مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1157 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:18 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:17 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3598 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2852 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:492 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5550 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:16 زمان:1395/09/12

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امیتازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گذاشتن میلگرد درسقف
1392/10/06 , 01:02 ب.ظ
ارسال: #11
RE: گذاشتن میلگرد درسقف
سلام
اکثر مواردی که من دیده ام در محلهایی که ابزار ونورمخفی کار نمی شود گچ مستقیما روی یونولیت کار می شودولی از گچ کاری شنیدم که برای پیشگیری از ترکهای بزرگ خط اتصال دیوار به سقف از یک متر توری مرغی استفاده می کند .متاسفانه جزئیات اجراییش را سئوال نکردم.
روشهای اجرایی خیلی اهمیت دارد وامیدواریم اعضای محترم سایت به این موضوعات هم اهمیت دهند ونیازی نیست حتما کار اجرایی وگیر اجرایی داشته باشیم بعد دنبال راهکار باشیم.بهتر است هرکس در حد دسترسیش به متخصصصن اجرایی کسب اطلاع کرده ودر سایت مطرح کند.برآیند این کار تکمیل اطلاعات همه هست.
از کلیه مهندسین عزیزی که در این نوع بحثها مشارکت می کنند تجربیات خودشان را ارائه می دهند تحقیق می کنند ویا از متخصصصصین سئوال کرده ونتیجه را در سایت ارائه می دهند بی نهایت سپاسگزارم ودعای خیر برای آنها آرزومندم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/10/06 , 01:07 ب.ظ
ارسال: #12
شما گفتید آیین نامه پیشنهاد کرده اما اگر به دقت بخوانید می گویدلازم به تاکید است که اتصال مستقیم اندود به بلوک با هرشکل هندسی به تنهایی وبدون استفاده ازاتصالات مکانیکی به هیچ وجه مجاز نیست.پس پیشنهاد نیست.من میلگرد هشت رو ازسقف آویزان کردم آیا مشکلی در ظاهر ساختمان ایجاد می شود؟بعد سقوط سقف هم غیر منطقی است چون در هر صورت وزن گچ واندود رو تیرچه ها باید تحمل کنند.
1392/10/06 , 01:08 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/06 01:16 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #13
جناب مهندس چیل آبادی حرف شما کاملا صحیح است بعضا در پروژه هایی دیده می شود که مستقیما اجرای گچ کاری را دارند . و علت اجرای این مجریها این است که چون شرایط یونولیت آج دار است . مچ شدن گچ با یونولیت کامل شده است اما با چه تضمینی اینکار را انجام می دهند خود جای سوال است !!!
می توان گچ را مستقیم روی مصالحی همچون بلوکهای سفالی استفاده نمود اما من باز پیشنهاد می کنم حتما برای یونولیت از رابیتس استفاده شود .

پایده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/10/06 , 01:10 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/06 01:15 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #14
(1392/10/06 01:07 ب.ظ)ebrahimmah نوشته شده توسط:  شما گفتید آیین نامه پیشنهاد کرده اما اگر به دقت بخوانید می گویدلازم به تاکید است که اتصال مستقیم اندود به بلوک با هرشکل هندسی به تنهایی وبدون استفاده ازاتصالات مکانیکی به هیچ وجه مجاز نیست.پس پیشنهاد نیست.من میلگرد هشت رو ازسقف آویزان کردم آیا مشکلی در ظاهر ساختمان ایجاد می شود؟بعد سقوط سقف هم غیر منطقی است چون در هر صورت وزن گچ واندود رو تیرچه ها باید تحمل کنند.

سلام
شما بهتر است این پیشنهاد را به بنده نداشته باشید و دقت خودتان را فزایش دهید
در جواب بالا مشخص کردم که مفتولهای دو شاخ نه گچ کاری مستقیم این دو معقوله کامل قابل تفکیک است .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1392/10/06 , 01:30 ب.ظ
ارسال: #15
البته فکر کنم یکم سوء تفاهم پیش اومده در بین دوستان عزیزم.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/10/06 , 01:53 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/06 01:55 ب.ظ، توسط chili.)
ارسال: #16
(1392/10/05 03:10 ب.ظ)ebrahimmah نوشته شده توسط:  باسلام ما برای یک ساختمان با سقف یونولیتی میلگردهای نمره 8 رو (30سانت از سقف آویزان است واز بالا با بتن سقف مهار شده )از سقف آویزان کردیم تا رابیتس یا سیم توری رو به آن ببندیم تا چسبیدن ملا ت یا گچ به سقف راحت تر باشد (به قول خودمان اصولی تر وآیین نامه ای کار کردیم )اما چیزی که نگرا نم کرده زردی سقف گچی به خاطر وجود میلگرد هست آیا گچ من رنگ زنگ زدگی میگیره ؟
آیا اصلا چنین کاری نیاز بود (عبور میلگرد از سقف}؟
پیشنهاد بهتری برای چسبیدن یونولیت به ملات یا گچ دارید ؟که لا اقل در کار های بعدی استفاده بشه.
من شنیدم چسب های خاصی برای این کار وجود داره آیا درسته ؟ اگر هست مشخصات واسمش رو بیان کنید.

sghl
آقای مهندس
استفاده ار میلگردهای انتظار یک کار حرفه ای ومهندسی هست ومعمولا برای ایجاد سقف کاذب استفاده می شودکه باربر تاسیسات باشد.برای موارد غیر سقف کاذب ،نکاتی که مهندس بابایی ومیبدی فرمودند درست قضیه هست یعنی رابیتس متصل به تیرجه .ولی اینکه جقدر رعایت می شود یانه بماند.
البته ناگفته نماند برای موارد سقف کاذب وحتی عیور تاسیسات هم کمتر دیده شده که از پیش تر فکری شده باشد متاسفانه بعد از بتن ریزی سقف تازه شروع می کنند به شکافت سقف ویا جوشکاریهای روی تیرتیرچه وغیره.
من علت را ضعف نطارتها ودستوالعمل ها می دانم.
1392/10/06 , 03:40 ب.ظ
ارسال: #17
سلام
شما بهتر است این پیشنهاد را به بنده نداشته باشید و دقت خودتان را فزایش دهید
در جواب بالا مشخص کردم که مفتولهای دو شاخ نه گچ کاری مستقیم این دو معقوله کامل قابل تفکیک است .(آقای بابایی)
با سلام پس نظر شمااین هست که در مورد نحوه اتصال رابیتس به سقف از هر روش معقول دیگه هم می شود استفاده کرد مثل روش من عبور میلگرد به اما سوال بنده : بحث من اصلا سقف کاذب نیست الان اینکار که من کردم (عبور میلگرد وکشیدن گچ روی رابیتس بهتر است )یا زدن گچ روی یونولیت ؟
آیا گچ من دچار رنگ زنگ زده می شود یانه؟
1392/10/06 , 03:49 ب.ظ
ارسال: #18
سلام

تعریف سقف کاذب را بدانید و هویت اصلی آن را تفکیک کنید .

من بارها در پروژه هایی داشتم بدون نیاز به سقف کاذب همانند روش شما اجرا شده بود ولی چون سقف کاذ مطرح نبود مقدار ارتفاع کاهش داده شده بود . نظر من بهترین مورد اجرای همین مورد است که درگیری بهتر میلگرد با سقف پدید می آید و خود باعث درگیری بهتر رابیتس به سقف می شود .

- گچ روی رابیتس بهترین اجرا در حال حاظر می باشد .

- خیر تغییر رنگ گچ را نخواهید داشت . عموما تغییر رنگ گچ در تیرآهن های سقف ضربی دیده می شود که می توان رعایت نکردن پوشش ضد زنگ را درآن دید و چون خود گچ باعث خوردگی فلزی می شود . باید ضد زنگ را استفاده نمود و مقداری سیمان سفید در موضع را افزایش داد .
یک علل دیگر ظرفیت مقدار آب به گچ است . و یا نشتیهایی که بعضا ممکن است در بعد از اجرای پدید آید .

تمام موارد بالا در تغییر رنگ نمای گچ کاری داخلی سهیم هستند . اما مورد گفته شده شما من به شخصا تابخال بریا من پیش نیامده است .

پاینده باشید

مهندس بابایی 09197250097

1392/10/06 , 04:12 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/06 04:14 ب.ظ، توسط emispid.)
ارسال: #19
سلام
سه روش زیر در کارهای اجرایی مرسوم هست
1-با میلگردهای آویز ونوارهایی از شبکه میلگرد که به اویزها جوش می شوند سقف نور مخفی ایجاد می شود .این قسمتهای سقفها با رابیتس گج کاری می شوند وبقیه سقف مستقیما روی یونولیت.
2-مش کاملی از میلگردها مستقیما به تیرچه ها جوش شده(بدون میلگردهای آویز) ورابیتس وگچ.
3-آویزهای کوتاه به تیرچه ها جوش می شوند ومش افقی بزرگی از میلگردها را با فاصله کوتاهی از یونولیتها نگه می دارند .بیشتر درمغازه ها مرسوم است وکابلهای تزیینات از روی مش عبور می کند .ایجا هم زیر مش رابیتس وگج.
دوست عزیز
شما همانطور که فرمودید میلگردها را از قبل ایکاد کردی پس یکی از روشهای بالا را انتخاب کن.
ولی برای راهکار عمومی نمی شود نسخه پیچید بستگی دارد به اقتصاد پروژه.
1392/10/06 , 07:42 ب.ظ
ارسال: #20
نظر آقای بابایی
تعریف سقف کاذب را بدانید و هویت اصلی آن را تفکیک کنید .

من بارها در پروژه هایی داشتم بدون نیاز به سقف کاذب همانند روش شما اجرا شده بود ولی چون سقف کاذ مطرح نبود مقدار ارتفاع کاهش داده شده بود . نظر من بهترین مورد اجرای همین مورد است که درگیری بهتر میلگرد با سقف پدید می آید و خود باعث درگیری بهتر رابیتس به سقف می شود .

- گچ روی رابیتس بهترین اجرا در حال حاظر می باشد .

- خیر تغییر رنگ گچ را نخواهید داشت . عموما تغییر رنگ گچ در تیرآهن های سقف ضربی دیده می شود که می توان رعایت نکردن پوشش ضد زنگ را درآن دید و چون خود گچ باعث خوردگی فلزی می شود . باید ضد زنگ را استفاده نمود و مقداری سیمان سفید در موضع را افزایش داد .
یک علل دیگر ظرفیت مقدار آب به گچ است . و یا نشتیهایی که بعضا ممکن است در بعد از اجرای پدید آید .

تمام موارد بالا در تغییر رنگ نمای گچ کاری داخلی سهیم هستند . اما مورد گفته شده شما من به شخصا تابخال بریا من پیش نیامده است .

پاسخ من :نگرانی من در مورد زنگ زدگی مربوط به تمام قسمت های سقف نیست (رابیتس رو عامل زنگ زدگی نمی دانم )بلکه قسمت های که میلگرد هست رو احتمال میدم گچ کاریم رو زرد کنه ؟آیا در اون قسمت ها این مشکل پیش نمیاد؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برش میلگرد با فرز pinikio1 2 220 1395/06/27 01:11 ب.ظ
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  بهترین مکان برای همپوشانی میلگرد های طبقات dba1354 1 656 1394/02/24 06:20 ق.ظ
آخرین ارسال: ehsan51
Question تشخیص چشمی میلگرد ebrahim-talebi 9 4,631 1393/10/02 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  محاسبه میلگرد طولی ebrahimmah 14 11,289 1392/11/08 09:17 ق.ظ