مای سیویل

نسخه‌ی کامل: مقطع ستونهای نردبانی در ایتبس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
درود به دوستان
مقطع نردبانی واسه ستون (2IPE16c/c16) تو بانک های اطلاعاتی نیستش . از کجا میتونم تهیه کنم ؟
ممنون .
میتونی توی قسمت sd section مقطع مورد نظرت رو درست کنی/
باید مقطع رو مثل ورق سراسری ایجاد کرد و در تنظیمات طراحی نسبت تنش مجاز رو 0.9 وارد کنم ؟ درسته ؟
تا اونجایی که من میدونم باید تنها پروفیل ها رو مدل کنید با فاصله ی مورد نظرتون و نباید قید ها رو مدل کنید چون به صورت سراسری نیستند اگر ستون شما جفت آی پی با ورق کامل بودند باید ورق رو هم مدل کنید

در مورد تنش 0.9 هم به نظر من هیچ ربطی نداره چون وقتی شما ستونتون رو به برنامه معرفی میکنید برنامه تمام مشخصات ستون مورد نظر مثل ممان اینرسی و... رو محاسبه میکنه و متناسب با مقدار مجاز تنش به شما درصد تنش میده که باید زیر 1 باشه/
1- پس برای طراحی یا قرار دادن یک ستون با قید های مورب یا موازی دقیقاً چه کاری باید انجام داد؟

2- اصلاً مگه میتونیم تو طراحی فولادی نوع ستون رو معرفی کنیم؟(مثلاً بگیم 2IPE18 بهمراه بست های موازی)
برای طراحی ستون با بست
مقطع بدون بست معرفی میشه با فاصله مد نظر
و بعد بست بصورت دستی براش محاسبه میشه
جواب اقای فلاح منش صد در صد درسته من خودم که یه هفتس در گیر این مسئله بودم حتی به موضوع وارد کردن مقاطع با بست های موازی از طریق add nonprismatic (وارد کردن مقاطع غیر منشوری) فک کرده بودم که با این ایده فک کنم راه اقای فلاح منش درستره(درضمن من معماری میخونم دوسال تو کلاس های عمران شرکت می کردم الان تو ایتبس یه گیر هایی تو اعمال بار قائم زلزله و... دارم ادمی برای جوابگویی ندارم اگه واقعا بلدید من سوالاتمو تو اینجا مطرح کنم (قول میدم سرتونو دیگه درد نیارم تشکر)
(1391/12/26 ، 09:40 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: [ -> ]برای طراحی ستون با بست
در مورد طراحی دستی بست ها پس از طراحی مقطع در ایتبس منابع معرفی کنید لطفا .
(1392/7/13 ، 05:34 عصر)mortezaomidi نوشته است: [ -> ]
(1391/12/26 ، 09:40 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: [ -> ]برای طراحی ستون با بست
در مورد طراحی دستی بست ها پس از طراحی مقطع در ایتبس منابع معرفی کنید لطفا .
سلام
اول اینکه باید برای طرح این موارد حتما ایین نامه را رعایت فرمایید و برای اشنایی و روند انجام اینگونه محاسبات می توانید به کتاب سازه های فلزی میرقادری و همچنین کتاب مرجه کامل سازه های فلزی مهندس طاحونی به عنوان مثالهای حل شده از ستونهای مرکب و مشبک را مطالعه نمایید .
موفق باشید و سربلند
بهترین منبع مبحث دهم هستش در بخش اعضای فشاری
ستونهای با بست
صفحه‌ها: 1 2