مای سیویل

نسخه‌ی کامل: از کدوم ایین نامه واسه طراحی بتنی در ایتبس استفاده کنم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.دوستان واسه طراحی بتنی باید از کدوم ایین نامه ایتبس استفاده کنم؟ایتبس من 9.7 هست.از /(02 318 ACI 318 99)-(ACI )
(ACI 318 05/IBC 2003)

جه ترکیب بار هایی رو اضافه کنم؟ایا میشه از یکی از این ها اسفاده کنم و ترکیب بارهاش رو هم تغییر ندم؟جه مشکلی پیش میاد؟
راستی قاعده 100-30 رو چطور اجرا کنم؟ با تشکر

سلام
برای ساختمان بتنی میتونید از ایین نامه aci 319 99 استفاده کنید
برای ترکیبات بارگذاری هم از منوی دیفاین ترکیبات همین ایین نامه را فراخوانی کنید
برای قاعده 30 -100 ابتدا باید فاصله مرکز جرم از مرکز سختی را کنترل کنید و اگر این فاصله از 20 % بعد در هر جهت تجاوز کنه ساختمان نامنظم است و باید قاعده رو اثر بدید کافیس در ترکیبات بارگذاری زلزله ، زلزله یک جهتو ضریب 30 و جهت دیگرو با ضریب 100 باهم ترکیب کنید .
عذر میخوام
ایین نامه ACI 318 99
همکار محترم قبل از ایجاد تاپیک موازی ، در انجمن جستجو نمایید . بیشتر سوالات شما در تاپیکهای مختلف جواب داده شده است فقط کافی است کلمات کلیدی موضوع خود را سرچ نمایید .

همکاری شما موجب امتنان است .

مرسی ...من زیاد بلد نیستم پیدا کنم مطالبو.دیگه ببخشید.دوستان یعنی میشه تو بازار کار هم من از ACI 318 99 استفاده کنم و از همون ترکیب بارای پیش فرض خودشم استفاده کنم؟اساسا چقدر تفاوت هست؟ایا حتما اجباره که این ترکیب بارها رو وارد کنیم؟مثلا من دیدم یکی پروژه انجام داده از ACI 318 05/IBC 2009استفاده کرده و یک سری ترکیب بار اضافه کرده.چه موقع باید این ترکیب بار ها رو وارد کنیم؟حالا ایتبس من ibc 2009 نداره میشه به جاش از 2003 استفاده کنم؟
سلام

- آیین نامه انتخابی متفاوت است . معمولا از آیین نامه آمریکا( ACI ) و یا آیین نامه کانادا ( CSA ) که مطابقت بیشتر با آیین نامه ایران دارد استفاده می گردد .

- ترکیب بارها با توجه به آیین نامه انتخابی تفکیک می شوند و بر اساس ملزومات آیین نامه ای ویرایش و یا افزوده می شوند.

جهت تعمیم ترکیب بار متناسب با شرایط سازه لینک تاپیک زیر را مشاهده کنید .

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%B1%D9%81

سلام خسته نباشید.
سوالی داشتم که در طراحی بتنی ستون ها رو باید واسه چند درصد نیروی زلزله طراحی کرد؟
(1392/12/1 ، 07:30 عصر)saze80 نوشته است: [ -> ]سلام خسته نباشید.
سوالی داشتم که در طراحی بتنی ستون ها رو باید واسه چند درصد نیروی زلزله طراحی کرد؟

منظور شما دقیقاً واضح نیست . ولی در کل باید ابتدا برای 100 درصد نیروی زلزله ( و گاها در برخی حالات علاوه بر 100 درصد نیروی زلزله در جهت باید 30 درصد زلزله جهت متعامد به طور همزمان ) را برای طراحی المانهای خطی به خصوص ستونها در نظر بگیریم . اگر در سازه دیوار برشی استفاده شده باشد باید یه کنترل 25 درصدی قاب خمشی نیز انجام دهید که در این حالت ستونها و حتی تیرها را باید برای 25 درصد نیروی زلزله کنترل کنید
ببخشید
پس چطور تو آیین نامه گفته که دیوار های برشی واسه 100% نیروی زلزله و قاب خمشی رو با 30% نیروی زلزله طراحی کرد.؟
(1392/12/3 ، 01:02 عصر)saze80 نوشته است: [ -> ]ببخشید
پس چطور تو آیین نامه گفته که دیوار های برشی واسه 100% نیروی زلزله و قاب خمشی رو با 30% نیروی زلزله طراحی کرد.؟

لطفا به تاپیک زیر رجوع نمایید .

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%B1-ETABS