امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی - از واقعیت تا نمایش
#1
امروز مجلس شورای اسلامی طرح ممنوعیت به کارگیری افراد بازنشسته را در دستگاه های دولتی تصویب کرد
چندی پیش که خبر در دستور کار بودن این طرح در مجلس به گوش رسید ، خوشحال شدیم که بالاخره یک نفر شجاع در این کشور پیدا شد که بخواهد یک کار اساسی و در جهت عدالت در این کشور انجام دهد . ولی پس از تصویب طرح دیدم که باز هم استثنائات اینجا هم گریبانگیر ما شده است . از زمان کنکور این تبعیض ها را مشاهده کردیم . خون به جگرمان نشست که ای مسوولین ، اگر واقعا میخواهید عدالت برقرار باشد ، بجای سهمیه دادن به برخی افراد ، بهشان از لحاظ مالی کمک کنید که بهترین.معلم های خصوصی رابگیرند و با علم خودشان و با مغز خودشان در کنکور شرکت کنند ، نه با سهمیه
ولی کسی گوش به این حرف ها نداد . باز رفتیم دانشگاه و خود را قانع کردیم که بالاخره این افراد خاص بر گردنمان حقی دارند و حالا این دانشگاه و ان دانشگاه فرقی نمیکند و مهم این است که خودمان پایه علمی امان را قوی کنیم و خلاصه این تبعیض را یک جوری حل کردیم پیش خودمان
بعد دوباره رسیدم به مرحله اشتغال . در دستگاه های دولتی در آزمونها شرکت کردیم ، رتبه اول و دوم و سوم شدیم ، ولی باز هم در مصاحبه ، سهمیه رسید به افراد خاص . باز خون به جگرمان شد و فریاد بر اوردیم که ای مسوولین ، بجای اینکه ناعادلانه با مردم رفتار کنید ، بیایید به افراد خاص اماکانات مالی بدهید که خودشان بروند برای خودشان کسب و کاری راه بیندازند و از ناشایسته سالاری دست بردارید و بگذارید افرادی که واقعا حقشان هست در استخدام دولت در بیاییند ولی کو گوش شنوا
باز دل خوش کردیم به بازنشسته شدن افراد . اما این هم خیالی عبث بود و اکثر بازنشسته ها باز هم با کمال پر رویی به سر کار بازگشتند و آن شغل را ارث پدر مادری خود قلمداد کردند . انهایی هم که بازنشسته شدند ، فرزند خودشان را بجای خودشان سر کار آوردند و آن شغل را در خانواده خود موروثی کردند
این هم از نمایش و ظاهر سازی امروز . مگر چقدر افراد غیر خاص در دستگاه های دولتی کار میکنند که آنها را مستثنی کردید ؟ غیر از این است که 70 درصد سهمیه دستگاه های دولتی در انحصار افراد خاص است ؟ 30 درصد باقیمانده هم که پارتی کت و کلفت داشته اند و استخدام شده اند و به این راحتی ها بنا نیست که بازنشسته شدند ، آن شغل را پس بدهند . حتی اگر هم دیگر مجبور باشند که خودشان سر کار نیایند ، یکی از فرزندانشان را به سر کار می آورند .
پس این قانون چی شد ؟ به چه دردی خورد ؟ افراد خاص که هستند ، بقیه هم که فرزندشان را می آورند ، پس این ظاهر سازیها برای چیست ؟
اینجا بود که فهمیدم هر دولتی برای اینکه بیشتر دوام داشته باشد ، از دست زدن به کارهای بزرگ پرهیز میکند تا خدای نکرده مورد خشم افراد متمول و خاص قرار نگیرد .
نمونه اش حذف یارانه این همه پولدار . الان 80 میلیون نفر یارانه میگیرند و این همه افراد پولدار جلوی چشم دولت ، ولی دریغ از یک جو همت
نمونه دیگرش بدهی یکصد هزار میلیارد تومانی افراد به نظام بانکی . وقتی ادم اینها را میشنود ، از تعجب انگشت به دهان میشود . آیا نمیشود به درب خانه شخصی که مثلا 150 میلیارد تومان به بانک بدهکار است رفته و 48 ساعت به وی مهلت داد که بدهی خود را پرداخت کند وگرنه او را اعدام کرد ؟
تا کی مسامحه ؟ تا کی بی عدالتی ؟ آیا فکر نمیکنید که افرادی که حقشان ضایع میشود ، این بغض ها را که فرو خورده اند ، یک روزی فوران خواهد کرد ؟
با امید به روزی که یک دولتی داشته باشیم که واقعا در جهت کسترش عدالت در کشور قدم بردارد و هیچ کسی بر کسی دیگر ارجحیت و برتری نداشته باشد
پاسخ
#2
دیگه فریاد ملت فقط مونده.واقعا دیگه خسته شدیم.توی این روزگار مردن بهتره
پاسخ
#3
نکو نماینده رباط کریم در مجلس:یارانه حق مردم نیست حق نعمت زاده با هزار میلیارد ثروت و ده ها شرکت است !
♢♢حق مردم نیست بلکه حق بانک گردشگری آقای جهانگیری و برادر است!
♢♢حق مردم نیست حق وزیر بهداشت هزار میلیاردی است
♢♢حق عبده تبریزی مشاور هزار میلیاردی روحانی است تا بهتر بتواند بازار مسکن را کنترل و مدیریت کند!
♢♢یارانه حق مردم نیست حق و سهم تولید است تا به اسم تولید 650 میلیون یورو رانت بشود و برسد به دختر فلان آیت الله حامی روحانی!

♢♢حق مردم نیست حق ترکان است که در کرج خانوادگی حتی پولی برای خرید چرخ تافی نداشتند اما الان زحمت کشیدند و دست شان به دهان شان میرسد!!!!
♢♢حق مردم نیست حق مهدی رفسنجانی است که با اتهام ارتشاء و اختلاس خبری از رد مال نجومی او نیست!
♢♢یارانه حق مردم نیست حق صفایی فراهانی و خودرو های شاسی بلند و شرکت های آنچنانی اوست!
♢♢یارانه مصیبت عظمی است چون باعث شده 45 هزار تومان کمتر به هادی غفاری اصلاح طلب! و صاحب کارخانه مصادره شده جوراب استارلایت برسد!
♢♢یارانه مصیبت عظمی است چون حاجی شکر فروش داماد فلان آیت الله باید منابع داشته باشد و بتواند دون مرغ و شکر را مونوپل خود کند!
♢♢یارانه فاجعه است چون باید در بانک بماند و وامی بشود در اختیار حسین هدایتی تا بتونه برخی مدعیان و نان خوران از اسامی مقدس را نان دهد!
♢♢چرا یارانه باید صرف قبض آب و برق یک کارگر با پانصد هزارتومان در آمد شود؟!
♢♢یارانه باید صرف سمینارها و سفرهای خارجی که در دولت روحانی چند برابر شده و صدای مدعیان هم در نمیاد بشود!!

♢♢چرا یارانه باید حق یک کارمند با یک میلیون تومان حقوق و هفتصد هزارتومان اجاره خانه شود که با 45 هزارتومان پول قبض گازش را بدهد؟!
♢♢یارانه باید به سمت تولید یعنی کارخانه های آقایان برود تا قطره قطره جمع شود و هزینه آب استخر شان بشود!

♢♢دادن یارانه خلاف عقلانیت بود، نباید صرف هزینه رفت و آمد یک فرهنگی و معلم شریف بشود، بلکه باید به درمان برود و سهم پزشکی بشود که بعد از ظهر از بیمارستان دو ساعت به مطب می آید و حداقل ده نفر را ویزیت میکند با مبلغ هر یک چهل هزارتومان!

♢♢یارانه خیلی بد است چون آنها که درباره ما تصمیم می گیرند انقدر متمول هستند که به یارانه نیاز ندارند !
http://www.mizanonline.ir/fa/news/68005/...8%B3%D8%شش
پاسخ
#4
در کشور ما فساد بیداد میکند . این همه سمینار مبارزه با فساد و جلسات سران سه قوه برای مبارزه با فساد با خرج های هنگفت شد ! نتیجه چه شد ؟ هیچ ! بدتر از قبل و بدتر از خیلی قبل تر
خدا لعنت کند هر کسی که حق هر مظلومی را خورد .
پاسخ
#5
به نقل از اخبار ساعت 14 رادیو :
900000 نفر بازنشسته ، پس از بازنشستگی دوباره به سر قبلی خود باز میگردند . بعضی از افراد تا 50 سال در یک دستگاه دولتی مشغول به کار میشوند !
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اطلاع رسانی فوری(مهم)ازمون جامع دستگاه های اجرایی زیبا یگانه 4 2,703 1394/1/16 ، 06:04 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  تاپیک جامع برای اعلام استخدامی های دولتی و غیردولتی سال 93 زیبا یگانه 8 3,556 1394/1/3 ، 10:04 صبح
آخرین ارسال: mohsenmas
  شگفت انگیزترین نمایش گل در هلند miladezati 0 1,163 1393/12/19 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: miladezati
  مصرف برق خود را با دستگاه مخترع ایرانی کاهش دهید! keiivan 0 1,321 1392/2/30 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  دستگاه پیشگویی زلزله اختراع شد sabet32 0 1,529 1392/1/26 ، 11:52 صبح
آخرین ارسال: sabet32

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان