مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


آغاز انتخاب رشته آزمون ارشد از ساعت 18 امروز
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92022416100
سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
9-213.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 92 از ساعت 18 امروز (سه‌شنبه 24 اردیبهشت)، خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از ساعت 18 امروز از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان با مطالعه دفترچه راهنمای آزمون نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه از دوره‌های روزانه،‌ نوبت دوم، نیمه حضوری، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی،‌ مراکز پیام‌نور، رشته‌های مجازی،‌ دوره‌های پردیس خودگردان و همچنین رشته‌های خاص و یا بورسیه حداکثر تا 100 کد رشته محل انتخاب و به ترتیب علاقمندی در فرم انتخاب رشته درج کنند.

وی افزود: داوطلبان پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق دفترچه مذکور و پس از اعمال موارد و اصلاحات لازم مندرج در اطلاعیه‌های منتشره و دفترچه راهنمای انتخاب رشته می‌توانند تا روز شنبه 28 اردیبهشت ماه نسبت به انتخاب 100 کد رشته محل به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی در یکی از 66 کد رشته امتحانی متقاضی شده‌اند، اگر با توجه به کارنامه اولیه در رشته امتحانی دوم مجاز به انتخاب رشته شده باشند، باید در آن رشته نیز انتخاب رشته کنند، تصریح کرد: البته برای این قبیل از داوطلبان فقط یک فرم انتخاب رشته در نظر گرفته شده است که باید در صورت تمایل کد رشته محل‌های رشته اصلی (رشته امتحانی اول) و کد رشته‌ محل‌های رشته بعدی (کد رشته امتحانی رشته دوم) را در همین یک فرم به ترتیب اولویت علاقه درج کنند.

دریافت رسید 15 رقمی به معنای پایان انتخاب رشته

توکلی افزود: هر داوطلب باید فرم انتخاب رشته را به صورت اینترنتی تکمیل و در صورت انجام صحیح انتخاب رشته رسید 15 رقمی از طریق سایت در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد که نشانگر مراحل طی شده بوده و داوطلب باید آن را یادداشت کند، چنانچه داوطلبان به هر دلیل موفق به دریافت رسید انتخاب رشته نشوند، انتخاب رشته آنان در سایت سازمان ثبت نمی‌شود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201

در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد:

شرایط پذیرش دانشجو در دوره‌های نوبت دوم دانشگاه‌ها/ رقم شهریه رشته‌ها
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92022516925
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷
emtehan_2_81421.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با تشریح شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های نوبت دوم دانشگاه‌ها، میزان شهریه این دوره را اعلام کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه عنوان دوره تحصیلی« شبانه » در کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، به دوره‌های تحصیلی « نوبت دوم » تغییریافته است، اظهارکرد: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته (بر اساس ردیف 5) می‌توانند رشته‌های تحصیلی نوبت دوم را نیز انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه مواد امتحانی و ضرایب دروس هر یک از رشته‌های تحصیلی دوره‌های نوبت دوم همانند مواد امتحانی و ضرایب رشته مربوط در دوره روزانه است، اظهارکرد: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مجری دوره‌های نوبت دوم، از ارائه خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و مسائل رفاهی معذور هستند.

وی افزود: بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود، انتخاب خود را بومی کرده و کد رشته‌های شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند.

اعطای مدرک به دانشجویان دوره نوبت دوم بدون ذکر «نوبت دوم»

توکلی با تاکید بر اینکه دانشجویان دوره‌های نوبت دوم تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره روزانه خواهند بود، تصریح کرد: مگر در مواردی که در آیین‌نامه طرح ایجاد دوره‌های نوبت دوم مستثنی شده است.

وی با تاکید بر اینکه انتقال دانشجویان دوره‌های نوبت دوم به دوره روزانه ممنوع است، خاطرنشان کرد: مدرک فارغ‌التحصیلی دانشجویان دوره‌های نوبت دوم، بر اساس مصوبات وزارت علوم بدون ذکر کلمه «نوبت دوم» اعطا می‌شود.

رقم شهریه دوره‌های نوبت دوم دانشگا‌ه‌ها

بر اساس این گزارش، میزان شهریه‌های ثابت و متغیر تحصیل در دوره‌های نوبت دوم دانشگاه‌های مجری که به تائید وزارت علوم رسیده، به شرح زیر است:

میزان شهریه ثابت دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، خوارزمی، شهیدبهشتی، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علم و صنعت ایران و فردوسی مشهد برای گروه علوم انسانی چهار میلیون و 500 هزار ریال در هر نیمسال، شهریه متغییر هر واحد 800 هزار ریال و شهریه هر واحد پایان‌نامه (نظری، دو میلیون ریال) و (آزمایشگاهی و کارگاهی، سه میلیون ریال) است.

همچنین، شهریه ثابت دانشگاه‌های مذکور برای سایر گروه‌های آموزشی در هر نیمسال پنج میلیون ریال، شهریه متغییر هر واحد یک میلیون و 200 هزار ریال و شهریه هر واحد پایان‌نامه (نظری، دو میلیون ریال) و (آزمایشگاهی و کارگاهی، سه میلیون ریال) است.

بر اساس گزارش ایسنا، میزان شهریه ثابت سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی گروه آموزشی علوم انسانی سه میلیون و 600 هزار ریال در هر نیمسال، شهریه متغییر هر واحد 700 هزار ریال، شهریه هر واحد پایان‌نامه (نظری، دو میلیون ریال) و (آزمایشگاهی و کارگاهی، دو میلیون و 500 هزار ریال) است، همچنین میزان شهریه ثابت سایر گروه‌های آموزشی در هر نیمسال چهار میلیون ریال، شهریه متغییر هر واحد800 هزار ریال، شهریه هر واحد پایان‌نامه (نظری، دو میلیون ریال) و (آزمایشگاهی و کارگاهی، دو میلیون و 500 هزار ریال) است.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201

انتخاب رشته بیش از 10 هزار تن تاکنون

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا شنبه/ یک شرط برای تکرار انتخاب رشته مجازین
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92022516931
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲
vahid (12)-25.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92، گفت: تا ساعت هشت صبح امروز، 10 هزار داوطلب اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تعداد 362 هزار و 938 نفری داوطلبان مجاز در این آزمون اظهار کرد: داوطلبان باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن و پس از اعمال موارد و اصلاحات لازم حداکثر 100 کدرشته محل را از میان کدرشته محل‌های کد رشته امتحانی مجاز، انتخاب و آن‌ها را به ترتیب اولویت علاقه و پس از اطمینان از صحت، در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان مجاز تا ساعت 24 روز شنبه 28 اردیبهشت ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در صورت انجام صحیح مراحل انتخاب رشته، کد 15 رقمی از طریق سایت سازمان در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که نشانگر انجام مراحل طی شده به طور صحیح است.

توکلی افزود: چنانچه داوطلبی به هر دلیل موفق به دریافت کد 15 رقمی نشود، به منزله آن است که انتخاب رشته وی در سایت سازمان ثبت نشده و مجددا باید انتخاب رشته را تکرار کند.

دکتر توکلی

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448


مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد 92 تمدید شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92022818923
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۳
vahid (15)-24.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 روز دوشنبه (30 اردیبهشت) خبر داد و گفت: تاکنون 47 درصد از مجازین انتخاب رشته کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تمدید مهلت انتخاب به رشته آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای داوطلبانی در آزمون کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، ایم مهلت تعیین شده است.

وی افزود: مجازین باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی از سایت سازمان سنجش و مطالعه دقیق این دفترچه حداکثر 100 رشته محل را از میان کد رشته محل‌های مجاز انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند.

توکلی ادامه داد: مجازین باید با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت‌نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری ثبت‌نام اولیه نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

وی با اشاره به مجاز شدن 362 هزار و 938 داوطب، گفت: تا کنون 170 هزار داوطلب معادل 47 درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش از مهلت ویرایش انتخاب رشته داوطلبان تا روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، با توجه به اعلام دانشگاه‌ها و موسسات برای حذف یا اصلاح رشته و یا ظرفیت جدید، اصلاحیه دوم سازمان سنجش در خصوص دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت 16 امروز بر روی سایت قرار می‌گیرد.

