امتیاز موضوع:
  • 88 رأی - میانگین امتیازات: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
بحث اینجاست که من قبلا کتاب دکتر باجی رو داشتم و باهاش خیلی کار کرده بودم و اقلا سه سال داشتم با همون کتاب کار محاسبات انجام میدادم.
ماجرا از وقتی شروع شد که متوجه شدم ، استاندارد 2800 ویرایش 3 ، تا آخر شهریور معتبر هست و یک کلاس اموزشی هم از طرف نظام مهندسی راجع به ویرایش 4 استاندارد 2800 برگزار گردید مه بنده در انجا متوجه شدم که واقعا تغییرات صورت گرفته در این ویرایش گسترده هست .
از همان موقع تصمیم گرفتم که دنبال کتابی باشم که بطور وضوح این تغییرات رو در متن محاسبات گام به گام آورده باشه تا خودمو برای بعد از شهریور اماده بکنم .
صحبت اینجاست که درسته در کتاب آقای سلطان آبادی یک سری مطالب جدید که در کتاب باجی نبوده ، آمده است ، ( مثل دیوار حائل یا دال و ... ) ، ولی به اصل موضوع توجه نشده و ان هم این بوده که کتابی که در بازار عرضه میشود باید بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در آیین نامه ها باشد .
من نمیدونم در دانشگاه ها هم الان از ویرایش 3 استفاده میکنند و از مبحث 9 قدیم ؟ اگر اینجور باشه که این کتاب به درد دانشجوها میخوره . اگه اینجور نباشه ، به نظر من این کتاب برای دانشجو ها هم زیاد تفاوتی با کتاب باجی نداره .
من متوجه هستم که زمانی که ایشون این کتاب رو مینوشتند ، آیین نامه ها تغییر نکرده بوده . بعدا طبق توضیحاتی که در پیوست کتاب داده اند ، وقتی که مشخص شده که آیین نامه ها تغییر کرده اند ، ایشون طبق نیازی که بوده ، به برخی تغییرات در پیوست کتاب در حد رفع تکلیف اشاره ای گذرا کرده اند .
به نظر بنده ایشان باید روی جلد کتاب مینوشتند که بر مبنای استاندارد 2800 ویرایش 3 و مبحث نهم سال 85 به همراه چند صفحه پیوست راجع به تغغیرات صورت گرفته در آیین نامه ها تا کنون
اگر اینجور روی جلد کتاب مینوشتند ، برای همه دیگه روشن میشد که متن کتاب بر مبنای آیین نامه های قدیم هست .
در کل من معتقدم که بهتر بود اصلا کتاب منتشر نمیشد و بلافاصله نسبت به اعمال تغییرات در کتاب اقدام میشد و سپس روانه بازار میشد تا هم دانشجوها بتوانند استفاده کنند و هم مهندسینی که از قبل با ایتبس آشنایی داشته اند و الان دنبال مطالب جدیدتر میگشتند .
در هر حال دیگه اتفاقیه که افتاده .
اگر توهینی به شخصی شد باید ببخشید . چون واقعا سخته که تو چند برگ توضیح پیوست کتاب هی بخوای بخونی و بفهمی که نویسنده چی گفته و بخوای با شک و تردید همون ها رو در متن اصلی کتاب پیاده بکنی .
در هر حال بهتر است زیاد این بحث طولانی نشود . همانطور که خودشون فرمودند ، دارن تغییرات را اعمال میکنند و ان شاء الله در چاپ بعدی ، کتابشون اصلاح شده ارائه خواهد شد .
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12 - توسط mehrazsarafraz14 - 1394/6/31 ، 03:00 صبح

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink معرفی کتاب راهسازی(فوری) Hassan0 0 1,459 1398/10/10 ، 02:42 عصر
آخرین ارسال: Hassan0
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 2 2,838 1396/11/10 ، 01:58 عصر
آخرین ارسال: irantp
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 3 3,110 1396/4/12 ، 07:53 صبح
آخرین ارسال: Mt77
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 3,887 1395/3/3 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 100,138 1395/1/22 ، 03:38 عصر
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 1,945 1394/10/28 ، 12:38 صبح
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 9,050 1394/3/6 ، 05:54 عصر
آخرین ارسال: pbaa
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 2,266 1393/2/22 ، 07:26 عصر
آخرین ارسال: فروزان
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 8,071 1392/11/1 ، 11:59 عصر
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان