مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:5 زمان:1395/09/18
عضویت ویژه در سایت ( VIP)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:mersadfathi پاسخ ها:29 محصولات مشاهده:272154 زمان:1395/09/18
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:36 زمان:1395/09/17
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:71 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:311 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3683 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:618 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:67 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:70 زمان:1395/09/14

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک فوری واسه انتخاب پروفیل دستک
1392/06/15 , 02:02 ق.ظ
ارسال: #1
کمک فوری واسه انتخاب پروفیل دستک
سلام ببخشید برای دستک ها بهتره از چه نوع پروفیلی استفاده کنم؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/15 , 02:07 ق.ظ
ارسال: #2
RE: کمک فوری واسه انتخاب پروفیل دستک
معمولا برای دستک ها از ناودانی تک استفاده میشه

http://khaledicivil.blogfa.com/
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/15 , 12:00 ب.ظ
ارسال: #3
سلام بی زحمت میشه این پروژه رو چکش کنید با وجود اینکه خیلی در طراحی سازه های فولادی مسلط نبودم بالاخره طراحیشو تموم کردم ...در مورد اندا زه ی ورق ها و ساخت پروفیل ها در SDاشکالی نداره همچنین در انتخاب پروفیل ها و اینکه اجرایی هستن یا نه میشه راهنمایی لازم رو بفرمایید ...

فایل‌(های) پیوست شده
st.pr.sh.r.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 36
اندازه 92.74 KB

1392/06/15 , 12:12 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/16 04:20 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #4
(1392/06/15 02:02 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام ببخشید برای دستک ها بهتره از چه نوع پروفیلی استفاده کنم؟؟؟

سلام
ناودانی تک،نبشی،قوطی وتیرآهن 12 یا 14

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/06/15 , 03:03 ب.ظ
ارسال: #5
(1392/06/15 12:00 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام بی زحمت میشه این پروژه رو چکش کنید با وجود اینکه خیلی در طراحی سازه های فولادی مسلط نبودم بالاخره طراحیشو تموم کردم ...در مورد اندا زه ی ورق ها و ساخت پروفیل ها در SDاشکالی نداره همچنین در انتخاب پروفیل ها و اینکه اجرایی هستن یا نه میشه راهنمایی لازم رو بفرمایید ...

1- در مورد دستک ها
به نظر من بستگی داره شما پیش آمدگی دارید یا یالکن
اگر پیش آمدگی دارید اتصال دستک به محل طبقه بالا خواهد بود چون دیوار روی پیش آمدگی تا طبقه می رود
ولی اگر بالکن باشد در اجرا معمولا دستک 45 درجه قرار می دهند تا معماری به هم نخوره. چون معمولا دیوار بالکن از 1.5 بیشتر نمیشه و معمولا دستک را طوری اجرا می کنند که در دیوار مخفی باشد.
2- در مورد اثر پی دلتا نیازی به در نظر گرفتن آن نیست.
3- در مورد تعریف بارهای زلزله چرا توزیع بار را تا خرپشته تعریف کرده اید؟؟؟ به نظر میرسه وزن خرپشته کمتر از 25 درصده.
4- دریفت ها را کنترل کرده اید؟؟؟؟
5- برای کنسول ها باید بار زنده خطی 250 کنترل شود.
6- با توجه به وجود بالکن ، ترکیب بار قائم زلزله ندیدم. باید تعریف و کنترل شود.
7- ترکیب بار تشدید یافته مطابق بند 10-3-6-1 مبحث دهم در آیین نامه AISC-ASD89 باید تعریف و کنترل شود.

