . سپس از سمت چپ ترکیب بارهای مورد نظر را انتخاب و در جعبه سمت راست قرار دهید .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1393/05/23 , 12:15 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/23 12:22 ب.ظ، توسط peyman_m1992.)
ارسال: #28
(1393/05/23 11:44 ق.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  برای جواب ندادن ستون مطمعناً یکجای کار اشکال دارد . بهتر است مدل خود را چک فرمائید . و یا اثر بادبند را در تعداد دهانه های بیشتر انتقال دهید . جهت تیر ریزی را تغییر دهید و همچنین ورودیهای منوی دیفاین را چک فرمائید .

برای غیر فشرده بودن باید مقاطع را معادل باکس تعریف کنید . چون ایتبس مقاطع جنرال و SECTION DESIGNER غیر فشرده می باشند .

برای ترکیب بار طراحی یکبار کامل لیست طراحی را حذف کنید . سپس از سمت چپ ترکیب بارهای مورد نظر را انتخاب و در جعبه سمت راست قرار دهید .

ترکیب بار ها هر کاری میکنم پیش فرضای خود برنامه هم اضافه میشن!
ستون اشکال کار رو از کجا پیدا کنم همه رو نگاه کردم درسته
1393/05/23 , 05:51 ب.ظ
ارسال: #29
سلام یه سوال از تحلیل طیفی داشتم
برای تحلیل طیفی اومد طیف پاسخ رو به برنامه معرفی کردم
بعد نیرو های زلزله رو با و بدون خروج از مرکزیت تعریف کردم فقط تو تعریف بکردن میشه این دو تا قسمت رو برام توضیح بدین که چی هستن؟
تو همپایه سازی نیروی جهت y تو تحلیل طیفی بیشتر از تحلیل دینامیکی به ست اومده تو این حالت هم باید همپایه سازی بشه؟
بعد ترکیب برا ها رو هم تعریف کردم

سوال اصلی
تحلیل دینامیکی فرقش تو ایتبس همینا بود ؟یعنی با این 4 تا کار کلیه تنظیمات تحلیل طیفی رو انجام دادم؟
1393/05/23 , 11:04 ب.ظ
ارسال: #30
سلام

در قسمت Model combination باید نوع ترکیب اثر مد ها را مشخص سازیم . CQC را انتخاب می کنیم . در اینصورت اثر ترکیب مدها در نظر گرفته می شود .

در قسمت Directional Combination نحوه ترکیب نتایج طیف را مشخص می کنیم در این قسمت SRSS جذر مجموع مربعات را انتخاب می کنیم .

* برای ساختمان بیشتر از 5 طبقه بهتر است از تحلیل طیفی استفاده نمود البته ملزوم نیست .

* برای انجام مراحل ابتدا طیف ها را براساس پارامترهای آیین نامه زلزله معرفی ساخته سپس در آخر ( بعد از آنالیز ) نتایج برش پایه استاتیکی را به میزان تعیین شده آیین نامه همپایه می کنیم . ( ضریب مورد نظر از بندهای آیین نامه تعیین شده و ضربدر Scale Factor می نمائیم )

مهندس بابایی 09197250097

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 2 141 1395/08/03 05:04 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  زمان تناوب سازه afshin_ipe 3 162 1395/07/07 11:39 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 267 41,188 1395/06/05 10:07 ق.ظ
آخرین ارسال: fry
  پیغام خطای چک کردن مدل سازه hamed_r_b 3 183 1395/05/18 02:36 ب.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 139 1395/05/17 08:00 ب.ظ
آخرین ارسال: m.salehi
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 153 1395/05/16 11:04 ق.ظ
آخرین ارسال: مبتدی
  طراحی دستک در سازه فولادی علی مجیدی 0 270 1395/04/30 06:01 ب.ظ
آخرین ارسال: علی مجیدی
  کنترل دریفت سازه فولادی mohsen6176 4 288 1395/04/28 04:45 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  راهنمایی ارور 0.17 E/fy در پروژه فولاد afshin_ipe 1 198 1395/04/18 12:17 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سازه 90 و اشکالات One 2 284 1395/04/17 11:59 ب.ظ
آخرین ارسال: الهه کریمی73

پرش به انجمن: