مای سیویل

نسخه‌ی کامل: دلایل نمایش عبارت N/C در محاسبه برش پانچ در سیف
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
حتما برای شما هم پیش آمده ، زمانی که در نرم افزار Safe برای کنترل پرش پانچ بر روی گزینه Display Punching Shear Ratio کلیک میکنید ، در بخش گرافیکی نرم افزار در کنار ضرایب برش پانچ عبارت N/C هم نمایش داده شده!

[تصویر:  xl0cxrdg9uy17un318h5.png]


همانگونه که مشاهده مي شود، برش پانچ در تمام نقاطي که ديوار برشي وجود دارد مساوي با عبارت N/C مي باشد

دليل اين امر، وجود دو المان از Object هاي مختلف در يک نقطه مي باشد ، با توجه به اينکه در نرم افزار Etabs ديوار برشي الماني از نوع سطح (Area Object Type) و ستون، الماني از نوع خط (Line Object Type) مي باشد ، نرم افزار Safe توانايي تفکيک اين دو المان را براي محاسبه برش پانچ ندارد

ولي در ساير قسمت ها همانطور که در تصوير مشاهده ميشود مقدار عدد هاي بدست آمده کوچکتر از يک مي باشد که اين نشان دهنده ي درستي کنترل برش پانچ در يکسري ستون هاي مشخص بوده و قاعدتا برش پانچ در ساير ستون ها نيز در همين رنج خواهد بود.

البته باید توجه داشته باشید که نرم افزار Safe در برخی از ستون ها توانایی محاسبه ی دقیق این ضریب را ندارد! که برای پروژه های با اهمیت زیاد توصیه میشود ضرایب برش پانچ به صورت دستی محاسبه گردد

موفق باشید
با سلام
اگر برش پانچ به دست آمده بسیار کوچک(چند هزارم یا چند ده هزارم) باشد؛علت چیست؟
در مورد ستون های اطراف دیوار برشی نیز اگر assign المان تیری بین دو ستون را به none تغییر دهیم، برشش پانچ این ستون ها را نیز محاسبه خواهد کرد،اما آیا برش پانچی که پس از این عمل نشان می دهد؛درست و دقیق هست یا خیر؟

نقل قول: اگر برش پانچ به دست آمده بسیار کوچک(چند هزارم یا چند ده هزارم) باشد؛علت چیست؟
برای سازه های متداول بعید هست چنین نتایجی بدست بیاد ولی اگر طراحی درست باشه مفهوم خاصی نداره