امتیاز موضوع:
  • 223 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Etabs 9.7] اموزش گام به گام کشیدن نقشه با اتوکد
سلام خدمت دوستان عزيز.قبل توجه دوستان اتوكد در تمامي رشته هاي هفتگانه ساختمان كاربرد دارد و مختص رشته خاصي نيست اعم از برق.مكانيك.عمران.معماري.نقشه برداري.شهرسازي.ترافيك.دوستان اگر مايل هستند پيغام بزارن تا آموزشهاي سازنده اي از اتوكد در سايت قرار بدم.
پاسخ
salam.filhae bala hamashun rar hastan va baz nmishan.chera?
پاسخ
چرا؟
چون
1.احتمالا برنامه وین رار رو تو سیستمت نداری (راهکارش نصب برنامست که میتونی به سادگی تو اینترنت پیدا کنی و نصبش کنی حجمش کمه زود دانلود میشه/بعد از دانلود و نصب وین رار فایل های که دانلود کردین رو با وین باز کنید و اکستراکش کنید )
2.یا اینکه تو سیستمت وین رار رو داری ولی بنا به هر دلیلی کار نمی کنه که این امکانش کمه

من همه فایل هارو چک کردم رمز هم ندارن که بگیم ....
پس احتمال اولی خیلی قوی تره
موفق باشین...
پاسخ
RE ﺍﻣﻮﺯﺵ ﮔﺎﻡ ﺑﻪ ﮔﺎﻡ ﮐﺸﯿﺪﻥ ﻧﻘﺸﻪ
ﺑﺎ ﺍﺗﻮﮐﺪ
ﺳﻼﻡ ﺍﻗﺎ ﺭﺳﻮﻝ ﺧﻮﺍﻫﺶ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ .ﻣﻨﻢ
ﺍﮔﻪ ﺩﯾﺮ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩﻡ ﻋﺬﺭ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﻣﯽ
ﮐﻨﻢ ﭼﻮﻥ ﻣﻨﻢ ﺩﺭ ﮔﯿﺮ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﺑﻮﺩﻡ . ﻣﺎ
ﭘﻼﻥ ﺭﻭ ﺭﺳﻢ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﺑﻌﺪ ﭘﻼﻥ ﺭﻭ ﺑﺮﺵ
ﺩﺍﺩﯾﻢ. ﺍﺯﺟﺎﯼ ﮐﻪ ﺑﺮﺵ ﺯﺩﯾﻢ ﻫﺎﻝ ﻭ ﺍﺗﺎﻕ
ﺧﻮﺍﺏ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ؟ ﺧﻄﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ
ﻧﻘﺸﻪ ﺭﺳﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺑﺎ ﭼﻪ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﯼ
ﺑﺎﺷﻪ؟ ﺧﻄﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺮﺵ ﺭﻭ ﻧﻘﺸﻪ
ﺭﺳﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺍﺯ ﺍﺑﺰﺍﺭ ﺧﺎﺻﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ
ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﯾﺎ ﺑﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﻻﯾﻦ ﺭﺳﻤﺶ ﻣﯽ
ﮐﻨﯿﻢ؟ ﻧﺤﻮﻩ ﯼ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﮐﺴﺘﻨﺪ ﺭﻭ
ﻫﻢ ﺍﮔﻪ ﯾﻪ ﮐﻢ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺑﺪﯾﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ
ﻣﯽ ﺷﻢ؟

