مای سیویل

نسخه‌ی کامل: دانلود مجموعه فایلهای اوّلین دوره‌ آموزشی تیرچه استاندارد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
راستش همه جزوه های اجرایی اینچنینی که در دوره های مختلف نظام یا همایش ها یا کلاس ها تهیه میشه، برخلاف اسمش بیشتر تئوریه تا اجرایی!
مثلا تو اکثریت مباحث مربوط به تیرچه میبینی نویسنده با تصویر اعلام میکنه که مثلا: برای عبور سیم برق یا لوله های تاسیساتی داکت یا لوازم سرویس بهداشتی باید تمهیدات لازم!!!!! اندیشیده بشه اما خبری از اجرای همین تمهیدات هرگز نیست!!!!!
خب اگه قرار به گفتنش باشه که دیگه نیازی به ارائه این مطالب به صورت اسلاید و این چیزا نیست ...
مثل خیلی از موارد ریز و درشتی که الان در فصل سرما باید برای اجرای بتن ریزی و نگهداری بلافاصله بعد از بتن ریزی انجام داد!
همش میگن که تمهیدات لازم برای یخ نزدن بتن یا نمی دونم پرهیز از ساخت بتن در دمای پایینتر از ... انجام بشه اما دریغ از ارائه تصویر واقعی از همین تمهیدات ...
آره خلاصه ضعف فارغ التحصیلای عمران اینه که اساتید و مولفین محبت دارن تئوری رو خب کتاب میکنن و به خورد ما میدن و وقتی هم که تو کتابا و دوره هاشون از خودشون رزومه میدن آدم احساس میکنه با مهندسین پروژه های عظیم مهندسی در دنیا طرفه اما در واقعیت در حد دیده هاش و شایدم ترجمه هاش به ما اطلاعات میده(شایدم دوس ندارن از این تمهیدات لازم!!!!!!!! تصویر واقعی نشون بدن تا نکنه یوقت دست!! زیاد بشه و کار و کاسبی یه عده کساد ......)
حتما مستند"مهندسی سازه های عظیم" رو حتما یادتونه که چطور اون تمهیدات لازم!!!! رو انجام دادن و میدن ..
احداث بزرگراه تهران-شمال رو هم که حتما در جریانید ...
اونوقت ما تو کشورمون همچین خبرایی میشنویم:
*** زنگ خطر فرسودگی بناهای دانشگاه‌های بزرگ ایران/ 931 ساختمان دانشگاهی فرسوده اند!
http://www.khabaronline.ir/detail/482174.../education
*** مدیرکل راه‌آهن شمال:
پایان عمر ورسک صحت ندارد!!!
http://khabare-shomal.ir/index.php/item/10008.html
همچین خبرای تاسف باری به وفور پیدا میشه ...
یه پلی 80 سال پیش ساخته شده اونوقت اقایون تازه """"تصمیم می گیرن""" عملیات سخت و نفس گیر "ظرفیت سنجی پل ورسک"!!!!! رو شروع کنن اونم با صرف 9 ماه تفکر و تعقل!
تا یه قطار از اون بالا به پایین نیفته براشون ججت نمیشه که باید همچین سازه ای رو بازسازی کرد!
اونوقت اساتید!!! گرامی تو دانشگاه ها و دوره ها و همایش ها و سمیناهار ها و مخصوصا آزمون پل صراط دنیوی(محاسبات عمران) از فارغ التحصیلای-تازه از دانشگاه خسته و کوفته برگشته- انتظار دارن که با این 2 کلاس سواد تئوری، از همون روز اول تمام "تهمیدات لازم" برای هرگونه مساله اجرایی در هر نوع سازه و ساختمونی رو بلد باشه و جالب تر اینکه همون اساتید!!! فقط فهرست وار به اون "تمهیدات" اشاره میکنن و خبری از تصویری و فیلمی و ... نیست ..
باز خدا حفظ کنه یه سری از همین فارغ التحصیلای فعال رو که در فضای مجازی تا حد امکان از تجربیاتشون فیلمی و کلیپی و عکسی منتشر میکنن تا شاید نقصان چندین و چند ساله اساتید!!! بزرگوار در بحث اجرای سازه یخورده لاپوشانی بشه که البته نمیشه هرگز ..