مای سیویل

نسخه‌ی کامل: بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7
(1394/2/27 ، 06:24 عصر)saze80 نوشته است: [ -> ]قیمت نرم افزار امید نگار چند هستش؟
نسخه دانشجویی داره؟

دو حالت فروش داره:
حالت اول: نقدی. قیمت 1500000 تومان
حالت دوم: فروش مدت دار با هزینه 2500 تومان برای هر روز و حداقل برای مدت 3 ماه و قابل تمدید با شارژ مجدد. پس از مدت 2 سال در صورت شارژ پیوسته تبدیل به نسخه دایمی خواهد شد.
هست etabsmate من با مطالعه سایت نرم افزار های مختلف و مطالعه نظرات کاربران مختلف به این نتیجه رسیدم که بهترین نرم افزار برای رسم نقشه های اسکلت بتنی نرم افزار
برای رسم دال و فونداسیون بهترین نرم افزار، رسام پی هست
برای طراحی اتصالات اسکلت فلزی و رسم نقشه های اسکلت فلزی بهترین نرم افزار سازه نگار هست.
البته نرم افزار های شرکت ابر سازه هم به نظر می رسه کامل و خوب باشن و قیمت بالا تری دارن.
هست که یه سری ضعف داره و آپدیت و دانلود ورژن جدیدش هم امکان پذیر نیست ram connection راجع به طراحی اتصالات فولادی علاقه داشتم بدونم تو دنیا با چه نرم افزاری کار
و این که گویا نرم افزار تکلا تمام این کار ها رو انجام میده از طراحی اتصالات فلزی تا نقشه های کامل بتنی و فولادی اما به دلیل کرک بودن برنامه در ایران امکان استفاده از این امکانات نیست.
لطفا دوستانی که بیشتر در جریان کار حرفه ای هستند و با این نرم افزار های کار کردن بفرمایند که بهترین نرم افزار برای طراحی اتصالات فولادی و رسم نقشه ها ی فولادی و نرم افزار برای بتن و فونداسیون چی هست.
با تشکر از همه
نرم افزار میلگرد هم خیلی تبلیغ می کند قیمتش هم 4 میلیون است برای ترسیم اسکلت بتنی و فونداسیون و شمع کسی کار کرده دتایلینگش چطور است؟
دوستان نظرتون راجع به نرم افزار های شرکت ابر سازه ها چی هست؟؟؟

کسی کار کرده؟؟؟
ETABS 2013 و خروجی نقشه های سازه ای:

بررسی های اولیه روی نرم افزار ETABS 2013 نشان می دهد این نرم افزار دیتایل سازه های بتن آرمه به سبک متداول در پروژه های اجرائی را تهیه نمی کند. خروجی این نرم افزار جداولی است که اطلاعات مربوط به طراحی را دسته بندی می کند تا برای ترسیم جزئیات دراختیار نقشه کش ها قرار گیرند. مثلا در مورد تیرهای بتنی ، در شیت اول مربوط به تیرها ، تیر به جند قسمت (ZONE ) تقسیم میشود و در ادامه میلگرد های لازم به صورت جدول ارائه میشوند. این که چرا این نرم افزار به این ترتیب طراحی شده تاحدی ریشه در فرهنگ کار سازه در آمریکا دارد. در آمریکا و کانادا مهندسین ساختمان دیتایل های اجرائی را تهیه نمی کنند. آنها اطلاعات را به پیمانکاران اجرائی منتقل می کنند و این پیمانکاران اجرائی هستند که براساس استانداردهای کارگاهی دیتایل ها را تهیه می کنند. این روند در ایران و اکثر کشورها استفاده نمی شود.
ببخشید اگر درست از خوندن پست متوجه شده باشم تمام نرم افزار های ترسیم جزئیات سازه ها ایرانی هست و نمونه مشابه یا جتی پایین تر خارجی نداره؟درسته؟پس در خارج از ایران از چه نرم افزاری استفاده میکنند؟
(1394/5/25 ، 07:38 عصر)fardinf نوشته است: [ -> ]ببخشید اگر درست از خوندن پست متوجه شده باشم تمام نرم افزار های ترسیم جزئیات سازه ها ایرانی هست و نمونه مشابه یا جتی پایین تر خارجی نداره؟درسته؟پس در خارج از ایران از چه نرم افزاری استفاده میکنند؟
  • xsteel
سلام .از دوستان کسی با نرم افزار های advance steel & avance concrete کار نمیکنه؟ چرا با وجود این نرم افزار ها قیمت نرم افزار های داخلی اینقدر گرونه؟ کار کردن باهاشون سخته؟ ارزش یادگیری داره برم دنبال یادگیری این دو نرم افزار؟
نحوه ی خروجی گرفتن از ایتبس 2013 و سیف2014 جهت ترسیم نقشه های اجرایی چطوری هست؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
با سلام

در خصوص سئوال مطرح شده خواستم کمکی کرده باشم. من چند سالی هست که از نرم افزار سازه 90 برای ترسیم نقشه سازه های بتنی استفاده می کنم. نرم افزار خوبیه و توی ترسیمات مشکل خاصی باهاش نداشتم. البته هر نرم افزاری ممکنه کم و کاستی هایی داشته باشه. هیج نرم افزاری نمی تونه ادعا کنه که کامله، مهم اینه که خودش رو ارتقاء بده.
این خیلی خوبه که اخیرا نرم افزارهای جدیدی امدن توی بازار و دارن کار می کنن و این باعث رقابت می شه و رقابت باعث پیشرفت می شه. به نظر من نرم افزار سازه 90 و گروهشون توی این سیزده یا جهارده سالی که به صورت حرفه ای توی بازار هستند ، به خوبی خودشون رو ثابت کردن .جمله آخر اینکه هر نرم افزاری با هر مقدار توانایی که داره باید یه پشتیبانی خوب بشه .

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7