http://khaledicivil.blogfa.com/
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/15 , 03:46 ب.ظ
ارسال: #6
سلام ممنونم از اینکه وقت گذاشتید
1- دستک هم مربوط به پیش امدگی میشه هم بالکن...من دستک هارو در قسمت دیوارهای کناری بالکن قرار دادم همون جاهایی که تیرهای طره هست در قسمت وسط دیوار هست کهاتاق خوابو از بالکن جدا میکنه یعنی همش دیوار هست تا بالا حالا درسته؟
3-بله خودم متوجه شدم باید بام رو قرار میدادم
4-بله کنترل کردم بیشترینش حدود 0.0052بود که چون خیلی بیشتر از 0.0051نبود ازش گذشتم
5-واسه کنسول بار 300 گذاشتم طبق مبحث ششم اشتباست؟
6-بار قائم زلزله تاثیر زیادی در طراحی نداره آخه باید کلی وقت میذاشتم ترکیب بار معرفی میکردم بعد بار قائم زلزله رو وارد میکردم اخرشم تاثیر نداشت گفتم اول طراحی کنم بعد اگه وقت شد دوباره ترکیب بار وارد کنم و بعد تاثیرشو لحاظ کنم
در مورد ترکیب بار تشدید یافه اطلاعی نداشتم واقعا واجب و لازمه که وارد شه؟؟؟؟همون ترکیب بارهای ASD318-99کافی نیست یعنی؟؟
بعدش یه سوال دیگه در مورد ابعاد ورق های تقویت کننده هستش میخواستم بدونم واسه ورق ها محدودیت ابعادی وجودنداره که تا چه اندازه باید گرفت ضخامت و طولشون رو ؟؟؟
1392/06/15 , 05:06 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/15 05:08 ب.ظ، توسط emispid.)
ارسال: #7
سلام
1- Rz در اتصال صفحه ستون محدود نشده
2- آپلودت بالاست.110 تن!
3- عرض مقاطع ipe را مثل ipbبرابرارتفاع گرفتی.
4- دو تیر متصل به ستون وتیر بیرونی کنسول هم بایدمفصلی بشند

5- بار قانم زلزله تعریف و وارد نشده.بار قانم کنسول به کف کنسول ودیوار کنسول به لیه ها وارد شود.
6- متوجه نشدم علت وارد کردن بار 100-30 در این سازه چیست .
7-منظور از کاربرد دومورد ترکیب بار زیر چیست :
(0.9dl+- E(any quake و (1.2dl+ - E(any quake
1392/06/15 , 05:22 ب.ظ
ارسال: #8
سلام من تا حالا پروزه فولاد کارنکردم همش بتنی کار کردم طبق کتاب باجی و کتابای دیگه هرچی گفتن انجام دادم ترکیب 100.30 رو من برای تمام پروژه هام وارد میکنم بعدش آخه از دو سیستم باربر جانبی استفاده کردم مهاربندی با قاب خمشی واسه ستون هایی که در محل تقاطع دو سیستم جانبی قرار دارند لازمه؟؟نیست؟؟یه جورایی برای اطمینان...مشخصات مقاطع رو از جدول اشتایل وارد کردم ؟؟؟؟یعنی درست نیست؟؟اون دوتا ترکیب بارو استفاده نکردم در انتخاب ترکیب بارها اونارو انتخاب نکردم...من سعس کردم همه ی تیرهای سمت Yرو مفصلی کنم لبه ی کنسول تیرنانه ولی چشم الان مفصلی هارو دوباره چک میکنم..در مورد Rzو آپلیفت (منظورتون آپلیفت بود؟؟؟؟)اطلاع زیادی ندارم میشه راهنماییم کنید؟؟
1392/06/15 , 05:53 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/15 06:09 ب.ظ، توسط emispid.)
ارسال: #9
(1392/06/15 05:22 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام من تا حالا پروزه فولاد کارنکردم همش بتنی کار کردم طبق کتاب باجی و کتابای دیگه هرچی گفتن انجام دادم ترکیب 100.30 رو من برای تمام پروژه هام وارد میکنم بعدش آخه از دو سیستم باربر جانبی استفاده کردم مهاربندی با قاب خمشی واسه ستون هایی که در محل تقاطع دو سیستم جانبی قرار دارند لازمه؟؟نیست؟؟یه جورایی برای اطمینان...مشخصات مقاطع رو از جدول اشتایل وارد کردم ؟؟؟؟یعنی درست نیست؟؟اون دوتا ترکیب بارو استفاده نکردم در انتخاب ترکیب بارها اونارو انتخاب نکردم...من سعس کردم همه ی تیرهای سمت Yرو مفصلی کنم لبه ی کنسول تیرنانه ولی چشم الان مفصلی هارو دوباره چک میکنم..در مورد Rzو آپلیفت (منظورتون آپلیفت بود؟؟؟؟)اطلاع زیادی ندارم میشه راهنماییم کنید؟؟