توکلی افزود: داوطلبان باید با مشاهده این اصلاحیه در صورت تمایل نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود در مهلت مذکور اقدام کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71491


امشب؛ پایان مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد/ مهلت ویرایش انتخاب‌ها تا فردا
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92023020025
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
abdolvahed mirzazadeh-12-62.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امشب، گفت: تاکنون حدود 252 هزار داوطلب معادل بیش از 69 درصد از مجازین انتخاب رشته کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امشب از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان باید هر چه سریعتر در فرصت باقی مانده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و توجه داشته باشند مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

وی افزود: مجازین باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی از سایت سازمان سنجش و مطالعه دقیق این دفترچه حداکثر 100 رشته محل را از میان کد رشته محل‌های مجاز انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به مهلت ویرایش انتخاب رشته داوطلبان تا ساعت 24 فردا (سه‌شنبه 31 اردیبهشت)، افزود: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، با توجه به اعلام دانشگاه‌ها و موسسات برای حذف یا اصلاح رشته و یا ظرفیت جدید، اصلاحیه دوم سازمان سنجش می‌توانند نسبت به ویرایش زشته محل‌های انتخابی اقدام کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448


زمان برگزاری آزمون پروژه عملی رشته طراحی صنعتی ارشد 92
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030100587
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
vahid (18)-19.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از برگزاری آزمون پروژه عملی رشته طراحی صنعتی دوره‌ کارشناسی ارشد 92 در روز جمعه 10 خرداد ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر، افزود: آزمون مذکور برای داوطلبانی که نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی رشته طراحی صنعتی اقدام کرده‌اند، راس ساعت 15 روز جمعه 10 خردادماه منحصرا در شهرستان تهران برگزار خواهد شد.

وی درباره زمان توزیع کارت شرکت در این آزمون، گفت:‌کارت شرکت در آزمون مذکور و همچنین برگ راهنما از روز چهارشنبه 8 خرداد بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

وی افزود: هر داوطلب قبل از پرینت کارت باید نسبت به پرداخت مبلغ 15 هزار تومان به صورت اینترنتی که امکان آن در سایت سازمان فراهم شده است، اقدام کرده و سپس با دریافت کد پرداخت مبلغ و درج این کد به همراه اطلاعات کارت اعتباری یا شماره پرونده و کد رهگیری در قسمت مربوط نسبت به پرینت کارت اقدام کند.

توکلی تاکید کرد: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل شناسنامه عکس دار یا کارت ملی الزامی است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448

اطلاعات آماری آزمون ارشد 92

افزایش 17 درصدی ظرفیت پذیرش آزمون ارشد/ تعداد غایبین انتخاب رشته
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030401750
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
forootan-10-65.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از افزایش 17 درصدی ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد 92 نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: 20.10 درصد مجازین غایب انتخاب رشته بودند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به پذیرش 99 هزار و 697 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92 گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد هفته اول شهریورماه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات آماری آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: 896هزار و 125 داوطلب در این دوره از آزمون ثبت‌نام کردند که از این تعداد 458هزار و 801 داوطلب زن و 437هزار و 324 داوطلب مرد بودند.

توکلی با اشاره به کاهش 34 هزار و 90 نفری داوطلبان نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: کاهش تعداد ثبت‌نام‌کنندگان آزمون کارشناسی 92 برای اولین‌بار اتفاق افتاده است.

وی افزود: از تعداد 896هزار و 125داوطلب ثبت‌نام کننده 90 هزار و 58 نفر از داوطلبان علاقمندی خود را برای شرکت در کدرشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.

توکلی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در طی روزهای 18 ، 19 و 20 بهمن‌ماه 91، گفت: از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان 741هزار و 232داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 154هزار و 893 داوطلب معادل 17.28درصد غایب بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون 362هزار و 938 داوطلب مجاز به انتخاب رشته بودند،اظهار کرد: همچنین 21 هزار و 439داوطلب در دو کدرشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی افزود: همچنین از تعداد مجازین به انتخاب رشته 290هزار و چهار داوطلب معادل 79.90 درصد انتخاب رشته کردند و حدود 72 هزار و 934 داوطلب معادل 20.10درصد غایب انتخاب رشته بودند.

توکلی در پایان با اشاره به پذیرش 99 هزار و 697داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: ظرفیت پذیرش این دوره از آزمون نسبت به سال گذشته بیش از 17 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201

رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌ آزاد

آغاز توزیع کارت آزمون ارشد دانشگاه آزاد / برگزاری آزمون از پنجشنبه
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030502310
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۱
vahid (15)-24.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه از ساعت 11 روز یکشنبه از طریق سایت مرکز آزمون خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد در طی روزهای 9 الی 11 خرداد ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی http://www.azmoon.org توزیع می‌شود.

وی در ادامه از اعلام نتایج این دوره از آزمون در اواسط شهریور ماه خبر داد.

وی با اشاره به آغاز رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان از فردا دوشنبه، گفت: کارت ورود به جلسه آزمون حاوی اطلاعات فردی، مشخصات شناسنامه‌ای است که در صورت موجود مشکل می‌توانند به باجه رفع نقص مراجعه کنند که در تهران باجه ویژه خواهران در دانشکده مدیریت تهران جنوب و باجه ویژه برادران نیز در واحد علوم تحقیقات تهران مستقر است.

افزایش 50 درصدی تعداد رشته‌ شهرها

وی با اشاره به افزایش 50 درصدی تعداد رشته‌ شهرها اظهار کرد: آزمون این دوره در بیش از 3000 رشته محل برگزار می‌شود.

رییس مرکز آزمون از پذیرش 70 هزار نفر در این دوره از آزمون خبر داد و افزود: حدود 600 هزار نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند که از این تعداد 57 درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

رقابت 60 درصد داوطلبان در رشته‌های علوم‌انسانی

اقبالی با بیان انیکه بیشترین تعداد داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی است، اظهار کرد: 60 درصد داوطلبان متقاضی شرکت در این گروه هستند.

وی با بیان اینکه کمترین تعداد داوطلب در گروه آموزشی پزشکی با یک درصد است تصریح کرد: بیشترین رشته‌های پرمتقاضی در این دوره از آزمون رشته‌های حقوق، حسابداری و مهندسی عمران است.

معدل در گزینش نهایی داوطلبان تاثیری ندارد

رییس مرکز آزمون با تاکید بر اینکه معدل در گزییش نهایی داوطلبان تاثیری ندارد، خاطر نشان کرد: 10 درصد ظرفیت پذیرش آزمون ارشد به پذیرش دوره بدون آزمون تعلق دارد.

وی افزود: در این دوره از آزمون تعداد انتخاب رشته‌محل‌ها توسط داوطلبان از یک رشته محل به 20 رشته محل افزایش یافته است که بر این اساس داوطلبان می‌توانند فرصت انتخاب رشته بهتری داشته باشند.

اقبالی در پایان گفت: داوطلبان در این دوره از آزمون حوزه امتحانی جداگانه‌ای به جز انتخاب اولین رشته محل خود می‌توانستند انتخاب کنند که بر اساس آن باید به محل حوزه امتحانی خود توجه داشته باشند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201


اطلاعیه مرکز آزمون دانشگاه آزاد در مورد حوزه امتحانی آزمون ارشد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030603549
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۵
24-306.jpg

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی باید در همان حوزه‌ای که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده‌اند، در آزمون شرکت کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، گفت: داوطلبان باید در همان حوزه‌ای که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده‌اند، شرکت کنند و اگر داوطلبی رشته انتخابی اول او با حوزه انتخابی‌اش متفاوت باشد، نباید برای آزمون خود به واحد دانشگاهی انتخاب اول خود مراجعه کند، بلکه لازم است که به حوزه امتحانی ثبت شده خود مراجعه کند.

اقبالی افزود: آدرس حوزه‌های امتحانی هر فرد در کارت ورود به جلسه آنها درج شده است که هر فرد می‌تواند با توجه به آن به حوزه امتحانی خود مراجعه کند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تأکید کرد: با توجه به اینکه آزمون سراسری ارشد امسال در روزهای 9 و 10 و 11 خردادماه برگزار می‌شود، بنابراین هر داوطلب باید از زمان دقیق آزمون خود که بر روی کارت ورود به جلسه او درج شده، توجه کند و در همان روز و نوبت برای آزمون خود به حوزه امتحانی مراجعه کند.

وی افزود: اگر بر روی کارت ورود به جلسه داوطلبی نقصی وجود دارد، افراد باید به باجه‌های رفع نقص که نشانی آنها در پایگاه الکترونیکی http://www.pubr-azmoon.com اشاره شده، مراجعه کنند، بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود برای رفع نقص هرگز به واحدهای دانشگاهی انتخاب خود مراجعه نکنند.

اقبالی در پایان گفت: متقاضیان اگر با سؤال یا ابهامی مواجه شدند، می‌توانند از طریق سایت http://www.pubr-azmoon.com سؤال خود را مطرح یا به آدرس porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

انتهای پیام


آغاز رقابت کنکوری‌های ارشد دانشگاه آزاد از فردا/ روش پاسخگویی به سؤالات
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030804781
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶
24-306.jpg

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی با رقابت 600 هزار داوطلب از فردا در 3000 رشته محل برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه(نهم، دهم و یازدهم خرداد ماه) برگزار می‌شود.

داوطلبان حداقل یک ساعت قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون با همراه داشتن کارت ورود به جلسه، اصل شناسنامه و یا اصل کارت ملی در محل‌ امتحان خود حضور داشته باشند.

همچنین به داوطلبان، توصیه می‌شود از آوردن ماشین حساب، کیف دستی و تلفن همراه به جلسه آزمون جداً خودداری کنند، چرا که همراه داشتن تلفن در داخل حوزه برگزاری تخلف محسوب شده و با افراد خاطی مطابق مقررات برخورد می‌شود و داوطلبانی که بعد از شروع آزمون به حوزه امتحانی مراجعه کنند، حق شرکت در آزمون را ندارند.

بهتر است داوطلبان یک روز قبل از برگزاری آزمون، محل دقیق حوزه‌ امتحانی خود را بر اساس آدرس و کروکی حوزه‌ها شناسایی کنند تا در روز برگزاری آزمون بتواند به موقع در محل حوزه امتحانی حاضر شوند، چرا که درهای ورودی اصلی یک ساعت قبل از شروع آزمون بسته می‌شود.

داوطلب باید در حفظ و نگهداری کارت ورود به جلسه خود نهایت دقت را مبذول دارد، چرا که مسؤولان حوزه‌ها موظفند از ورود داوطلب بدون کارت به جلسه امتحان جلوگیری کنند.

روش پاسخگویی به سؤالات آزمون ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان زمان استقرار در صندلی خود دقت کنند که شماره صندلی، شماره کارت ورود به جلسه و شماره پاسخنامه آنها یکسان باشد در غیر اینصورت مراتب را جهت رفع‌ اشکال به مسؤولان مربوط اطلاع دهند.

در آزمون کارشناسی ارشد 92 به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی در زمان ثبت‌نام، یک جلد دفترچه سؤال داده خواهد شد و هر داوطلب باید با توجه به رشته‌های انتخابی خود و اطلاعات مربوط به مواد امتحانی و ضرایب آنها به سئوالات دروس مربوطه پاسخ دهد.

بدیهی است برای یک رشته خاص از یک مجموعه امتحانی، آن دسته از دروسی که ضرایب آنها صفر درج شده در محاسبه نمره کل داوطلب جهت گزینش علمی آن رشته بی‌تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی آنها ندارد، ولی در محاسبه نمره کل داوطلب در سایر رشته‌های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود.

لازم به ذکر است که زمان اختصاص داده شده جهت پاسخگویی به سؤالات بر مبنای کلیه دروس مجموعه امتحانی در نظر گرفته شده است.

آزمون عملی طراحی مجموعه‌های معماری، طراحی شهری، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی و هنرهای تصویری و طراحی، همچنین آزمون عملی کارگردانی مجموعه هنرهای نمایشی ازبین داوطلبانی که حدنصاب نمره لازم در آزمون تستی را کسب کرده‌اند، متعاقبا برگزار می‌شود.

سؤالات کلیه مجموعه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد 1392 به جز برخی دروس مجموعه‌های «نوازندگی ساز جهانی و هنرهای نمایشی» به صورت تستی خواهد بود.

پاسخ سؤالات تستی باید در پاسخنامه و در گزینه‌ای که صحیح به نظر می‌رسد و ردیف آن با شماره سؤال منطبق است، با مداد سیاه معمولی و به طور یکنواخت و پررنگ علامت‌گذاری شود.

نحوه نمره‌دهی به سوالات

در سؤالات تستی برای هر پاسخ صحیح یک نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و یا تصادفی، برای هر پاسخ غلط نمره منفی منظور می‌شود، بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود اگر پاسخ سؤالی را نمی‌دانند به آن جواب ندهند، زیرا به سؤالات بدون جواب، نمره منفی یا مثبت تعلق نمی‌گیرد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71491
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37