امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انجام پروژه فولاد...

نقل قول: ضمنا علی آقای گل
فاز بعدی کار ،طراحی دیوار برشی هست.در فایل شما قسمت design/shear wall design فعلا فعال نیست تا بتوانی تنظیماتش را انجام داده و طراحی اش کنی.علتش آنست که مش ها وستونهای دیوار برشی را پایر نکردی باید همنام پایر شوندمثلا همه p1 باشند.همنیطور به خاطر یکپارچگی دیوار ،گزینه thick plate هم تیک بخورد.
مهندس عزتی اجازه بده :)
ببینم میتونم از پس این سه تا ستون بر بیام یا نه.
آخه خیلی عجیبه که با گنده ترین مقطع(2IPE300با پلیت در دو طرف جان و بال) از مقاطع خانه عمران هم جواب نمیده
خوب دیگه بنده چه مقطعی واسه این ستون طراحی کنم؟
تر کیب بار ها رو هم تغییر میدم باز هم جواب نمیده...
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
جناب مهندس بابایی،نسبت تنش ستون و ظرفیت مقطع رو از کجا میشه مشاهده کرد؟
ممنون و سپاسگذارم.

پاسخ
سلام
مطمعناً یکجا کار شما اشکال دارد که حتی با مقطع بالا جواب نمی گیرید . مقاطع نباید زیاد با هم تغییر سایز داشته باشند در اینصورت تمرکز نیرو در مقطع بزرگتر را خواهیم داشت و تنش بالاتر از حد مجاز خواهد شد .

برای مشاهد نسبت تنش با راست کلیک کردن روی ستون مورد نظر می توانید مقدار ظرفیت ستون را مشاهده نمایید .

موفق باشید
پاسخ
سلام
چیزی که خیلی بنظرم متفاوت میاد جمله مشخص شده در تصویر هستش.
این همان تنش مد نظر شماست جناب مهندس؟
[تصویر:  xv9ayvewvf0ry3w47dz8.jpg]

و جالب تر اینکه این سه ستون دو تا از آنها مربوط به طبقه بیس (و نسبت به هم تقارن دارند.)و ستون دیگری فقط یک ستون در طبقه اول هستش.
نکته دیگر این هستش که ترکیب بارهایی با پیش نام DSTLS بر طراحی وارد میشوند. که بنده اصلا آنهارا وارد Load Combination نکرده ام. و حتی زمانیکه آنهارا هم از طراحی ستون ها حذف میکنم باز هم ستونها جوابگو نیستند.
[تصویر:  4ybzomg6mz36i9eijjrp.jpg]
و از همه بدتر زمان طولانی طراحی هستش(میدونم که سیستم کامپیوتر بالایی برای این کار نیاز هست) اما هر بار نزدیک به 2 ساعت غیر معقول بنظر میرسد.
و شرمنده بابت این همه اذیت و ...

پاسخ
با سلام
زمان زیاد طراحی مربوط به اتو سلکت لیستهاست.حذفشان کن.
من با مقاطغ خانه عمران تاحالا کار نکرده ام احتمال دارد بعضی از مشکلات سازه شما مال این مقاطع باشد.
از طرفی چون سقف کمپوزیت سنگین تر از سقف کرومیت هست لذا پیشنهاد می کنم ازدو تا سه تیپ باکس برای ستونها استفاده کنید ..
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
وبلاگ یک آشنا

پاسخ
ممنون جناب مهندس عزتی
یه خورده واسه خودم غیر منطقی هستش که چرا جواب نمیده.
راستی امکان اجرایی دارد که طبقات پایین از باکس و بالاتر از IPE استفاده شود؟

پاسخ
(1393/1/17 ، 10:10 عصر)علی خیرالهی نوشته است: ممنون جناب مهندس عزتی
یه خورده واسه خودم غیر منطقی هستش که چرا جواب نمیده.
راستی امکان اجرایی دارد که طبقات پایین از باکس و بالاتر از IPE استفاده شود؟
موارد اجرایی باکس هرچه دیده ام از پی تا بام بوده ولی فکر کنم اگر ابعاد مقطع باکس با ابعاد مقطع تیر ورق هماهنگی داشته باشد قابل اجرا شود.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
وبلاگ یک آشنا

پاسخ
خیلی خیلی واسم عجیبه و علت رو نفهمیدم :(

[تصویر:  qyamthniifp5g6bqwg1s.jpg]

پاسخ
سلام
شما در فایلتون وزن بتن را ضفر گذاشتید درحالیکه مقدار لازم دارد.از طرفی بارsdکمتر از 400 در میاد وبار مرده هم در سقف کمپوزیت وارد نمی شود.این تغییرات را اعمال کنید تازه بعد از اون در کل طبقات
جها ت واقعی تیرها ی کمپوزیت را هم شطرنجی کنید.اگر تنشها از ستونها حذف نشد کل ستونها را با باکسهای تیپ یا تیرورقهایی که خودتان ساختید عوض کنید.من هم فکر می کنم این مقطعهای خانه عمران مشکل دارند.
پاسخ
فقط جان من نگید این پسر دیوونست.
آخه نگاه کنید
با یه تیپ باکسی که ساختم (140*8.8) حالا اون پایینی ها جواب میدن،بالایی ها جواب نمیدن
البته برای تست بود همه اینها.(مطمئناً ایرادی هست که نا خودآگاه بوجود اومده و بنده مبتدی به آن آگاه نیستم.)
من که رفتم پروژه رو از صفر شروع کنم.

[تصویر:  y5bp1vjhjto7dfjreaq.jpg]

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی برشگیر برای ستون مدفون در دیوار برشی maddahab 0 1,615 1400/10/3 ، 07:40 عصر
آخرین ارسال: maddahab
  سوال در مورد طراحی ورقهای پیوستگی برای ستون های باکس sd70 0 1,215 1397/9/21 ، 10:54 صبح
آخرین ارسال: sd70
  داشتن صلاحیت محساسبات برای کارشناسی ناپیوسته hamidreza4822 0 1,382 1396/8/24 ، 08:07 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  نحوه قرار گرفتن ورق تقویتی برای بادبند واگرا as1395 1 1,972 1395/7/29 ، 12:44 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 2,158 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  کمک برای رسم دیاگرام تیر نامعین در بحث خمش با استفاده از این فرمول ها Mmoghimih 1 1,985 1394/10/6 ، 04:24 عصر
آخرین ارسال: Mmoghimih
  کنترل خیز تیر ها در پروژه فولادی isnachoghadi 1 4,813 1394/4/8 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: mosallanejad
  راهنمایی برای جهت تیرچه ها fateme_mpg_t 25 26,309 1394/4/3 ، 11:50 صبح
آخرین ارسال: miladezati
Question کمک برای دریافت نقشه پیشنهادی danialsaeidi 0 1,702 1394/3/31 ، 02:20 عصر
آخرین ارسال: danialsaeidi
  پروژه فولادی مورد تایید نظام مهندسی ya30n 0 1,778 1394/3/19 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: ya30n

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان