مای سیویل

نسخه‌ی کامل: دانلود فیلم نحوه ی اجرای سنگ پله
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
....


دانلود فیلم نحوه ی اجرای سنگ پله
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)


[تصویر:  e5h7yvxhl4pbc0mrdf2.jpg]


نکات اجرایی راه پله و پله ساختمان:

• اندود گچ و خاک و سفیدکاری (گچ رویه) راهپله، قبلاً توسط نیروهای گچ کار تا جایی که سنگ های پلاک بغل پله باید نصب شوند اجرا شده و در چنین زمانی باید سنگ کف و پیشانی و بغل پله ها سفارش داده شوند.
• سنگ های پلاک بدلیل آسیب پذیری فراوان باید حداکثر دو تا سه روز قبل از اجرا در پای کار با دقت تخلیه شوند.
• جهت اجرای راه پله، استادکار نصاب پله ابتدا خط تراز کف و طبقات را مشخص نموده و روی دیوار پاگردها خط کشی می نماید، زیرا از خط تراز کف طبقات تا پاگرد ماقبل آن ارتفاعی است که به تعداد پله های یک پاگرد تقسیم شده و ارتفاع هر پله را شامل می شود.
• کنترل ارتفاع کف تمام شده طبقات ضروری است، چرا که ارتفاع کف تمام شده هر طبقه تا طبقه بالایی با ارتفاع پیشانی و تعداد پله ها رابطه مستقیم دارد.
در سالهای قبل که پوشش سقف ساختمان ها طاق ضربی بود و حداکثر ضخامت سقف به 25 سانتی متر می رسید، تعداد پله های ارتباطی هر طبقه را 18 عدد پله، 17 سانتی متری فرض می کردند، که از دو ردیف پله 9 تایی تشکیل می شد.
اما با روی آوردن ساخت و سازها به سمت اسکلت های بتنی و فلزی با سقف های تیرچه بلوک، ضخامت سقف ها به 40 سانتی متر و ارتفاع کف تا کف طبقات به 320 سانتی متر رسید.

فرمول استاندارد سازی نسبت های ارتفاع پله به کف پله:


1. یک کف پله به اضافه 2 ارتفاع پله 63 سانتی متر
2. جمع یک کف پله و یک ارتفاع پله 48 سانتی متر
2 فرمول بالا جهت کنترل کف پله و ارتفاع پله ها، مورد استفاده قرار می گیرد.نکات ارتفاعی پله و کف پله:

• بطورکلی ارتفاع پله از 175 میلیمتر و عرض کف پله از 300 میلیمتر بیشتر نباشد.
• هنگام سفارش ارتفاع پله (پیشانی)، ضخامت کف پله ها که 35 میلیمتر است در نظر گرفته شود.
• در نقشه های جزئیات(دیتیل های اجرایی) پله، به اشتباه ضخامت سنگ کف پله را 40 میلی متر در نظر می گیرند در صورتی که این ضخامت 35 میلی متر است و کسری میلیمتر از ضخامت هر پله در یک طبقه خود عدد بزرگی می شود و در محاسبه تعداد پله خلل بوجود می آید.
• ضخامت کف پله از ضخامت سنگ های تزئینی که بصورت عمودی نصب می شوند بیشتر است. زیرا ترددی که در راه پله ها صورت می گیرد باعث وارد آمدن بار زنده به کف پله ها می گردد، لذا هنگام نصب کف پله ها باید دقت لازم را بعمل آورد.