مای سیویل

نسخه‌ی کامل: مقاومت مقاطع فولادی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان وقتتون بخیر
مقاومت مقاطع فولادی رو چطور میشه محاسبه کرد با توجه به وزنی و باری که روی اونها قرار میگیره ؟
مثلا به عنوان مثال من یه نبشی یا یه ناودانی شماره 5 دارم به طول 4 متر که به تیرم به وسیله پلیت جوش داده شده حالا یه باری معادل فرضا 200 کیلوگرم روی اون قرار بگیره ، میخوام بدونم این نبشی میتونه این بار رو تحمل کنه یا نه ؟
محاسباتش به چه صورت هست ؟
ممنون میشم کمکم کنید یا اینکه یه منبعی رو بهم معرفی کنید . یا اگه تو کتاب مقاومت مصالحی یا کتاب دیگری هست کدوم صفحه ...؟در کل یه توضیح جامع و مهندسی میخواستم.
توی اغلب پروژه های فولاد این محاسبات انجام شده و میتونید ازشون کمک بگیرید

http://www.mycivil.ir/forum/Forum-%D8%AF...A%98%D9%87
ممنون اما مدنظرم نبشی کشی هایی هست که روی نما انجام میدن . و انتخاب پروفیل مناسب با توجه به وزن سنگی که روی اون میاد و این مطالب که معرفی کردید خیلی کلی هستن و اون چیزی که من دنبالشم نیست . اگه مقدور هست یه توضیح دقیقی راجع به محاسبات دستیش بدید ممنون میشم . اینجور مثل اینه که دنبال یه شخص میگردیم و میگیم تو فلان استان میشه پیداش کرد .
کلا برای هر عضو ما مقدار تنش ها رو برای خمش برش و نیروی محوری بررسی میکنیم تا از حد مجاز آیین نامه بیشتر نشه

حالا شما هر استفاده ای از فولاد میکنید باید مراجعه کنید به آیین نامه فولاد ایران

انواع مقاطع سازه توی پروژه ها هست مثل طراحی تیر ستون بادبند جوش و...... ولی برای نبشی نما فکر نمیکنم کسی محاسباتی انجام داده باشه که بخوایید ازش استفاده کنید