مای سیویل

نسخه‌ی کامل: اجراي 753 كيلومتر خط كشي در راه هاي حوزه استحفاظي احمدآباد خراسان رضوي
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
به گزارش گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي، محمدرضاجليليان رشيدي در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوي اين اداره در حوزه راهداري در سال 91 گفت: تسطيح و تنظيم شانه و راه ها، تسطيح حريم قانوني راه، ترميم و تنظيم قنوها، اجراي عمليات خاكريزي و ... از جمله فعاليت هاي مستمر راهداري است كه با هدف حفظ و نگهداري راه ها انجام مي شود.
وي ادامه داد: در سال گذشته در راه هاي حوزه استحفاظي بخش احمد آباد، 2 ميليون و 250 هزار متر مربع تسطيح حريم قانوني راه، 148 هزار و 500 متر مربع تسطيح و تنظيم شانه ها، 45 كيلومتر ترميم و تنظيم قنوها و شش هزار و 700 متر مكعب عمليات خاكريزي انجام شده است.
جليليان رشيدي با بيان اينكه شش هزار متر مربع تسطيح بستر پل ها و 5 هزار و 200 متر مكعب تنقيه پل ها در راه ها انجام شده است گفت: 2 دستگاه پل در محور بيوه ژن و رباط سفيد تعريض و تونل رباط سفيد در دو نوبت در طول سال شستشوي كامل شده است.
سرپرست اداره راه و شهرسازي احمد آباد اظهار داشت: 3هزار و 965 عدد علائم انتظامي، اخطاري نيز در مكان هاي مناسب در راه ها نصب گرديده است.
جليليان رشيدي به نصب يك هزار 200 عدد تابلو مسيرنما و جهت نماي ارتجاعي و 110 متر مربع تابلوهاي اخباري (اطلاعاتي) در راه هاي شهرستان اشاره كرد و افزود: نگهداري روشنايي 51 كيلومتر از نقاط مه گير و پر حادثه و نصب تابلوهاي كنترل سرعت دوربين و مجتمع خدماتي رفاهي در طول راه ها از ديگر اقدامات راهداري انجام گرفته توسط اين اداره در سال 91 است.
وي تسطيح و رگلاژ راه ها، نظارت مستمر بر حريم راهها و جلوگيري از ساخت و ساز هاي غير مجاز، جمع آوري دستفروشان در محور آزاد راه و محور باغچه – نيشابور را از اقدامات صورت گرفته در بخش ايمني راه هاي اداره راه و شهرسازي احمد آباد بيان كرد.
جليليان رشيدي ادامه داد: در سال 91 پروژه هاي عملياتي لكه گيري و روكش آسفالت گرم در محور روستايي ده غيبي، و عمليات روكش آسفالت گرم محور روستايي بالندر پروژه ديوار ساحلي در محور اسد آباد و اجراي حصار برفگير در ابتدا محور باغچه – نيشابور نيز انجام شده است.
وي اعتبار پروژه عمليات لكه گيري و روكش آسفالت را يك ميليارد و 320 ميليون ريال بيان و كرد و افزود: پروژه مذكور در بهار سال 91 به اتمام رسيده است و پروژه روكش آسفالت گرم محور روستايي بالندر نيز در آذر ماه سال گذشته به بهره برداري رسيده است.
سرپرست اداره راه و شهرسازي احمد آباد ادامه داد: هزينه اعتبار روكش آسفالت محور راه روستايي بالندر به طول 5/6 كيلومتر بوده كه 1/2 كيلومتر باقي مانده كه در سال 91 آسفالت شده است و هزينه مصرفي براي اجراي اين پروژه 2 ميليارد و 240ميليون ريال بوده است.
جليليان رشيدي اعتبار هزينه شده براي پروژه حصار برفگير در محور باغچه –نيشابور را 350 ميليون ريال بيان كرد و افزود: اميد است امسال با تخصيص اعتبار بيشتر بتوانيم پروژه هاي عمراني بيشتري را انجام دهيم.
وي اجراي عمليات برفروبي و شن نمك پاشي در طول زمستان سال گذشته را از جمله فعاليتهاي مهم اين اداره دانست و گفت: در حوزه استحفاظي اداره راه و شهرسازي احمدآباد در سال گذشته، 3 ميليارد و 262 ميليون متر مكعب برفروبي و 3 هزار 351 تن عمليات شن و نمك پاشي انجام شده است./س