در مورد سوال اول: خط برش رو هر جا که بزنیم هرچی دیده شه رسم می کنیم شاید اصلا اتاق خواب تو برشمون نباشه ولی باید سعی کنیم خط برش رو از جای بزنیم که شامل اتاق و هال بشه
2:فاصله خط زیاد مهم نیست چقدر باشه دست خودمونه که چقدر بگیریم ولی باید بقدری باشه که جا برای کشیدن برش باشه
اره از لاین هم میشه استفاده کرد فقط باید به جای خط ممتد از خط چین یا ... استفاده کنید
3:نمیدونم کجای اکستند رو خوب بلد نیستین کار اکستند امتداد دادن خطوطه بعد دادن فرمان خط رو انتخاب می کنیم و خط رو امتداد میدیم تا برسه به خط دیگه...ولی بازم من دقیق منظور سوالتو نفهمیدم اگه بتونی مشکلت رو دقیقتر توضیح بدی بیشتر میتونم کمک کنم...
پاسخ
سلام دوستان من نمیتونم اموزشها رو دانلود کنم ارور میده .فکر کنم چون مطالب قدیمی هست پاک شده از تو سرور .
مشکل از کجاست ؟
پاسخ
(1393/3/31 ، 10:50 صبح)sayah نوشته است: سلام خدمت دوستان عزيز.قابل توجه دوستان،اتوكد در تمامي رشته هاي هفتگانه ساختمان كاربرد دارد و مختص رشته خاصي نيست اعم از برق.مكانيك.عمران.معماري.نقشه برداري.شهرسازي.ترافيك.دوستان اگر مايل هستند پيغام بزارن تا آموزشهاي سازنده اي از اتوكد در سايت قرار بدم.
با سلام.تا جای که من می دونم تو سایت آموزش های سازنده راجع به اتوکد وجود داره ولی اگه شما هم به این کار کمک کنید ممنون می شیم.
{نیکی و پرسش؟}

پاسخ
(1391/11/28 ، 09:43 عصر)AutoCAD2010 نوشته است: مهندس جان واقیعتش یه کمی کسالت دارم اما نگران نباشین در اسرع وقت ادامش میدم
موفق باشین..
خدا بد نده دوست عزیز ، ما امیدمون به شماستاااااااااااا
پاسخ
چرا نمیشه دانلود کنیم؟
پاسخ
(1391/11/30 ، 05:28 عصر)AutoCAD2010 نوشته است: درس ششم : اموزش رسم پلان تیپ بندی ستون و جزییات آن

به درس ششم از سری درس های اموزش تصویری رسم نقشه با اتوکد رسیدیم...
تو این درس میخواهیم بدونیم که پلان تیپ بندی ستون ها چطوری رسم میشه وفرق تیپ بندی ستون های بتونی با فلزی چیه ؟
اگر انتقاد یا پیشنهادی دارین در خدمت هستم

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

موفق باشین...
با سلام و تشکر از زحمات شما
در این قسمت نحوه ی کشیدن خط چین توضیح داده نشده اگر ممکنه راهنماییم کنید

پاسخ
سلام
کشیدن خط چین چیز خاصی نداره دقیقا مثل کشیدن خط معمولی هست فقط برای اینکه بتونید خط چین بکشین باید نوع خط رو به خط چین تغییر بدین...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش اتوکد به زبان خودمانی omid_rch 125 65,388 1 ساعت پیش
آخرین ارسال: pari32184
  دانلود فیلم آموزش پلات و پرینت گرفتن در اتوکد فرشاد امن خانی 0 59 1395/11/28 ، 05:55 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود فیلم آموزش اندازه گذاری زوایا به روش درجه دقیقه ثانیه در اتوکد فرشاد امن خانی 0 40 1395/11/28 ، 05:36 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " روش نما گرفتن در اتوکد با دستور Layout و Flatshot "(رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 60 1395/11/25 ، 11:42 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " آموزش ترسیم حجم های 3 بعدی در اتوکد (3D Solid) " (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 34 1395/11/25 ، 09:59 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " ترسیم خطوط با دستور پلی لاین در اتوکد (Poly Line) " (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 48 1395/11/25 ، 09:46 عصر
  دانلود فیلم آموزش مقدماتی ترسیم پلان 3D در اتوکد (مدرس مهندس رضا درویشی ) فرشاد امن خانی 0 62 1395/11/24 ، 12:41 صبح
  دانلود فیلم آموزش ترسیم پله سه بعدی 3D در اتوکد از اول تا آخر (مهندس رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 83 1395/11/21 ، 08:51 عصر
  دانلود فیلم آموزش نحوه ی معرفی خط جدید در اتوکد با مشخصات دلخواه (مهندس رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 84 1395/11/21 ، 05:41 عصر
  دانلود فیلم آموزش ترسیم پلان معماری از اول تا آخر از روی نقشه در اتوکد (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 207 1395/11/16 ، 10:31 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان