امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنترل برش پانچ
خواهش می کنم
طبق ACI نوشته شده. safe8 هم دقیقاً از همین روش استفاده کرده است.
پاسخ
کنترل برش پانچ رو دقیق انجام میده یا اشتباه حساب میکنه !!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
من اعدادو چک کردم به نظر در بعضی قسمت هاش نتایج صحیح نبود. البته برای aci95
اگرمایل بودید اکسل بدون قفل برای من بفرستید میتونم بهتر در موردش قضاوت کنم
پاسخ
جناب مهندس
من این برنامه را طبق مثال Manual برنامه safe8 نوشتم و با مثال های خود Manual چک که کردم درست بود. اگه به محل نصب برنامه Safe8 برید و فایل پی دی اف ftn01-06 را مشاهده کنید داخل این فایل دقیقاً گفته safe8 به چه صورت حساب می کنه.
البته این رو بگم من با یه کتاب قدیمی آقای باجی که مثال هاش با سیستم SI بود کنترل کردم. خوشحال می شم مثال های ftn01-06 رو با این برنامه چک کنید و اطلاع دهید.
پاسخ
من 1.5 سال پیش 1 نرم افزار تحت اکسل نوشتم که علاوه بر این فایل، فایل های دیگه ای هم باهاش کنترل کردم
و حتی با خود safe12 که نتایجش برابر بوده. و جدیدا نهاییش کردم
اگر امکان داره مثال ستون گوشه همین منوال را وارد کنید و نتایجشو به صورت عکس قرار بدید.
من با خود منوال هم چک کردم نتایجش خیلی متفاوت بود
پاسخ
مهندس اگه فایل اکسل رو نهایی کردین به هر روشی که شما صلاح میدونین توی سایت قرار بدین تا استفاده کنیم البته جسارت نباشه.

با تشکر.
پاسخ
(1392/11/29 ، 12:26 صبح)14morteza14 نوشته است: جناب مهندس
من این برنامه را طبق مثال Manual برنامه safe8 نوشتم و با مثال های خود Manual چک که کردم درست بود. اگه به محل نصب برنامه Safe8 برید و فایل پی دی اف ftn01-06 را مشاهده کنید داخل این فایل دقیقاً گفته safe8 به چه صورت حساب می کنه.
البته این رو بگم من با یه کتاب قدیمی آقای باجی که مثال هاش با سیستم SI بود کنترل کردم. خوشحال می شم مثال های ftn01-06 رو با این برنامه چک کنید و اطلاع دهید.
سلام
این برنامه را با مثال های manual برنامه safe8 کنترل کردم. مشکلی نداره و درست است.
موفق باشید

پاسخ
سلام. در چک کردن دستی برش پانچ، نتایج بهتر از سیف میشه؟
ستونهای گوشه حتی با افزایش زیاد عرض پی و عمق آن، باز هم بالای 1 در میان. اگر دستی کنترل بشه یعنی جواب بهتر میشه و برش پانچ جواب میده معمولا؟
پاسخ
(1393/7/12 ، 10:08 صبح)CivilS نوشته است: سلام. در چک کردن دستی برش پانچ، نتایج بهتر از سیف میشه؟
ستونهای گوشه حتی با افزایش زیاد عرض پی و عمق آن، باز هم بالای 1 در میان. اگر دستی کنترل بشه یعنی جواب بهتر میشه و برش پانچ جواب میده معمولا؟

ب*****

ضخامت و عرض اختلاف زیادی نباید داشته باشند اینمورد خود مواقعی باعث محاسبه صحیح برش پانچ نمی شود .
اگر با سیف 12 استفاده می کنید موقعیت ستون و ارتفاع موثر پی را به برنامه بفهمانید . سعی کنید برای برش پانچ موقعیت نوارها را طوری تعیین کنید که از مرز بازشو فاصله دار باشند تا محیط برش منگنه داخل پی قرار گیرد و محاسبات درست باشد . در صورتیکه که موارد بالا کارامد نبودند باید ضخامت را افزیش دهید یا از بتن با مقاومت فشاری بیشتر استفاده کنید و یا آرماتور برشی را محاسبه نمائید .

بهتر است یک ستون بحرانی را دستی چک و با مقدار برنامه مقایسه نمائید .

پاینده باشید
پاسخ
سلام
نتایج برش پانچ در سیف در بسیاری از مواقع اشتباه می باشد.در صورت وجود بازشو نتایج به اشتباه حساب میشهو خلیلی زیاد نشان داده میشه
در روش دستی دقیق نتایج واقعی خواهد بود و بهترین روی در صورت جوابگو نبودن استفاده از آرماتور برشی خواهد بود
افزایش عمق ممکنه در ابعاد برشی پانچ تاثیری داشته باشه ولی ممکنم هست از محدوده پی خارج بشه و در بازشوها باعث کاهش مساحت بشه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنترل خیز در تیرچه بلوک با میلگرد A3 یا A2 HOMAN1974 0 404 1395/8/14 ، 03:45 عصر
آخرین ارسال: HOMAN1974
Wink ترکیب بارهای کنترل تنش زیر پی در ایین نامه جدید sinaclub 0 484 1394/12/22 ، 11:50 صبح
آخرین ارسال: sinaclub
  نحوه کنترل نشست فونداسیون amir175 5 1,496 1394/12/18 ، 12:58 صبح
آخرین ارسال: amir175
  تعریف آپلیفت و ضوابط کنترل آن ؟ djmostafa 10 5,734 1393/3/9 ، 09:10 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  معیار کنترل در طراحی پی aitantarh@yahoo.com 3 2,633 1392/3/12 ، 10:54 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان