مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

نتایج اولیه دهه سوم فروردین اعلام می‌شود

افزایش 25 درصدی ظرفیت دکتری 92
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91121811821
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۹
abdolvahed mirzazadeh-3-97.jpg

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام ظرفیت 13 هزار نفر برای پذیرش دوره‌های دکتری 92 از سوی دانشگاه‌ها تا روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از آزمون دکتری 92 در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دانشگاه‌ها تا 20 اسفند ماه فرصت دارند ظرفیت خود را به ما اعلام کنند، اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش ظرفیت داشته باشیم.

وی افزود: سال گذشته ظرفیت دوره دکتری 10 هزار و 333 نفر بوده است.

رییس سازمان سنجش درباره اعلام نتایج و نحوه انتخاب رشته، گفت: نتایج اولیه دهه سوم فروردین ماه اعلام خواهد شد که پس از آن با شروع انتخاب رشته، داوطلبان می‌توانند حداکثر 50 رشته محل را انتخاب کنند. همچنین زمان معرفی داوطلبان به دانشگاه‌ها برای انجام مصاحبه، نیمه دوم اردیبهشت ماه خواهد بود.

خدایی درباره انتشار کلید سوالات پس از برگزاری آزمون نیز تصریح کرد: متاسفانه فرصت کم است و ما سعی داریم که نتایج اولیه را به فروردین ماه برسانیم. با توجه به اینکه آزمون در 286 رشته برگزار می‌شود، اگر بتوانیم کلید سوالات را بعد از عید نوروز منتشر خواهیم کرد.

وی درباره معرفی داوطلبان به دانشگاه‌ها برای مصاحبه نیز افزود: این موضوع هنوز قطعی نشده، اما مانند سال‌های گذشته، داوطلبان به سه تا پنج دانشگاه برای مصاحبه معرفی می‌شوند.

رییس سازمان سنجش در پایان با اشاره به وضعیت جوی کشور در روز گذشته به ویژه در استان خراسان رضوی، گفت: بسیاری از داوطلبان به دلیل شرایط آب و هوایی خاص، با مشکل تردد مواجه شده بودند که خوشبختانه با کمک‌های اداره کل راه‌آهن، نیروی انتظامی و پلیس راهور مشکل این داوطلبان حل شده و به موقع به جلسه آزمون رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا، آزمون دکتری 92 صبح امروز آغاز شده و تا بعدازظهر امروز جمعه (18 اسفندماه) ادامه دارد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448


نتایج اولیه آزمون دکتری اواخر فروردین منتشر می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91122214240
سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۵
abdolvahed mirzazadeh-9-80.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آمورزش کشور با اشاره به نحوه پذیرش دانشجوی دوره دکتری 92، گفت: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه در دهه سوم فروردین ماه منتشر می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه حدود 91 درصد داوطلبان آزمون دکتری کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کرده‌اند، اظهارکرد: از تعداد 217 هزار و 827 داوطلب، حدود 198 هزار و 139 نفر کارت دریافت کرده‌اند، البته معمولا در هر آزمونی حدود 10 درصد داوطب غائب کارت داریم.

وی در خصوص نحوه اعتراض به سوالات آزمون دکتری، گفت: داوطلبان می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org مراجعه و با ورود به بخش پاسخگویی به سوالات، اعتراضات و پیشنهادات خود را ارسال کنند.

احتمال انتشار کلید سوالات پس از تعطیلات نوروز

مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص زمان انتشار کلید سوالات، خاطرنشان کرد: متاسفانه فرصت کم است، چرا که سعی داریم نتایج اولیه را در فروردین ماه اعلام کنیم، با توجه به اینکه آزمون در 286 رشته برگزار می‌شود، اگر بتوانیم کلید سوالات را بعد از عید نوروز منتشر می‌کنیم.

جزییات پذیرش اولیه و نهایی آزمون دکتری

وی با اشاره به نحوه معرفی اولیه داوطلبان آزمون دکتری 92، تصریح کرد: معرفی داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت بر اساس کد رشته محل‌های انتخابی،80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل (میانگین وزنی معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای به صورت تراز شده) و با توجه به سهمیه داوطلب انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه پذیرش نهایی داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها بر اساس نتایج آزمون کتبی، مصاحبه، اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و ظرفیت انجام می‌شود، اظهارکرد: گزینش نهایی آزمون بر اساس 50 درصد نمره آزمون کتبی و 50 درصد نمره مصاحبه انجام می‌شود.

اعلام ظرفیت پذیرش سهمیه‌های رزمندگان و مربیان

وی با بیان اینکه 20 درصد از ظرفیت در هر رشته محل به رزمندگان واجد شرایط که حد نصاب نمره علمی لازم را احراز کرده‌اند، اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) برای مربیان آموزش رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم به شرط کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد اختصاص می‌یابد.

امکان انتخاب 50 رشته محل برای مجازین

توکلی درباره زمان انتخاب رشته داوطلبان مجاز، اظهار کرد: پس از اعلام نتایج اولیه با شروع انتخاب رشته، داوطلبان می‌توانند حداکثر 50 رشته محل را انتخاب کنند.

وی با اشاره به معرفی داوطلبان به دانشگاه‌ها برای انجام مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه، در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 92، گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری 92 نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، آزمون دکتری 92 با رقابت 217 هزار و 827 در 9 گروه آموزشی و 286 کد رشته امتحانی در دو نوبت روز جمعه 18 اسفندماه برگزار شد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448

ابلاغ آیین‌نامه بورس دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال

وزیر علوم: شیوه‌نامه خاصی برای مصاحبه آزمون دکتری نداریم
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91122315231
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۴
4-123.jpg

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ آیین‌نامه بورس برای دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کامران دانشجو در حاشیه چهارمین جشنواره رسانه، آموزش عالی، علم و فناوری در نشستی خبری، با بیان اینکه در گذشته تنها بورسیه وزارت علوم داشتیم، اظهار کرد: برخی شرکت‌های خصوصی ابراز علاقه کردند که با دادن هزینه توسط خودشان سطح علمی نیروهای آن شرکت یا سازمان افزایش پیدا کند، بنابراین بورسیه برای شرکت‌های خصوصی و دستگاه‌های اجرایی نیز در نظر گرفته شد.

وی افزود: در این زمینه وزارت علوم معرفی‌شدگان را تنها از نظر علمی می‌سنجد و برای ورود آنها به دانشگاه تصمیم‌گیری می‌کند، اما وزارت علوم به هیچ عنوان در ضوابط و مقررات استخدامی آن دستگاه ورود پیدا نمی‌کند.

سرانه هر دانشجوی دانشگاه دولتی 12 میلیون تومان است

وزیر علوم با بیان اینکه مقایسه دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های دیگر مقایسه‌ای مع‌الفارغ است، گفت: شهریه دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی قابل مقایسه نیست، از سویی دیگر دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی دوره‌های روزانه هستند. همچنین برای دانشگاه‌های دولتی برای هر دانشجو سرانه‌ای حدود 12 میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود که این مبلغ نیز با شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور قابل مقایسه نیست.

نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های مختلف

وی ادامه داد: همچنین نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد یک به 50 و برای دانشگاه‌های دولتی یک به 17 است در حالی که این رقم در دانشگاه پیام نور یک به 250 است.

دانشجو تصریح کرد: از زمانی که من سمت وزارت علوم را تحویل گرفتم تعداد دانشجویان 850 هزار نفر بود، که در حال حاضر این تعداد به یک میلیون و 50 هزار نفر رسیده است، در حالی که در این مدت جذب اعضای هیات علمی 2400 نفر بوده است. بنابراین نسبت دانشجویانی که اضافه کرده‌ایم به نسبت اعضای هیات علمی یک به 70 است.

وی با بیان اینکه در طی این سال‌ها تجهیزات دانشگاه پیام نور دو تا سه برابر افزایش یافته است، گفت: تجهیزاتی که در این مدت با وجود تحریم‌ها به دانشگاه پیام نور اضافه کردیم به مراتب بالاتر از افزایش تجهیزات در دوره‌های قبل بوده است. همچنین در ازای دانشجویان جذب شده فضای آموزشی را نیز گسترش دادیم به طوری که پیش از مسئولیت بنده، سرانه فضای آموزشی برای هر دانشجو 0.7 متر مربع بود که در حال حاضر به 1.5 متر مربع رسیده است.

دانشجو با بیان اینکه در دوره من و دکتر زیاری رییس دانشگاه پیام نور کمترین افزایش کمی را داشته‌ایم، تصریح کرد:‌در عین حال در دانشگاه پیام نور در طی سال‌های اخیر بیشترین افزایش کیفی را داشته‌ است، بنابراین با توجه به اقدامات انجام گرفته باید از دکتر زیاری قدردانی کرد.

وی درباره عدم حضورش در مراسم عیدانه، گفت: برنامه دولت 8 تا 9:30 صبح بود در حالی که معمولا دولت یکشنبه‌ها بعد ازظهر جلسه دارد و با توجه به اینکه برنامه‌های من از قبل هماهنگ می‌شود و من ماموریتی بودم که حتی به جلسه دولت هم نرسیدم، بنابراین عدم حضورم در این مراسم به دلیل برنامه‌هایی بود که از پیش برایم تعیین شده بود.

شیوه‌نامه خاصی برای مصاحبه آزمون دکتری نداریم

دانشجو با تاکید بر اینکه شیوه نامه خاصی برای انجام مصاحبه آزمون دکتری نداریم، گفت: در سال اخیر دو تغییر جدی در آزمون دکتری ایجاد شد که یکی تخصصی‌تر شدن آن و دیگری برابر شدن سهم آزمون و مصاحبه بود.

وی افزود: دانشجویان قریب به اتفاق از این قضیه راضی بودند چون اعمال سلیقه کمتر است، در عین حال ما فکر می‌کنیم در مصاحبه‌ها اعمال سلیقه نمی‌شود و فقط بحث‌های علمی مدنظر قرار می‌گیرد، اما اگر برخی جاها لازم باشد که احقاق حقی صورت بگیرد و یا تخلفی شده باشد ورود خواهم کرد و پیگیری می کنم.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448


ایجاد 3 رشته جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ تبریز
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91122516082
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۵
17059.jpg

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز از موافقت شورای گسترش وزارت علوم با ایجاد سه رشته جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه خبر داد و گفت: اخیرا شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با ایجاد و پذیرش دانشجو در رشته‌های طبیعت گردی اکوتوریسم، مهندسی کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی در دانشگاه تبریز موافقت کرده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدتقی اعلمی، توسعه تحصیلات تکمیلی بر اساس نیاز روز جامعه را از جمله سیاست‌های کلان این دانشگاه عنوان کرد و افزود: اخیرا زیر ساخت‌های راه‌اندازی چندین رشته در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه فراهم شده و پس از تصویب در شورای دانشگاه که عالی‌ترین مرجع تصمیم گیری است، مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوزهای لازم، به وزارت علوم ارسال شده که از سال آینده در دانشگاه تبریز دایر می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از 20 هزار دانشجوی این دانشگاه، حدود هفت هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: این نسبت در مقایسه با تعداد دانشجویان از موقعیت بسیار مناسبی در میان دانشگاه‌های کشور برخودار است و برای افزایش بیش از پیش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حال برنامه‌ریزی هستیم.

به گفته اعلمی هم اکنون در دانشگاه تبریز 110 رشته در مقطع دکتری و 175 رشته در کارشناسی ارشد دایر است.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448


غیبت 11 درصد داوطلبان در آزمون دکتری 92
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91122817851
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۲
abdolvahed mirzazadeh-16-45.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام 217 هزار و 827 داوطلب در آزمون دکتری، گفت: 11 درصد از داوطلبانی که کارت دریافت کرده‌اند، در آزمون دکتری غایب بوده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه 41.17 درصد داوطلبان ثبت‌نامی، زن و 58.83 درصد داوطلبان، مرد بوده‌اند، اظهارکرد: از این تعداد 85 هزار و 327 داوطلب در گروه علوم انسانی، 34 هزار و 252 نفر در گروه علوم پایه، 42 هزار و 769 نفر در گروه فنی و مهندسی، 21 هزار و 290 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 8302 نفر در گروه هنر، 3344 نفر در گروه علوم پزشکی، 1836 نفر در گروه دامپزشکی، 15 هزار و 309 نفر در گروه زبان و 5498 داوطلب در گروه تربیت‌بدنی ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه 198 هزار و 139 داوطلب از میان داوطلبان ثبت‌نامی نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کردند، تصریح کرد: 90.96 درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کرده‌اند، که از این تعداد 176 هزار و 185 نفر در جلسه آزمون حاضر و 21 هزار و 954 نفر در آزمون غایب بوده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: به عبارت دیگر 88.92 درصد داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون را دریافت کرده بودند، در جلسه آزمون حاضر و 11.08 درصد از داوطلبان در آزمون غایب بوده‌اند.

توکلی با بیان اینکه 41.85 درصد داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، زن و 58.15 درصد داوطلبان حاضر در آزمون مرد بوده‌اند، تصریح کرد: از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، 68 هزار و 239 نفر در گروه علوم انسانی، 28 هزار و 716 نفر علوم پایه، 33 هزار و 245 داوطلب گروه فنی و مهندسی، 18 هزار و 135 نفر، کشاورزی و منابع طبیعی، 6712 نفر هنر، 2201 نفر علوم پزشکی، 1480 نفر دامپزشکی، 12 هزار و 896 نفر زبان و 4561 داوطلب در گروه تربیت بدنی بوده‌اند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448


کارنامه آزمون دکترای تخصصی بر روی سایت مرکز سنجش قرار گرفت
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 92010700974
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۹
sanjesh.jpg

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از قرار گرفتن کارنامه آزمون دکترای تخصصی سال 92 – 91 بر روی سایت این مرکز خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر غلامرضا حسن زاده گفت: کارنامه‌های آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)‌ سال تحصیلی 92 – 91 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir قرار دارد و داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری، کارنامه خود را دریافت نمایند.

انتهای پیامنتایج اولیه آزمون دکتری هفته آخر فروردین اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92011502709
پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
29-227.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 92 در هفته آخر فروردین ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون 24 ساعت قبل از نتایج اولیه بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد، گفت: کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون می‌توانند با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به مشاهده و پرینت کارنامه خود اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند با توجه به ضوابط و شرایط حداکثر 50 کد رشته محل را انتخاب و به ترتیب اولویت و علاقه در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطر نشان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش در این خصوص در روز دوشنبه (19 فروردین ماه) در نشریه پیک سنجش منتشر خواهد شد و همزمان بر روی سایت سازمان نیز قرار می‌گیرد.

توکلی با اشاره به ثبت‌نام 217 هزار و 827 داوطلب در آزمون دکتری، گفت: 11 درصد از داوطلبانی که کارت دریافت کرده‌اند، در آزمون دکتری غایب بوده‌اند.

وی با بیان اینکه 41.17 درصد داوطلبان ثبت‌نامی، زن و 58.83 درصد داوطلبان، مرد بوده‌اند، اظهارکرد: از این تعداد 85 هزار و 327 داوطلب در گروه علوم انسانی، 34 هزار و 252 نفر در گروه علوم پایه، 42 هزار و 769 نفر در گروه فنی و مهندسی، 21 هزار و 290 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 8302 نفر در گروه هنر، 3344 نفر در گروه علوم پزشکی، 1836 نفر در گروه دامپزشکی، 15 هزار و 309 نفر در گروه زبان و 5498 داوطلب در گروه تربیت‌بدنی ثبت‌نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه 198 هزار و 139 داوطلب از میان داوطلبان ثبت‌نامی نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کردند، تصریح کرد: 90.96 درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کرده‌اند، که از این تعداد 176 هزار و 185 نفر در جلسه آزمون حاضر و 21 هزار و 954 نفر در آزمون غایب بوده‌اند.

توکلی ادامه داد: به عبارت دیگر 88.92 درصد داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون را دریافت کرده بودند، در جلسه آزمون حاضر و 11.08 درصد از داوطلبان در آزمون غایب بوده‌اند.

وی با بیان اینکه 41.85 درصد داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، زن و 58.15 درصد داوطلبان حاضر در آزمون مرد بوده‌اند، تصریح کرد: از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، 68 هزار و 239 نفر در گروه علوم انسانی، 28 هزار و 716 نفر علوم پایه، 33 هزار و 245 داوطلب گروه فنی و مهندسی، 18 هزار و 135 نفر، کشاورزی و منابع طبیعی، 6712 نفر هنر، 2201 نفر علوم پزشکی، 1480 نفر دامپزشکی، 12 هزار و 896 نفر زبان و 4561 داوطلب در گروه تربیت بدنی بوده‌اند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448


زمان مصاحبه و ظرفیت پذیرش آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92012307608
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳
vahid (6)-25.jpg

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج اولیه آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی (DPT) سال تحصیلی 92-91 خبر داد.

غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir، گفت: در نخستین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی 144 نفر شرکت کرده‌اند که اسامی 31 نفر قبول‌شده در مرحله اول اعلام شده است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون مرحله دوم (مصاحبه) در روزهای اول و دوم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات وزارت بهداشت، اظهارکرد: آزمون مرحله دوم شامل بررسی توانایی‌های علمی و قدرت انتقال مطالب و ارائه سوابق آموزشی و پژوهشی و تجارب حرفه‌ای است.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: داوطلبان باید اصل مدرک مستند دال بر سوابق آموزشی، پژوهشی و تجارب حرفه‌ای خود را جهت ارائه به هیات مصاحبه کننده به همراه داشته باشند و نسخه‌ای از آن را به صورت سی دی در اختیار دست‌اندرکاران قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه غیبت یا عدم شرکت داوطلبان در آزمون مرحله دوم به هر دلیل به منزله انصراف است، خاطرنشان کرد: همچنین انجام مصاحبه مجدد برای این داوطلبان امکانپذیر نیست.

حسن‌زاده در خصوص ظرفیت پذیرش نهایی برای نخستین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی، گفت: ظرفیت پذیرش این دوره از آزمون 15 نفر است که فقط در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرش می‌شوند.

بر اساس این گزارش، اولین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی 28 دی ماه سال گذشته با رقابت 144 داوطلب برگزار شد.

انتهای پیام


دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری امشب منتشر می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92012408065
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
abdolvahed mirzazadeh-4-85.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری از ساعت 20 امشب خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری از ساعت 20 امشب از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: نتایج اولیه آزمون از روز دوشنبه (26 فروردین ماه) به صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

وی افزود: هر یک از داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان و با وارد کردن شماره داوطلبی و مشخصات شناسنامه‌ای چون نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد ضمن مشاهده، از کارنامه خود پرینت دریافت کنند.

توکلی با اشاره به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، گفت: این دسته از داوطلبان باید با دریافت دفترچه راهنما و مطالعه دقیق آن از روز پنجشنبه (29 فروردین ماه) تا روز یکشنبه (اول اردیبهشت ماه) 50 کد رشته محل را از میان کد رشته محل‌های تحصیلی، انتخاب و آنها را به ترتیب اولویت علاقه، در فرم انتخاب رشته درج کنند.

بر اساس این گزارش آزمون دکتری 92 با شرکت 176 هزار و 185 داوطلب در ۹ گروه آموزشی و ۲۸۶ کد رشته امتحانی در دو نوبت روز جمعه ۱۸ اسفندماه برگزار شد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71491


نتایج اولیه آزمون دکتری92 فردا اعلام می‌شود/ جزئیات دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ها
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92012508653
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۵
abdolvahed mirzazadeh-15-46.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دوره دکتری(نیمه متمرکز) 92 از فردا گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته منتشر شده است.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار«دانشگاهی» ایسنا، با اشاره به منتشر شدن دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون دوره دکتری(نیمه متمرکز) 92 ، گفت: داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی دفترچه را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه نتایج این آزمون فردا اعلام می‌شود، اظهار کرد: همچنین داوطلبان مجاز می توانند از روز پنج‌شنبه (29 فروردین) تا اول اردیبهشت نسبت به نسبت به ثبت کدرشته‌ محل‌های انتخابی خود (حداکثر 50 کد) در سایت این سازمان اقدام نمایند.

توکلی تاکید کرد که معدل های مندرج در این کارنامه، بر اساس معدل های اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اینترنتی و یا اصلاحات مورد درخواست داوطلب بعد از ثبت نام، به شرح ذیل در این کارنامه درج شده است و لازم است داوطلبان به هنگام شرکت در مصاحبه و همچنین در صورت قبولی اصل مدرکی که نشانگر این معدل باشد را به همراه سایر مدارک ثبت نامی، به مؤسسه محل قبولی خود ارائه کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مجدداً یادآوری می‌کند که به هنگام قبولی در این آزمون، لازم است پذیرفته شدگان عینا اصل مدرکی را که در آن معدل مندرج در این کارنامه را تأیید نماید به همراه سایر مدارک ثبت نامی به مؤسسه محل قبولی خود ارائه نمایند (در صورتی که داوطلب معدل خود را به دلیل اشتباه بودن، بعد از دریافت کارنامه نتایج اولیه اصلاح نکرده باشد). بدیهی است در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و مطابق ضوابط و مقررات با آنان رفتار خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به تنوع دوره تحصیلی و به منظور اقزایش دقت در انتخاب رشته، در زمان نمایش عناوین رشته های انتخابی پس از درج کدرشته محل ها در سایت اینترنتی، کلیه رشته های انتخاب شده دوره های روزانه به رنگ « مشکی » دوره های نوبت دوم به رنگ «قرمز»، دوره‌های پیام نور به رنگ «آبی»، دوره‌های غیرانتفاعی به رنگ «سبز» و رشته‌های مربوط به پردیس خودگردان دانشگاه ها به رنگ نارنجی نمایش داده خواهد شد.

توکلی خاطرنشان کرد: چنانچه داوطلبان به هر دلیل موفق به دریافت کد پیگیری 16 رقمی نشده باشند، انتخاب رشته آنان در سایت سازمان ثبت نشده و به عبارت دیگر فرآیند انتخاب رشته برای این دسته از داوطلبان انجام نشده است. همچنین داوطلبان توجه داشته باشند که مدت زمان پیش بینی شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته 30 دقیقه می باشد. لذا به داوطلبان توصیه م ی شود در تکمیل این فرم نهایت دقت را به عمل آورند.

مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: نظر به اینکه تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امکان پذیر نبوده و ضمناً در حیطه وظایف سازمان سنجش آموزش کشور نمی باشد، هیچگونه اقدامی نیز از سوی این سازمان میسر نخواهد بود، لذا به داوطلبان تأکید می‌شود به هنگام انتخاب رشته خود دقت لازم را بعمل آورند.

توکلی افزود: دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی‌باشند. همچنین سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر 5 سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.

وی یادآور شد: با توجه به تأثیر 20 درصدی معدل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدلهای تراز شده) اکیداً توصیه می‌گردد که داوطلبان، معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در زمان انتخاب رشته محل ها، در فرم انتخاب رشته بررسی و در صورت لزوم اصلاح کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71022
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37