مای سیویل

نسخه‌ی کامل: آموزش کاربردی نحوه ی ساخت بتن
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بتن یک مصالح ساختمانی است که از مواد ریز و درشت به هم چسبیده با سیمان تشکیل شده است. اگر نیاز به ساخت و ساز در خانه خود دارید، ممکن است بخواهید خودتان مقداری بتن بسازید.برای ایجاد بتن برای خود، باید سیمان بسازید یا بخرید و آن را با مواد دیگر مخلوط کنید تا بتن نرمی ایجاد کنید که بتوانید با آن کار کنید. از طرف دیگر، می توانید بتن از پیش مخلوط شده را خریداری کنید و برای ایجاد بتن قابل کار به آن آب اضافه کنید. 

صرف نظر از اینکه تصمیم دارید چه کاری انجام دهید، ایجاد بتن آسان است تا زمانی که مواد و ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که برای آب بندی و افزایش کیفیت بتن می بایست از چسب بتن سهند شیمی استفاده کنید تا به چسبندگی و مقاومت بتن بیافزایید.


[تصویر:  Slump-Test-1.jpg]

ساخت سیمان سنگ آهک:

مرحله 1: سنگ آهک را به قطعات 3 اینچی (7.62 سانتی متری) خرد کنید. سنگ آهک را برای کارخود بخرید و آن را با یک پتک به قطعات کوچک 3 اینچی (7.62 سانتی متری) خرد کنید. اگر وقتی سرکه روی آن می‌گذارید ترک می‌خورد، می‌توانید تشخیص دهید که سنگ آهکی است.
شرکت های تولید سنگ آهک صنعتی از سنگ شکن های مکانیکی یا آسیاب های چکشی برای خرد کردن سنگ آهک استفاده می کنند.
همچنین می‌توانید سیمان پرتلند مبتنی بر سنگ آهک را به‌جای اینکه خودتان آن را بسازید، به‌صورت آنلاین از مراکز عرضه خریده کنید.

[تصویر:  foundationreinforcement.jpg]

مرحله 2: سنگ آهک را در یک کوره قرار دهید و حرارت را تا 2700 درجه فارنهایت (1482.2 درجه سانتیگراد) افزایش دهید. کوره را از قبل گرم کنید و سنگ آهک خود را داخل آن بریزید. اجازه دهید کوره سنگ آهک را به مدت 3 تا 4 ساعت در دمای 2700 درجه فارنهایت (1482.2 درجه سانتیگراد) گرم کند. برای تعیین میزان حرارت در کوره از دماسنج کوره ای با دمای بالا استفاده کنید. هنگام گرم کردن سنگ آهک حتما از ماسک تنفسی و عینک محافظ استفاده کنید زیرا گاز مضری از آن خارج می شود.

[تصویر:  7000178046.jpg]

مرحله 3: پس از سرد شدن تکه های سنگ آهک گرم شده را خرد کنید. قبل از دست زدن به سنگ آهک اجازه دهید یک یا دو ساعت خنک شود. یک پنکه را به سمت سنگ بگیرید تا فرآیند خنک شدن را تسریع کنید. هنگام کار با سنگ آهک از دستکش لاستیکی ضخیم استفاده کنید. سنگ آهک را به چرخ دستی حمل کنید و سپس از یک بیل برای شکستن قطعات سنگ آهک استفاده کنید تا به غبار ریز تبدیل شود.

[تصویر:  cement-additives-market.jpg]

قسمت دوم: ساخت بتن از سیمان سنگ آهک
مرحله 1 :دو قسمت ماسه همه منظوره را با یک قسمت سیمان مخلوط کنید. ماسه همه منظوره ریز یا درشت را با سیمان در چرخ دستی با یک بیل مخلوط کنید. شما می توانید شن و ماسه همه منظوره را به صورت آنلاین خریده و یا از یک فروشگاه معتبر فیزیکی خریداری کنید. 
اگر به میکسر بتن دسترسی دارید، می توانید به جای بیل و چرخ دستی از آن استفاده کنید. به ازای هر قسمت از گرد و غبار سیمانی که دارید، دو قسمت ماسه اضافه کنید و مطمئن شوید که آنها به خوبی در هم قرار گرفته اند.
اگر می‌خواهید بیش از 80 پوند (36.28 کیلو) بتن بسازید، باید به جای اینکه آن را با دست مخلوط کنید، یک میکسر بتن قابل حمل اجاره کنید.

[تصویر:  thumb_%D0%91%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0...%D0%B0.jpg]

مرحله 2: چهار قسمت شن یا آجر خرد شده را به مخلوط اضافه کنید. برای هر قسمت سیمان چهار قسمت شن یا آجر خرد شده اضافه کنید. این ماده درشت پس از خشک شدن بتن به اتصال بتن به یکدیگر کمک می کند. 
اگر می‌خواهید سطح بتن صاف‌تری داشته باشید، باید از قطعات کوچک‌تر شن یا آجر خرد شده استفاده کنید. به مخلوط کردن تمام مواد خشک با هم ادامه دهید تا مخلوط بتن خود را ایجاد کنید.

[تصویر:  Cement-Hydration.jpg]

مرحله 3: آب را کم کم به مواد خشک اضافه کنید. یک سطل 5 گالن (18.9 لیتری) را به ¾ از آب پر کنید و آب را داخل مواد خشک بریزید. به آرامی بریزید تا آب به اطراف نپاشد، بین آن ها مخلوط کنید و بتن بیشتری اضافه کنید.

[تصویر:  3e4143a7bdafbdfd5924ba4217babe3e.jpg]

مرحله 4: سیمان را با هم مخلوط کنید. از یک بیل برای مخلوط کردن آب و مخلوط بتن خشک استفاده کنید. به هم زدن مخلوط بتن را ادامه دهید تا سفت شود. اگر بتن هنوز خشک و شکننده است، باید آب بیشتری اضافه کنید.
برای اینکه مطمئن شوید بتن شما خوب می شود، بتن را صبح بریزید و اگر قرار است روز بسیار گرمی باشد در طول روز آن را خیس کنید.
مرحله 5: ابزارهای همزن خود را بشویید. برای اسپری ابزار خود از یک شلنگ در قوی ترین حالت استفاده کنید. اگر بعد از اسپری چیزی باقی ماند، از یک برس سیمی استفاده کنید تا آخرین تکه ها را بردارید.

[تصویر:  cement_21_1.jpg]

قسمت 3: یک کیسه بتن پیش مخلوط شده بخرید:
می‌توانید بتن پیش‌آمیخته را در مراکز خانگی، چوب‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های فیزیکی معتبر تهیه کنید. هنگامی که بتن را دریافت کردید، دستورالعمل های پشت کیسه را بخوانید تا بدانید چه مقدار آب برای مخلوط کردن با گرد و غبار بتن نیاز دارید.یک کیسه بتن 80 پوندی (36.28 کیلوگرم) 0.6 فوت مکعب فضا را پر می کند.
ممکن است بخواهید یک میکسر کوچک برقی اجاره کنید.

[تصویر:  contractor-1.jpg]

کیسه بتن را در چرخ دستی خالی کنید. کیسه بتن را در چرخ دستی قرار دهید و از یک بیل یا بیل استفاده کنید تا کیسه را نصف کنید. دو طرف کیسه را بردارید و محتویات آن را داخل چرخ دستی خالی کنید.به جای چرخ دستی، می توانید از سینی بتونی استفاده کنید.
آب را به آرامی به مخلوط بتن اضافه کنید. طبق دستورالعمل پشت کیسه، یک سطل را با مقدار آبی که نیاز دارید پر کنید. آب را به آرامی داخل مخلوط بریزید.مراقب باشید که آب زیادی در مخلوط بتن ریخته نشود. همیشه می‌توانید موارد بیشتری اضافه کنید، اما نمی‌توانید چیزی را که قبلاً وارد کرده‌اید حذف کنید.

[تصویر:  oshibki-pri-stroitelstve-krilca-small.jpg]

بتن را با هم مخلوط کنید. از یک بیل، بیل یا همزن برقی استفاده کنید تا مخلوط بتن را با آب مخلوط کنید تا به قوام کره بادام زمینی برسد. هر توده ای را تا جایی که بتن تا حد ممکن صاف و یکدست شود، کار کنید.
ابزارهای همزن خود را تمیز کنید. هنگامی که مخلوط کردن بتن را با هم تمام کردید، مهم است که هر چیزی که خمیر بتن روی آن وجود دارد را با شلنگ جدا کنید. پس از خشک شدن بتن، حذف آن سخت تر خواهد بود.