امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک درخواست در مورد متره بر اورد
سلام و خسته نباشید امروز یک مسئله حیثیتی برام پیش امد واقعا برای خود متاسف خوردم لیسانس رو گرفتم میخوام برای ارشد بخونم ولی
...
قضیه از اونجا شروع شد که بابای عزیزم میخواد دو تا اتاق تو هال بزرگمون بسازه بعد منو صدا زد سوالی پرسید که متراژ این تیغه ها اینه برام محاسبه کن که چقدر باید اجر بخرم چند کامیون چه مقدار چند عدد منم برای چند لحظه موندم باید چی بگم گفتم زمان بره باید با کامپیوتر حساب کنم و دقیق بهت بگم گفت افرین دختر مهندسم منتظرم خلاصه هیچ چی اول از همه خیلی ناراحتم بخاطر اینکه دروغ گفتم دوم اینکه واقعا گناه من نیست این مشکل سیستم اموزشی ماست که ضعیفه
بگذریم بچه ها لطفا بهم کمک کنید من نقشه تیغه ها به اضافه متراژ و ارتفاع تیغه هارو کشیدم اگه براتون زحمتی نیست محاسبه کنید و بهم بگید و یه کوچولو هم بهم یاد بدید راستی حواستون باشه ارتفاع تیغه ها 3.10 ولی یک جا 1.90 که تو نقشه کشیدم
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Drawing32.rar (اندازه: 14.68 KB / تعداد دفعات دریافت: 44)
پاسخ
(1393/12/25 ، 01:47 عصر)nana_ahvazi نوشته است:
سلام و خسته نباشید امروز یک مسئله حیثیتی برام پیش امد واقعا برای خود متاسف خوردم لیسانس رو گرفتم میخوام برای ارشد بخونم ولی
...
قضیه از اونجا شروع شد که بابای عزیزم میخواد دو تا اتاق تو هال بزرگمون بسازه بعد منو صدا زد سوالی پرسید که متراژ این تیغه ها اینه برام محاسبه کن که چقدر باید اجر بخرم چند کامیون چه مقدار چند عدد منم برای چند لحظه موندم باید چی بگم گفتم زمان بره باید با کامپیوتر حساب کنم و دقیق بهت بگم گفت افرین دختر مهندسم منتظرم خلاصه هیچ چی اول از همه خیلی ناراحتم بخاطر اینکه دروغ گفتم دوم اینکه واقعا گناه من نیست این مشکل سیستم اموزشی ماست که ضعیفه
بگذریم بچه ها لطفا بهم کمک کنید من نقشه تیغه ها به اضافه متراژ و ارتفاع تیغه هارو کشیدم اگه براتون زحمتی نیست محاسبه کنید و بهم بگید و یه کوچولو هم بهم یاد بدید راستی حواستون باشه ارتفاع تیغه ها 3.10 ولی یک جا 1.90 که تو نقشه کشیدم
ممنون
سلام،
کار زیاد سختی نیست.
برای یک متر مربع حساب کنید.
در کل سطح ضرب کنید.
آجر سفالی با ضخامت های 7 و 10 و 15 سانتیمتر وجود داره. و طول و عرضش هم 20 در 20 هست.
که سفال 7 برای دیوار استفاده نمیشه
اگر بخواهید تیغه ی 10 یا 15 سانتی بکشید:
سطح یک آجر :
.2*.2=.04 متر مربع
تعداد مورد نیاز برای یک متر مربع:
1/.04=25
اگر بند کشی رو هم کم کنید تعداد حدود 23 بدست میاد.
ولی بهتره که همون 24 یا 25 رو استفاده کنید، چون تقریبا پرت آجر رو هم پوشش میده.
پاسخ
(1393/12/25 ، 01:47 عصر)nana_ahvazi نوشته است:
...
ممنون
برای ملات هم اگر که نسبت 1 به 6 رو در نظر بگیرید:
سيمان 7 كيلوگرم و شن و ماسه 66
كيلوگرم برای هر متر مربع تیغه 10 (11) سانتیمتری

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  متره حوض آب خواهشا کمک کنید sajadmn2010 1 310 1395/11/14 ، 06:18 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  سوال در مورد قراردادهای پیمانکاری amira 1 399 1395/6/11 ، 10:42 صبح
آخرین ارسال: mehdipanahi
  دانلود پروژه متره ساختمان 3 طبقه بتنی (پوردیلمی) miladezati 2 940 1395/5/10 ، 08:51 عصر
  برنامه جامع و خودکار متره برآورد تحت اکسل+آموزش فرشاد امن خانی 4 11,611 1395/5/2 ، 11:16 صبح
آخرین ارسال: maaanoootooo
  دانلود پروژه كامل متره و برآوردساختمانی مس***ی اسکلت فولادی 3 طبقه (فرید عزیزی) فرشاد امن خانی 0 679 1395/3/2 ، 06:44 عصر
  دانلود نمونه پروژه محاسبات حمل مصالح ( متره برآورد ) NewCivil 0 418 1395/2/2 ، 10:52 صبح
آخرین ارسال: NewCivil
  درخواست نقشه برای پروژه متره sajadelyasi 2 1,742 1394/8/10 ، 08:34 عصر
آخرین ارسال: engkh1985
  دانلود پروژه کامل متره برآورد یک ساختمان مس***ی ۲ طبقه ای (قابل ویرایش) (اشکان سرپله) فرشاد امن خانی 0 1,203 1394/6/30 ، 10:41 عصر
  چند سوال از متره (((لطفا همکاری کنید))) ehsan_ce 0 694 1394/5/26 ، 10:35 صبح
آخرین ارسال: ehsan_ce
  متره آرماتور پی ehsan_ce 4 1,691 1394/5/5 ، 09:27 صبح
آخرین ارسال: dsaze90

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان