مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


اسامی پذیرفتگان نهایی آزمون دکتری فردا اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93052512759
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۶
erfan khoshkhoo-21-22.jpg

اسامی پذیرفتگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال 1393 فردا اعلام می‌شود

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: اسامی پذیرفته شدگانی که در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D»(نیمه متمرکز) سال 1393، پس از انتشار کارنامه اولیه، اولویت‌های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته مندرج در سایت اطلاع‌رسانی این سازمان درج کرده‌اند و بر اساس نتایج گزینش اولیه در یک یا چند کدرشته‌ محل از اولویت‌های انتخابی برای مصاحبه معرفی ودرمصاحبه شرکت نموده‌اند، در فردا یکشنبه 26 مرداد ماه از طریق ‌سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی:www.sanjesh.org اعلام می‌گردد.

بنابراین گزارش، از داوطلبانی که در ردیف پذیرفتگان نهایی این آزمون قرار می‌گیرند، دعوت می‌شود با توجه به مندرجات اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر خواهد شد، ضمن مراجعه به وب سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط و کسب اطلاع از برنامه زمانی ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مربوط به هر کدرشته محل، در زمان مقرر برای ثبت‌نام و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده درسایت موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71523


آزمون دوره‌های فراگیر ارشد جمعه برگزار می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 93060402450
سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳
290-1.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور صبح روز جمعه 14 شهریور در 92 شهرستان و 130 حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: کارت شرکت و برگه راهنمای این آزمون از سه‌شنبه 11 شهریور روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار خواهد گرفت و کلیه داوطلبان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه و پرونده نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه هر داوطلب برای حضور باید پرینت کارت شرکت در آزمون یا اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه را ارائه کند گفت: در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان یک پاسخنامه و یک دفترچه داده خواهد شد.

توکلی در ادامه در مورد تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون اظهار کرد: به طور کلی 78931 داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند که 37265 نفر آن‌ها زن و 41666 آن‌ها مرد هستند. از این تعداد 62535 داوطلب در گروه علوم انسانی، 3105 داوطلب در گروه علوم پایه، 8838 داوطلب در گروه فنی و مهندسی، 950 داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و 3403 داوطلب در گروه هنر ثبت نام کرده‌اند.

وی در مورد ظرفیت پذیرش این آزمون نیز اظهار کرد: با توجه به ضوابط 7750 نفر از طریق این آزمون پذیرش می‌شوند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523


آزمون دکتری پردیس‌ها 21 شهریور برگزار می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93061508598
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۸
00-273.jpg

مشاورعالی سازمان سنجش و آموزش کشور از برگزاری آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز 93 پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در صبح جمعه 21 شهریورماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: کارت شرکت در جلسه و برگ راهنمای این آزمون از روز سه شنبه 18 شهریور روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org‌ قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ثبت نام برای شرکت در این آزمون منحصرا از شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور از روز شنبه 18 تیرماه آغاز و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز دوشنبه 30 تیرماه پایان یافت.

مشاورعالی سازمان سنجش در مورد تعداد داوطلبانی که در این آزمون شرکت کردند، اظهار کرد: در این آزمون 24 هزار و 88 داوطلب ثبت نام کردند که 8090 نفر آنها زن و 15 هزار و 998 نفر آنها مرد هستند.

توکلی با تاکید بر اینکه داوطلبان در این آزمون به سوالات کلیه دروس تخصصی،‌ استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی پاسخ خواهند داد، در مورد ضرایب هر یک از دروس افزود: مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب 4، استعداد تحصیلی با ضریب یک و زبان انگلیسی با ضریب یک ارائه خواهند شد.

وی ادامه داد: در کد رشته‌های امتحانی زبان و ادبیات عرب به جای زبان انگلیسی عمومی، زبان عربی عمومی، منظور می‌شود.

مشاورعالی سازمان سنجش و آموزش کشور با اشاره به اینکه آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز پردیس‌های خودگردان در هفت گروه آزمایشی و 144 کد رشته امتحانی برگزار می‌شود، گفت: این 144 کد رشته امتحانی شامل 36 کد رشته امتحانی علوم انسانی، 29 کد رشته امتحانی علوم پایه،‌ 31 کد رشته امتحانی فنی و مهندسی، 30 کد رشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی، 3 کد رشته امتحانی هنر، 9 کد رشته امتحانی دامپزشکی و 6 کد رشته امتحانی زبان می‌شود.

توکلی با بیان اینکه این آزمون در شهرستان‌های هر یک از مراکز استان‌های کشور (به جز استان مازندران که در بابلسر برگزار می‌شود) برگزار خواهد شد، در مورد ظرفیت پذیرش آن، اظهارکرد: ظرفیت پذیرش آزمون دوره دکترای نیمه متمرکز 93 پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی 1561 نفر است.

مشاورعالی سازمان سنجش در ادامه در مورد آزمون متمرکز کارشناسی ارشد ناپیوسته مجازی (ویژه شاغلین) و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی 93 نیز گفت: کارت شرکت و برگ راهنمای این آزمون از سه شنبه 18 شهریور روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود و بر اساس برنامه زمانی مشخص شده در روز جمعه 21 شهریور در شهرستان هر یک از مراکز استان‌ها (به جز استان مازندران که در بابلسر برگزار می‌شود) برگزار خواهد شد.

حسین توکلی ادامه داد:‌ ثبت نام برای این آزمون از روز سه شنبه 17 تیرماه آغاز شده و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز دوشنبه 30 تیر پایان یافت.

وی در مورد تعداد داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام کردند، اظهار کرد: به طور کلی 21 هزار و 339 داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند که 7916 نفر آنها زن و 13 هزار و 423 نفر آنها مرد هستند.

مشاورعالی سازمان سنجش با بیان اینکه این آزمون در شش گروه آموزشی و 108 کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد، گفت: 108 کد رشته امتحانی شامل 32 کد رشته امتحانی علوم انسانی، 14 کد رشته امتحانی علوم پایه، 23 کد رشته امتحانی فنی و مهندسی، 24 کد رشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی، 9 کد رشته امتحانی هنر و 6 کد رشته امتحانی دامپزشکی می‌شود.

توکلی تاکید کرد: سطح سوالات اختصاصی این آزمون بر حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی هر رشته و مطابق با برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

وی ادامه داد: درس زبان عمومی در کلیه رشته‌ها، زبان انگلیسی با ضریب یک است.

مشاورعالی سازمان سنجش در پایان در مورد ظرفیت پذیرش آزمون متمرکز کارشناسی ارشد ناپیوسته مجازی (ویژه شاغلین) گفت: ظرفیت پذیرش این آزمون 21 هزار و 513 نفر است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523


نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد امشب اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93061911971
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۱
88-23.jpg

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اعلام اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امشب اعلام می‌شود، گفت: داوطلبان می‌توانند از فردا بعدازظهر برای انتخاب رشته و رشته‌محل‌های جدید به سایت سنجش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و برای آنها 20 انتخاب در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترعلوی فاضل در نشست خبری افزود: تمام اطلاعات نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار شرکت ارائه کننده خدمات قرار گرفته و ساعت دقیق اعلام نتایج بستگی به پهنای باند مناسبی دارد که نتایج اعلام شود.

وی با بیان اینکه نتایج کارشناسی ارشد امسال از لحاظ جنسیت به نسبت 50 – 50 بوده است، گفت: برای ورودی‌های امسال هیچ گونه محدودیت جنسی، سنی، جغرافیایی و مدرک پایه موثر نبوده است.

علوی‌فاضل با بیان اینکه نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد روز گذشته اعلام شد، گفت: داوطلبان دکتری می‌توانند از امروز بعدازظهر اقدام به انتخاب رشته و رشته‌ محل‌های جدید کنند. در مهرماه امسال قریب به 12 هزار نفر در دانشگاه‌ها ثبت‌نام خواهند کرد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد نیز فردا پنجشنبه اعلام خواهد شد، گفت: در دوره کارشناسی حدود 40 هزار نفر با آزمون پذیرفته می‌شوند و 140 هزار نفر نیز در مرحله بدون آزمون در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته پذیرفته خواهند شد.

وی افزود: در اواخر هفته آینده نیز داوطلبان مرحله‌های بدون آزمون مجدد می‌توانند برای انتخاب رشته به سایت سنجش دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

علوی‌فاضل با اشاره به رشته محل‌های جدید در دکتری اظهار کرد: تمام داوطلبانی که برای مصاحبه فراخوانده شده‌اند چه افرادی که در رشته محل خود قبول شده و چه افرادی که قبول نشده‌اند، امروز بعدازظهر می‌توانند اقدام به انتخاب رشته مجدد در رشته‌ محل‌های جدید کنند و نتایج آن چهارشنبه هفته آینده 26 شهریور ماه اعلام خواهد شد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه افزایش رشته محل‌ها به معنای افزایش ظرفیت به همان میزان نیست، گفت: رشته‌ محل‌های جدید در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد حدود دو برابر افزایش پیدا کرده، اما این به این معنا نیست که ظرفیت‌ها نیز دو برابر شده است. بلکه به این معناست که ظرفیت‌ها در رشته‌های محل توزیع شده‌اند. به طور مثال در رشته محل‌های جدید مقطع دکتری فقط 5 نفر دانشجو پذیرش خواهد شد و در رشته‌ محل‌های قدیمی ظرفیت بیشتر خواهد بود و این مساله در راستای حفظ کیفیت آموزشی بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اقدام به جذب دانشجوی دکتری پژوهش‌محور نیز خواهد کرد، گفت: مطابق مجوز وزارت علوم، دانشگاه آزاد اقدام به جذب دانشجوی پژوهش محور خواهد کرد و شرایط تصویب شده برای پذیرش این دوره‌ها براساس این است که افراد در دوره با آزمون و بدون آزمون سال 93 ثبت‌نام کرده باشند و در رشته‌های انسانی با معدل بالای 18 و برای سایر گروه‌ها معدل بالای 17 باشد.

علوی‌فاضل افزود: دانشجویان دوره‌های دکتری پژوهش‌محور موظفند زیر نظر اساتید یک طرح پژوهشی از صنعت به خدمات به عنوان رساله خودشان معرفی کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: افراد پس از بررسی پروژه معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به اعتبار مدارک گفت: اعتبار مدرک دکتری پژوهش‌محور همچون دوره‌های دکتری آموزشی و پژوهشی است.

علوی‌فاضل درباره ارزش مدارک دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز افزود: براساس قانون سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، ارزش مدارک فارغ‌التحصیلان با آزمون و بدون آزمون در همه مقاطع تحصیلی یکسان است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره زمان ثبت‌نام دانشجویان ارشد نیز اظهارکرد: افرادی که نمی‌خواهند رشته محل‌های خود را تغییر دهند در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند و کسانی که علاقه‌مند به انتخاب رشته مجدد هستند بعد از اعلام نتایج نهایی می‌توانند اواخر هفته آینده برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی درباره تکمیل ظرفیت دوره‌های بدون آزمون و با آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد نیز اظهار کرد: از آنجایی که وضعیت تقاضا در دوره‌های با آزمون بیشتر از عرضه بوده، تکمیل ظرفیت‌ها صورت گرفته است؛ اما داوطلبان دوره‌های بدون آزمون می‌توانند از روز شنبه اقدام به انتخاب رشته جهت تکمیل ظرفیت کنند.

علوی‌فاضل درباره برخی اخبار مبنی بر استعلام‌های صورت گرفته از مراجع ذیصلاح برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اظهار کرد: اینگونه بررسی‌ها همواره در تمام دوره‌ها وجود داشته و هیچ‌گونه محدودیتی برای داوطلبان ایجاد نکرده، اما کسی که مطابق رای دادگاه از تحصیل محروم شده باشد، قاعدتا اعمال خواهد شد. در بحث استعلام‌ها محدودیت‌ها آنقدر ناچیز و منطبق بر قانون بوده که هیچ‌گاه محل اختلاف نبوده است.

امکان تحصیل دانشجویان ایرانی اخراج شده در نروژ در دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ضمن محکوم کردن اخراج دانشجویان ایرانی در نروژ اظهارکرد: طی صحبت‌هایی که با دکتر میرزاده صورت گرفته، دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در نروژ که اخراج شده‌اند می‌توانند با درخواست به دانشگاه آزاد، در اسرع وقت پرونده‌شان در کمیته انتقال دانشجویان خارج به داخل مطرح و زمینه تحصیل آنها در داخل فراهم شود.

وی درباره افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد نیز اظهارکرد: افزایش شهریه‌ها براساس تصمیم هیات امنای دانشگاه صورت خواهد گرفت و هیات امنا نیز براساس مصوبه سالانه وزارت علوم درباره دانشگاه‌های غیردولتی تصمیم‌گیری خواهد کرد که مطابق این مصوبه در سال 93 تا سقف 25 درصد مراکز و موسسات آموزش غیردولتی حق افزایش شهریه را دارند.

میانگین 15 درصدی افزایش شهریه‌ دانشگاه آزاد

علوی‌فاضل با تاکید بر اینکه افزایش شهریه در سال 93 در دانشگاه آزاد میانگین 15 درصد خواهد بود، اظهار کرد: هیات امنا با توجه به شرایط جامعه افزایش شهریه‌ها را به میزان میانگین 15 درصد اعلام کرده و این به این معناست که در هر شهر رشته‌ محل‌های مختلف با نرخ‌های متفاوت افزایش پیدا خواهند کرد، اما میانگین افزایش شهریه در آن شهر باید 15 درصد باشد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در رابطه با شهریه رشته‌های علوم پزشکی نیز اظهار کرد: شهریه‌های دریافتی در رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد نصف شهریه دانشگاه‌های بین‌المللی علوم پزشکی و قیمت تمام شده در رشته‌های علوم پزشکی بیشتر از سایر رشته‌ها می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش شهریه‌ها لازم است اما نباید ناگهانی صورت بگیرد، گفت: در رشته‌های علوم پزشکی برای ورودی‌های سال 92 و قبل از آن فقط 15 درصد افزایش شهریه اعمال شده اما برای ورودی‌های جدید همان سقف 25 درصد وزارت علوم افزایش شهریه خواهیم داشت.

علوی‌فاضل با اشاره به پذیرش در دانشکده خبر دانشگاه آزاد اظهار کرد: این دانشکده زیرمجموعه دانشگاه آزاد تهران – مرکز خواهد بود و هویت مستقل نخواهد داشت. ما به دانشکده خبر احترام می‌گذاریم و این ذهنیت نباید ایجاد شود که دانشکده خبر دانشگاه آزاد تهران – مرکز قصد تقابل با دانشکده خبر را دارد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: امسال این دانشکده در مقطع کارشناسی 4 رشته، مقطع ارشد 3 رشته، مقطع دکتری 3 رشته پذیرش خواهد داشت و از طریق انتخاب رشته مجدد داوطلبان، دانشجو پذیرش خواهد کرد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71493


ثبت‌نام پذیرفته شدگان دکتری آزاد از شنبه
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93062012083
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۵
154-10.jpg

ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 22 شهریور در واحدهای پذیرفته شده آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: پذیرفته شدگان برای ثبت نام باید طی روزهای 22 و 23 شهریور به واحدهای پذیرفته شده مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: پذیرفته شدگان می بایست برای مراجعه جهت ثبت نام مدارکی شامل: اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی شناسنامه، شش قطعه عکس 4 × 3 با پشت زمینه سفید (برای مشمولین 12 قطعه عکس)، مدرکی که وضعیت نظام وظیفه برادران را مشخص می کند و مدرک تحصیلی یا گواهی موقت کارشناسی ارشد را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام

با اعلام ظرفیت‌های جدید

داوطلبان کارشناسی ارشد آزاد 20 گزینه تازه دارند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 93062012278
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۵
Multimedia_pics_1388_7_education_40.jpg

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: با توجه به ظرفیت در محل‌های جدید، شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند تا روز دوشنبه 24 شهریور ماه ، 20 انتخاب داشته و آن را در سایت http://www.azmoon.org ثبت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روابط عموی دانشگاه آزاد به نقل از دکتر علوی فاضل اضافه کرد: داوطلبان در نظر داشته باشند انتخاب آنها باید از مجموعه امتحانی‌ای که در آن آزمون داده‌اند، صورت پذیرد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: پذیرش محل‌های جدید براساس اولویت نمره کل و علاقه داوطلب صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: داوطلبان درنظر داشته باشند امکان ویرایش با انتخاب رشته محل مجدد وجود دارد که در این صورت برای معاونت سنجش و پذیرش آخرین ثبت نام ملاک قرار خواهد گرفت.

علوی فاضل در پاسخ به این سوال که آیا ثبت نام جدید باعث حذف قبولی مرحله قبل می شود گفت: این یک فرصت دوباره برای داوطلبان و هدف از آن بومی گزینی و افزایش قدرت انتخاب داوطلبان است؛ لذا هر داوطلب می‌تواند پس از انتخاب رشته در مرحله جدید منتظر نتایج این مرحله باقی بماند و بعد در مورد این که در کدام پذیرش خود ثبت نام کند، تصمیم گیری کند.

لازم به ذکر است در صورتی که فرد بخواهد در قبولی مرحله اول ادامه تحصیل دهد امکان ثبت نام با تأخیر برای وی وجود دارد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در مورد زمان اعلام نتایج این مرحله گفت: نتیجه اواخر هفته آینده اعلام خواهد شد.

***

به گزارش ایسنا، دکتر علوی فاضل همچنین اعلام کرد: امکان انتخاب محل‌های جدید برای داوطلبان مرحله دکتری تا یکشنبه 23 شهریور ماه ادامه دارد و آن‌ها می‌توانند 20 محل دانشگاهی را انتخاب و در سایت ثبت نام کنند.

علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص این که چه کسانی واجد شرایط انتخاب محل‌های جدید هستند، گفت: کلیۀ داوطلبانی که در جلسه مصاحبه حضور داشتند می‌توانند در این مرحله شرکت کنند.

معاون سنجش و پذیرش در مورد شرایط شرکت داوطلبان بدون آزمون گفت: برای کلیه داوطلبان بدون آزمون که در جلسه مصاحبه حاضر بوده‌اند و حائز شرایط این دوره هستند، امکان انتخاب رشته در این مرحله وجود دارد. همچنین نحوه ارزشیابی کلیه داوطلبان با آزمون براساس نمره کل بعد از مصاحبه و برای داوطلبان دوره بدون آزمون مجموع امتیازات حاصل از معدل پایان نامه و مصاحبه علمی درنظر گرفته می شود.

وی در مورد اعضای هیات علمی گفت: کلیه اعضای هیات علمی‌ای که حائز شرایط هستند و در دور دوم کارنامه آنها در سیستم وجود دارد، می‌توانند در این مرحله شرکت کنند.

معاون سنجش و پذیرش گفت: امکان انتخاب محل های جدید تا پایان روز یکشنبه 23 شهریور ماه ادامه خواهد داشت و نتایج در روز چهارشنبه 26 شهریور ماه 93 اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای پذیرش رشته‌ محل‌های جدید دوره دکتری
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93062515208
سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۶
erfan khoshkhoo-21-22.jpg

دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 25 هزارهیات علمی دکتری و بورسیه، ظرفیت پذیرش در دوره‌های دکتری در رشته/محل‌های جدید را دارد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترعلوی فاضل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 25 هزار دکتری و بورسیه، ظرفیت پذیرش و تشکیل کلاس در رشته محل‌های جدید را داراست و درست براساس همین ظرفیت است که مجوز رشته/محل‌های جدید به این دانشگاه داده شده است.

وی در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت کادر متخصص و زبده توانسته به یکی از قطبهای ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی در خاورمیانه مبدل شود.

علوی فاضل تأکید کرد: کادرعلمی دانشگاه آزاد اسلامی از کلیۀ کشورهای اطراف قویتر و سطح علمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به مراتب از ظرفیت علمی موجود در این کشورها بالاتر است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه ازاد اسلامی با بیش از 12000 استادیار و بالاتر از آن و 7000 نفر دانشجوی دوره دکتری (مربیان هیأت علمی این دانشگاه) توان برگزاری کلاس در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی و ارائه تزها و پایان نامه های پژوهشی مناسبی در سطح کشور را داراست.

علوی فاضل گفت: ما از طریق فراخوان درحال جذب بالغ بر 6000 نفر به عنوان هیأت علمی دکتری هستیم که همه این ها بیانگر آنست که زمینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی برای رشد و ارتقاء دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری فراهم شده است.

انتهای پیام


مهلت انتخاب رشته محل مجدد کارشناسی ارشد آزاد تا پایان امروز
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93062514998
سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳
24-306.jpg

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید زمان انتخاب محل‌های جدید برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد تا پایان امروز سه شنبه خبرداد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکترعلوی فاضل در این باره گفت: داوطلبان می توانند در فرصت ایجاد شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در این مرحله داوطلبان می توانند بیست محل دانشگاهی را انتخاب و در سایت ثبت نام کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: افرادی که در مرحله انتخاب مجدد پذیرفته شوند می‌توانند از بین قبولی مرحله اول و مرحله دوم یکی را انتخاب کرده و در زمان اعلام شده به واحد مورد نظر مراجعه کنند. لذا پذیرفته شدگان می توانند پس از اعلام نتایج انتخاب مجدد برای ثبت نام به واحد محل پذیرش اولیه و یا واحد جدید مراجعه نمایند.

وی در مورد افراد واجد شرایط گفت: داوطلبان در نظر داشته باشند که فقط در رشته های مجموعه امتحانی خود امکان انتخاب رشته را دارند و انتخاب رشته از سایر مجموعه امتحانی امکان ثبت در سامانه را نخواهد داشت.

وی در پایان توصیه کرد: با توجه به اینکه این مهلت دوباره تمدید نخواهد شد، لذا داوطلبان در اسرع وقت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

انتهای پیام


اعلام نتایج ارشد فراگیر 15 مهر
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 93070100035
سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۸
118-13.jpg

مشاورعالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور در تاریخ 15 مهرماه 93 از طریق سایت سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» ایسنا، افزود: در این آزمون بیش از 7700 نفر پذیرش می‌شوند.

به گزارش ایسنا، آزمون ارشد فراگیر پیام نور از ساعت 9 صبح روز جمعه (14 شهریورماه) آغاز شد و تا ساعت 12 ادامه داشت. در این آزمون بیش از 78 هزار داوطلب در 133 رشته به رقابت با یکدیگر پرداختند. ظرفیت پذیرش این آزمون که 78 هزار و 931 داوطلب در آن ثبت نام کرده‌ بودند بیش از 7700 نفر است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523


نتایج آزمون ورودی دکترای نیمه متمرکز امشب اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93070603620
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۳
11-383.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه نتایج آزمون ورودی دکترای نیمه متمرکز 93 پردیس‌های خودگردان و موسسات آموزش عالی از ساعت 22 امشب، یکشنبه ششم مهر روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: براساس اطلاعات مندرج در کارنامه 5622 نفر که 1837 نفر آنها زن و 3785 آنها مرد هستند، در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت به منظور بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنین مصاحبه تخصصی و شرکت در مرحله پذیرش قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: داوطلبانی که در یک یا چند کدرشته محل (حداکثر در پنج کد رشته محل) از رشته امتحانی مربوط در ردیف چند برابر ظرفیت قرار دارند، ضرورت دارد براساس سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنین مصاحبه تخصصی با توجه به مندرجات اطلاعیه‌ای که به همراه کارنامه آنها روی سایت قرار می‌گیرد به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسات آموزش عالی کد رشته محل‌ها مراجعه و براساس برنامه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ و موسسات با در دست داشتن مدارک لازم به منظور بررسی سوابق خود، برای پذیرش اقدام نمایند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37