مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


توصیه‌ها و تذکرهای مرکز آزمون به داوطلبان آزمون ارشد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030805142
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
vahid (6)-26.jpg

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد طی اطلاعیه ای اعلام کرد: حفظ کارت ورود به جلسه یک ضرورت است و حوزه ها از ورود داوطلبانی که کارت ورود به جلسه خود را به همراه نداشته باشند، ممانعت به عمل می آورند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: آزمون ها در رأس ساعت های اعلام شده آغاز خواهد شد، لذا داوطلبان باید یکساعت زودتر در حوزه های امتحانی خود حضور داشته باشند تا بتوانند بدون دغدغه حوزه امتحانی و بعد صندلی خود را شناسایی کنند.

- داوطلبان در هنگام استقرار در صندلی باید شماره صندلی، کارت ورود به جلسه و شماره پاسخنامه خود کنترل کنند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، آن را به مسئولین حوزه اطلاع دهند.

- به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی اش، یک جلد دفترچه سؤال داده خواهد شد که هر داوطلب ملزم است با توجه به رشته انتخابی و مواد امتحانی و ضرایب دروس به سؤالات پاسخ دهد، لذا داوطلب نباید به دروسی که ضریب آنها برای یک رشته صفر است، پاسخ دهد. روابط عمومی در مورد تستی بودن سؤالات گفت: سؤالات کلیه مجموعه های امتحانی ارشد سال 92 به جز یکی از دروس مجموعه های نوازندگی ساز جهانی و هنرهای نمایش، تستی می باشد.

- داوطلبان نباید وسایل الکترونیکی و ارتباطی با خود در جلسه ازمون به همراه داشته باشند ضمناً سؤالات آزمون به گونه ای طراحی شده است که جهت پاسخگویی به آنها نیازی به ماشین حساب نمی باشد، لذا به داوطلبان توصیه می شود اکیداً از آوردن ماشین حساب و سایر ابزار الکترونیکی به جلسه آزمون خودداری نمایند.

- همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش تخلف محسوب می شود، لذا به داوطلبان توصیه می شود حتی تلفن همراه خاموش خود را در سر جلسه امتحان به همراه نیاورند.

-داوطلبان از آوردن کیف دستی، یادداشت و ... به جلسه آزمون خودداری نمایند، تا مشکلی برای آنها پدید نیاید.

-از آنجایی که ممکن است فرد در روز آزمون دچار استرس و افت فشار شود، لذا برای جلوگیری از سرگیجه بهتر است داوطلبان نوبت صبح، صبحانه و داوطلبان نوبت بعدازظهر، ناهار صرف نمایند تا ضعف بدنی باعث ایجاد افت فشار یا سرگیجه در آنها نشود. اما به آنها توصیه می شود از خوردن غذاهای سنگین یا چرب جلوگیری به عمل آورند که باعث کاهش عملکرد ذهن می شود. همچنین بهتر است در روزهای قبل از آزمون داوطلبان در بیرون از منزل غذا مصرف نکنند.

-داوطلبان در هنگام پاسخگویی به شماره ردیف پاسخنامه و مطابقت آن با شماره سؤال دقت نمایند تا در علامتگذاری گزینه صحیح موردنظر خود دچار اشتباه نشوند.

-بهتر است داوطلبان در روزهای پایانی کمتر به مطالعه بپردازند چراکه تجربه نشان داده خواندن در روزهای آخر، ذهن آن ها را خسته کرده و توان حضور ذهن و پاسخگویی دقیق در آزمون را از آنها می گیرد.

روابط عمومی در پایان گفت: توصیه می شود داوطلبان در شب آزمون خود زودتر بخوابند چراکه خستگی و یا کم خوابی عامل اصلی عدم توفیق داوطلب در پاسخگویی خواهد بود.

روابط عمومی در پایان همه داوطلبان را به آرامش دعوت و توصیه کرد: سؤالات آزمون کارشناسی ارشد به طور استاندارد طراحی شده، لذا هر فرد می تواند با اتکا به اطلاعات خود به راحتی به سؤالات پاسخ دهد.

انتهای پیام


رقابت بیش از 200 هزار نفر در آزمون امروز دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92031006027
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
Mohamad Amia (8 of 28).jpg

رئیس مرکز آزمون با اشاره به رقابت بیش از 200 هزار نفر در آزمون روز جمعه 10 خرداد ماه از روند برگزاری آزمون‌ها اعلام رضایت کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ناصر اقبالی با بیان اینکه امروز جمعه نیز مثل روز گذشته آزمون درشرایط مناسب و خوبی برگزار شد، اظهارکرد: در نوبت صبح جمعه مورخ 10 خرداد بیش از 96 هزار نفر در مجموعه‌های مدیریت اجرائی، مهندسی فن آوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی محیط زیست، مهندسی معدن، مهندسی مکاترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی نساجی، مهندسی نفت، مهندسی نقشه برداری، مهندسی هسته ای، مهندسی پزشکی- بیوالکتریک، مهندسی پزشکی- بیومکانیک، مهندسی پزشکی- مهندسی بافت، مهندسی پزشکی توانبخشی، مهندسی پزشکی – بیومتریال، HSE مهندسی شیمی گرایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی طراحی محیط زیست، مهندسی فرآوری و انتقال گاز، مهندسی معماری کشتی، مهندسی هوا و فضا با یکدیگر رقابت کردند.

وی در ادامه افزود: همچنین در نوبت عصر جمعه بیش از 120 هزار نفر در مجموعه های علوم تربیتی 1، علوم تربیتی 2، مشاوره، مطالعات زنان، مطالعات منطقه ای، مدیریت محیط زیست (HSE)، آموزش و بهسازی منابع انسانی، باستان شناسی، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، دریانوردی، مهندسی پلیمر، مهندسی انرژی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع 1 و 2 و مهندسی عمران رقابت خواهند کرد.

مشاور ریاست دانشگاه درمورد درصد افزایش پذیرش گفت: درسال 91 تعداد رشته محل‌ها 2154 بود که امسال 3239 عدد افزایش یافت و تعداد پذیرش در سال 91 بیش از 45 هزار نفر بود که امسال به بیش از 70 هزار نفر افزایش یافته است.

وی ضمن مثبت قلمداد کردن این موضوع در ادامه خاطرنشان کرد: ما امسال هم به لحاظ تعداد رشته/محل‌ها وهم به لحاظ ظرفیت پذیرش افزایش ظرفیت داشته‌ایم که در نوع خود رشد خوب و قابل توجهی است.

رئیس مرکز آزمون در پایان گفت: در آزمون ارشد امسال ملاک گزینش نمره کل آزمون داوطلب است و ثبت یک رشته/محل در انتخاب اول مزیتی جهت پذیرش ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام


ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد به تفکیک دوره‌ها
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92032716106
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۳
10-367.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد 92 را به تفکیک دوره‌های مختلف آموزشی اعلام کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ظرفیت پذیرش حدود 99 هزار و 996 نفری داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: نتایج نهایی این دوره از آزمون هفته اول شهریور ماه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد به تفکیک دوره‌های آموزشی مختلف، خاطرنشان کرد: 39 هزار و 445 داوطلب در دوره روزانه، 16 هزار و 494 داوطلب در دوره نوبت دوم، 395 داوطلب در دوره نیمه حضوری و 13 هزار و 787 نفر در دوره پیام‌نور پذیرفته می‌شوند.

توکلی افزود: همچنین ظرفیت پذیرش پردیس دانشگاه‌ها 13 هزار و 195 نفر، مجازی 5670 نفر، مجازی پیام‌نور یک‌هزار و 50 نفر و مجازی غیرانتفاعی 1735 نفر است.

مشاور عالی سازمان سنجش در پایان، گفت: البته این میزان ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش دانشجو در سهمیه استعداد درخشان است.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201


تمدید مهلت ثبت‌نام بدون آزمون داوطلبان نخبه ارشد پیام‌نور
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92032918130
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۶
113-19.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، گفت: مهلت ثبت‌نام ویژه داوطلبان نخبه و استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تا روز یکشنبه دوم تیرماه تمدید شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سلیم بهرامی، افزود: ثبت‌نام در دوره‌های بدون آزمون ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از 25 خرداد ماه آغاز شده و با تمدید مهلت ثبت نام تا روز یکشنبه دوم تیرماه ادامه خواهد داشت.

داوطلبان جهت ثبت‌نام به سایت اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور به نشانی http://www.pnu.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71491


افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه علامه طباطبایی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92040100104
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۴
62.jpeg

رییس دانشگاه علامه طباطبایی از افزایش چشم گیر پذیرش دانشجوی دکتری نسبت به سال گذشته در این دانشگاه خبر داد.

حجت‌الاسلام سید صدرالدین شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون حدود 500 دانشجو در رشته‌های دکتری داشته‌ایم، گفت: تکمیل مصاحبه دانشجویان دکترایی که از بهمن سال گذشته وارد دانشکده شده‌اند در حال اجرا است.

وی در ادامه از برنامه ضیافت در مشهد برای 90 نفر از اساتید برای ارتقای معرفت و همچنین اردوهای فرهنگی برای کارکنان اداری با تخفیف 50 درصد در تابستان خبر داد.

شریعتی در ادامه بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی، نظافت عمومی و سم پاشی محوطه دانشگاه را جزو برنامه‌های تابستان دانشگاه برای استقبال از دانشجویان عنوان کرد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71498


پذیرش دانشجو در 18 رشته ارشد در پردیس دانشگاه علامه
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92040703504
جمعه ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۵
11-639.jpg

رییس دانشگاه علامه طباطبایی از پذیرش دانشجو در 18 رشته کارشناسی ارشد در پردیس خودگردان دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

سید صدرالدین شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: به منظور توسعه تحصیلات تکمیلی پذیرش دانشجوی شهریه‌پرداز در پردیس خودگردان دانشگاه انجام می شود که برای برگزاری تمام رشته‌ها در این دانشگاه نیز از وزارت علوم مجوز اخذ شده است.

وی با بیان اینکه وزارت علوم مجوز برگزاری همه رشته‌های کارشناسی ارشد که حدود 76 رشته است را به دانشگاه داده است، افزود: امسال تنها به صورت آزمایشی در 18 رشته پذیرش انجام می‌شود.

انتهای پیام


پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در واحد بین‌الملل دانشگاه شریف+میزان شهریه
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92040803988
شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
90.jpg

پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در21 رشته‌ مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد و پنج رشته دکتری در نیمسال اول 93-92 (مهرماه ماه92) در دانشکده‌های مهندسی و علوم و دانشکده مدیریت، به صورت آزاد دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش سرویس « دانشگاهی » خیر گزاری دانشجویی ایران (ایسنا)، تدریس و آزمون دروس کلیه برنامه‌ها به زبان انگلیسی است و به دانش‌آموختگان مدرک رسمی دانشگاه صنعتی شریف - پردیس بین الملل کیش، بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم اعطا می‌شود.

همچنین برای دانشجویان پسر مطابق قوانین نظام وظیفه عمومی پس از ثبت‌نام درخواست معافیت تحصیلی خواهد شد و دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام می‌کند.

دارا بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مهندسی کامپیوتر، برق و علوم کامپیوتر برای پذیرش در دکترای مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران-عمران برای پذیرش در دکترای مهندسی عمران و مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی بیومکانیک و مهندسی هسته ای برای پذیرش در دکترای مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی برای پذیرش در دکترای مهندسی مواد و همچنین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های شیمی (گرایش‌های شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی و معدنی) برای پذیرش در دکترای شیمی مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی برای پذیرش در دکترای مهندسی دریا از دانشگاه‌های داخل کشور و یا معادل آن از دانشگاه‌های معنبرجهان الزامی می‌باشد.

همچنین نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبین پسر و کسب نمره قبولی آزمون ورودی زبان دانشگاه صنعتی شریف، پردیس بین‌الملل کیش که معادل نمره 6 آزمون IELTS می‌باشد، دارا بودن حداقل معدل 15 در دوره کارشناسی ارشد و فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تا حداکثر 31 شهریور 92 جزء مفاد این آیین‌نامه است.

به گزارش ایسنا محتوای آموزشی برنامه‌های دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش مطابق با محتوای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در تهران خواهد بود و تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی در برنامه دکترا شامل 15 تا 18 واحد آموزشی و24 واحد رساله دکترا می‌باشد و پس از انتخاب رساله تا پایان مراحل دفاع آن ثبت نام دانشجو در کلیه نیمسال‌های بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت شهریه ثابت الزامی است.

میزان شهریه دانشجویان ورودی سال تحصیلی 93-92

به گزارش ایسنا شهریه هر نیمسال تحصیلی شامل شهریه ثابت به علاوه شهریه تعداد واحدهای هر نیمسال می‌باشد. شهریه ثابت هر نیمسال 48 میلیون ریال، برای هر واحد درسی سه میلیون و 200 هزار ریال، برای هر واحد رساله دکترا شش میلیون و400 هزار ریال، برای امتحان جامع دکتری 14 میلیون و 400 هزار ریال، و برای هر واحد آزمایشگاهی شش میلیون و 400 هزار ریال) محاسبه می‌شود.

همچنین مبلغ شهریه هر نیمسال را می‌توان در دو قسط پرداخت کرد. که شامل هزینه‌های مسکن، ایاب وذهاب، تغذیه ،کتاب و سایر هزینه‌های دانشجویی نمی‌شود و پرداخت شهریه ثابت در هر نیمسال تحصیلی الزامی است، حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی و یا فرصت مطالعاتی باشد و یا آنکه در واحدهای جبرانی یا زبان ثبت‌نام کرده باشد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71498


تمدید مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون در دوره ارشد تا 17 تیر
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92040905090
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۱
forootan-10-65.jpg

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشجویان رتبه اول و برتر کارشناسی در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 93-92 تا 17 تیرماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ثبت‌نام بدون آزمون در این دوره از 27 خرداد ماه آغاز شده است، اظهارکرد: دانشجویان رتبه اول و برتری که متقاضی ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد هستند و موفق به اخذ پذیرش از هیچ دانشگاهی نشده‌اند، می‌توانند جهت ثبت‌نام و انتخاب رشته تا روز دوشنبه 17 تیرماه به سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی افزود: دانشجویان واجد شرایط آیین‌نامه مربوط باید فرم تقاضانامه ورود به مقطع کارشناسی ارشد را که در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است و در اختیار دانشگاه‌ها نیز قرار داده شده با تایید و مهر دانشگاه فارغ‌التحصیلی پس از اسکن، در سایت سازمان بارگذاری و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی درباره نحوه پذیرش این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، تصریح کرد: جایابی توسط سازمان صرفاً برای دانشگاه‌ها و موسساتی صورت می‌گیرد که مستقیماً اقدام به پذیرش دانشجو براساس آیین‌نامه مذکور نکرده‌اند، بنابراین متقاضیانی که در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند، براساس ظرفیت‌های موجود گزینش خواهند شد و لزوماً تمام متقاضیان ثبت‌نام شده جایابی نخواهند شد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448


اعلام زمان مصاحبه دو رشته دکتری دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92041005601
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
24-306.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام زمان مصاحبه دو رشته دکتری تخصصی دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر، گفت: زمان مصاحبه دو رشته شیمی کاربردی و فقه و مبانی حقوق اسلامی اعلام شد، بر این اساس داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه به نشانی http://www.azmoon.net نسبت به زمان و مکان مصاحبه خود اطلاع کسب کنند.

وی افزود: دعوت شدگان به مصاحبه، باید در زمان‌های تعیین شده به محل انجام مصاحبه رشته‌های مذکور مراجعه کنند، در صورتی که فردی در زمان اعلام مصاحبه خود، حضور نیابد، عملاً غایب محسوب شده و فرصت خود را از دست خواهد داد.

اقبالی در مورد مدارک موردنیاز برای انجام مصاحبه، گفت: مصاحبه شوندگان با آزمون باید همه سوابق علمی اعم از پروژه، مقاله، ترجمه و تالیف خود را به ضمیمه ریز نمرات و پایان نامه کارشناسی ارشد به همراه داشته باشند.

وی در خصوص دعوت شدگان بدون آزمون، اظهارکرد:: این دسته از متقاضیان نیز باید همه سوابق علمی و پژوهشی خود به علاوه مدرک ارشد، ریزنمرات و همچنین تصویر صفحه اول شناسنامه ، پیوست شماره 3 صفحه 44 دفترچه راهنما و فیش واریزی را به همراه داشته باشند.

اقبالی در پایان توصیه کرد: متقاضیان اگر با سؤال یا ابهامی مواجه شدند، می‌توانند از طریق سایت http://www.pubr-azmoon.com سؤال خود را مطرح یا به آدرس porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71491
پذیرش دانشجو در مقطع دکتري پژوهش محور از مهرماه 92

حسن مسلمی نائینی، مدیر کل امور بورس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: بررسی مدارک ارسال شده برای مقطع دکتری پژوهش محور حوزه های اجرایی و کاربرد همچنان ادامه دارد و ما امیدواریم بتوانیم هر چه سریعتر این مدارک را بررسی کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه پس از بررسي این مدارک آیا داوطلبان می توانند ثبت نام کنند افزود: اینطور نیست چرا که بعد از بررسی توسط مسئولین وزارت علوم این مدارک به شورای بورس مرکزی ارسال و در نهایت به دانشگاه ها ارسال می شود.

مسلمی نائینی تصریح کرد: این مدارک باید هر چه سریعتر بررسی و نهایی شوند تا داوطلبان بتوانند از ابتدا مهر ماه در دانشگاه ها حاضر باشند./ح
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37