امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنترل خرپای 15 متر و 25 متری (ایتبس 9.7.4)
با سلام
دو نمونه خرپا مدل کردم که جزیی از نمای یک سر درب یک شرکت هست و دور اون با نمای آلوتایل پوشیده میشه. بار چندانی نداره بجز مرده (وزن المانها و آلوتایل) و برف یزد و باد یزد. همکاران لطفا در مورد درستی یا اشتباه بودن فایل و اینکه چرا بعد از تحلیل Error میده (error تو قسمت last Analysis Run Log) نظر بدین.ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   Truss 15m&25m.zip (اندازه: 110.36 KB / تعداد دفعات دریافت: 100)
پاسخ
سلام
کلیت مدل خوبه
ارور ها هم بخاطر اعمال پی دلتا هستش که نیازی نیست

در مورد بار گذاری باد جهت ایکس دقیقتر باد ریز بشید.بار مکش در هر سمت قاب باید به سمت بیرون اعمال بشه که شما هر دوجهتو یکسان گذاشتید
درمورد کنترل در جهت ایکس بهتره نیروی زلزله بررسی بشه
ترکیب بارهایی که بار های پیشفرض کامل صحیح نیست و ترکیباتی که در اون بار باد با ضریب منفی مشخص شده باید حذف بشه

من از دیتیل این نوع نما آشنایی ندارم ولی باید تا حد امکان در اثر باد تغییر شکل ها خیلی اختلاف نداشته باشه تا نما خراب نشه
من چک کردم در محل ستون مانند تغییر شکلها تحت بار باد خیلی اختلاف داره با قسمت انتهایی و در زمان باد ممکنه نما تکر بخوره
پاسخ
(1392/11/12 ، 02:33 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
کلیت مدل خوبه
ارور ها هم بخاطر اعمال پی دلتا هستش که نیازی نیست

در مورد بار گذاری باد جهت ایکس دقیقتر باد ریز بشید.بار مکش در هر سمت قاب باید به سمت بیرون اعمال بشه که شما هر دوجهتو یکسان گذاشتید
درمورد کنترل در جهت ایکس بهتره نیروی زلزله بررسی بشه
ترکیب بارهایی که بار های پیشفرض کامل صحیح نیست و ترکیباتی که در اون بار باد با ضریب منفی مشخص شده باید حذف بشه

من از دیتیل این نوع نما آشنایی ندارم ولی باید تا حد امکان در اثر باد تغییر شکل ها خیلی اختلاف نداشته باشه تا نما خراب نشه
من چک کردم در محل ستون مانند تغییر شکلها تحت بار باد خیلی اختلاف داره با قسمت انتهایی و در زمان باد ممکنه نما تکر بخوره

با سلام
جناب مهندس شما فرمودید که در جهت x باید بار زلزله بدم. میشه توضیح بدین با اینکه دیافراگمی در نرم افزار تعریف نکردم چطور بار زلزله اعمال بشه؟ آیا باید اون را به صورت User Load تعریف کنم و به صورت بار نقطه ای اعمال بشه؟ یا اینکه یک دیافراگم با سختی صفر تعریف بشه و بار زلزله را به صورت User Co... بدم؟

پاسخ
سلام
بله
با توحه به اینکه در جهت ایکس سطح بادگیر خیلی کمه زلزله خیلی موثر میشه

یکم محاسبش سخته ولی شما کل بارو حساب کنید و در ترازی قرار بدید که بشه حدودی گفت که مرکز جرم
کل جسمه والبته از نوع user load
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنترل طراحی تابو بیلبورد 8 متری با SAP V14.2.2 vazirieng 0 2,289 1392/11/10 ، 01:00 عصر
آخرین ارسال: vazirieng

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان