مای سیویل

نسخه‌ی کامل: نحوه محاسبه حجم بتن موردنیاز برای سقف
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
با سلام.
سازه بتنی...سقف تیرچه با فوم به ضخامت 25.
مقدار بتن که بخوام سفارش بدم چقدره با مساحت 100مترمربع؟
آیا حجم شناژهارو باید جدا حساب کنم و جمع کنم؟
ممنون

sembazi

مساحت رو در 0.2 ضرب کن .. حدودا" حجم بتن لازم رو میده.
اینجاfarshidhashemi.blogfa.com/cat-63.aspx
http://www.zhitov.ru/fa/beton/
هم میتونی یه جواب بهتری بگیری ..
ممنونم.
ولی شناژها رو باید جدا حساب کنم.با این عدد جمع کنم؟

sembazi

نه همه با همون .2 حساب شدن ... خلاصه اینه که متوسط 5 سانت بتن روی بلوک ها و بتن های پل ها و داخل تیرچه و ... شده 0.2.
البته احتمالا دوستان دیگه بتونن دقیق تر پاسخ بدن .. اون دوتا ادرسم یچیزایی گفتن ..
(1392/5/20 ، 06:53 عصر)mldrezazadeh نوشته است: [ -> ]با سلام.
سازه بتنی...سقف تیرچه با فوم به ضخامت 25.
مقدار بتن که بخوام سفارش بدم چقدره با مساحت 100مترمربع؟
آیا حجم شناژهارو باید جدا حساب کنم و جمع کنم؟
ممنون
سلام
میزان بتن مصرفی را دقیقا نمیشه گفت چقدر مصرف میشه. فرضا اگر کارگر بتن کش ضخامت سقف را 1 سانتی متر کم یا زیاد کند میزان بتن مصرفی تغییر می کند. ولی همانطور که همکار محترم فرمودن حدودی را میشود تعیین کرد.البته اگر ابعاد شناژها را میفرمودین بهتر میشد نظر داد ولی بنده پیشنهاد میکنم سطح سقف را در عدد 0.18 ضرب کنید که در این حالت برای 100 مترمربع سقف حدود 18-19 مترمکعب بتن نیاز می باشد. یعنی برای مجموع شناژها و سقف(تکمیل کل سقف)
موفق باشید.
جهت محاسبه حجم بتن مصرفی در سقف تیرچه بلوک. سطح بتن ریز سقف رو در ضخامت سقف ضرب کنید سپس عدد بدست اومده رو در 0.7 ضرب کنید. مقدار بدست اومده حجم بتن مصرفی در سقف تیرچه بلوک با احتساب حجم بتن تیرها. یعنی:
100*0.25*0.7=17.5 مترمکعب
5سانت بتن روی سقف*100
+
10سانت فاصله بین تیرچه ها*.2
+
ابعاد تیرها*طول تیرها
=
میزان بتون مورد نیاز
برای سازه های فولادی هم میشه همین سوالو جواب بدین لطفا دوستان
برای سازه فولادی با سقف تیرچه که همان است
مگر نوع سقف تغییر کند
براي سقفهاي بتني بااراتفاع 25سانتي متر مساحت سقف را در 0.15 ضرب مي كينيم ( بعنوان مثال 15 مترمكعب براي 100مترمربع ) كه بتن موردنياز تيرها هم منظور شده است ودرسقفهاي باضخامت 30سانتي متر مساحت سقف را در 0.17 ضرب ميكنيم ( 17 مترمكعب براي سقف به مساحت 100مترمربع )
صفحه‌ها: 1 2