مای سیویل

نسخه‌ی کامل: هیتر تابشی گازوئیلی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
در فصول سرد سال استفاده از یک سیستم گرمایشی مناسب بسیار لازم است. هیتر تابشی گازوئیلی در مکان هایی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند کاربرد زیادی داشته و برای سالن های ورزشی، رستوران ها دامداری ها و.. مورد استفاده قرار می گیرد.
هیتر تابشی گازوئیلی دارای ویژگی هایی شبیه به هیتر تابشی گازی بوده با این تفاوت که سوخت آن گازوئیل می باشد. این هیتر به فضای زیادی نیاز نداشته و برای محیط های سر باز و سربسته به کار گرفته می شود. به طوری که برای محیط هایی با ارتفاع 3 متر نیز مناسب می باشد زیرا به طور مستقیم گرما را به اجسام می دهد در نتیجه برای مکان هایی که درب ورودی آنها زیاد باز و بسته می شوند، مناسب می باشد.
هیتر تابشی چیست؟
هیتر تابشی انواعی مانند هیتر تابشی گازوئیلی، برقی، سرامیکی و گازی دارد و مانند خورشید که انرژی زیادی منتشر می کند، عمل کرده و حرارت ناشی از احتراق را تبدیل به امواج الکترومغناطیس می کند و آنها را در فضا منتشر می کند. نکته ای که در [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  قابل توجه می باشد و باعث مقرون به صرفه بودن آن شده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند این است که در اثر تابش امواج، انرژی تولید شده در اثر احتراق از بین نرفته و از بازده بسیار بالایی برخوردار است.
هیتر تابشی گازوئیلی از چه قطعاتی ساخته شده است؟
1. مشعل
اصلی ترین جزء تشکیل دهنده هیتر تابشی گازوئیلی ، مشعل می باشد که تابش گرمایشی از وظایف اصلی آن به حساب می آید به این صورت که انرژی سوخت را به انرژی حرارتی تبدیل کرده یا به عبارت دیگر عملیات مربوط به پاشش سوخت گازوئیل را به عهده دارد.
2. رفلکتور یا منعکس کننده
برای ساخت این هیتر از رفلکتور استفاده کرده اند. از وظایف رفلکتور می توان به این مورد که حرارت تولیدی را منعکس کرده و بر محیط می تاباند، اشاره کرد.
3. سنسور
به منظور جلوگیری از نشت گاز همچنین برای ایمنی بیشتر از سنسور برای ساخت هیتر استفاده می کنند. سنسور قابلیت تشخیص بالایی داشته و به محض خاموش شدن احتمالی شعله، سریعا تشخیص داده و برای جلوگیری از خطرات احتمالی ورودی گاز را قطع می کند.
4. لوله آتشخوار
از اجزای دیگر هیتر تابشی گازوئیلی می توان به لوله‌ آتشخوار اشاره کرد که وظیفه تاباندن حرارت ساطع شده از مشعل را به عهده دارد.
5. ریموت کنترلی
هیتر را می توان ریموت دار کرد تا به وسیله آن بتوان تنظیمات لازم را از راه دور اعمال کرده و یا روشن و خاموش کرد.
کاربردهای هیتر تابشی گازوئیلی

 • گلخانه ها

 • سالن های تولید

 • سالن های صنعتی

 • سالن های ورزشی

 • دامداری ها و مرغداری ها

 • استخرها
عملکرد هیتر تابشی گازوئیلی چگونه می باشد؟
ابتدا هیتر تابشی گازوئیلی را در ارتفاع نصب کرده و سوخت مورد نیاز آن یعنی گازوئیل را تامین کرده سپس دستگاه را روشن کنید تا حرارت لازم توسط مشعل تامین شود. هنگامی که سوخت و هوا با هم ترکیب شوند و به مشعل برسند جرقه ای ایجاد کرده که سبب ایجاد شعله ای پایدار می شود.
همچنین از شعله پخش کن جهت ترکیب کامل تر سوخت و هوا استفاده کرده اند به این طریق، حرارت‌ تولید شده به سمت لوله آتشخوار منتقل شده و به سمت صفحه منعکس کننده هدایت می يابد و از همین طریق گرما از بالا بر کف هدایت می شود و احتمال هدر رفت حرارت به صفر می رسد زیرا هر جسمی که در مسیر حرارت قرار گرفته گرم می شود.
مزایای هیتر تابشی گازوئیلی :
1.کم مصرف بوده و از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
2.بدنه ای ضد زنگ داشته و در برابر عوامل آسيب رسان مقاوم می باشد.
3. به سنسور تشخیص گاز منواکسید کربن مجهز می باشد.
4. در محیط کاربری آلودگی و گرد و غبار ایجاد نمی کند.
5. در محیط های باز و سالن ها قابل استفاده می باشد.
6.راندمان بالایی همراه با کاهش هزینه های مصرف سوخت دارد.
در انتخاب یک هیتر تابشی مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • بررسی نوع و میزان سوخت مورد نیاز

 • بررسی حجم انرژی تلف شده محل مورد نظر

 • تعیین میزان هوای ورودی و خروجی به هیتر

 • دارا بودن ایمنی بالا در حین کار

 • نصب سریع

 • میزان فضای اشغال شده

 • مقرون به صرفه بودن هزینه های سوخت