امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 2.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد پروژه سازه فولادی
(1393/5/21 ، 03:53 عصر)peyman_m1992 نوشته است:
(1393/5/21 ، 02:35 عصر)کیوان بابایی نوشته است: ب*****

برای سازه با توجه به سیستم سازه ای و تعداد طبقات میزان سایز و شکل هندسی مقطع متغیر است . در صورتی که در یک جهت قاب خمشی دارید ستون دوبل و پا باز مشکلی نخواهد داشت در صورتی که در هردو جهت دارای اتصالات گیردار می باشد ( دو طرف قاب خمشی ) استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . همچنین برای قاب خمشی ویژه استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . در مرحله اول ستون دوبل با ورق تقویتی را در لیست طراحی داشته باشید در صورت جوابگو نبودن مقعط پاباز و یا باکس مناسبتر است . برای تیرها هم مقاطع تیر ورق و برای مهاربند مقطع باکس دوبل ناودانی مناسب است . برای شرایط فشردگی جداول مربوطه از مبحث دهم را مشاهده کنید برای قاب خمشی ویژه علاوه برشرایط فشردگی ، باید فشردگی لرزه ای هم انجام گیرد .

پاینده باشید
منظور از مقاطع پا باز یعنی چی؟
مقاطع دوبل رو با proper بدم یا همینجوری با سکشن دیزاینر؟

سوال من در مورد فشردگی اینه که ترکیب مقاطع فشرده همه جوره فشرده میشه ؟
شما میگین مقطع ipe فشرده باشه ورق هم فشرده باشه اینا فشرده میشن؟
من سوالم در مورد شکل ترکیب این مقاطع است

سلام
در دوبل ipe دو مقطع بهم می چسبند.مقاطع پاباز مقاطعی هستند که دوتا مقطع ipe از هم فاصله داشته وبا پلیت بهم متصل می شوند
در سکشن دیزاینر مقاطع فشرده ایجاد نمی شود.
به نظر من وقتی پروفیل وپلیت فشرده باشند مقطع ترکیبی هم فشرده هست.

پاسخ
(1393/5/21 ، 04:19 عصر)emispid نوشته است:
(1393/5/21 ، 03:53 عصر)peyman_m1992 نوشته است:
(1393/5/21 ، 02:35 عصر)کیوان بابایی نوشته است: ب*****

برای سازه با توجه به سیستم سازه ای و تعداد طبقات میزان سایز و شکل هندسی مقطع متغیر است . در صورتی که در یک جهت قاب خمشی دارید ستون دوبل و پا باز مشکلی نخواهد داشت در صورتی که در هردو جهت دارای اتصالات گیردار می باشد ( دو طرف قاب خمشی ) استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . همچنین برای قاب خمشی ویژه استفاده از ستون پاباز مجاز نخواهد بود . در مرحله اول ستون دوبل با ورق تقویتی را در لیست طراحی داشته باشید در صورت جوابگو نبودن مقعط پاباز و یا باکس مناسبتر است . برای تیرها هم مقاطع تیر ورق و برای مهاربند مقطع باکس دوبل ناودانی مناسب است . برای شرایط فشردگی جداول مربوطه از مبحث دهم را مشاهده کنید برای قاب خمشی ویژه علاوه برشرایط فشردگی ، باید فشردگی لرزه ای هم انجام گیرد .

پاینده باشید
منظور از مقاطع پا باز یعنی چی؟
مقاطع دوبل رو با proper بدم یا همینجوری با سکشن دیزاینر؟

سوال من در مورد فشردگی اینه که ترکیب مقاطع فشرده همه جوره فشرده میشه ؟
شما میگین مقطع ipe فشرده باشه ورق هم فشرده باشه اینا فشرده میشن؟
من سوالم در مورد شکل ترکیب این مقاطع است

سلام
در دوبل ipe دو مقطع بهم می چسبند.مقاطع پاباز مقاطعی هستند که دوتا مقطع ipe از هم فاصله داشته وبا پلیت بهم متصل می شوند
در سکشن دیزاینر مقاطع فشرده ایجاد نمی شود.
به نظر من وقتی پروفیل وپلیت فشرده باشند مقطع ترکیبی هم فشرده هست.
میشه علتشو بگین؟

پاسخ
سلام
دوستان چرا من وقتی برای باد بند ناودانی دوبل رو به صورت باکس تعریف میکنم فشردگیشو غیر فشرده میگیره؟
و اینکه بعضی از ستون ها با اینکه 3 تا ipe تقویت شده هست هم جواب گو نیست؟
خواهشن کمکم کنین

