مای سیویل

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد فارغ التحصیلی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی شدم و بعد از اتمام کارهای اداری بهم دو برگه لغو مافیت تحصیلی دادن که یکیشو باید به نظام وظیفه بدم .
سوال اول اینکه اگه من این برگه رو دیر به نظام وظفه بدم چی میشه؟ میخوام زمانی که به مسائل اعزام و کلا نظام وظیفه پرداخت کردم این برگه رو بهشون بدم.آیا دیر بشه مشکلی پیش میاد؟
دوم اینکه این مدرک اصلی رو کی میدن؟
ممنون
سلام.شما هرچه زودتر اون برگه رو به نظام وظفه بدید بهتره.توی اون برگه تاریخ فارغ التحصیلیتون نوشته شده.از اون تاریخ به بعد یک سال فرصت دارید که خودتونو معرفی کنید.از روزی که دانشگاه این برگه رو بهتون داده شما خارج از قانون نظام وظیفه در حال زندگی کردن هستید.وقتی اون برگه رو به نظام وظیفه میدید یعنی خبر دادید که من هستم ولی 1 سال فرصت میخوام.فرقی نمیکنه چند روز دیرتر اون برگه رو به نظام وظیفه بدید.بعد تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید.
مدرک اصلی رو زمانی بهتون میدن که یا کارت پایان خدمت داشته باشید و یا از یه دانشگاه دیگه اشتغال به تحصیل ارائه بدید.
دوستان حالا اگر بخواهیم زودتر بریم خدمت چطوریه یعنی حتما یکسال باید از فارغ التحصیلی بگذره تا اعزام بشیم(منم همچین وضعیتی دارم)
(1392/10/11 ، 02:47 عصر)top10 نوشته است: [ -> ]دوستان حالا اگر بخواهیم زودتر بریم خدمت چطوریه یعنی حتما یکسال باید از فارغ التحصیلی بگذره تا اعزام بشیم(منم همچین وضعیتی دارم)

شما میتونید فردای فارغ التحصیلیتون، دفترچه پر کنید و برید خدمت! این فرصت یکسال، واسه کسایی هست که مشکل دارن و فعلا نمیتونن برن خدمت و یا میخوان برن مقطع بالاتر و میخوان واسه کنکور مثلا ارشد بخونن! به عبارت دیگه اگه تا یکسال بعد از فارغ التحصیلیتون هم نخواستید، نرید، اشکالی نداره و اضافه خدمت نمیخورید، ولی اگه شد یکسال و یک روز و شما دفترچه پر نکرده بودید، سه ماه اضافه خدمت میخورید!