مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
(1394/2/4 ، 10:27 صبح)fardinf نوشته است: [ -> ]سلام از نتایج ارشد خبری نیست؟

سلام

تاریخ دقیقش مشخص نیست

سرپرست دانشگاه تهران خبر داد

توقف پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس تهران
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94020603264
یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۰
n00092111-b.jpg

سرپرست دانشگاه تهران با اعلام لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس دانشگاه از تدوین نظام یکپارچه آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر نیلی‌احمدآبادی در همایش مروری بر میراث هشت دهه علوم اجتماعی دانشگاه تهران، اظهار کرد: برگزاری این همایش در راستای برگزاری هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران می‌باشد و این فرصت برای ما فراهم می‌کند که مروری بر گذشته این دانشگاه و افتخارات و تاثیرات آن بر جامعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: تعامل دانشگاه و جامعه یکی از عملکردهای مثبت این دانشگاه بوده که بعد از پیروزی ****** کمی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در دوران بعد از پیروزی ****** دانشگاه‌ها بر فعالیت‌های درون دانشگاهی و تربیت نیروی انسانی متمرکز شده‌اند، افزود: در چنین شرایطی جامعه به حضور بیشتر دانشگاه نیاز دارد.

نیلی‌احمدآبادی با اشاره به وضعیت طلاق در کشور اظهار کرد: یکی از وظایف دانشگاه‌ها بررسی پیش‌نشانگرهایی است که نشان دهند جامعه ما در آینده با چه مشکلاتی مواجه خواهد شد.

وی همچنین افزود: وظیفه دانشگاه این است که از طریق فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در تصمیم‌سازی‌ها مشارکت کنند.

سرپرست دانشگاه تهران با بیان اینکه در دهه گذشته بار زیادی از آموزش به گردن دانشگاه گذاشته شد، عنوان کرد: این شرایط باعث شد تا دانشگاه‌ها نتوانند به زمینه‌های دیگر ورود کرده و تعامل خود را با جامعه افزایش دهند.

لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس دانشگاه تهران

نیلی‌احمدآبادی با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران به سمت تدوین سیاست‌هایی برای تغییر پذیرش دانشجو و بررسی واحدها می‌پردازد، بیان کرد: در این زمینه تصمیم‌هایی گرفتیم که یکی از آنها لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس این دانشگاه می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه تعدیل پذیرش دانشجو براساس تصویب شورای آموزشی دانشگاه رخ می‌دهد، اظهار کرد: باید به حوزه ارزشگذاری در فعالیت‌های پژوهشی نیز وارد شده و از بار زحمت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بکاهیم.

وی با اعلام این خبر که ما در حال تدوین نظام یکپارچه آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی برای این دانشگاه در آینده هستیم، گفت: باید افزایش سطح تعامل دانشگاه و جامعه را به عنوان یک ضرورت تلقی کنیم.

نیلی‌احمدآبادی با تاکید بر اینکه افزایش سطح کیفی علوم اجتماعی و علوم انسانی و تدوین شاخص مهم برای ارزیابی روند ارتقای این علوم یکی از مهم‌ترین خواسته‌های من از شما اساتید این حوزه است، افزود: من از شما اساتید درخواست می‌کنم که در این حوزه راهکارهای عملی و مشخص ارائه کنید.

سرپرست دانشگاه تهران در پایان اظهار کرد: گویا نیاز به تعامل دانشگاه با جامعه هنوز به صورت جدی در عرصه آموزش عالی مطرح نشده و امیدواریم که این مهم در آینده تحقق یابد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71528


امشب،آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94020603230
یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
erfan khoshkhoo-8-37.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ساعت ۲۴امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری است،تاکید کرد:این مهلت تمدید نخواهد شد.

حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت:مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ساعت ۲۴ امشب،یکشنبه ششم اردیبهشت ماه پایان پذیرفته و تمدید نخواهد شد.

وی افزود: تا ساعت هشت صبح امروز ششم اردیبهشت ماه از تعداد۵۶ هزار و ۷۴۰داوطلب مجاز به انتخاب رشته ۳۷هزار و ۱۰۰داوطلب (۶۵درصد)انتخاب رشته کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد:به داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده اند توصیه می شود در زمان باقی مانده به سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.orgمراجعه کرده و نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰کدرشته امتحانی و ثبت آن ها در فرم اینترنتی انتخاب رشته اقدام نمایند.

توکلی در پایان از امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند خبر داد و افزود:داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند و اطلاعات آن ها نیاز به ویرایش دارد نیز می توانند تا ساعت ۲۴امشب با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به وبرایش اطلاعات اقدام نمایند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71523


معرفی بیش از ۷۰درصدمجازین آزمون دکتری به دانشگاه ها
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94020905328
چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
Mohamad Amia (19 of 28).jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از معرفی بیش از ۷۰درصد مجازین آزمون دکتری به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.

حسین توکلی در گفت و گو با حبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت: از ۱۶۴هزار و ۷۸۷داوطلب حاضر در جلسه آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز ۵۶هزار و ۷۴۰داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۴۰هزار و ۲۸۱داوطلب، یعنی ۷۱درصد آنان نسبت به انتخاب رشته اقدام نمودند.

وی ادامه داد:از تعداد ۴۰هزار و ۲۸۱داوطلب انتخاب رشته کننده،بیش از ۷۰درصد به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی،بررسی سوابق علمی،آموزشی،پژوهشی و حداکثر در پنج کدرشته محل به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیربط معرفی می‌شوند.

اعلام فهرست اسامی معرفی شدگان در ۱۴اردیبهشت

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه گفت:فهرست اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت در روز دوشنبه،۱۴اردیبهشت ماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.orgقرار میگیرد.

توکلی افزود:هریک از معرفی شدگان ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانی مندرج در اطلاعیه ای که همراه فهرست اسامی روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد با همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه تخصصی و سایر مراحل گزینش به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مراجعه نمایند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71523


اعلام زمان مصاحبه حضوری داوطلبان دکتری دانشگاه شریف
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94021006134
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
7308_743.jpg

دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه ای 24 تا 26 خردادماه را به عنوان زمان مصاحبه حضوری داوطلبان دوره دکتری نیمه متمرکز سال 94 اعلام کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا براساس این اطلاعیه مصاحبه حضوری دانشجویان متقاضی آزمون دکتری نیمه متمرکز تمامی دانشکده ها و گروه‌ها ( فنی و مهندسی، مدیریت و اقتصاد، شیمی، فیزیک، علوم ریاضی و فلسفه علم) در روزهای یکشنبه و دوشنبه 24 و 25 خردادماه و متقاضیان شرکت در مصاحبه حضوری پژوهشکده علوم فناوری نانو در روز سه شنبه 26 خردادماه برگزار می شود.

پذیرش دانشجوی دکتری در رشته ریاضی محض و کاربردی

همچنین مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که این دانشگاه در رشته‌های ریاضی محض و کاربردی و درکلیه زمینه های تخصصی این دو رشته برای سال تحصیلی جاری ازطریق آزمون دکتری سازمان سنجش و آموزش کشور باتوجه به مقررات و اولویت های مربوطه دانشجو می پذیرد.

دراین اطلاعیه آمده برای پذیرش دانشجو در کدرشته ریاضی محض (2233) محدودیتی درمورد زمینه های جبر، آنالیز و هندسه نیست و داوطلبین می توانند نزدیک ترین کدرشته و زمینه تخصصی موردنظر را در کاربرگ ثبت نام انتخاب کرده و در این آزمون شرکت کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71528
با سلام خدمت دوستان
زمان اعلام نتایج ارشد 22 همین ماه میباشد.

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=2041


زمان توزیع کارت آزمون ارشد دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94021809986
جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۸
erfan khoshkhoo-22-19.jpg

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی زمان توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه را اعلام کرد.

مجتبی علوی فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای سوم تا پنجم خرداد ماه از طریق سایت مرکز آزمون توزیع می‌شود.

وی با اشاره به رقابت 600 هزار تن در آزمون امسال ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد در شش نوبت امتحانی صبح و بعدازظهر پنج شنبه، جمعه و شنبه هفتم الی نهم خرداد ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

علوی فاضل ظرفیت پذیرش این آزمون را حدود 180 هزار تن اعلام کرد و درمورد تعداد رشته های آزمون امسال ، گفت: هنوز رشته ای اضافه نشده اما اگر رشته ای تصویب شود تا قبل از شهریور ماه در دفترچه اعلام می‌کنیم ولی این امر به مصوبات شورای گسترش بستگی دارد.

علوی فاضل

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71528
برچسب : كارشناسي ارشد ، دانشگاه آزاد اسلامي


پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان تمامی دانشگاه‌ها در کارشناسی ارشد بدون آزمون انجام شود
» سرویس: سياسي - مجلس
کد خبر: 94022011848
یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۲
jaa.jpg

کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس در جلسه امروز خود مقرر کرد تا رئیس کمیسیون طی نامه‌ای به وزیر علوم قانون قبلی این وزارتخانه را اجرا کند تا پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان تمامی دانشگاه‌های دارای مجوز رسمی بدون آزمون در مقطع گارشناسی ارشد حضور یابند.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به شکواییه برخی از دانشجویان دانشگاه های غیردولتی مبنی بر اینکه بخشنامه‌ای که در مورد پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون انجام می‌شده اخیراً توسط وزارت علوم بخشنامه دیگری صادر شده و دانشگاه‌های پیام نور، آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی را مستثنی کرده است .

سخنگوی کمیسیون آموزش با بیان اینکه این مسئله پس از بررسی در کمیسیون به عنوان تبعیض ناروا شناخته شد، گفت: قرار شد رییس کمیسیون آموزش نامه‌ای را به وزیر علوم ارسال کند که قانون قبلی اجرایی شود و دانشجویان سایر دانشگاه‌ها که مجوز رسمی از وزارت علوم دارند بتوانند از این امتیاز برخوردار شوند.

وی همچنین اظهار کرد: با توجه به اظهارات معاون آموزشی وزیر علوم مبنی براینکه در آینده آزمون دکترا به دانشگاه ها واگذار می‌شود این موضوع نیز درجلسه کمیسیون آموزش مورد رسیدگی قرار گرفت و به زودی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلاتی تکمیلی به صحن علنی مجلس آورده می‌شود زیرا شیوه ای که مطرح کرده اند اطمینان لازم را ندارد.

جعفری همچنین اظهار کرد: قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و فرهنگی غیر دولتی که از صحن علنی مجلس به کمیسیون ارجاع شده بود در جلسه امروز کمیسیون آموزش تصویب شده و به زودی به صحن علنی برمی گردد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس در ادامه اظهار کرد: رئیس دانشگاه علمی کاربردی نیز با حضور در جلسه امروز کمیسیون درمورد برنامه‌های این دانشگاه توضیحاتی را ارائه کرده و به مسائل و دغدغه های نمایندگان پاسخ داد.

وی افزود:‌ فتاح رئیس کمیته امداد امام ****(ره) نیز در جلسه امروز کمیسیون توضیحاتی درباره برنامه‌ها ارائه و اعلام کرد که حدود یک میلیون و 700 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند و عواملی مانند از کار افتادگی، کارگران ساختمانی و امثال اینها از دلایلی است که موجب شده این افراد تحت پوشش قرار گیرند.

سخنگوی کمیسیون آموزش همچنین یادآور شد: اخباری به طور شایعه منتشر شده بود مبنی بر اینکه مشکلات مالی در صندوق رفاه دانشجویان وجود دارد که برخی از رسانه‌ها آن را از قول یکی از اعضای کمیسیون آموزش نقل کرده بودند که اعضای کمیسیون از این موضوع اطلاع داشته اما آن را اعلام نکردند؛ لذا پس از بررسی مشخص شد که چنین چیزی صحت نداشته و اصل قضیه هنوز به درستی معلوم نیست؛ در حالی که کمیسیون آموزش حتما از قانون دفاع می‌کند و مطمئن است مراجع قانونی باید به این موضوع ورود کند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71290


توزیع کارت آزمون ارشد آزاد از 3 خرداد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94022715264
یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۶
vahid (4)-26.jpg

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که توزیع کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه از سوم خرداد آغاز می‌شود.

مجتبی علوی فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای سوم تا پنجم خرداد از طریق سایت مرکز آزمون توزیع می‌شود.

وی با اشاره به رقابت 600 هزار تن در آزمون امسال ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد طی روزهای 7 الی 9 خرداد ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

علوی فاضل ظرفیت پذیرش این آزمون را حدود 180 هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام


توزیع کارت آزمون ارشد آزاد از ساعت 11 فردا
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94030200996
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
1423120258915_hamidreza dasjerdi -17.JPG

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه، از فردا یکشنبه سوم خردادماه خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجتبی علوی فاضل گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال 1394 در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه مورخ 7، 8 و 9 خرداد ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در مورد زمان توزیع کارت این آزمون توضیح داد: داوطلبان می توانند از ساعت 11:00 صبح روز یکشنبه با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://www.azmoon.org و وارد کردن اطلاعات ثبت نام خود، برگه ورود به جلسه خود را دریافت کنند. چنانچه داوطلبان در برگه ورود به جلسه مغایرتی از لحاظ مشخصات فردی، عکس، سهمیه، زبان و غیره ملاحظه کردند، باید به باجه های رفع نقص که در حوزه های برگزاری وجود دارد، مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، علوی فاضل در پایان گفت: زمان رفع نقص برگه های ورود به جلسه روزهای دوشنبه -چهارم، سه شنبه -پنجم و چهارشنبه -ششم اردیبهشت‌ماه از صبح ساعت 9:00 الی 13:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الی 18:00 است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37