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   folad.rar (اندازه: 76.97 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)
پاسخ
سلام مهندس.
الآن شروع به مدلسازی و بارگذاری میکنید و بعد آیین نامه AISC 360-05 رو انتخاب کنید.
ما در مبحث 10 سال 87 برای اثر P-DELTA و P-delta از روش طول موثر استفاده میکردیم و طول موثر تمامی ستونهارو 1 معرفی میکردیم که در قاب مهاربندی شده مقدار 1 مناسبه ولی در قاب خمشی باید کنترل بشه. در بالا پی دلتای بزرگ مربوط به اثر اضافه بار ثقلی در اثر حرکت جانبی سازه و پی دلتای کوچک مربوط به اثر بار در خود عضو میشه. تو این مساله باید تصویری بهتون فرقشون رو بگم که در اولین فرصت این کارو میکنم.
اونجایی که بهتون گفتم از روش تحلیل مستقیم استفاده کردید یعنی این که در تنظیمات آیین نامه در گزینه Analysis Method گزینه Direct Analysis رو انتخاب کردید که به معنی روش تحلیل مستقیمه که این روش راحت تر و کامل تر از روش طول موثره و در این روش میشه طول موثر تمامی اعضا رو 1 در نظر گرفت ولی در روش قدیمی و روشی که هنوز هم مهندسین از اون استفاده میکنند و روش مورد تایید مبحث دهم هست، روش طول موثره که در این روش به جای Direct Analysis باید گزینه Effective Lenght رو انتخاب کنید و در آخر طول موثر ستونهای طرف قاب خمشی رو به صورت دستی کنترل کنید که نزدیک به یک باشه که معمولا این طور هست ولی درصورت جواب نگرفتن سعی کنید ممان اینرسی تیر و ستون رو با توجه به فرمولهای مربوطه به نحوی بدست بیارید که مقدار طول موثر نزدیک به 1 بشه..در بعضی مواقع هم میتونید طول موثر رو از همون اول به برنامه معرفی کنید.
البته برنامه نسبت طول موثر رو ازتون میخواد که به Minor و Major به ترتیب نسبت طول موثر حول محور ضعیف و قوی میشناسه.
مثلا یک تیر 10 متری داریم که به فاصله 2 متر دارای تکیه گاهه نسبت طول موثر این تیر برابر 0.2 میشه.
با معرفی نسبت طول موثر احتمال خطا کمتر میشه.
موفق باشید.
پاسخ
مهندسان محترم نمیخوایین به ما کمک کنین تا مشکلات پروژمو حل کنم؟
به خدا جز این سایت هیشکی نیست کمکم کنه پس لطفا کمکم کنین

تنظیمات آیین نامه اصلی برنامه با این شکل باشد باشه؟

برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

تنظیمات ستون های غیر متصل به بادبند باید به اسن شکل باشه؟

[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

تنظیمات ستون های متصل به باد بند به این صورت باید باشه؟

تنظیمات تیرهای غیر متصل به بادبند باید به این شکل باشه؟

تنظیمات تیرهای متصل به بادبند باید به این شکل باشه؟

تنظیمات بادبند به این صورت باید باشه؟

تو پروژم بعضی ستون ها با 3 تا ipe300 با ورق تقویتی هم جواب نداده چی کار کنم از این مقطع قویتر چی هست؟
باکس های باد بند رو غیر فشرده میگیره با اینکه طبق کنترل دستی من فشردست اینو چی کار کنم؟
ترکیب بار های پیش فرضو هر چه قدر پاک میکنم باز تو دیساین کومبو اونارو هم میاره اینو چی کار کنم تا حذف شن؟

پاسخ
در سایت خیلی از جزوات آموزشی در زمینه طراحی سازه فولادی به روش حدی ( lrfd ) وجوددارد . موارد را دانلود و براساس نیاز پروژه خود مقایسه فرمائید .

نتایج جستجو واژه lrfd :

http://www.mycivil.ir/forum/search.php?a...order=desc
پاسخ
برای جواب ندادن ستون مطمعناً یکجای کار اشکال دارد . بهتر است مدل خود را چک فرمائید . و یا اثر بادبند را در تعداد دهانه های بیشتر انتقال دهید . جهت تیر ریزی را تغییر دهید و همچنین ورودیهای منوی دیفاین را چک فرمائید .

برای غیر فشرده بودن باید مقاطع را معادل باکس تعریف کنید . چون ایتبس مقاطع جنرال و SECTION DESIGNER غیر فشرده می باشند .

برای ترکیب بار طراحی یکبار کامل لیست طراحی را حذف کنید . سپس از سمت چپ ترکیب بارهای مورد نظر را انتخاب و در جعبه سمت راست قرار دهید .
پاسخ
(1393/5/23 ، 11:44 صبح)کیوان بابایی نوشته است: برای جواب ندادن ستون مطمعناً یکجای کار اشکال دارد . بهتر است مدل خود را چک فرمائید . و یا اثر بادبند را در تعداد دهانه های بیشتر انتقال دهید . جهت تیر ریزی را تغییر دهید و همچنین ورودیهای منوی دیفاین را چک فرمائید .

برای غیر فشرده بودن باید مقاطع را معادل باکس تعریف کنید . چون ایتبس مقاطع جنرال و SECTION DESIGNER غیر فشرده می باشند .

برای ترکیب بار طراحی یکبار کامل لیست طراحی را حذف کنید . سپس از سمت چپ ترکیب بارهای مورد نظر را انتخاب و در جعبه سمت راست قرار دهید .

ترکیب بار ها هر کاری میکنم پیش فرضای خود برنامه هم اضافه میشن!
ستون اشکال کار رو از کجا پیدا کنم همه رو نگاه کردم درسته
پاسخ
سلام یه سوال از تحلیل طیفی داشتم
برای تحلیل طیفی اومد طیف پاسخ رو به برنامه معرفی کردم
بعد نیرو های زلزله رو با و بدون خروج از مرکزیت تعریف کردم فقط تو تعریف بکردن میشه این دو تا قسمت رو برام توضیح بدین که چی هستن؟
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
تو همپایه سازی نیروی جهت y تو تحلیل طیفی بیشتر از تحلیل دینامیکی به ست اومده تو این حالت هم باید همپایه سازی بشه؟
بعد ترکیب برا ها رو هم تعریف کردم

سوال اصلی
تحلیل دینامیکی فرقش تو ایتبس همینا بود ؟یعنی با این 4 تا کار کلیه تنظیمات تحلیل طیفی رو انجام دادم؟
پاسخ
سلام

در قسمت Model combination باید نوع ترکیب اثر مد ها را مشخص سازیم . CQC را انتخاب می کنیم . در اینصورت اثر ترکیب مدها در نظر گرفته می شود .

در قسمت Directional Combination نحوه ترکیب نتایج طیف را مشخص می کنیم در این قسمت SRSS جذر مجموع مربعات را انتخاب می کنیم .

* برای ساختمان بیشتر از 5 طبقه بهتر است از تحلیل طیفی استفاده نمود البته ملزوم نیست .

* برای انجام مراحل ابتدا طیف ها را براساس پارامترهای آیین نامه زلزله معرفی ساخته سپس در آخر ( بعد از آنالیز ) نتایج برش پایه استاتیکی را به میزان تعیین شده آیین نامه همپایه می کنیم . ( ضریب مورد نظر از بندهای آیین نامه تعیین شده و ضربدر Scale Factor می نمائیم )

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سنگین شدن بیش از حد سازه p_fm2007 6 146 1396/8/19 ، 10:33 عصر
آخرین ارسال: civil92
  راهنمایی در مورد مدل سازی استیفنر در Etabs علی بهنیا 1 128 1396/8/19 ، 01:00 صبح
آخرین ارسال: admin
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 2 125 1396/8/18 ، 10:13 عصر
آخرین ارسال: civil92
  دفترچه محاسبات سازه بتنی طبق ویرایش جدید آیین نامه ها kazembvo 19 5,224 1396/7/12 ، 01:26 عصر
آخرین ارسال: peymandarsad
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 111 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  ترکیب سیستم بابر جانبی در ارتفاع سازه hamidreza4822 1 273 1396/3/19 ، 08:01 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 268 50,189 1395/12/9 ، 02:14 عصر
آخرین ارسال: pari32184
  سوال برای چک کردن سازه در etabs 2016 7mycivil 0 492 1395/11/17 ، 07:04 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 8 1,105 1395/11/4 ، 05:16 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده فرشاد امن خانی 14 19,437 1395/10/29 ، 06:44 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان