امتیاز موضوع:
  • 88 رأی - میانگین امتیازات: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
(1394/6/30 ، 10:09 صبح)admin نوشته است:
(1394/6/28 ، 04:58 عصر)papillon نوشته است:
بنده این کتابو ندارم و زیادم تمایل به خریدش از اول نداشتم چون واقعا و جسارتا اینطور کتابها واقعا درک عمیقی از سازه میخوادش... متاسفانه الان انتشارات کشور هر نوع کتابی رو چاپ میکند بدون توجه به نوآور بودن مطالب کتاب.
بر گفته های خودمم دلیل و برهان دارم ...البته این کتابو نخوندم تو کتاب فروشی ورق زدم..ولی اگه بخواین خوب یاد بگیرین تنها کسی که قدم گذاشت تو کاربردی کرد نرم افزارگذاشت علی سیفی(عمران شریف مشهد) تو کتاب ایتبس خودش بود و دومی کتاب سری عمران هستش (بر مبنای 2800ویاریش4)وکتاب باجی(تقریبا)

میدونید چرا میگم درک وافری لازمه و معدود کسی میتونه کتاب محاسباتی بنویسه اینه:
کس که این نوع کتابها رو مینویسه حداقل باید یه دوتا مقاله ایمپکت isiخور درباره محاسبات وهمچنین سابقه ده ساله اموزش نرم افزار ماسباتی رو داشته باشه
بیشتر این کتابها قبلا توسط بقیه اساتید تالیف شدن و جنبه تکراری دارن
3- شاید وجسارتا اگر از مولفین این اثر پرسیده شود که درجه نامعینی یعنی چه و از کجا آمده و کمبود آن موجبات چه عواملی را دارد چیزی نگویند و یا در مورد پارامترهای تشکیل دهند ضریب رفتار و یادر مورد بادبند همگرای ویژه و یا غیره
فک کنم اصلا در این نوشته بحثی در مورداینکه چه عواملی در 2800ویرایش 4اضافی شده بحثی نشده
فک کنم بحثی در موردبیشینه و اینکه چرا درجه نامعینی اینبار وارد 2800شده و چگونه باید تامین و کنترل بشه نشده(فرق درجه نامعینی لرزه ایی با ایستااتیکی چیه؟...)
در مورد تحلیل غیر خطی و نحوه تشکیل و اختصاص مفاصل پلاستیک بحثی نشده
در مورد اینکخ میشه دو سازه تعدادی از قابها رو واسه زلزله طرح کرد و بقیع المانها را مفصلی فرض کرد و بار بر ثقلی در نظر گرفت بحثی نشده
.فک کنم در مورد سقفهای مدرن کیوباکس و عرشه فولادی صحبتی نشده
.خوب اینها حداقل کارییه که با دیگر کارها میتونه تفاوت داشه باشه
.البته متابو مطالعه نکردم میتونست این انتقادات خیلی بیشتر باشه
.یا اینکه معیار دریفت طبقات در حوزه غیر خطی(تو ۲۸۰۰ویرایش ۴دریفت طبقات با یه ضریب افزایش سوق داده میشه تا کمبود تحلیل غیر خطی نبودن تحلیلمونو جبران کنه!بحث نشده در حوزه خطی این مقدار چقدره در حوزه غیر خطی منحنی ظرفیت سازه در باب دریفت چگونه میشه یه بحث فوق العاده جذاب و در عین مهم)
.و خیلی چیزهای دیگه واسه اونه میگن نوشتن کتاب نرم افزاری و تخصصی علم فراوان میخواد
نگاه کنید عزیزان کتاب باجی جلد آبی در زمان خودش نوآوری داشت

همکار گرامی
در ابتدا از نقطه نظرات شما بسیار سپاسگذارم. اما این طرز برخورد شما در فضای مجازی به نظر خودتون صحیح است؟ شما کتاب را مطالعه نکرده اید چگونه می توانید در مورد محتوای کتاب نظر بدهید؟ و اما محض اطلاع شما چند مورد کوچک از محتوای کتاب را برای شما شرح خواهم داد که سوء تفاهمی برای دوستان نشود:

1- در کدام کتاب ریز به ریز نکات محاسبات بارگذاری ساختمان پرداخته است؟
2- در کدام کتاب ریز به ریز به نکات آیین نامه ای پرداخته است؟ درست است کتاب بر اساس استاندارد 2800 قدیم نوشته شده است، اما در آن زمان هنوز پیش نویسی دست ما نبود. همین کتاب در ابتدا بر مبنای ایتبس 9 نوشته بود که در نزدیکیای چاپ ایتبس 2013 اومد و به جهت اینکه مشتری رضایت بیشتری داشته باشد سه ماه شبانه روز وقت گذاشتیم و آن را بر اساس ایتبس 2013 ویرایش کردیم. اگر قطعا استاندارد 2800 نیز تا آن زمان ارائه شد حتما ویرایش می شد. در این کتاب به تمامی نکات آیین نامه اشاره شده است. هم استاندارد 2800 ویرایش قدیم، مبحث نهم ویرایش قدیم و مبحث ششم ویرایش قدیم و جدید.
3- در کدام کتاب طراحی دستی ارائه شده است؟ کتاب را نخوانده اید پس چطور خیلی راحت نظر دهی می کنند دوستان؟ در کدام کتاب علت تفاوت روش طراحی مبحث نهم و ACI را گفته اند؟ خیلی دوست دارم خود شما این علت را همین جا برای دوستان تشریح کنید که از سطح علم شما آگاه شویم و بی مورد منو همکارم را زیر سوال می برید
4- در کدام کتاب در زمینه طراحی دیوارهای حائل صحبت شده است؟ اسم کتاب را بفرمایید خوشحال می شوم.
5- در کدام کتاب مفصلا در مورد طراحی دال صحبت شده است؟ در کدام کتاب در مورد نکات بسیار حساس آیین نامه ای در طراحی دال های صحبت شده است؟
6- در کدام کتاب مفصلا در مورد مدل سازی صحیح و طراحی درست پی ها صحبت کرده است؟ در کدام کتاب در مورد نکات آیین نامه ای بسیار زیاد پی ها صحبت کرده است؟ در کدام کتاب در مورد نحوه برطرف کردن مشکلات برش پانچ، تنش زیر پی و ده ها مشکلات دیگر صحبت کرده است؟
7- در کدام کتاب در مورد طول مهاری و اهمیت آن در سازه های بتنی صحبت کرده است؟

و ده ها مورد دیگر که فرصت برای گفتن آنها ندارم.

اما این جمله شما که فرمودید ما نویسنده این کتاب اصلا نمی فهمیم ضریب نامعینی سازه چیست!! واقعا نمیدونم چی بگم. احتمالا شما یک تز بسیار ساده در این زمینه داشته اید و تازه فهمیدید این ضریب چیست. در صورتی که بنده و حتی مهندس جعفری قبل از اینکه در استاندارد 2800 جدید این ضابطه اضافه شود، در آیین نامه ASCE07-10 خواستیم استفاده کنیم و در متن کتاب اضافه کنیم. بی زحمت به کتاب فولاد مراجعه کنید تا متوجه شوید که آیا ما این ضریب را می فهمیم یا خیر.

و اما در مورد مقالات ISI صحبت کردید. خداروشکر مهندس جعفری چنیدین مقاله دارند. خود من که این روزا شدیدا درگیرش بودن در یکی از بهترین مجلات دنیا که جناب پروفسور چوپرا سردبیر آن هستند مقاله ارسال کردم که در حال آندرریویو است.

خداروشکر می کنم که طی این دو سال اولاً هیچ سود مالی نداشته ایم، دوماً شما از معدود کسایی هستید که ندیده کتاب را به بدی قضاوت کردید. اما هزازارن نفر که کتاب را خریده اند با اینکه هنوز ویرایش نشده است کاملا راضی هستند. ما اصراری برای چاپ های بعدی نداشتیم اما اینقدر درخواست شد که مجبورا در چاپ سوم به تعداد 1000 نسخه چاپ کرده اند.

با سلام
و عرض ادب خدمت شما.

لازم
هستش خدمتتان عرض کنم هیچ گونه برخوردی در فضای مجازی با شما و همکارتان نشده است
اینها انتقاد بودنند که مثل اینکه واقعا بحث انتقاد حتی در بین بعضی قشر تحصیل
کرده جا افتاده نیست..اما در قبال پاسخ شما بد ندیدم مواردی روشن شود.

[
بله در مورد صحبتهایم حق میدهم و باید پیغام خصوصی میدادم

2-شما
فرمودین ریز بارگذاری..بنده در مورد بارگذاری صحبت نکردم و گیرمم کرده باشم
کتابهای زیادی در این باب و جود دارد مثل کتای باجی مثل کتاب سیفی کتاب مسعود پور
بابا...

3-در
مورد ریز ایین نامه باید بگوییم کتابهای بالا در زمان خودشان موارد خوب پوشش
میدادند و نوشته های رو جلد کتاب به محتوای داخل کتاب منطبق بوده بر خلاف کتاب شما
که صراحتا در روی جلد نوشته شده بر مبنای 2800زلزله ویرایش 4در حالی که اصلا پیش
نویس ایین نامه نیز در کتاب اشاره نشده است اگر میدید هنوز پیش نویس ا در حال باز
نگری است خوب رو جلد کتاب اشاره ای اصلا به 2800ویرایش 4 نمیشد که در زمان خودش یک
نوع کتاب فریبی محسوب میشود.و جسارتا شما
میدانستین که جامعه حساس با ویرایش جدید 2800است رو جلد کتاب نوشتین.

4-اما در
مورد طراحی دستی باید بگوییم با چه استدلالی به این موضوع اشاره میکنید و اقعا
بعضی مواقع شک میکنم که شما جز کتاب خودتان کتاب دیگر نخوانده اید...کتاب در این
مورد میشود به کتاب باجی و کتاب
etabsسری
عمران کامرانی راد اشاره کنم..کسی که وارد به علم و فن است راحت بایک ورق زدن
میتواند حس کند که مطالب کتاب بازنگری مطالب اساتید گذشته است یا نه؟کتاب در مورد
موارد جدید بحث کرده است یا نه؟شما در نوشته خود اشاره کردیدن که ایین نامه
2800زلزله ویرایش قدیم کاملا تشریح شده است در کتاب؟برخلاف نوشته رو جلد کتاب(بر
مبنای 2800ویرایش جدید)..و همین که متعجبم که 2800ویرایش سوم تا شهریور94 منسوخ است
و اصرار شم بر چه دلیلی است.و کتابهای زیادی را اساتید در گذشته در باب 2800
ویرایش سوم داشته ه اند و نیازی به کتاب شما نبود

5-من در
باب مدل سازی شما در باره پی و
safeصحبت
نکردم ولی کتاب باجی در ادامه پروژه های خود پی های سازه را نیز مدل کرده که واقعا
در زمان خود نواوری محسوب میشود.

6-بنده
در مورد درجه نامعینی به شما نفهم نگفتم!!!و این برداشت شما از خودتان است
متاسفانه.واما در مورد درجه نامعینی منظور من این نیست که شما کپی ایین نامه های
خارجی را عینا وارد کنید.. منظور من این است که با توجه به تازه وارد شدن این ضریب
در ایین نامه بهتر بود کمبوداین درجه چه پیامدی دارد و چرا باید لحاظ شود و اینکه
این ضریب چگونه کنترل میشود و از کجا آمد صحبت کنید و شما باز فلش بک زدین (نوعی
پاک کردن صورت مسئله) وانرا با تز بنده ربط دادین که نوعی انتقام شخصی و حرص درونی
محسوب میشود متاسفانه.

-
شما حتی
در باره حوزه غیرخطی و نمودار ظرفیت سازه نیز فک کنم صحبتی نکردین که صراحتادر
ویرایش 4 مورد توجه است.

8-شما
فرمودین دیوار حائل...که واقعا متاسفم و بر گفته خودم مبنی بر اینکه باید نویسنده کتاب بر هر برهه ای
تقریبا مسلط باشد اصرار میکنم( کتاب برنامه عمومی تحلیل و طراحی سازه ها)تالیف
باجی انتشارات متفکران در صفحه631((تحلیل وطراحی دیوار حائل را بازگو میکند)))لطفا
مطالعه بفرمایید به دردتان میخورد.حتی در کتاب سا زه های فولادی علی سیفی پروژه
دوم در باره طراحی دیواره زیرمین(حکم دیوار حائل را دارد) در طبقه زیرزمین در
مقابل خاک پشت دیوار و روابط مونونوبه اوکابه نکاته قابل تاملی ذکر شده.

7-در
مورد تجربه ده ساله در باب محاسبات شما جواب ندادین!!! و مقاله شما هنوز در بدو
ورد به حیطه
isiاست که
تایید نشده ..که دارین مکان یابی میکنید..
(البته اصراری به این وضوع نیست که حتما باید مقاله باشد)

در مورد
کتاب شما باید بگم و جسارتا و خواهشا ناراحت نشویدکتاب شما یک بحث نسبتاتکراری محسوب میشود که امید درام در ویرایشات
جدید بازنگری شود و انشالله سودم بردارید ما چه کار داریم..و برای مهندسین تازه و
بیست ساله و تازه فارغ التحصیل میتواند مفید باشدآنهم کتابهای قبل از ان چاپ شده
که مفیدترن...بزرگترین امتیاز کتاب شما استفاده از ورژن جدید
etabs است که اون هم فقط از اسمش استفاده شده به موارد جدید اشاره نشده
کارهایی که در
etabsv9میشده درetabs2013شما فک کنم تکرار شده.

با تشکر

پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12 - توسط papillon - 1394/6/30 ، 04:46 عصر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink معرفی کتاب راهسازی(فوری) Hassan0 0 1,459 1398/10/10 ، 02:42 عصر
آخرین ارسال: Hassan0
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 2 2,838 1396/11/10 ، 01:58 عصر
آخرین ارسال: irantp
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 3 3,110 1396/4/12 ، 07:53 صبح
آخرین ارسال: Mt77
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 3,887 1395/3/3 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 100,138 1395/1/22 ، 03:38 عصر
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 1,945 1394/10/28 ، 12:38 صبح
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 9,050 1394/3/6 ، 05:54 عصر
آخرین ارسال: pbaa
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 2,266 1393/2/22 ، 07:26 عصر
آخرین ارسال: فروزان
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 8,071 1392/11/1 ، 11:59 عصر
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان