امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 1.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم?
Wink 
با سلام خدمت دوستان بنده لیسانس عمران و پروانه نظارت دارم الان قصد دارم کار پیمانکاری تاسیسات آب رسانی و گاز رسانی و جدول گذاری انجام دهم.اما نمیدونم از کجا شروع کنم آیا باید شرکت رتبه دار بخرم? قیمت یک شرکت رتبه دار 5 در زمینه ابنیه و تاسیسات چنده? لطفا راهنمای کنین
پاسخ
سلام شنیدم رتبه 5 ابنیه و آب در حدود 20 میلیون
پاسخ
سلام اگه خواستی ثبت کنید
من ثبت کردم یاد دارم راهنمای میتونم بکنم
پاسخ
من سال 1386 شرکت پیمانکاری تاسیس کردم . ابتدا باید بگم که بهترین مرجعی که میتونه کمکت کنه و بهت جواب بده ، سایت ساجات هست .
sajat.mporg.ir
وقتی وارد صفحه میشی ، از منوی بالا ، قسمت راهنماها ، بخش سوم که نوشته راهنمای پیمانکاران رو کلیک کن ، فایل پی دی اف دانلود میشه . اونو خوب بخون . اگه پرسشی باقی موند ، از منوی بالا ، قسمت ارتباط با ما رو کلیک کن ، شماره تلفن هست که تماس بگیری و پرسشتو مطرح کنی .
و اما بر اساس تجربه خودم و چیزهایی که میدونم :
قبل اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاری ، باید شرکت ثبت بدی . حالا ما فرض میکنیم که شرکت شما ثبت شده است . از اینجا به بعدشو میگم :
برای اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاری ، هم به مدرک شما و هیئت مدیره امتیاز تعلق میگیره و هم به سرمایه و مالیات هایی که دادی و هم به پروژه هایی که از قبل انجام دادی . طبعتا شرکت تازه تاسیس فقط امتیاز هیئت مدیره رو میاره . مدیر عامل حتما باید لیسانس باشه . هیئت مدیره حداقل دو نفر باید باشن . تو رشته ای که میخوای صلاحیت بگیری باید یکی از اعضای هیئت مدیره حداقل سه سال سابقه کار بیمه ای داشته باشه . یعنی باید توی گرید شرکتی که براش کار کردی قبلا ، حتما صلاحیت مثلا ابنیه یا آب یا ... رو داشته باشه . مثلا میخوای صلاحیت آب رو بگیری ولی سه سال سابقه کار توی ابنیه داری . این نمیشه .
امتیاز هیئت مدرک هیئت مدیره باید به عدد خاصی برسه . الان یادم نیست . ولی میدونم که با یک لیسانس تنها نمیشه . باید مثلا خودتون لیسانس عمران هستید ، یکی از اعضای هیئت مدیره فوق دیپلم عمران یا لیسانس باشه تا به امتیاز مورد نظر برسی .
دو سوم اعضای هیئت مدیره باید لیسانس به بالا باشند . مثلا اگه سه نفر عضو هیئت مدیره هستند ، دو تاشون حتما باید لیسانس باشن .
اگه دو نفر عضو هیئت مدیه باشن ، حتما هر دوتاشون باید لیسانس باشن . ( مثل شرکت خودم که فقط من و برادرم هیئت مدیره هستیم و هر دو لیسانس )
حالا همه این شرایط رو که داشتی ، طبق راهنمای ثبت نام تو همون سایت ساجات باید ثبت نام کنی و یک سری مدرک و .... رو طبق راهنماشون آپلود کنی که یک کمی پیچیده وقت گیره . ولی قابل انجامه .
هزینه اش هم برای اخذ یک رشته در پایه 5 ، دویست هزار تومان در حال حاضره .
البته هزینه های جانبی مثل رفت و آمد و کپی و اسکن و اینترنت و .... داره که اینها چیزی نمیشه .
حالا همه این کارها رو که کردی ، اول چون تازه کار هستی ، توی مناقصه های بزرگ نمیذارن شرکت کنی . مثلا باید یک کار آبرسانی 10 میلیون تومنی انجام بدی ، اگه خوب انجام دادی و تونستی ، همینجور سابقه ات پیش اون کارفرما زیادتر میشه و بهت اجازه میدن کارهای بزرگتر انجام بدی .
البته فضای کار پیمانکاری بسیار ناسالم و رقابتی شدید هست . بخصوص الان که کار کم هست . بعضی پیمانکاران که حلال و حرام براشون مطرح نیست ، قیمت یک کار رو بسیار پایین میزنن تا برنده بشن و برای جبران اون ، توی کار می***ن .
پس خیلی سخته که یک کار برنده بشی . یا باید پارتی بازی کنی ، یا ***ی کنی یا ضرر کنی ، یا دیگه شانسی سالی یکی کار سالم گیرت بیاد .
همه اینها رو از روی تجربه گفتم .
اما در مورد خرید شرکت . بستگی داره به سابقه شرکت و اینکه افراد هیئت مدیره اش کی هستن و ...
شرکت تازه تاسیس باشه و گرید 5 و هیچ کاری نکرده باشه ، ی قیمتی داره ( که من نمیدونم )
شرکتی باشه که سابقه کار داشته باشه یک قیمتی داره ( بازم من نمیدونم )
فقط مواظب باش تو خرید شرکت سرت کلاه نذارن . حتما باید بررسی اینترنتی بکنی ببینی شرکت صلاحیت پیمانکاری داره ؟ تا چه تاریخی این صلاحیت رو داره ؟ آیا هیئت مدیره بنا نیست استعفا بدن و فرار کن ؟ از کجا معلوم بعد اینکه شما شرکت رو خریدی ، هیئت مدیره به ثبت شرکتهای سازمان اسناد و املاک نرفته و تقاضای خروج از شرکت رو بکنن .
میدونید که هر کسی که عضو یک شرکتی باشه ، میتونه بره و سهم خودشو واگذار کنه و خروج کنه .
خلاصه خیلی بحث ها توی خرید شرکت هست . البته خدا رو شکر من کاریش نداشتم ولی راجع به خطراتش شنیدم . البته نمیخوام از حرف من مثلا بترسی یا چیزی . اگه به شخص مورد نظر و هیئت مدیره اطمینان داری که هیچی . فقط اینها رو صرف هشدار گفتم .
پاسخ
سلام بدون گرید هم بعضی شرکت ها کار میکنن و میگن یه سقفی داره میتونی ازاد کار کنی ولی بعد اون سقف مالی باید گرید داشته باشی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  باید موفق شویم. siamak_meybodi 117 44,867 1399/6/17 ، 05:05 عصر
آخرین ارسال: jamjshidi
  گپ و گفتی درباره شرکت در آزمون دکتری 98 omid_rch 0 996 1397/9/6 ، 11:31 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Exclamation شرکت با مدرک کارشناسی فنی در آزمون پزشکی سال 98 nikoo013 0 1,458 1397/2/8 ، 11:39 صبح
آخرین ارسال: nikoo013
  شرکت هاي توانمند در زمينه مرمت پل بتني sotoodeh 0 1,273 1396/2/17 ، 08:21 عصر
آخرین ارسال: sotoodeh
  ثبت شرکت و کسب و کار aftab1122 0 1,640 1395/9/13 ، 04:03 عصر
آخرین ارسال: aftab1122
  اطلاعی از ثبت شرکت ها roya332 0 1,536 1395/9/9 ، 03:21 عصر
آخرین ارسال: roya332
  مقررات راجع به ثبت شرکت ها و نشر شرکتنامه mahsan332 1 1,550 1395/8/18 ، 05:49 عصر
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  پیشنهاد نام برای شرکت مربوط به عمران (نقشه برداری-ساختمانی و ....) memar-ayande 2 5,411 1395/7/7 ، 11:30 صبح
آخرین ارسال: memar-ayande
  سوال در مورد مزایای شرکت در کنفرانس بین المللی 11 شهریور top10 1 1,819 1395/6/6 ، 09:26 صبح
آخرین ارسال: fardinf
  رتبه بندی شرکت sobisalar 1 1,612 1394/8/14 ، 10:26 عصر
آخرین ارسال: yaser5610

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: