امتیاز موضوع:
  • 62 رأی - میانگین امتیازات: 3.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گذاشتن میلگرد درسقف
#1
باسلام ما برای یک ساختمان با سقف یونولیتی میلگردهای نمره 8 رو (30سانت از سقف آویزان است واز بالا با بتن سقف مهار شده )از سقف آویزان کردیم تا رابیتس یا سیم توری رو به آن ببندیم تا چسبیدن ملا ت یا گچ به سقف راحت تر باشد (به قول خودمان اصولی تر وآیین نامه ای کار کردیم )اما چیزی که نگرا نم کرده زردی سقف گچی به خاطر وجود میلگرد هست آیا گچ من رنگ زنگ زدگی میگیره ؟
آیا اصلا چنین کاری نیاز بود (عبور میلگرد از سقف}؟
پیشنهاد بهتری برای چسبیدن یونولیت به ملات یا گچ دارید ؟که لا اقل در کار های بعدی استفاده بشه.
من شنیدم چسب های خاصی برای این کار وجود داره آیا درسته ؟ اگر هست مشخصات واسمش رو بیان کنید.
پاسخ
#2
سلام

بهترین کار همین هستش که قبل از بتن ریزی سقف میلگردهایی قلاب از روی سقف ( تیرچه )در ارتفاع مورد نظر و فاصله معین شده راویز بندی می نمایند .
برای گچکاری هم برای عمر بیشتر گچ و کمی سیمان سفید در زیر سازی آن استفاده می شود سپس استر سفید کاری را در لایه و ضخامت مورد نظر انجام می دهند .

راویز بندی خود باعث جلوگیری از اتش سوزی - ترک می شود همچنین پرت شدگی گچگاری بسیار کمتر می شود .

* در مورد چسب بله چنین موردی هم وجود دارد به نام افزودنی گیپتون ( به فرم گچ ) که چسبندگی گچ را در سقفهای یونولیتی و دیوارهای صاف دوبرابر می کند ولی چندان کارایی ندارد.
پاسخ
#3
می تونید بگید این چسب رو از کجا میشه تهیه کرد ومقدار مصرفش وروش مصرفش چطوریه ؟وچه رنگی ؟

راستی چرا شما گفتید کارایی نداره ؟
راستی مشکل رنگ زرد میلگرد روی سفیدکاری رو چگونه حل کنیم؟
چرا نباید مستقیما روی یونولیت گچکاری یا سیمان کاری کرد به غیر از رابیتس بندی راه حل دیگری هم هست ؟
باتشکر توضیحات اضافه می تواند به ما کمک کند
پاسخ
#4
سلام

در واقع مایع نیست که بشود اسمش را چسب گذاشت . به نام چسبان گچ مشهور است و همانند گچ است و رنگ ان سفید می باشد درصدی از آن را با گچ مورد استفاده مخلوط می نماییند . ( افزودنی )

مصالح فروشی های تحت قرارداد باشرکت ها به صورت مستقیم ( سفارشی )

نظر من این است که مصالح نوین هر چند می توانند کارها را تسهیل ببخشند اما کارایی موثر همانند کارهای تجربه شده روتین را نخواهند داشت . ( مقایسه با حالت درگیری بهتر گچ و رابیتس )

بالا موارد افزایش کارایی سقف با رابیتس را شاره نمودم در غیر این هم من دیدم اجرا می شود اما می توان کیفیت را مقایسه نمود.
مهمترین عامل گچ کاری مستقیم با یونولیت ترک می باشد . و پرت شدگی خیلی زیاد ملات گچ ( غیر اقتصادی )

مورد دیگری هم اشره کنم استفاده از میخهای فولادی می باشد که با استفاده ازواشرهای فلزی رابیتس را به تیرچه اتصال می دهند در یک نگاه کار بسیار خوبی به نظر می رسد به دلیل سهولت اجرا و سرعت بیستر پیشبری کار اما با این روش دلمه شدن گچ بیشتر زیاد است و همچنین ترکهای ایجادی در تیرچه .

در مورد تغییر رنگ سفید کاری شده عموما با مشکل روبرو نمی شود اگر تمام ملزومات یک کار درست را در پیش داشته باشد . حتما هم نباید میلگرد باشد من بارها تجربه میله های فلزی ضد زنگ را هم در این مورد داشتم . مهم کنترل رابیتس و درگیری بهتر رابیتس و گچ و کنترل وزن تحمیلی از طرف ضخامت گچ می باشد .

پاینده باشید


پاسخ
#5
با سلام برای از بین بردن رنگ زرد در گچ سفید پیشنهاد میکنم از وایتکس استفاده نمایید.البته بستگی به سطح زردی دارد معمولا این مشکل حل میشود در بعضی از مواقع هم خیلی کار با وایتکس چنگی به دل نمی زند. یک پارچه ی تمیز را اغشته به وایتکس خالی نمایید یعنی وایتکس را با اب مخلوط نکنید سپس به صورت عمودی پارچه را ارام به محل زردی ضربه بزنید و سپس پارچه را بر روی زردی به صورت افقی بکشید انشا الله که مشکل بر طرف شود.در بعضی از مواقع این کار را باید تا چندین بار تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.توصیه میشود شخصی که این کار را انجام میدهد حتما از ماسک استفاده نماید چون گاز خطر ناکی وایتکس تولید میکند.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده


پاسخ
#6
سیامک عزیز من هنوز سقفی ندارم که بخوام از وایتکس استفاده کنم دوباره مطلب بالا را بخوانید بعضی ها استفاده از ا بیتس را غیر القتصادی می دانند نظر شما چیست اگر شکلی از چسب یا مایع بذارید ممنون میشم.توضیحات تکمیلی رو هم فرا موش نکنید.در بالا اشاره شده است
مهمترین عامل گچ کاری مستقیم با یونولیت ترک می باشد . و پرت شدگی خیلی زیاد ملات گچ ( غیر اقتصادی )
این ترک ها ازچه مدت بعد گچ کاری ظاهر می شوند؟
علت ترک های مویی (نازک وسراسری در دیوار )چیست وراه مقابله با آن چیست ؟
علت ترک در تعمیر سیمان سفید چیست ؟بعضی ها مقدار ی سیمان سفید به گچ (هر استانبولی یک قاشق ) اضافه می کنند علت این کار چیست ؟
نسبت مناسبش چقدر است ؟
با تشکراز همه دوستان
پاسخ
#7
سلام

در مورد تصویری از افزودنی گپیتون ( افزودنی گچی می باشد که باعث گیرش بهتر گچ می شود یعنی خود باعث افزایش چند برابر چسبندگی گچ نسبت به حالت اولیه می گردد ) در دست ندارم .

معمولا ترکها بعد از گیرش تقریبا نهایی ظاهر می شوند یعنی با توجه به اینکه هنوز باز گچ حالت نیمه خشک دارد ممکن است این ترکها دیده شود با ایجاد ترک هم ظاهر نامناسب داریم و هم جداشدگی استرهای گچی از پهنه کاری می باشد .

قبلا در این باره توظیح داده شده است . به لینک زیر رجوع نمایید :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...B%8C%D8%9F
علت ترک در سیمان سفید و یا همان سفید کاری نماهای مجاور ساختمان به دلیل رعایت نکردن نسبت مناسب سیمان و پودر سنگ می باشد . در صورتی که مقدار سیمان زیاد باشد ترک ایجاد می شود و یا ضخامت زیاد ایجاد نمای سیمان سفید و عامل دیگر نسبت زیاد آب به ملات .

علت استفاده از سیمان سفید در گچ کاری نمای داخلی ساختمان به علت منسجم شدن بهتر گچ و چسبندگی بهتر آن و در نتیجه باعث کیفیت بالاتر و تدریجی نسبت به حالت بدون استفاده از سیمان سفید می گردد . میزان دقیقی مشخص نمی توان کرد اما باید خیلی خیلی کم باشد چون زیاد بودن آن خود باعث ترک می شود . مثلا در یک استانبولی گچ 1/3 پیمانه سیمان سفید .

در هر ردیف از توضیحات اگر ابهام دارید مشخص نمایید در حد توانم پاسخ خواهم گذاشت .

پاینده باشید
پاسخ
#8
با سلام.دقت داشته باشید ارتفاع تمام شده سقف در طبقه بعد از اجرای سقف کاذب رعایت شود.خیلی سقف کوتاه نشود.معمولا در ترکهای کوچک در ساختمان از تور سیمی (تور مرغی) که فلزی و پلاستیکی هم تولید میشوند استفاده میشود.چون فولاد و گچ یا سیمان با هم مچ نمیشوند(اختلاف ضریب انبساط حرارتی گچ یا سیمان با فولاد) و پس از خشک شدن گچ یا سیمان ترک بوجود می اید از توری استفاده میشود البته تا این جا جسارت کردم.روشی که گفتم معمولا برای ستونها در نازک کاری یا تیرهای نما داری که رویشان سیمان سفید کار میشود استفاده میگردد.پیشنهاد میکنم برای اینکه خیالتان راحت شود یک متر مربع از سقف را با گچ خالی و یک متر مربع دیگر را با گچ گیپتون استفاده نمایید. در رابطه با رابیتس هم بگویم که اگر درست کار شود زردی در سقف بوجود نمی اید چراکه دوبار روی رابیتس گچ کاری میشود.چرا دوست عزیزم از یک پیمانکار حرفه ای در این زمینه مشورت نمیگیرید؟ حتما پاسخ صحیح را به شما خواهند داد.من تا به حال از این نوع سقف استفاده نکردم.در هر صورت حتما با یک پیمانکار مشورت کنبد تا زود تر کار انجام شود.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده


پاسخ
#9
لازم دونستم این بخشنامه را برای دوستان عزیز جهت دانلود قرار دهم:
بخشنامه استفاده از بلوكهاي سقفي از جنس پلي استايرن منبسط شده داراي گواهينامه
منبع:سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی


فایل‌(های) پیوست شده
.rar   28298.rar (اندازه: 597.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 163)
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده


پاسخ
#10
یک اشاره کوچک برای مفتولهای دو شاخ اجرایی برای نصب رابیتس داشته باشم ( دتایل مربوطه در آیین نامه فوق ) از نظر آیین نامه این فقط یک پیشنهاد است و لزوم اجباری نبوده است که بداین طریق اجرا شود . چون این مورد خود دارای اجرای سخت و همچنین سقوط تیرچه به کرات بیشتر است . تحمیل وزن بیشتر به خود تیرچه را خواهیم داشت .


پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برش میلگرد با فرز pinikio1 3 3,755 1396/4/3 ، 02:35 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  بهترین مکان برای همپوشانی میلگرد های طبقات dba1354 1 1,589 1394/2/24 ، 06:20 صبح
آخرین ارسال: ehsan51
Question تشخیص چشمی میلگرد ebrahim-talebi 9 9,621 1393/10/2 ، 07:17 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  محاسبه میلگرد طولی ebrahimmah 14 17,993 1392/11/8 ، 09:17 صبح
آخرین ارسال: ebrahimmah

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان