مای سیویل

نسخه‌ی کامل: تیر های مفصلی در سازه های بتنی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
سلام دوستان
اجرای تیرهای بتنی بصورت مفصلی ممکن هست؟؟؟؟میشه تیر های بتنی رو بصورت مفصلی اجرا کرد؟؟؟
لطفاً پاسخ کامل بدید (با دلیل)
(1392/2/22 ، 02:28 صبح)hamed1371 نوشته است: [ -> ]سلام دوستان
اجرای تیرهای بتنی بصورت مفصلی ممکن هست؟؟؟؟میشه تیر های بتنی رو بصورت مفصلی اجرا کرد؟؟؟
لطفاً پاسخ کامل بدید (با دلیل)
مفصل شدن تکیه گاه های سازه های بتنی فرضی محال است و به هیچ عنوان نمی شود صد در صد یک اتصال را مفصلی کرد . اما می شود با تکنیک هایی مقداری از درصد گیرداری را از بین برد و در بهترین حالت تا 20 درصد گیرداری وجود خواهد داشت . فقط در یک حالت می توان اتصال را مفصلی در نظر گرفت و اون هم قرار دادن یک نشیمت در ستونها و بعد از سخت شدن بتن ستون تیر را بر روی نشیمن ستون قرار می دهند و بتن ریزی انجام خواهد گرفت .البته یکسری آرماتور در نشیمن به صورت انتظار قرار می دهند و با آرماتورهای تیر متصل و بتن ریزی می شود که شرایط اتصال مفصل برقرار شود . در این حالت درصد گیرداری صفر است و خب این روش درسرهای بسیاری دارد و مورد استقبال قرار نخواهد گرفت
این موارد را در یک مقاله لاتین مطالعه کرده ام و شخصاً از نزدیک ندیده ام که اجرا کنند . البته یکی از دوستان می گفتند که این روش را در مصلی امام انجام داده اند !!

در زیر دو نمونه دتایل از اتصال تیر به ستون را می توانید مشاهده کنید
Admin عزیز درست متوجه شدم؟
قسمت قرمز رنگ،آرماتور انتظار و نشیمن هستش؟
(1392/2/22 ، 10:42 صبح)علی خیرالهی نوشته است: [ -> ]Admin عزیز درست متوجه شدم؟

نه خیر . عکس هایی که پیوست کردم برای حالاتی است که گفتم گیرداری ممکن است وجود داسته باشد .عکس حالت نشیمن را متاسفانه ندارم
پس امکان اجرا وجود ندارد؟؟؟؟ ممنون از لطف شما
(1392/2/22 ، 01:57 عصر)hamed1371 نوشته است: [ -> ]پس امکان اجرا وجود ندارد؟؟؟؟ ممنون از لطف شما
امکان اجرا وجود دارد . دتایل اجرایی هم در بالا قرار دادم . ولی صد در صد مفصلی عمل نخواهند کرد
(1392/2/22 ، 11:27 صبح)admin نوشته است: [ -> ]

نه خیر . عکس هایی که پیوست کردم برای حالاتی است که گفتم گیرداری ممکن است وجود داسته باشد .عکس حالت نشیمن را متاسفانه ندارم

پس اون آرماتور رو چی میگن؟
تا حالا ندیدم
(1392/2/22 ، 02:44 عصر)علی خیرالهی نوشته است: [ -> ]
(1392/2/22 ، 11:27 صبح)admin نوشته است: [ -> ]

پس اون آرماتور رو چی میگن؟
تا حالا ندیدم
در واقع میلگردهایی که در شکا قرار دارد فقط جهت کاهش گیرداری اتصال به کار بده می شوند . اسم آنها را هم نمی دانم

درسته ممنونم از راهنماایی
البته یه نکته ای که توی ایران زیاد اجرا میشه مفصلی کردن اتصالات تیر به تیر بتنی هست که برای اینکه این اتصال به صورت مفصلی(که قبلا توضیح داده شد که مفصلی در سازه ی بتنی نداریم) باشه میان خم سر میلگرد رو نمیزنن و میلگرد رو بدون خم اجرا میکنن.
صفحه‌ها: 1 2 3