مای سیویل

نسخه‌ی کامل: آموزش کاربرد نرم افزار Google Earth در علم نقشه برداری (سری دوم) :
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)


آموزش کاربرد نرم افزار Google Earth در علم نقشه برداری (سری دوم) :
چگونه می توانیم تصویر یک منطقه وسیع را در Google Earth با زوم و کیفیت بهتری به محیط نرم افزار AutoCAD Civil3D وارد کنیم ؟
در آموزش سری اول نحوه انتقال تصویر از Google Earth به Civil3D توضیح داده شد , در ادامه این بحث می خواهیم تصویر یک منطقه وسیع را با کیفیت بهتر جهت ترسیم کروکی داشته باشیم . در حالت عادی اگر بخواهیم تصویر یک منطقه وسیع را در اختیار داشته باشیم باید در Google Earth به نسبتی که وسعت بیشتری را بخواهیم باید زوم تصویر را کم کرده تا منطقه بیشتری را بتوانیم پوشش بدهیم آن وقت تصویر را وارد Civil3D کنیم ، که در این صورت تصویر با کیفیت و جزئیات کمتری در اختیار ما قرار میگیرد.
برای شروع ابتدا نرم افزارهای Google Earth و Civil3D را اجرا می کنیم . وارد نرم افزار Google Earth شده محدوده منطقه ای که در نظر داریم را مشخص می کنیم . برای اینکه تصویر وضوح وکیفیت داشته باشد باید زوم تصویر را در آن منطقه بیشتر کنیم که در این صورت ما محدوده کوچکی از منطقه را می توانیم پوشش بدهیم ، برای اینکه کل منقطه مورد نظر را پوشش بدهیم باید آن را به چند شیت تقسیم کنیم و از یک گوشه منطقه شروع و یکی یکی تصاویر را به Civil3D انتقال می دهیم .
وقتی شیت اول را انتخاب کردیم قبل از اینکه وارد محیط Civil3D بشویم باید توجه داشته باشیم که عقربه قطب نما دقیقا در جهت شمال قرار داشته باشد ، بعد وارد محیط Civil3D شده و با انجا تنظیمات مربوط به زون منطقه (بر طبق آموزش سری اول ) تصویر را مشاهده میکنیم . برای انتقال تصویر بعدی باز به محیط Google Earth بر می گردیم ، برای انتخاب محدوده شیت بعدی باید طوری محدوده را انتخاب کنیم که با تصویر اولی مقداری همپوشانی داشته باشد .


نکته 1
: زمانی که می خواهیم محدوده تصویر دومی را انتخاب کنیم حالت زوم در تصویر اول به هر اندازه که بوده دیگر نباید تغییر کند و کل منطقه باید با همین زوم برداشت شود در غیر این صورت تصویر دومی با کمی جابجایی نمایش داده می شود.

نکته 2
: برای اینکه تصویر شیت های بعدی را که وارد محیط Civil3D می شود بهترین همپوشانی را داشته باشند باید زوم تصویر اول تا حد امکان زیاد باشد ( تا جایی که تصویر کیفیتی نرمال داشته باشد ) .

نکته 3
: برای اینکه پی ببریم تصویر دومی در محیط Civil3D دقیقا در جای خودش قرار گرفته ، باید محدوده همپوشانی دو تصویر را کنترل کنیم اگر خطوط مشترک دو تصویر هم راستا نباشند و یا جابجایی داشته باشند معلوم می شود که یکی از نکات ذکر شده را رعایت نکرده ایم .

با این روش انتقال تصاویر می توانیم یک منطقه وسیع را با کیفیت و جزئیات بیشتری داشته باشیم، وقتی تصاویر وارد Civil3D شد می توانیم در محیط نرم افزار بر روی تصاویر زوم کنیم .برای اطلاعات بیشتر و دانلود فایل آموزشی به صورت تصویری در فرمت PDF به [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) مراجعه کنید .