مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد امشب تمام می‌شود» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91100905285
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۴آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تا ساعت 24 امشب شنبه 9 دی خواهد بود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، با اعلام مرکز آزمون، این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد، لذا داوطلبان لازم است برای ثبت‌نام هرچه سریعتر اقدام کنند.

ثبت نام از طریق سایت http://www.azmoon.org انجام خواهد شد و علاقمندان باید به این سایت جهت انجام مراحل ثبت نام مراجعه کنند.
آزمون دکتری امسال بصورت تستی برگزار خواهد شد و هر فرد می تواند براساس علاقه 5 واحد دانشگاهی را انتخاب و در سایت ثبت نام کند، لازم به ذکر است انتخاب اول آنان محل برگزاری آزمونشان می‌باشد.

همچنین کارشناسان مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 امشب پاسخگوی داوطلبان دوره دکتری خواهند بود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:

توقف اعزام دانشجوی دکتری به کرسی‌های زبان فارسی دانشگاه‌های خارجی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91101508657
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹
11-12.jpg

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با تاکید بر توسعه کرسی‌های زبان فارسی در دانشگاه‌های خارج از کشور، گفت: حدود 250 دانشجوی خارجی در دوره دکتری رشته‌های زبان فارسی و ایران‌شناسی در قالب بورسیه در داخل کشور تحصیل می‌کنند.

دکتر قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تعداد کرسی‌های زبان فارسی در دانشگاه‌های خارج از کشور، گفت: در حال حاضر 30 کرسی زبان فارسی در خارج از کشور تحت نظر مرکز همکاری بین‌المللی فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه تقاضا برای ایجاد این کرسی‌ها زیاد است، اظهار کرد: حدود 40 تقاضای جدید داریم اما از نظر ساختار و بودجه با محدودیت روبرو هستیم، ولی با این وجود کارها با همکاری بنیاد سعدی در حال انجام است.

قائم مقام وزیر علوم ادامه داد: اخیرا برای اولین بار در دانشگاه لوب‌ بیانا و ماری‌بور اسلوونی کرسی زبان فارسی و ایران‌شناسی تاسیس شده است، البته در اسلواکی هم در آینده تاسیس خواهد شد.

قربانی با بیان اینکه کشورهای زیادی برای ایجاد این کرسی‌ها در دستورکار وزارت علوم قرار دارند، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت مسوولین نظام و تخصیص بودجه و تعیین ساختارهای سازمانی این کار انجام شود.

وی با اشاره به نحوه فعالیت کرسی‌های موجود خاطر نشان کرد: یکی از خالص‌ترین کارها در زمینه علمی و فرهنگی در حال انجام است، چرا که این کرسی‌ها در بحث تعاملات، زبان فارسی، تاریخ ایران و اسلام کار می‌کنند.

قربانی با اشاره به طرح تربیت استادان بومی، گفت: خیلی از استادان در این کرسی‌ها دانشجویانی که نخبه و ممتاز هستند را به ما معرفی می‌کنند و آنان در قالب بورس دکتری در داخل کشور تحصیل می‌کنند.

قائم مقام وزیر علوم در خاتمه با اشاره به طرح اعزام دانشجویان دکتری زبان فارسی در قالب فرصت‌های مطالعاتی و به صورت مقطعی به کرسی‌های زبان فارسی در سایر کشور‌ها، گفت:‌ با تغییر در نرخ ارز این طرح فعلا متوقف شده است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201


نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 20 دی اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91101609032
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۰
Multimedia_pics_1390_1_Photo_2190.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری در 20 دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر اقبالی با اشاره به اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان 31 رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری در روز چهارشنبه 20 دی، گفت: پذیرفته‌شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون به نشانی http://www.azmoon.com کارنامه خود را مشاهده کنند.

به گفته اقبالی، پذیرفته‌شدگان می‌توانند برای نیمسال دوم در واحدهای پذیرفته شده ثبت‌نام کنند و تحصیل خود را بهمن ماه آغاز کنند.

وی مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان را شامل شش قطعه عکس 4*3، کارت ملی، مدرک موقت یا اصل مدرک دوره کارشناسی ارشد و برگه وضعیت نظام وظیفه برای آقایان بیان کرد.

اقبالی با اشاره به اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد، گفت: پذیرفته‌شدگان در روزهای یکشنبه و دوشنبه (17 و 18 دی ماه) می‌توانند برای انجام ثبت‌نام به واحدهای پذیرفته شده مراجعه کنند.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به ادامه مهلت ثبت‌نام دوره جدید نیمسال دوم مقطع کاردانی بدون آزمون تا اواسط اسفند از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی http://www.azmoon.org ، گفت: داوطلبان باید پس از ثبت‌نام در سایت طی مدت سه تا پنج روز به واحدهای مورد نظر مراجعه تا ثبت‌نام آنها به صورت قطعی انجام شود.

وی با بیان اینکه کلاس‌های متقاضیان از بهمن ماه آغاز می‌شود، گفت: داوطلبان اگر در مراحل ثبت‌نام در هر یک از مقاطع با ابهام یا سوالی مواجه شدند، می‌توانند از طریق سایت http://www.azmoon.org و http://www.pubr-azmoon.com سوال خود را مطرح یا به نشانی Porsesh@azmoon.net ایمیل کنند تا کارشناسان در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201


نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری چهارشنبه اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91110100426
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۲
5-9.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری در روز چهارشنبه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری در روز چهارشنبه (چهارم بهمن ماه) از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: در این مرحله 20 هزار و 795 داوطلب فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده بودند.

وی افزود: هر یک از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون نبوده‌اند، می‌توانستند حداکثر در پنج کد رشته محل از کد رشته امتحانی خود به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ثبت کنند.

توکلی ادامه داد: بر این اساس فهرست5024 داوطلب برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها بر حسب مورد در یک کد رشته محل و حداکثر در چهار کد رشته محل معرفی شدند که اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی روز چهارشنبه اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان، گفت: پذیرفته‌شدگان باید بر اساس برنامه زمانی مندرج در اطلاعیه‌ای که همزمان با فهرست اسامی آنها منتشر می‌شود، با در دست داشتن مدارک لازم برای انجام ثبت‌نام به دانشگاه‌های محل قبولی مراجعه کنند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201


نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری امشب اعلام می‌شود/پذیرش قطعی 1354 داوطلب
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91110402888
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۴
118-13.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال 91 از ساعت 20 امشب، گفت: حدود 1354 داوطلب در این مرحله پذیرفته شده‌اند.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه لیست اسامی 1354 پذیرفته‌شده نهایی آزمون دکتری ساعت 20 امشب منتشر می‌شود، اظهارکرد: داوطلبان باید برای مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که اسامی آنان در فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت اعلام شده است، باید با توجه به اطلاعیه مربوطه، ضمن مراجعه به وب سایت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط و مطابق برنامه زمانی مشخص شده مربوط به هر کد رشته محل بر اساس جداول مندرج در سایت اطلاع رسانی موسسه ذیربط، با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای ثبت‌نام به نشانی مشخص شده در مراجعه کنند.

توکلی ادامه داد: همچنین در صورتی که دانشگاهی زمانبندی خاصی برای انجام ثبت‌نام ندارد، ثبت‌نام آنها طی روزهای 14 و 15 بهمن ماه انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه در این مرحله 20 هزار و 795 داوطلب فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده بودند، گفت:‌بر این اساس فهرست5024 داوطلب برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها بر حسب مورد در یک کد رشته محل و حداکثر در چهار کد رشته محل معرفی شدند که اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی امشب اعلام می‌شود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201


آغازثبت‌نام کنکورارشد دانشگاه آزاد ازامروز/امکان انتخاب20کدرشته ومکان آزمون برای اولین‌بار
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91110905401
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۸
_RFI1030.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 از ساعت 14 امروز دوشنبه 9 بهمن ماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا 21 بهمن ادامه دارد.

دکتر ناصر اقبالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه آزاد، گفت: داوطلبان برای انجام ثبت‌نام باید به سایت مرکز آزمون به نشانی http://www.azmoon.org، مراجعه کنند.

وی در خصوص زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد9، 10، 11خرداد ماه سال 92 برگزار می‌شود.

اقبالی با اشاره به تغییرات آزمون امسال نسبت به گذشته؛ گفت:‌امسال هر داوطلب می‌تواند 20 رشته محل را از یک مجموعه امتحانی انتخاب کند، این در حالیست که در گذشته حق انتخاب تنها یک رشته محل را داشتند. همچنین ثبت رشته محل در انتخاب اول دانشجو مزیتی به لحاظ رقابتی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه امسال 46 حوزه امتحانی در سراسر کشور تعیین شده است، ادامه داد: همچنین امسال داوطلب می‌تواند بدون توجه به انتخاب‌های خود یک محل را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کند.

رییس مرکز آزمون افزایش 49 درصدی رشته‌محل‌ها را تغییر دیگر آزمون امسال عنوان کرد و گفت:‌تعداد رشته محل‌ها از 2155 در سال گذشته به 3220 رشته محل در سال جاری افزایش یافته است.

وی هزینه ثبت‌نام را 40 هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد:‌ ثبت‌نام داوطلبان پذیرش بدون آزمون(استعدادهای درخشان) نیز از 9 بهمن آغاز می‌شود.

اقبالی در خصوص نحوه گزینش داوطلبان در کنکور ارشد، گفت:‌ ملاک گزینش داوطلبان نمره کل آزمون خواهد بود.

وی با بیان اینکه حدود 70 هزار نفر در این دوره آزمون پذیرفته می‌شوند، گفت: ظرفیت پذیرش امسال 49 درصد افزایش یافته است.

رییس مرکز آزمون در خاتمه از اعلام نتایج آزمون در شهریور ماه خبر داد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71201


رییس سازمان سنجش: 41 درصد قبول شدگان دکتری 91 در دانشگاه‌های خود قبول شده‌اند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91111006024
سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۹
06d05421050330862d761ae23b96ee67.jpeg

رییس سازمان سنجش سنجش آموزش کشور، گفت: در سال جاری، 41 درصد داوطلبان قبول شده در دوره دکتری، در دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی ارشد خود قبول شده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم خدایی در چهارمین نشست روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، با بیان اینکه تخصصی شدن این آزمون سبب افزایش میزان پذیرفته‌شدگان دکتری در دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد شده است، تصریح کرد: در سال 90، 33 درصد داوطلبان مقطع دکتری را در دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد خود ادامه دادند، در حالی که در سال 91 این میزان به 41 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تخصصی‌تر شدن رشته‌های دوره دکتری 92، تصریح کرد: در سال 90 تعداد رشته‌های دوره دکتری 108 رشته بود که در سال 92 این تعداد به 285 رشته افزایش یافته است.

خدایی همچنین با اشاره به محورهایی که در آزمون دکتری سال 92 در نظر گرفته شده است، گفت: مواردی از قبیل زمان فارغ‌التحصیلی دانشجو و میزان معدل در نظر گرفته خواهد شد.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه در سال جاری 83 درصد داوطلبان کمتر از چهار سال از فارغ‌التحصیلیشان می‌گذرد، اظهار کرد: این رقم در سال گذشته 74 درصد بوده است، همچنین معدل ورودی داوطلبان مقطع دکتری نیز در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط 17.20 و در مقطع کارشناسی 15.71 بوده است که نسبت به سال 91، یک دهم درصد افزایش یافته است.

خدایی با بیان اینکه انتخاب رشته دوره دکتری 92 از نیمه دوم فروردین ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: اعلام نتایج برای معرفی افراد به دانشگاه‌ها برای مصاحبه نیز در نیمه دوم اردیبهشت خواهد بود، بنابراین روسای دانشگاه‌ها باید سریع‌تر نسبت به اعلام ظرفیت نهایی پذیرش داوطلبان این دوره اقدام کنند.

وی افزود: در دانشگاه تهران 45 درصد پذیرفته‌شدگان فارغ‌التحصیل همین دانشگاه هستند که این میزان در دانشگاه صنعتی شریف 75 درصد و در دانشگاه امیرکبیر 40 درصد است که این شاخص‌ها نشان از افزایش کیفیت ورودی‌های مقطع دکتری دارد.

رییس سازمان سنجش ، گفت:در حال حاضر حدود هفت هزار نفر معدل بالای 19.85 داریم.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448


فردا،پایان مهلت دریافت کارت کنکور ارشد/210 هزار داوطلب کارت خود را دریافت کرده‌اند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91111609507
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۴
erfan-4-9.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پایان مهلت توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 فردا، گفت: تا کنون حدود 210 هزار داوطلب کارت آزمون دریافت کرده‌اند.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه توزیع کارت ورود به جلسه ساعت 24 فردا 17 بهمن ماه پایان می‌یابد، خاطرنشان کرد: داوطلبان باید هرچه سریعتر نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند تا در صورت وجود مغایرت نسبت به رفع نقص اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان برای دریافت کارت آزمون بایدبه سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن مشخصات شناسنامه‌ای، شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به دریافت کارت اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1،2، 4 ، 5، 6، 11، 12، 13 ، 14 و 16 کارت شرکت در آزمون وجود دارد، داوطلبان باید جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا 21 بهمن منحصراً به سایت اینترنتی سازمان مراجعه و از آن طریق اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در صورت مغایرت در بندهای جنس، معلولیت و زبان خارجی باید به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند، تصریح کرد: همچنین داوطلبانی که علاقمند به گزینش در دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی هستند، می‌توانند با توجه به دستور العمل در زمان توزیع کارت با پرداخت 58 هزار ریال نسبت به اعلام علاقمندی خود اقدام کنند.

انتهای پیام

اقبالی خبر داد:

مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا 28 بهمن تمدید شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91112112798
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۱
Multimedia_pics_1388_7_education_40.jpg

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 92 تا روز شنبه 28 بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر اقبالی با اعلام این خبر، گفت: داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند در مهلت اعلام شده نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان برای ثبت‌نام باید به سایت http://www.azmoon.org مراجعه و بر اساس علاقه 20 رشته محل را انتخاب کنند. همچنین متقاضیان باید در نظر داشته باشند که پذیرش صرفا بر اساس اولویت نمره کل صورت می‌گیرد و ثبت یک رشته محل در انتخاب اول مزیتی را جهت پذیرش ایجاد نخواهد کرد.

اقبالی در خصوص مزیت‌های دیگر آزمون 92 تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند حوزه امتحانی مورد نظر خود را در بین 46 حوزه‌ای که مرکز آزمون در سطح کشور تعیین کرده است، انتخاب کنند. این اقدام به آن‌ها کمک می‌کند تا در نزدیک ترین حوزه به شهر محل زندگی خود آزمون دهند و دچار هزینه‌های اضافی نشوند.

اقبالی در ادامه در خصوص ممتازین اعلام کرد: این دسته از علاقمندان نیز می‌توانند در این فرصت ایجاد شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند که نکته مهم در مورد این افراد لزوم رعایت شرط تجانس است؛ در حالی که برای متقاضیان با آزمون (غیر ممتازین) امکان انتخاب رشته غیر متجانس وجود دارد.

وی افزود: زمان برگزاری آزمون در 9 و 10 و 11 خردادماه و اعلام نتایج در شهریور ماه سال 92 خواهد بود.

اقبالی در پایان توصیه کرد: اگر داوطلبان با سوالاتی در زمینه‌های مختلف مواجه شدند، می‌توانند به آدرس اینترنتی porsesh@azmoon.net سوال خود را ایمیل یا به سایت‌های http://www.azmoon.org و http://www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند، تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به سوالات آن‌ها پاسخ دهند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد تا 15 اردیبهشت اعلام می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91112112630
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۵
118-13.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92 در کمال امنیت و آرامش خبر داد و گفت: نتایج اولیه آزمون تا 15 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به برگزاری این آزمون در 133 کد رشته امتحانی، تصریح کرد: این ازمون در صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه در 19 کد رشته، پنجشنبه در 71 کد رشته و جمعه در 43 کد رشته امتحانی در 44 شهرستان کشور و 115 حوزه امتحانی برگزار شد.

وی افزود: کلید تصحیح سوالات آزمون داوطلبان هر یک از این 133 کد رشته امتحانی نیز در روز یکشنبه 29 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

توکلی درباره زمان اعلام نتایج اولیه نیز گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 92 نیز به صورت کارنامه تنظیم و تا 15 اردیبهشت ماه سال 92 از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی نیز تا 15 اردیبهشت ماه سال 92 بر روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند با مطالعه دقیق این دفترچه و اطلاعیه‌های منتشره سازمان سنجش حداکثر 100 کد رشته محل تحصیلی را از میان کد رشته‌ محل‌های مجاز انتخاب کرده و از 15 تا 19 اردیبهشت ماه به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره نحوه گزینش داوطلبان نیز گفت: گزینش نهایی در کلیه کد رشته محل‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون در هر گرایش و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و سهمیه داوطلبان انجام می‌شود.

توکلی در پایان تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نیز در هفته اول شهریور ماه اعلام می‌شود تا پذیرفته شدگان نهایی بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده در رشته و دانشگاه مربوط ثبت نام کنند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448

تقویم آزمون کارشناسی ارشد 92 علوم پزشکی منتشر شد

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی: ثبت‌نام آزمون ارشد علوم پزشکی فردا آغاز می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91112313734
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۱
vahid (9)-25.jpg

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 رشته‌های علوم پزشکی از عصر فردا سه‌شنبه (24 بهمن ماه) خبر داد.

جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 رشته‌های علوم پزشکی از ساعت 18 فردا از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://www.sanjeshp.ir گفت: داوطلبان تا 12 اسفند ماه می‌توانند نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با اشاره به تشریح تقویم آزمونی کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی، اظهارکرد: داوطلبان می‌توانند از 20 تا 23 اسفند ماه نسبت به ویرایش و تصحیح اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

نسل سراجی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در طی روزهای نهم و دهم خرداد ماه 92، گفت: داوطلبان می‌توانند در طی روزهای چهارم تا هشتم خرداد ماه همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه، نسبت به انتخاب محل تحصیل اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی 19 خرداد ماه منتشر می‌شود، اظهار کرد: مهلت ارسال اعتراضات نسبت به سوالات آزمون، فقط به صورت اینترنتی در محدوده زمانی 19 تا 25 خرداد ماه در نظر گرفته شده است.

سراجی با اشاره به انتشار کلید نهایی سوالات از پنجم تیرماه، گفت: مهلت ارسال اسامی واجدین شرایط استفاده از آیین‌نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) توسط دانشگاه محل تحصیل، 15 تا 23 مرداد ماه می‌باشد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان از ششم شهریور ماه خبر داد و افزود: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های محل قبولی در طی روزهای 13 و 14 شهریور ماه انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37