1-صفحه baseرا بیاورید.تمام صفحه ستونهارا انتخاب کنید.سپس از مسیر زیر هر دو مقدار Ry,Rz را تیک بزنید.
assign/joint point/restrains(support)
2- ببحشید منظورم آپلیفت بود.بعد از آنالیزوطراجی ازdisplay/show tables/reactions
صفحه زیر می آید.مقادیر منفی Fzآپلیفت منتاظر با بارزلزله سمت چپی هست.درمورد سازه شما
نمی دانم چرا اسامی بارهای زلزله ای را که وارد کردی نیامده وبجاشون اسامی dir1,dir2.---آمده
3-از اشتال قسمت Ipe ها را ببینید.شکل ظاهرشان هم ظوریست که بال از جان کوتاهتر است.تقریبا نصفش هست.
4- درمورد قانون 100-30 من هم شخصا فکر می کنم وقتی دوقاب متفاوت داریم یعنی دردوسمت متعامد ستونهای بادبند ها دونوع سیستم لرزه ای متفاوت داریم وطبق آیین نامه قاعدتا این ستونها باید مشمول اعمال این قانون باشند ولی تاکنون از بزرگان عمران واساتید این سایت کسی را ندیدم چنین کاری بکند وهیچکس دلیلی هم برای عدم استفاده نمی آوردما هم بر سبیل عادت وبه احترام بزرگترهابه شما ایراد گرفتیم!

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1392/06/15 , 06:00 ب.ظ
ارسال: #10
مرسی میدونید چرا آخه من واسه کنترل دریفت این 4تا ترکیب بارو جدا معرفی کردم وقبلا در انتخاب ترکیب بار اینارو انتخاب کردم..از قبل مونده...برای کنترل آپلیفت باید ترکیب بار انتخاب کرد یا حالت های بار استاتیکی رو؟؟؟؟
واسه پروفیلا خوب من واسه ساختنشون مشخصات بال و جانو مثل جدول اشتایل وارد کردم نمیدونم بزارید دوباره نگاه کنم...
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام سیستم را باید انتخاب کنم ؟ afshin_ipe 5 207 1395/07/29 11:40 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  مشکل علامت ضربدر گذاشتن هنگام تعریف پروفیل ها در ETABS vahidnezarat 4 192 1395/06/22 10:00 ب.ظ
آخرین ارسال: vahidnezarat
  درخواست کمک فوری mahtaba 5 301 1395/05/30 12:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  طراحی دستک در سازه فولادی علی مجیدی 0 269 1395/04/30 06:01 ب.ظ
آخرین ارسال: علی مجیدی
  اتصال تیر به تیر بتنی (فوری) amin_tabriz 3 341 1395/04/11 09:38 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
Question نحوه خارج کردن مقاطع از لیست انتخاب خودکار در ایتبس One 3 352 1395/03/31 07:21 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  انتخاب آیین نامه hajix8867 0 178 1395/03/28 11:38 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  کمک فوری engineerrosta 0 238 1395/01/09 06:56 ب.ظ
آخرین ارسال: engineerrosta
  در خواست کمک در انتخاب ابعاد تیر وستون mosa2 1 301 1394/12/08 05:45 ب.ظ
آخرین ارسال: vhdmzh
Wink راهنمایی بادبند زنی در این پلان - فوری فوری afshin_ipe 4 301 1394/12/02 11:01 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان